Reklama
reklama

Zpravodajství

Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
Stáří: 23 hodiny 8 min
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se systémem Centauri.
Anytime carsharing aktuálně rozšiřuje své působení a přichází s 50 sdílenými vozy Toyota do Brna. Brňané tak získávají novou možnost využívat sdílené hybridní Toyoty Anytime kdykoliv je potřebují. Bez nákladů na jejich vlastnictví a údržbu, platí pouze za čas, kdy auto používají.
Na poslední květnový den tradičně připadá Světový den bez tabáku, který od roku 1988 vyhlašuje Světová zdravotnická organizace s cílem upozornit na negativní dopady užívání tabákových výrobků nejen na lidské zdraví.
Městská část Brno-Žabovřesky má již druhou realizaci polopodzemních kontejnerů, a to v občansky vytížené lokalitě Zborovská a náměstí Svornosti.
V parku, na opeře nebo sportem. Oslavte Den dětí podle svého gusta. Pro ty, kteří na volnočasové aktivity nemají prostor ve všední dny, je pár akcí v nabídce i o nadcházejícím víkendu.
V pátek 23. června se pro dopravu uzavře dopravní tepna Žabovřesk – Horova/Minská. Důvodem je, aby se právě toto území dlouhé bezmála 1,5 kilometrů proměnilo na pár hodin v koridor zábavy, ale také dobrého jídla a pití místních žabovřeských firem.
Koupaliště Riviéra zahájilo sezónu v sobotu 27. května. Díky pracím na přilehlém úseku velkého městského okruhu, tak návštěvníci nemohou využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD.
V Brně je to někdy pěkné ostré. Řeč není o nočních šarvátkách na hlavním nádraží, ale o chilli papričkách a pikantních produktech. Ty pochází z brněnské dílny Aleny Doležalové a Hany Polanské, které jsou všem milovníkům ostrého známé pod značkou World of chilli.
Hned ve třech brněnských parcích čekají na milovníky kávy novinky. Není se čemu divit, jihomoravská metropole a kavárny k sobě neodmyslitelně patří. Právě zde byla dokonce otevřena první tuzemská kavárna.
Se zahájením mezinárodního veletrhu požární techniky PYROS včera symbolicky odstartoval 13. ročník oceňování práce dobrovolných hasičů - Anketa Dobrovolní Hasiči Roku 2023. Od tohoto okamžiku se mohou jednotky a sbory hlásit s provedenými zásahy a činností za období 1.7.2022 – 30.6.2023.
Městská část Židenice získala dotaci 150 tisíc korun od Jihomoravského kraje na projekt, který by mohl dostat do pracovního procesu lidi bez domova. Projekt se zrodil v lednu tohoto roku a od března začal.
Cyklisté se mohou těšit na nové propojení z Bosonoh přes Kohoutovice až na Žebětín nebo Bystrc. Před několika lety došlo díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás právě k propojení Kohoutovic a Žebětína přes oboru Holedná. Nyní se chystá napojení až do Bosonoh.
Až do nedávna bylo možné oficiální informace o poloze vozidel IDS JMK, který zahrnuje linky MHD v Brně provozované DPMB, vlaky i regionální autobusy najít jen v oficiálních aplikacích IRIS, POSEIDON nebo DPMBInfo. Pouze tyto aplikace také zobrazovaly aktuální zpoždění vlaků, autobusů či tramvají.
Volné dny tentokrát beze zbytku naplní kultura. Hned několik akcí se nahromadilo a zve na návštěvu. Vyhlášená Muzejní noc ukáže výstavní prostory nejen v tajemném hávu tmy, ale nabídne také spoustu doprovodných akcí.
Sobota 20. května bude v brněnské zoo patřit biodiverzitě. Od 10 do 16 hodin bude připravený pro všechny návštěvníky pestrý program zaměřující se na ochranu živočišných druhů a biologické rozmanitosti.