Reklama
reklama

Krimi

Ve středu v podvečer bylo živo v brněnské MHD na křižovatce ulic Nádražní a Hybešova. K násilí se tu odhodlala jedna z cestujících. Strážníky po aktivaci tísňového tlačítka v kabině pro řidiče tramvaje na místo přivolal dispečer dopravního podniku.
Stáří: 14 hodin 59 min
Nepříjemný zážitek si odnesli v úterý večer návštěvníci ze Zamilovaného hájku. Nedaleko tamního dětského hřiště seděla alkoholem totálně zmožená žena. Pohled byl o to znepokojující, že vedle ní postával malý chlapec.
Rozmanitost práce strážníků a široký přehled o právních normách, kterými musí strážníci oplývat, dokazuje i případ ze čtvrtečního odpoledne, který řešili v Tovární ulici.
Včera krátce po poledni přivolala hlídku městské policie řidička tramvaje do brněnské Bystrce.
Sobotní případ z Kohoutovic by mohl naznačovat, že československá kinematografie 80. let rezonuje i u mladé generace. Jednadvacetiletý mladík tam totiž se svými kamarády uzavřel sázku jako vystřiženou z filmu Discopříběh.
Z velmi vypjaté situace dokázala minulý týden najít východisko hlídka městské policie. Na tísňovou linku 156 zavolali rodiče sedmadvacetiletého muže kvůli tomu, že je jejich syn v bytě na východě Brna údajně ohrožoval.
Rychlostí 115 kilometrů v hodině uháněl dnes nad ránem ulicí Úvoz pětatřicetiletý řidič z Brna.
V neděli odpoledne se pětadvacetiletá žena ze Zlínska nevhodným způsobem vměšovala do služebního zákroku strážníků v Křenové ulici.
V sobotu odpoledne spěchala hlídka městské policie na ulici Vlněna, kam strážníky přivolala rozrušená Brňanka, kterou údajně napadal podnapilý muž.
Na tři muže v podchodu pod hlavním nádražím se v noci na neděli soustředila obsluha kamer městské policie. Pracovníky zaujal už počáteční rozhovor, při kterém aktéři výrazně gestikulovali. Intuice dispečerů dohledového centra, že mezi skupinkou chodců nebude něco v pořádku, se brzy potvrdila.
Poničený městský mobiliář někdy může vzbuzovat otázky, kdo, proč a jak vybavení rozbil.
Včasným zavoláním upozornil v sobotu dopoledne náhodný kolemjdoucí na mladého muže, který prý v Hybešově ulici počmáral velkými modrými nápisy dům.
Nepříjemné kousnutí do nohy utrpěla třiačtyřicetiletá Brňanka, která se ve středu večer společně s dalšími obyvateli brněnského sídliště Lesná rozhodla odchytit psa, který volně a bez náhubku pobíhal kolem majitelky.
Vážná událost zaměstnala poříční jednotku městské policie i další záchranné složky na Brněnské přehradě.
Ve středu večer vyjížděla hlídka městské police do Slatiny, kde se údajně samovolně rozjelo zaparkované vozidlo.
Pouhá minuta stačila strážníkům v neděli krátce po půlnoci k dopadení údajného kapsáře právě vycházejícího z podchodu u hlavního nádraží.