Reklama
reklama

Brno

Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
Stáří: 23 hodiny 49 min
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude.
I když tomu počasí nenapovídá a epidemiologická situace nepřeje, sezóna prodeje na Zelném trhu byla zahájena 1. ledna a pro letošní rok potrvá minimálně do 8. listopadu. Známí jsou také prodejci, kteří letos budou na trhu prodávat.
Na 50 tun dosloužilých vánočních stromků z Brna a okolí každoročně upotřebí městská odpadová firma SAKO Brno. Jejich svoz začíná kolem svátku Tří králů. I když většina lidí stromek odloží již v první polovině ledna, protahuje se jejich sběr až do března.
Brno v roce 2021 zahájí realizaci několika významných projektů. Jednou z největších investičních akcí by měla být dlouhodobě plánovaná výstavba atletické haly u bohunického kampusu nebo realizace prvních třech kilometrů protipovodňových opatření na řece Svratce.
Z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí, komunikace, tramvajové tratě a chodníků v ulici Lesnické bude od soboty 9. ledna 2021 po dobu cca 9 měsíců přerušen provoz tramvají na Lesnou.
V Brně na Silvestra 31. prosince 2020 bude cca do 20:00 doprava na všech linkách vedena podle jízdních řádů pro soboty.
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně začalo očkování zaměstnanců zdravotníků proti onemocnění COVID-19. Vakcínu, přesněji 1950 dávek, přivezli lékárníci z Fakultní nemocnice Brno ráno po sedmé hodině.
V sobotu 26. prosince doputuje do fakultních nemocnic prvních 5000 dávek, které dostanou primárně zdravotničtí pracovníci. V následujících týdnech by se mělo na jih Moravy dostat dalších deset tisíc vakcín.
Přestože prognózy odborníků na počátku pandemie během letošního jara předpovídaly, že lidé budou spíše spořit a v důsledku nezájmu o nemovitosti budou ceny klesat, je poptávka po bydlení stále vysoká. Jaké jsou plány na vznik nových bytů v Brně?
Na Malinovského náměstí je od středy k vidění fotografická výstava s názvem Nezapomeňme na Bělarus, která vznikla ve spolupráci s minskou organizací Press Club Belarus.
Jak se v příštích letech promění brněnské náměstí Míru? To je za uplynulý rok často diskutovaná otázka zástupci města i širokou veřejností. Teď je to výzva pro architekty, kteří se mohou hlásit do otevřené urbanisticko-architektonické soutěže.
Na stanici na ostrově Jamese Rosse vyrazí expedice Masarykovy univerzity začátkem ledna, pokud budou mít členové negativní testy na Covid-19.
Teploty mnohdy hluboko pod bodem mrazu, sníh a silný vítr. Během zimních měsíců se lidé bez domova dostávají často do ohrožení života. „Na některé noci asi nikdy nezapomenu, na jiné vzpomínat nechci,“ říká pan Robert, který na ulici žil 5 let.
Vážíme si našich partnerů, kteří nám pomohli zvládnout tento obtížný rok.
Zatímco ceny bytů v hlavním městě zastavily svůj růst a bytové jednotky zde mírně zlevňují, částky, které musí lidé investovat do pořízení nemovitostí v regionech, se stále zvyšují. Obdobná je situace i na trhu s pronájmy.