Reklama
reklama

Brno

Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů obou jaderných elektráren, při kterých poskytují svoji pomoc v okolí, se každoročně zvyšují.
Stáří: 7 hodin 20 min
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o astronomii nebo zamiřte s dětmi na maškarní bál do zoo.
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno k vidění před osmi lety.
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a revitalizovaným parkem, se veřejnosti otevřou na Světový den vody 22. března 2024.
Až do konce března se koná soutěž Bezpečně Brnem Junior, jež prověřuje znalosti žáků v oblasti dopravních předpisů. Úspěšní řešitelé kvízu hrají o hodnotné ceny nejen pro sebe, ale i pro celou svoji třídu.
Dopravní podnik města Brna úspěšně dokončil pilotní projekt kompletace vlastních trolejbusů. První dva vozy z projektu Mario získaly potřebné schválení typu a průkazy způsobilosti. Dopravce tak v projektu může pokračovat – v letošním roce plánuje stejným způsobem sestavit dalších osm trolejbusů.
Jak zahájit druhou půlku února? Ideálně s radostí a pohodou, které vám vykouzlí víkendové zážitky. Vydejte se na představení Filharmonie Brno, projděte si trasu Masarykova okruhu nebo vyrazte na exkurzi po kamenných památkách města. Pro děti se připravuje pohádkový karneval a divadlo.
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně svou tramvají vyzývá veřejnost k darování krve. Vůz, který včera zástupci nemocnice a brněnského dopravního podniku slavnostně pokřtili, zaujme poutavým rudým designem a hecujícími slogany.
Dlouhé kolony nebo na chodníku odstavené automobily, které znesnadňují cestu chodcům či cyklistům. Takový obrázek mnohdy nabízí ulice v centru Brna. Motoristé přitom riskují sankce, jimž je ale možné předejít.
Obchodní a zábavní centrum Olympia Brno se po loňském úspěšném pilotním projektu rozhodlo, že do letošní charity na podporu Nadačního fondu KRTEK opravdu šlápne. Od 8. až do 25.
Druhé únorové pondělí patří každoročně Mezinárodnímu dni epilepsie. Při této příležitosti se letos I. neurologická klinika Fakultní nemocnice u sv.
Dvě hlídky městské policie vběhly v noci na středu do podchodu pod hlavním nádražím.
Jarní prázdniny nastávajícím víkendem skončí, proto je potřeba užít si je do poslední minuty. Vyrazte třeba za masopustními oslavami – koná se jich po Brně hned několik. Šedé buňky mozkové potrápíte na Kvíz Open a láska se bude slavit už od soboty třeba na Flédě nebo v Kině Art.
Začíná nový měsíc a s ním přichází také řada aktivit, které vám ozvláštní víkendové plány. Pokud rádi přijímáte výzvy, držte Suchej únor bez jediné kapky alkoholu.
Studentský tým TU Brno Racing, složený ze studentů Vysokého učení technického v Brně, je nejlepší mezi českými formulemi. A co víc, v uplynulé závodní sezoně se probojoval do první světové dvacítky, konkrétně mu patří 17. příčka v kategorii elektrických vozů.
Po několik následujících týdnů budou veřejnosti nepřístupné dva brněnské lesy. Omezení se týká oblasti Červeného kopce i území mezi Soběšicemi a Královým Polem. Pracovníci na obou místech těží suché porosty, které znamenají možné ohrožení pro návštěvníky.