Reklama
reklama

Rozhovory

Nositel slavného hudebního příjmení Vojta Nedvěd slaví letos třicet let na hudební scéně a vydává nové album Maluju na nebe. To přichází na svět po dlouhých osmi letech od předchozího počinu Zrnka. Ostatně sólová diskografie Vojty není nijak rozsáhlá, aktuální album je teprve třetí v pořadí.
Stáří: 1 měsíc 2 týdny
Igor Orozovič je autorem uhrančivě hořkosladkého duetu, který je plný vzpomínek, lásky, naděje, ale i otázek. Pop-šansonově laděnou píseň Je to dávno nazpíval s Anetou Langerouvou. Na vzniku nahrávky spolupracovali s producentem Igorem Ocheposkym.
Na den přesně po šesti letech od vydání poslední řadovky Divokýho Billa Tsunami spatřil světlo světa Bazilišek! Nejedná se však o proslulého mytického tvora, nýbrž o sestavu dvanácti nových pecek, které představují populární úvalskou formaci v roce oslav čtvrtstoletí úspěšné existence.
Daniel Matejča hraje na housle od čtyř let. Základy získal u své matky, rovněž houslistky, od sedmi let se vzdělává pod vedením profesora Ivana Štrause, u něhož od podzimu zahájil druhý ročník studia na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Na kontě má řadu soutěžních trofejí.
Zdeněk Svěrák vystudoval na pedagogické fakultě obor český jazyk a literatura, kantořině se poté věnoval tři roky na Žatecku. Později působil v Československém rozhlase i jako scenárista Filmových studií Barrandov. Jeho stopu najdeme v mnoha odvětvích umělecké činnosti.
Letos 7. března si připomeneme pětaosmdesáté výročí narození jedinečného hudebníka a skladatele Petra Skoumala. Supraphon vydal k této příležitosti již 24. února výběrovou kompilaci jeho originální tvorby pro děti, která se jmenuje podle jedné z jeho nezapomenutelných písniček Pět myšů.
Ellaboration je název nového alba zpěvačky Dashy a smyčcového Epoque Quartetu, který vydali u Supraphonu před Vánoci. Jeho základ tvoří písně z repertoáru americké jazzové zpěvačky Elly Fitzgerald, které protagonisté rozvedli, tedy elaborovali, do nových poloh a nuancí.
Jeden divadelní zážitek na střední škole Ivanu Luptákovi definitivně změnil život, a to když navštívil představení Richarda III. v kladenském divadle. Od toho okamžiku věděl, jakým směrem se chce vydat a s pevným odhodláním šel za svou vizí stát se hercem.
Známý herec, hudebník a v neposlední řadě moderátor Aleš Háma načetl nyní několika generacemi oblíbenou knihu legendárního komika a satirika Miloslava Šimka Putování s oslem… Jak nahrávka vznikala prozradil v našem rozhovoru.
Populární vokální seskupení 4 Tenoři sestavil před pěti lety producent Janis Sidovský. Tvoří je Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo – tedy dva držitelé ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národního divadla v Praze.
Na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech získala Cenu pro nejlepší režii Beata Parkanová za originálně pojaté intimní drama Slovo, ke kterému si sama i napsala scénář. A za tento snímek si Křišťálový glóbus rovněž odnesl Martin Finger jako nejlepší herec.
Zdá se vám domácí popmusic snadno zaměnitelná a možná poněkud zacyklená sama v sobě? Pak nastražte uši! Na domácí popové jeviště totiž vstupuje nová tvář a nástup má vpravdě excelentní.
Oblíbená písničkářka Radůza vydala nové album Nebe je odemčené, které je zcela neplánovaně dvojalbem. První disk kompletu nazvala Kerosin a druhý Nezhasínej. Kerosin původně zamýšlela natočit sama živě s publikem jako návrat ke svým písničkářským kořenům.
V pondělí 2. května oslavil zpěvák a kytarista Petr Janda osmdesáté narozeniny. Pro radost si k nim nadělil své třetí sólové album Asi se mi nebude chtít. K jeho natáčení pozval řadu hudebních přátel a hostů a nabídl písničky nejenom rockové, poprockové, ale i s vlivy jiných žánrů.
Igor Orozovič je uznávaný divadelní herec, který se stále častěji objevuje i na televizní obrazovce či ve filmu. Sám si nejvíce cení projektů, na kterých se může podílet autorsky, což nejčastěji bývá v Cabaretu Calembour, který spoluzakládal.
Herec Radúz Mácha pochází z Valašska, z malebného Rožnova pod Radhoštěm. Po absolvování Janáčkovy akademie múzických umění v Brně se před jedenácti lety, kdy mu bylo pouhých čtyřiadvacet, stal členem činohry Národního divadla.