Reklama
reklama

Brno

Jízdní kola, která jejich majitelé již nevyužívají, dostanou šanci na druhý život, a to až ve vzdálené Gambii. Díky projektu Kola pro Afriku navíc pomůžou místním dětem. Do sbírky, která bude probíhat v pavilonu Y na brněnském výstavišti, se mohou zájemci zapojit od třetího zářijového čtvrtka.
Stáří: 1 týden 3 dny
Druhý zářijový víkend je opravdu nabitý. V Brně se uskuteční řada atraktivních událostí, které zaujmou i vás. Začíná třeba Festival vědy a techniky, Kraví horu opanuje tradiční Den náborů a dobrodružnou hru pro rodiny s dětmi hostí Špilberk.
Městská část Brno-Kohoutovice zve na již tradiční Kohoutovické trhy, na prostranství před poliklinikou, a to v neděli 17. září 2023
V unikátní starobrněnské hospodě na kolejích s názvem Šalina Pub se lidé v Brně vozí už 10 let. Dopravní podnik města Brna představil pivní tramvaj v roce 2013. Za tu dobu se uskutečnilo více než 500 jízd, při kterých cestující vypili přes 40 000 půllitrů piva.
Pozor si musejí dát řidiči, kteří chtějí od pondělí zaparkovat v oblasti 1-18 Rezkova. První školní den tu totiž začne platit rezidentní parkování. Pro rezidenty a abonenty jsou stejná pravidla jako v každé jiné oblasti, pro návštěvníky spadá oblast do zóny C.
Celkem 88 přístřešků na tramvajových, autobusových i trolejbusových zastávkách v městské části Brno-střed bude vyměněno za nové. Radnice městské části Brno-střed uzavřela koncesní řízení na jejich dodavatele, práce již probíhají a většina přístřešků bude vyměněna do konce listopadu.
Během letošních prázdnin zaznamenal zábavní vědecký park VIDA! rekordní návštěvnost. „Ještě ani neskončily prázdniny a už nyní jsme o 6 439 návštěvníků překonali náš návštěvnicky nejúspěšnější rok 2019 s celkovou prázdninovou návštěvností 35 067 osob.
V letošním roce zahájilo město Brno, Jihomoravský kraj a Povodí Moravy již čtvrtou etapu opatření na podporu kvality vody. Celý systém je založený na dvou klíčových prvcích: dávkování síranu železitého a provozu míchacích a vzduchovacích věží.
Tři torza aut budou v září vyprávět Brnu příběhy svých majitelů. Přibude k nim také zničený člun, kterým chtěli dobrovolníci pomáhat v zaplaveném Chersonu. Spojuje je svědectví o válce na Ukrajině, která zasáhla celou Evropu. Výstavu umístí Paměť národa na Moravské a Římské náměstí.
Umožnit nevyléčitelně nemocným pacientům prožít poslední dny v domácím prostředí je smyslem mobilní paliativní péče, jejíž tým právě vzniká ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.
Plavecký stadion za Lužánkami se již brzy znovu zpřístupní veřejnosti. Komplex, kde vznikl úplně nový pětadvacetimetrový bazén a opravuje se dosavadní padesátimetrový, se otevře v říjnu. Aktuálně je hotovo přibližně z 90 procent.
V pondělí 14. srpna začnou platit pravidla rezidentního parkování v oblasti 1-17 Lerchova a části oblasti 5-07 Viniční. Obě budou patřit do návštěvnické zóny C, kde je parkování regulováno v pracovní dny v době od 17 do 6 hodin.
Během první poloviny tohoto roku vyrostl v brněnských Židenicích na Jedovnické ulici velkokapacitní sběrný dvůr, který se rázem řadí k největším a nejlépe vybaveným v rámci republiky. Provoz otevřel začátkem srpna. Kromě občanů mohou odpad do něho ukládat také firmy a živnostníci.
Déšť vystřídala vodní mlha. Tak by se dalo popsat včerejší dění na Dominikánském náměstí. Těsně před slavnostním odhalením nového vodního prvku se sychravé počasí umoudřilo a na bronzové kužely dokonce zasvítilo sluníčko.
Vila Tugendhat patří bezesporu mezi ikonické stavby moderní architektury, což potvrzují tisíce tuzemských a zahraničních hostů, kteří do Brna váží cestu kvůli její návštěvě.
Čas prázdninových výletů a dovolených je v plném proudu. Čím se na cestu vybavit, aby ji případné zdravotní komplikace či úrazy pokazily co nejméně, radí farmaceuti Nemocniční lékárny Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.