Reklama
reklama

Zpravodajství

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč.
Stáří: 17 hodin 8 min
K létu neodmyslitelně patří sladké ovoce, zmrzlina a co nejvíce času tráveného venku na čerstvém vzduchu. A samozřejmě také koupání. Jaké možnosti mají letos milovníci vodních radovánek v Jihomoravské metropoli a jejím okolí?
První česká jaderná elektrárna se na prázdniny připravuje na návštěvu tisíců návštěvníků.
Nezaměstnanost v České republice klesla v květnu v porovnání s předchozím měsícem o desetinu procentního bodu na 3,2 %. Vyplývá to z údajů Úřadu práce ČR. Jak je na tom trh práce na jižní Moravě?
Jaké dopravní stavební projekty čekají na Brňany v letošním roce a jaká dopravní omezení budou s nimi spojeny se můžete seznámit v následujícím výčtu.
Stavba automatické dotřiďovací linky v investici 330 milionů korun, se blíží k závěru. V areálu společnosti SAKO Brno již stojí jak budovy příjmu a výdeje odpadu, tak samotná hala dotřiďovací linky.
V letošním roce se začátek sezóny na zřícenině hradu Cornštejn u Bítova posunul z důvodu probíhajících stavebních prací, ale také kvůli archeologickému výzkumu. Práce byly začátkem června dokončeny a nyní je čas všechny novinky představit.
Jihomoravskou metropoli začátkem letošního června pobavila kuriozní situace, v níž hrál hlavní roli z počátku neznámý muž a cirkusové poutače.
Vlna tropických veder, která Českou republiku rozehřála předposlední červnový víkend, připomněla, že léto je v plném proudu. Čemu věnují Češi při výběru, jak si užít nejteplejších měsíců, pozornost a změnily poslední dvě sezóny plné omezení jejich preference?
Celkem 220 lidí využilo akce Dopravního podniku města Brna Jaro bez dluhů a splatilo své neuhrazené pokuty. Dopravce kampaň zacílil na ty, kteří nemohli využít celostátního Milostivého léta. Dlužníkům, kteří projevili o úhradu pokuty zájem, odpustil část dluhu.
Již tuto neděli navštíví brněnskou vinotéku a wine bar Vicino DiVino michelinský kuchař Francesco Marchese. Tato zastávka je součástí několikadenní přehlídky vaření v restauraci ZEM v nově otevřeném pětihvězdičkovém luxusním hotelu ANDAZ v Praze.
Vnitroblok Kotlářská-Bayerova-Dřevařská-Hoppova, který spadá do ploch nejvýznamnější zeleně v Brně a má rozlohu 2 600 metrů čtverečních, prošel rozsáhlou revitalizací.
Už čtvrt roku provozuje Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně UA POINT, ambulanci primární zdravotnické péče pro osoby prchající z oblastí zasažených válkou na Ukrajině. Oddělení praktických lékařů, které ambulanci provozuje, za tu dobu ošetřilo více jak čtyři stovky Ukrajinců.
Den otevřených dveří v nejmladší vozovně Dopravního podniku města Brna navštívilo přes pět tisíc lidí. Mezi nimi nechyběly hlavně rodiny s dětmi. Další velkou akci připravuje DPMB už na září, kdy centrum města bude patřit Streetparty.
Muzeu města Brna není lhostejná situace, ve které se ocitly ukrajinské rodiny s dětmi žijící v Brně. Proto muzeum na letní prázdniny připravuje celodenní programy na hradě Špilberku pro ukrajinské děti.
Svátek všech milovníků hromadné dopravy se blíží. Už o tomto víkendu se bude konat tradiční Dopravní nostalgie. Navíc se pro veřejnost otevře areál trolejbusové vozovny v Komíně, která v letošním roce slaví 25. výročí.