Reklama
reklama

Komentáře

Jede, jede poštovský panáček, jede, jede poštovský pán, vpředu má trubičku, vzadu má truhličku, jede, jede poštovský pán. Ve světle posledních dní to vypadá, že text oblíbené dětské písničky zapomněl zmínit jeden důležitý fakt.
Stáří: 3 měsíce 4 týdny
Brněnská přehrada je jedním z nejfrekventovanějších míst, kam Brňané i lidé z okolí jihomoravské metropole vyráží za odpočinkem. Kromě sinic, které v minulých letech představovaly vadu na její kráse, čeká na návštěvníky přehrady další nemilé překvapení.
Lužánky se bortí. Řeč však není jen o špatném technickém stavu chátrajícího stadionu, nýbrž i o snech na jeho záchranu.
Hádej, hádej, hadači! Neví se, kolik přesně to bude stát, kdo to bude provozovat a jak to bude fungovat, namluveno, napsáno a naslibováno však už kvůli tomu bylo hodně. Co je to? Správně! Nová multifunkční hala u brněnského výstaviště.
Překvapení, které se v povolebním Brně událo před čtyřmi lety, se opakovat nebude. Markéta Vaňková zůstává primátorkou a modří ptáci z ODS mohou opět radostně kroužit ve vzdušném prostoru brněnské radnice. Situace, která v něm zavládla, však přece jen částečně překvapivá je.
Sednout do auta, zajet do obchodu pořídit si mouku, máslo, vejce a ovoce, poté opět nažhavit motor a doma při rozsvíceném světle upéct koláč v plynové troubě. V dřívějších dobách ne příliš kreativní plán na letní večer, nyní nečekaný luxus.
S chutí do toho a půl je hotovo. Chuť by v Brně byla, hotovo však ne. V jihomoravské metropoli se plánuje ostošest, mnohé studie však končí nevyužité v šuplíku, avizované projekty se ukládají k ledu a město kvůli tomu musí sahat pěkně hluboko do kapsy.
Muži, auta a ostatní dopravní prostředky patří od pradávna k sobě. A podobně neodmyslitelně k sobě patří také Vánoce a dárky.
Černý medvěd, U Tří kohoutů nebo třeba Myší díra. Zdá se, jako by se Brno inspirovalo u severoněmeckého města Brémy, kam je situovaná známá lidová pohádka Brémští muzikanti bratří Grimmů. V ní se zvířátka rozhodnou, že pomocí lsti vyženou loupežníky z jejich domu.
Mnoho brněnských frekventovaných míst sužuje kromě husté dopravy i jiný nevyžádaný jev. Bezdomovci a narkomani, respektive jejich počínání po požití alkoholu či omamných látek. Je to takový ošklivý, skoro bych řekl zlý, nepěkná věc, jak by popsal Jára Cimrman.
Jihomoravská metropole má mnoho tváří. Bývala Mekkou textilního průmyslu, později městem sportu a nyní bludištěm objížděk a uzavírek. Zdá se ale, že místní neusínají na vavřínech a plánují směle dál. Díky tomu se může stát, že Brno brzy bude mít další doménu a stane se městem lanovek. Nevěříte?
„Dopravní zácpa narůstá v přímé úměrnosti s dobou, po kterou dopravu řídí dopravák,“ říká jeden z Murphyho zákonů. A zdá se, že v jihomoravské metropoli není, s nadsázkou řečeno, daleko od pravdy.
Pokud by se v jihomoravské metropoli pořádala soutěž o evergreen mezi místy a lokalitami, které si připisují nejvíce pozornosti vedení města, mohlo by se do klání přihlásit hned několik adeptů.
Bitva na Moravském poli. Tak by šlo s nadsázkou nazvat sáhodlouhé spory, které se týkají lokality za Lužánkami. V našem případě však proti sobě nestojí Přemysl Otakar II. a Rudolf I. Habsburský, ale město Brno a podnikatel Libor Procházka. Oč jde?
A zase ta Velká cena! Přestože Grand Prix odzvonil zvonec, pohádce o MotoGP v Brně stále ještě není konec.
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!