Reklama
reklama

Z kraje

Poslední „standardní“ jednání krizového štábu JMK za účasti složek IZS v souvislosti s řešením situace na Břeclavsku a Hodonínsku po nedávné živelní pohromě se uskutečnilo ve čtvrtek 22. července 2021 v Podivíně.
Stáří: 5 dnů 4 hodiny
V pondělí 19. července uplyne 190 let od úmrtí Christiana Carla Andrého, který na přelomu 18. a 19. století působil na Moravě a díky své výzkumné činnosti je považován za předchůdce J. G Mendela. Ve vinařské šlechtitelské stanici Velké Pavlovice byla na konci 70.
Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července 2021 překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.
Úklid obcí zasažených tornádem je téměř u konce. Během příštího týdne by měli mít hasiči hotové i demoliční práce. Pomocníci jsou stále velmi vítaní, zaznělo včera po jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje v Podivíně.
Na webové adrese https://dobrovolnici.jmk.cz/ jsou od včerejšího dne soustředěny všechny informace k dobrovolné pomoci pro Hodonínsko a Břeclavsko.
S prvním prázdninovým dnem otevře ČEZ znovu pro návštěvníky všechna svá informační centra. Po několikaměsíční pauze se tak budou návštěvníci moci znovu podívat například do Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín nebo do Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice a Dlouhé Stráně.
Za účasti představitelů postižených obcí se dnes v Podivíně uskutečnilo jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje.
Kde se může potkat kardinál František Dietrichstein s Bílou paní? Jedině na mikulovském zámku letos v létě. V červenci a srpnu se totiž vracejí oblíbené noční prohlídky.
Ratíškovická železnice se stala vzorem turistické atrakce pro další obec na jihu Moravy.
Cyklisté se po mnoha letech dočkali otevření bezpečné a tolik žádané cyklostezky dlouhé 2,6 km, která vede odděleně od motorové dopravy po hrázi mezi nádržemi vodního díla Nové Mlýny podél silnice I/52.
Co všechno zveřejnit na svém profilu? Jak poznat podvodné zprávy a které odkazy raději neotevírat? Zda si umí na internetu poradit i ti nejmladší uživatelé, prověřovala soutěž v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
Denně tam zdravotníci naočkují zhruba 600 zájemců. Do sportovní haly místní školy se očkování přesunulo z vyškovské nemocnice kvůli nutnosti navýšit kapacitu.
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany společně s dalšími dobrovolníky. Účastnily se celé rodiny.
K elektrárně autobusem a nazpět na kole, využívají zaměstnanci dukovanské elektrárny už šestým rokem. Letošní sezónu energetici zahájili i přes chladné počasí a občasné sněhové přeháňky od dubna.
Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Jihomoravském kraji je nejaktivnější obec Podhradí nad Dyjí z okresu Znojmo.
V neděli 7. 3. uplyne již 171 let od narození hodonínského rodáka a prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Přestože aktuální doba nepřeje setkáváním, na památku této významné osobnosti českých dějin město Hodonín nezapomíná. V den jeho narození uctí vedení města T. G.