Reklama
reklama

Z kraje

Energetici Jaderné elektrárny Dukovany aktuálně pracují na výměně generátoru jednoho ze tří záložních dieselgenerátorů 4.výrobního bloku, které jsou součástí bezpečnostního systému elektrárny. Jde o jeden z milníků probíhající odstávky 4.
Stáří: 6 dnů 1 hodina
V pondělí 13. listopadu 2023 představitelé Jihomoravského kraje společně se zhotovitelem společností Sanatorium Pálava VCES – SPIE Stangl symbolicky podepsali zahájení stavby sanatoria pro léčebně rehabilitační péči pacientů stabilizovaných po těžkých a kritických stavech.
Bezpečně do práce a domů na kole umožňovala autobusová přeprava jízdních kol, kterou energetici s příchodem podzimního počasí na několik měsíců přerušili. Od jara do podzimu speciální cyklobusy přepravily přes 370 kol zaměstnanců elektrárny a zároveň aktivních příznivců zdravého životního stylu.
Jihomoravský kraj letos opraví a zrekonstruuje více silnic II. a III. třídy, než bylo plánováno. Jedná se o 24 silnic, čtyři mosty a bude se chystat i 5 projektových příprav staveb - to vše za sto milionů korun. Na svém jednání 8. listopadu 2023 o tom rozhodli krajští radní.
Národní zemědělské muzeum ve Valticích nabídne i letos tradiční podzimní výstavu Dýně, cukety, patisony a cibuloviny zaměřenou na tykvovité plodiny. Kromě dýní, cuket a patisonů budou letos k vidění i odrůdy cibule a česneku. Výstavu zahájí o víkendu 16. a 17. září oblíbená akce Muzejní dýňobraní.
V květnu 2022 zahájila SÚS JMK výstavbu obchvatu Čebína na silnici II/385. Důvodem realizace stavby byla především neustále se zvyšující intenzita provozu na dopravně přetíženém intravilánu Čebína. Nová silnice proto odkloní tranzitní dopravu mimo zastavěné území obce.
Lehátka, dětské postýlky, matrace, deky, lůžkoviny nebo spací pytle pro ukrajinské město Nikopol. Jihomoravský kraj včera poslal do válkou stíhané země další humanitární zásilku. Kraj tyto dary soustředil v Tišnově, kde se nachází sklad hasičského záchranného sboru.
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany včera v noci plánovaně odstavili druhý výrobní blok pro plánovanou údržbu společných zařízení prvního a druhého výrobního bloku.
Včera ve čtvrtek 22.6. se poprvé otevřely dveře nové pobočky řetězce McDonald’s ve Znojmě. Zákazníci se mohou těšit nejen na udržitelnější koncept restaurace, ale také na plnou snídaňovou a klasickou produktovou nabídku včetně služeb kavárny McCafé a obsluhy přímo u stolu.
Navýšení cen vína, ohrožení tradičních vinařských akcí, jako například místních koštů, byrokratické zatížení především malých vinařů, vinařských spolků a jejich produktů, velké komplikace pro navazující gastronomický a turistický ruch v hospodářsky a sociálně zatížených regionech.
Během, na kole i chůzí pomáhám kočkám v nouzi – tak se jmenuje květnový charitativní happening Charitativního kočičího spolku Kryšpín. Ten podporuje několik pečlivě vybraných a ověřených kočičích útulků a tím stovky jihomoravských opuštěných koček najednou.
Mimořádná zkouška areálových sirén Jaderné elektrárny Dukovany proběhne ve středu 5. dubna. Kolísavý tón v délce 140 sekund bude znít v areálu elektrárny přesně v časech 12:00 a 12:15 hod.
V prosinci 2024 končí smlouva Jihomoravského kraje s Českými drahami na provoz vlaků na jižní Moravě. Konkrétně provozní soubor JIH už má vybraného nového dopravce – společnost ARRIVA vlaky s.r.o., která začne přepravovat cestující od prosincové změny jízdních řádů 2024.
V sobotu 18. března nabídne Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice mimořádné exkurze. Otevření „bran“ dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.
Sousedící obce Újezd u Brna a Otnice se v letošním roce dočkají propojení cyklostezkou. Dílčí část ze strany obce Otnice byla zbudována již v loňském roce.
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany včera večer v souladu s harmonogramem dokončili plánovanou vyvážku palivových souborů z reaktoru druhého výrobního bloku. Jde o součást plánovaných činností v rámci probíhající odstávky bloku.