Reklama
reklama

Brno

Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210 tisíc.
Stáří: 1 den 17 hodin
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7 a Vojtova 9.
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
Obchody pomalu plní vánoční kolekce, světýlka začínají poblikávat do listopadových večerů a je jen otázkou času, kdy se z éteru začnou linout známé melodie vánočních koled. Jsou Jihomoravané, alespoň co se štědrovečerního hodování či výzdoby týče, spíše konzervativní a drží se tradic?
Kromě vánočního stromu se v Brně tradičně rozsvítí i Vánoční a PFková tramvaj. Oba vozy se do města poprvé vydají už v pátek 26. listopadu 2021. Vánoční retro tramvaj bude jezdit na okruhu centrem, PFková se objeví na běžných linkách.
Dva pacienti s nemocí COVID-19 ve vážném stavu, hospitalizovaní na Anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU, byli dnes v dopoledních hodinách odvezeni do dvou pražských nemocnic – Nemocnice Na Homolce a Všeobecné fakultní nemocnice.
Nedostatek parkovacích míst, modré čáry v oblastech rezidentního parkovaní a mnohdy nejistota v tom, jak systém vlastně funguje. To jsou jen některé z nástrah, které musí řešit řidiči ve městě pod Špilberkem.
Dopravní podnik města Brna věnoval další várku zimních bund na charitu. Celkem 264 obnošených kusů, které zaměstnanci vrátili výměnou za nové, předal Sociálnímu nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Ten je rozdělí mezi potřebné v kraji.
Do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnes nastoupili čtyři hasiči z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Dva z nich budou pomáhat s covidovými pacienty na I. dermatovenerologické klinice, další dva potom na I. interní kardioangiologické klinice.
Pro jednoho čmáranice na zdech a budovách, které hraničí s vandalismem, pro druhého způsob sebevyjádření a umění. Na graffiti se názory různí nejen v jihomoravské metropoli. Kde končí street art a začíná rebelie?
Mazací šalinu a servisní trolejbus, které nanáší nemrznoucí směs na trolejové vedení, posílí další vůz. Zaměstnanci dopravního podniku pro tento účel sami upravili starší trolejbus. Díky novému přírůstku se tak noční péče o trolejbusové trasy zkrátí na polovinu. Poprvé vyjede na konci tohoto týdne.
V pátek 26. listopadu se rozsvítí vánoční stromy na Zelném trhu i na náměstí Svobody a začnou oblíbené adventní trhy na mnoha brněnských náměstích. Navštívit je bude možné až do 23. prosince.
Muzeum města Brna zahajuje rekonstrukci Arnoldovy vily. Smlouvu o zahájení rekonstrukce podepsal v úterý 16.
Vánoce se nemohou obejít bez rozzářeného vánočního stromu, který se každý rok tyčí na náměstí Svobody. Z Bílovic nad Svitavou bude v sobotu 20. listopadu přivezen už po dvaatřicáté, do centra Brna jej letos opět přitáhne koňské spřežení.
Velký svátek strojírenství neboli Mezinárodní strojírenský veletrh, přinese po roční pauze novinky z brněnské techniky. Na stánku Vysokého učení technického v Brně najdete od 8. do 12.