Reklama
reklama

Zpravodajství

Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
Stáří: 4 hodiny 49 min
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude.
Vysoké školy pošlou dobrovolníky, poskytnou zázemí a pomůžou s přípravou a organizací.
Dodatečné zdanění či odvody za ně zaplatí Jihomoravský kraj, o prostředky už požádal Ministerstvo zdravotnictví.
I když tomu počasí nenapovídá a epidemiologická situace nepřeje, sezóna prodeje na Zelném trhu byla zahájena 1. ledna a pro letošní rok potrvá minimálně do 8. listopadu. Známí jsou také prodejci, kteří letos budou na trhu prodávat.
Na základě zkušeností s provozem centra v Brně vybuduje kraj také regionální očkovací centra v Blansku, Vyškově, Hodoníně, Břeclavi a Znojmě.
Na 50 tun dosloužilých vánočních stromků z Brna a okolí každoročně upotřebí městská odpadová firma SAKO Brno. Jejich svoz začíná kolem svátku Tří králů. I když většina lidí stromek odloží již v první polovině ledna, protahuje se jejich sběr až do března.
Omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.
Nemocnice na jižní Moravě v současnosti trpí z důvodu nemocnosti a karantén svých zaměstnanců nedostatkem zdravotnického personálu. Kraj proto povolává na pomoc nemocnicím středoškoláky ze zdravotnických škol.
Brno v roce 2021 zahájí realizaci několika významných projektů. Jednou z největších investičních akcí by měla být dlouhodobě plánovaná výstavba atletické haly u bohunického kampusu nebo realizace prvních třech kilometrů protipovodňových opatření na řece Svratce.
Z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí, komunikace, tramvajové tratě a chodníků v ulici Lesnické bude od soboty 9. ledna 2021 po dobu cca 9 měsíců přerušen provoz tramvají na Lesnou.
V Brně na Silvestra 31. prosince 2020 bude cca do 20:00 doprava na všech linkách vedena podle jízdních řádů pro soboty.