Reklama
reklama

Z kraje

Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany společně s dalšími dobrovolníky. Účastnily se celé rodiny.
Stáří: 3 dny 11 hodin
K elektrárně autobusem a nazpět na kole, využívají zaměstnanci dukovanské elektrárny už šestým rokem. Letošní sezónu energetici zahájili i přes chladné počasí a občasné sněhové přeháňky od dubna.
Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Jihomoravském kraji je nejaktivnější obec Podhradí nad Dyjí z okresu Znojmo.
V neděli 7. 3. uplyne již 171 let od narození hodonínského rodáka a prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Přestože aktuální doba nepřeje setkáváním, na památku této významné osobnosti českých dějin město Hodonín nezapomíná. V den jeho narození uctí vedení města T. G.
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
Radní Jihomoravského kraje schválili důležitý dokument Strategie očkování, který podrobně představuje vývoj očkování v následujících měsících.
Dnešním dnem rozjíždí Jihomoravský kraj očkování v domovech s pečovatelskou službou, které budou provádět mobilní očkovací týmy.
Znojemská nemocnice zakoupila nový mobilní ultrazvuk. Ten tvoří sonda, která je připojena k tabletu, čímž je ultrazvuk lehce přenositelný. Díky tomu mohou lékaři rychle diagnostikovat a sledovat stav u mnoha pacientů přímo na lůžku bez jejich transportu na jiná odborná pracoviště.
Problémy s bobry, jejichž činnost vede k záplavě soukromých pozemků kolem Černé strouhy na Znojemsku, mají řešení.
Během února by se počet dodaných vakcín do Jihomoravského kraje měl postupně navyšovat. Koordinátor očkování a jeho tým se proto rozhodl pro takzvané očkování „na nulu“ - tedy bez odkládání rezerv na přeočkování.
Celkem 15 rekonstrukcí mostů, z nichž drtivá většina je ve špatném nebo havarijním stavu, a čtyři další investiční akce hodlá kraj financovat z prostředků, které letos obdrží z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Využití finančních prostředků SFDI na financování silnic II.
Ve znojemské sportovní hale i v dalších regionálních očkovacích centrech dostane vakcínu 600-1000 lidí denně. Zatím Znojmo funguje v testovacím režimu, vakcínu tu dostávají zdravotníci. To se má v dalších týdnech změnit. Tady i v dalších 6 městech v kraji.
Vláda zakázala očkování seniorů 80+ u praktických lékařů. Vyplynulo to z dnešní on-line schůzky hejtmanů, premiéra a ministra zdravotnictví. Vládní strategie přitom s očkováním u praktických lékařů počítá.
Znojemská nemocnice dnes spustila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa. V rámci testovacího provozu budou odladěny veškeré logistické nesrovnalosti tak, aby místo bylo připraveno k očkování obyvatel, jehož spuštění bude závislé na dodávce očkovací látky.
Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale na Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho provozovatel a město Znojmo jako jeho partner. Připravené k fungování by mělo být k 8. únoru.
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.