Reklama
reklama

Z kraje

Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
Stáří: 2 dny 14 hodin
Vysoké školy pošlou dobrovolníky, poskytnou zázemí a pomůžou s přípravou a organizací.
Dodatečné zdanění či odvody za ně zaplatí Jihomoravský kraj, o prostředky už požádal Ministerstvo zdravotnictví.
Na základě zkušeností s provozem centra v Brně vybuduje kraj také regionální očkovací centra v Blansku, Vyškově, Hodoníně, Břeclavi a Znojmě.
Omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.
Nemocnice na jižní Moravě v současnosti trpí z důvodu nemocnosti a karantén svých zaměstnanců nedostatkem zdravotnického personálu. Kraj proto povolává na pomoc nemocnicím středoškoláky ze zdravotnických škol.
Odborná porota ocenila padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky za profesionálně provedené zásahy a preventivní a společensky prospěšnou činnost.
Pro obyvatele Znojma jsou připraveny novinky v oblasti sportu i kultury. Některé jsou jim již k dispozici, jiné na ně čekají během nadcházejících měsíců.
Přímé elektrické vlaky mezi Hustopečemi a Brnem zahájí provoz v neděli 13. prosince 2020. Jejich provoz je možný díky dokončení modernizace a elektrizace tratě mezi železničními stanicemi Šakvice a Hustopeče.
Je jedním z nejcennějších pozdně barokních skvostů na jižní Moravě a zároveň jednou z dominant města okurek.
Vláda přijala dne 12. 10. 2020 krizové opatření v souladu s krizovým zákonem a ukládá hejtmanům aby od dnešního dne tj. 14.
Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice nabízí od včerejšího dne návštěvníkům infocentra výstavu Voda a civilizace, která společně s komentovaným výkladem k provozu elektrárny rozšiřuje celkové pojetí významu vody pro existenci naší společnosti a důležitost šetrného hospodaření s touto životadárnou t
Pokud patří dýně mezi vaše oblíbené plodiny a chcete se o nich dozvědět více, nenechte si ujít výstavu Dýně, cukety a patizony v Národním zemědělském muzeu Valtice, která se koná od 5. do 30. září. Výstava bude zahájena v sobotu 5. září v 9 hodin akcí Muzejní dýňobraní.
Na rozloučení s prázdninovým Letním autokinem připravili energetici unikátní obří projekci přímo na chladicí věži Jaderné elektrárny Dukovany. Největší filmová projekce pohádky Anděl páně 2 a Bobule 3 nabídne divákům mimořádný zážitek z obrazu širokého přes 50 m.
Seznam šestadvaceti akcí na silnicích II. a III. třídy s odhadovanými náklady převyšujícími 317 milionů korun představil Jihomoravský kraj. Patří mezi ně rekonstrukce mostů a úseků silnic či sanace svahu narušeného kvůli velké vodě.
První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v České republice napájená výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje – stojan ČEZ u dukovanské elektrárny – dodala za první pololetí do baterií e-aut více než 3 MWh elektřiny.