Reklama
reklama

Z kraje

Mise pod hlavičkou Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) má za cíl potvrdit vhodnost a bezpečnost lokalit českých jaderných elektráren. Seismická vhodnost českých jaderných lokalit je prověřována už desítky let, jaderná energetika však pracuje s principem neustálé kontroly.
Stáří: 2 dny 12 hodin
Doba keltských osadníků, středověk a pohanské tradice nebo prostředí císařského dvora. To vše a mnohem víc zažijí na vlastní kůži během jediného večera návštěvníci zámku v Mikulově. V pátek 20. května se tu uskuteční oblíbená Muzejní noc.
Letošní muzejní noc nás přenese do 12. a 13. století. V této době žil markrabě moravský Vladislav Jindřich, který se svým dvorem sídlil na znojemském hradě a od jehož smrti letos uplyne 800 let. Tuto významnou historickou skutečnost si připomeneme o muzejní noci v pátek 20.
K netradičním místům, kde probíhají maturitní zkoušky, se po dvouleté pauze připojila i Jaderná elektrárna Dukovany. Elektrárna se tak opět otevřela studentům středních škol pro absolvování Jaderné maturity.
K elektrárně autobusem a nazpět na kole. Oblíbenou přepravní službu využívají především zaměstnanci dukovanské elektrárny. Letošní sezónu zahájili i přes aprílové počasí desítky nadšených cyklistů.
Tradiční oslava jara a zmrtvýchvstání Ježíše Krista se pomalu blíží. V roce 2020 a 2021 se Velikonoční Mikulov neuskutečnil z důvodu koronavirové pandemie, letos se zdá, že akci již nic nenaruší.
Klub českých turistů – Jihomoravská oblast zajišťuje aktualizaci unikátní sítě pěších a cykloturistických značených tras na jižní Moravě kvalifikovanými značkaři.
Mimořádná zkouška areálových sirén Jaderné elektrárny Dukovany proběhne ve středu 6. dubna. Kolísavý tón v délce 140 sekund bude znít v areálu elektrárny přesně ve 12.00 hod. a ve 12:15 hod. Akustické signály mohou být slyšitelné i v okolí elektrárny, obyvatelé ale na ně nemusí nijak reagovat.
Záchranu osob ze 125 metrů vysoké chladicí věže Jaderné elektrárny Dukovany v těchto dnech nacvičují hasiči za pomocí vrtulníku Policie České republiky.
Náměstek hejtmana Lukáš Dubec se o víkendu ve Lvově setkal se svým ukrajinským protějškem. Jednalo se o jednu z prvních zahraničních návštěv ve válečné oblasti od chvíle, kdy se Ukrajina ocitla ve válce.
Už v pondělí 21. března od 7:00 bude uzavřen úsek mezi Znojmem a Lechovicemi na silnici I/53!
Vyvěšení ukrajinské vlajky na budově krajského úřadu a pozastavení spolupráce s partnerskými regiony z Ruska – Jihomoravský kraj protestuje proti chování Ruské federace vůči svému sousedovi. O symbolické podpoře Ukrajiny a odmítnutí ruské agrese rozhodli radní kraje na své středeční schůzi 23.
Přímé vlakové spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm, a to několikrát denně. Takový je plán města a kraje, jehož představitelé se spolu se zástupci Ministerstva dopravy, Českých drah a dalších institucí vydali v úterý 22. února jednat se svými rakouskými protějšky.
Operátoři na bezplatné lince 800 129 921 k očkování proti onemocnění COVID-19 pomáhali zájemcům s registrací v centrálním rezervačním systému Ministerstva zdravotnictví. Linka fungovala nepřetržitě od 1. listopadu 2021 do 18. února 2022, kdy ukončila svůj provoz.
Vybudování sítě poskytovatelů paliativní péče, možnost volby prostředí pro život s nevyléčitelnou chorobou i závěr života, dostupnost sociální a psychologické podpory pro rodiny a blízké nebo vznik funkce krajského koordinátora rozvoje paliativní péče - to jsou jen některé z cílů, které si před sebe
Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany dosáhli koncem víkendu 100% výkonu na druhém dukovanském výrobním bloku. Ten připojili k síti minulý týden po ukončené odstávce pro výměnu paliva.