Reklama
reklama

Brno

Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po podpisu smlouvy s městem Brnem o návratné finanční výpomoci a převodu finančních prostředků.
Stáří: 4 dny 10 hodin
Během výkopových prací pro drenáž na západní kurtině hradu a pevnosti Špilberk byl v hloubce přibližně 1 m pod současným povrchem objeven doposud neznámý kus kamenné zdi.
Moderní zázemí s ideální polohou získali v dubnu strážníci revíru Jih. Přestěhovali se do bývalé radniční budovy ve Slatině. Prostory objektu jsou uzpůsobené přesně pro jejich práci.
Biskup Vojtěch Cikrle požehnal sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.
Dnes, v 11. hodin dopoledne v Brně začal systematický sběr biologického odpadu. Do městské části Brno-Slatina byly navezeny první popelnice na bioodpad.
Telefonování, poslech hudby, surfování na mobilu – to jsou hlavní příčiny nepozornosti chodců, která může končit střetem s tramvají. Zamezit zbytečným úrazům má nová mobilní aplikace Pozor tramvaj!, kterou Dopravní podnik města Brna otestuje na lince číslo 4.
Areálu bývalé Mosilany hrozí totální srovnání se zemí. Komplex, který leží mezi ulicemi Vlhká, Křenová a Špitálka, je ze severu ohraničen vlakovými kolejemi a protéká jím Svitavský náhon. Jedná se o jedno z posledních autentických míst průmyslového dědictví města Brna.
Větší prodejní plocha, prostornější pasáže a nové značky. Rozsáhlá rekonstrukce a modernizace brněnského obchodního centra Futurum se blíží ke svému konci. Pro návštěvníky i provozovatele obchodních jednotek je novinek připraveno mnohem více.
Na Brněnské přehradě bude opět veseleji, po zimní přestávce se na její hladinu vrátí lodě DPMB. Letošní sezóna je v pořadí 75., epidemiologická situace oslavám zatím nepřeje, přesto je podnik chystá. Spolu s Teplárnami Brno by DPMB rád uspořádal Den čisté mobility.
Stavba manipulační trati pro trolejbusy na Jedovnické ulici se přesunula do další fáze. Jeřáby tam včera instalovaly první ze stožárů trolejového vedení. Tato provizorní trať umožní přesun trolejbusů z vozovny Slatina do Líšně, odkud vyjíždí na pravidelné linky.
Šestnáctý ročník Zeleného piva se letos uskuteční netradičně. Příznivci o ně sice nepřijdou, konzumaci ale poznamenají přísná restriktivní opatření. Vzhledem k zavřeným restauracím se bude Zelené pivo nabízet pouze z okýnek.
Jako v prvotřídní restauraci, tak si připadali zdravotníci na dvou covidových odděleních FN Brno, kteří dostali výborné menu od šéfkuchaře Marcela Ihnačáka.
Brněnští papoušci Ulfine a Robin odchovali poprvé v historii zahrady mláďata. V těchto dnech mají dva malí keové za sebou přibližně měsíc života a bude trvat několik dalších týdnů, než opustí bezpečí hnízda.
Půlroční plánovaná rekonstrukce infrastruktury a interiéru kulturního domu Rubín na Makovského náměstí se blíží ke konci.
Pod heslem „Ukliďme Česko: nevzdáváme to“ se v sobotu 27. března koná další ročník akce, jejímž smyslem je zapojit co nejvíce dobrovolníků do úklidu nelegálních skládek či volně pohozených odpadků z měst a z přírody.
Zatímco se v současnosti nejvíce řeší, za jakých podmínek se děti znovu vrátí do školních lavic, pomalu se blíží zápisy do základních i mateřských škol. Brno již počtvrté vypsalo odborné semináře pro rodiče budoucích prvňáčků.