Reklama
reklama

Z kraje

Zaměstnanci ČEZ, dodavatelé i lidé z regionu budou moci už zítra podruhé využít očkování proti covid-19 přímo na pracovišti v Jaderné elektrárně Dukovany. Více než šedesátce zájemců budou zdravotníci aplikovat jednodávkovou vakcínu, očkování druhou dávkou a nově také přeočkování třetí dávkou.
Stáří: 1 týden 1 den
První vinobraní dukovanské jaderné vinice, která je největším vinohradem na světě nacházejícím se v těsné blízkosti chladicích věží, proběhne v pátek 15. října u Jaderné elektrárny Dukovany. Počet 2040 vysázených hlav vinné révy symbolizuje aktuální instalovaný výkon čtyř bloků (4 × 510 MW).
Hlavní sezóna na zámku v Mikulově a v Archeoparku Pavlov je již za námi, pestrý doprovodný program však pokračuje i v říjnu. Těšit se můžete například na Mezinárodní den archeologie, který ovšem letos dostane podobu celého víkendu.
Nejrozsáhlejší letošní havarijní cvičení začne v pondělí 20. září dopoledne v Jaderné elektrárně Dukovany a potrvá dva dny. Současně bude na Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat i vojenské cvičení pěší roty aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství (KVV) Jihlava.
Darované peníze použijí obce poničené tornádem především na opravu infrastruktury a obecního i krajského majetku. Symbolický šek ve výši 6,5 milionu korun předal v Lužicích ve středu 8.
Mimořádná červencová sbírka zaměstnanců Skupiny ČEZ na podporu moravských obcí postižených řáděním tornáda vynesla více než 2,7 milionu korun. Nadace ČEZ tuto částku zdvojnásobila a do zasažených obcí tak na konkrétní projekty poslala přes 5,5 milionu korun.
Po prázdninách se žákům znojemských základních i středních škol opět otevřely dveře muzea, které tentokrát spojilo své síly s archivem a knihovnou. Jak muzeum zahájilo nový školní rok? A co ještě plánuje?
Ani chladnější počasí, které provázelo poslední ze čtyř filmových víkendů, neodradilo milovníky českých komedií a pohádek od návštěvy závěrečného víkendového Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.
Příští týden se uzavře ve Znojmě očkovací centrum ve sportovní hale, kterou Nemocnice Znojmo vrací po sedmi měsících zápůjčky. Poslední vakcína zde bude aplikována tento pátek.
Čistotou a hladkostí září do světle šeda zbarvený povrch pláště chladicí věže číslo šest. Jeho detailní obnovu, kterou energetici ukončili jen před pár dny, prováděli v rámci plánované komplexní obnovy.
Jak vypadaly obce původně, co napáchalo tornádo a jak se změnily měsíc po zásahu záchranných složek? Srovnání nabízí letecké záběry, které si objednal Jihomoravský kraj.
Zájemcům o očkování bez registrace se na jižní Moravě zásadně rozšíří nabídka míst, kde tak budou moct učinit. Od příštího týdne se bez registrace bude očkovat také v drtivé většině krajských velkokapacitních očkovacích center.
V Jaderné elektrárně Dukovany nebude druhý prázdninový měsíc o zábavu nouze. Na své si v místním Infocentru přijdou nejen milovníci světa energetiky, ale především filmů. První srpnovou sobotu tu totiž startuje Letní kino a autokino pod věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.
Poslední „standardní“ jednání krizového štábu JMK za účasti složek IZS v souvislosti s řešením situace na Břeclavsku a Hodonínsku po nedávné živelní pohromě se uskutečnilo ve čtvrtek 22. července 2021 v Podivíně.
V pondělí 19. července uplyne 190 let od úmrtí Christiana Carla Andrého, který na přelomu 18. a 19. století působil na Moravě a díky své výzkumné činnosti je považován za předchůdce J. G Mendela. Ve vinařské šlechtitelské stanici Velké Pavlovice byla na konci 70.
Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července 2021 překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.