Reklama
reklama

Brno

A je to tu! Další ročník oblíbené akce Citroën Roadshow, letos s podtitulem Electric Experience, který se ponese především v duchu elektromobility, přijede do jihomoravské metropole již v sobotu 19. září.
Stáří: 5 dnů 2 hodiny
Transport šimpanzí skupiny, samce Fábena a samic Giny a Maryšky, ze Zoo Brno do Zoo Hodonín je naplánován na pondělí 20. září v dopoledních hodinách. Hodonínská zoologická zahrada jim po dobu výstavby vnitřního zázemí expozice poskytne nový domov.
V pondělí 20. září se do Lesnické ulice vrátí tramvaje. Kompletní rekonstrukce ulice se tak pomalu blíží ke svému závěru. Práce na kanalizaci a vodovodu jsou hotové, povrch vozovky a obnova chodníků skončí dle avizovaného termínu do konce listopadu 2021. Celkové náklady činí 204 miliónů korun.
Speciální bruska, která odstraňuje nerovnosti na kolejích, v tomto týdnu naposledy vyjíždí po brněnských tratích. Během letošní „brusné“ sezóny od května do září opravila přes 25 kilometrů kolejí.
Čtyři hudební kluby, brněnská Fléda, Kabinet Múz, Metro a pražská MeetFactory, podávají Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení části mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které zakazuje tanec v klubech a ukládá další absurdní zákazy a omezení.
V neděli 5. září budou v Brně položeny nové Kameny zmizelých. Stolpersteine, neboli Kameny zmizelých připomínají v evropských městech oběti nacistické totality formou mosazných destiček ve tvaru dlažební kostky, které se umisťují před dům, ve kterém tito lidé žili.
V čerstvě zkolaudovaném polyfunkčním domě Brně-Bohunicích začíná být rušno, začátek školního roku a tím pádem i otevření nové mateřské školy, která je jeho součástí. V nových bytech umístěných hned nad školkou se navíc už zabydleli senioři.
Návrat dětí do lavic znamená i návrat strážníků na přechody u škol. V Brně je začátek školního roku tradičně spojený s masivním nasazením hlídek městské policie. Na bezpečnost dětí dohlížejí přibližně u padesáti základních škol.
Tečku za tříměsíčním Africkým létem v Zoo Brno udělá v sobotu 28. srpna tradiční Den adoptivních rodičů. Letošní poděkování všem příznivcům a sponzorům se ponese v africkém duchu a program bude z velké části přístupný i pro běžné návštěvníky.
V letošním roce vedení města Brna opět vyčlenilo na bezbariérové úpravy deset milionů korun. Mezi největší investiční akce bude patřit úprava zastávky Tábor směrem na Komín. Bezbariérové úpravy byly také dokončeny na zastávce Hrnčířská.
Příjemné odpoledne strávené s vrstevníky, zábava, sport i poučení, to vše nabízí druhý ročník minifestivalu třetího věku, který se koná v neděli 22. srpna v parku Lužánky v uličkách u Café Ponava. Hravý název akce má naznačit, že program je určen pro babičky i pro dědy.
Po sedmi a půl letech se do Židenic vrací sběrné středisko odpadu. Nachází se v blízkosti železniční stanice vedle kruhového objezdu ulic Koperníkova a Lazaretní.
Venkovní areál Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v letošním roce prochází mnoha změnami. Tou nejviditelnější je nový mobiliář, funkční fontána nebo průběžné čištění fasády.
Unikátní formu návštěvy vily Tugendhat mohou letos prožít účastníci Brněnské muzejní noci. Návštěvníkům bude od 18.00 do 23.00 volně přístupná zahrada vily Tugendhat i zahrada sousedící vily Löw-Beer.
Obava z růstu úrokových sazeb i snaha získat výhodnou investici vedou lidi k nákupům nemovitostí. Přestože průměrná cena prodaného bytu dosáhla pěti milionů korun, prodal se v jihomoravské metropoli od dubna do června rekordní počet bytů, vyplývá z pravidelné analýzy společnosti Trikaya.
Milovníci koček a nakupování na bazárcích se 8. srpna sejdou v Brně na Staré radnici na akci Den koček s Kryšpínem.