Reklama
reklama

Zpravodajství

Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů obou jaderných elektráren, při kterých poskytují svoji pomoc v okolí, se každoročně zvyšují.
Stáří: 7 hodin 18 min
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o astronomii nebo zamiřte s dětmi na maškarní bál do zoo.
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno k vidění před osmi lety.
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a revitalizovaným parkem, se veřejnosti otevřou na Světový den vody 22. března 2024.
Až do konce března se koná soutěž Bezpečně Brnem Junior, jež prověřuje znalosti žáků v oblasti dopravních předpisů. Úspěšní řešitelé kvízu hrají o hodnotné ceny nejen pro sebe, ale i pro celou svoji třídu.
Přestože je Brno metropolí vinařského kraje, daří se ve městě pod Špilberkem i pivovarnictví. Funguje tu nejvíce minipivovarů na jižní Moravě. Zlatavý mok se však hojně konzumuje i jinde a obor tak neustále posiluje. Jaký je současný trend?
Dopravní podnik města Brna úspěšně dokončil pilotní projekt kompletace vlastních trolejbusů. První dva vozy z projektu Mario získaly potřebné schválení typu a průkazy způsobilosti. Dopravce tak v projektu může pokračovat – v letošním roce plánuje stejným způsobem sestavit dalších osm trolejbusů.
Jak zahájit druhou půlku února? Ideálně s radostí a pohodou, které vám vykouzlí víkendové zážitky. Vydejte se na představení Filharmonie Brno, projděte si trasu Masarykova okruhu nebo vyrazte na exkurzi po kamenných památkách města. Pro děti se připravuje pohádkový karneval a divadlo.
Přestože je stavba velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova v Brně komplikací na cestách především pro řidiče, nástrahám se v této lokalitě nevyhnou ani chodci. Projít tudy suchou nohou je podle místních téměř nereálné. Nelíbí se jim ani značení.
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně svou tramvají vyzývá veřejnost k darování krve. Vůz, který včera zástupci nemocnice a brněnského dopravního podniku slavnostně pokřtili, zaujme poutavým rudým designem a hecujícími slogany.
Realitní trh v jihomoravské metropoli má za sebou velmi náročný rok. Jaké jsou prognózy v oblasti bydlení pro rok 2024 podle realitních odborníků? A jak chce situaci řešit město?
Dlouhé kolony nebo na chodníku odstavené automobily, které znesnadňují cestu chodcům či cyklistům. Takový obrázek mnohdy nabízí ulice v centru Brna. Motoristé přitom riskují sankce, jimž je ale možné předejít.
Obchodní a zábavní centrum Olympia Brno se po loňském úspěšném pilotním projektu rozhodlo, že do letošní charity na podporu Nadačního fondu KRTEK opravdu šlápne. Od 8. až do 25.
Zvýšení zájmu o vodní hospodářství, tematika dopravy a životního prostředí v Brně, jednotné platformy pro úřední desky města a městských částí nebo jejich energetická soběstačnost. To jsou jen některá z témat hackathonů v Brně.
Druhé únorové pondělí patří každoročně Mezinárodnímu dni epilepsie. Při této příležitosti se letos I. neurologická klinika Fakultní nemocnice u sv.
Dvě hlídky městské policie vběhly v noci na středu do podchodu pod hlavním nádražím.