Reklama
reklama

Brno

Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento pátek 19. července od 17 hodin na nádvoří Staré radnice.
Stáří: 11 hodin 48 min
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
Zpříjemnit lidem alespoň částečně pobyt v centru města, kde teploty aktuálně překračují hranici 30 stupňů Celsia, se rozhodla městská část Brno-střed. Na Zelný trh nainstalovala mlžítko a historickým jádrem projíždí kropicí vůz, který ochlazuje rozpálené ulice.
Vysoké teploty, kontakt s vodou, skupinové akce ale i ztížená hygiena. Léto zkrátka přispívá k šíření infekcí – ty oční nevyjímaje. Oční lékaři Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v posledních měsících u pacientů evidují vyšší výskyt zánětů spojivek i infekcí v oblasti víček.
Velké novinky se chystají v Měnínské bráně na Orlí ulici. Jediná dochovaná městská brána projde řadou oprav, při nichž vznikne interaktivní expozice o historii Brna. Ta se zaměří hlavně na období obléhání Švédy. Rekonstrukce má začít letos v říjnu, aby bylo vše kompletní do roku 2026.
Zásadní změnou pro všechny brněnské stavbaře, projektanty či architekty bude začátek fungování centrálního stavebního úřadu. Ten vznikl sloučením všech stavebních úřadů městských částí. Klientům se otevřel v pondělí 1. července od 8 hodin.
Brněnskou síť podzemních kontejnerů začal obsluhovat první popelářský vůz s integrovaným výklopným hydraulickým ramenem. Pro odpadovou společnost SAKO Brno to znamená nejméně trojnásobnou úsporu času i pohonných hmot.
Tam kde nebyly, budou, tam kde byly, budou, ale nové. Dopravní podnik města Brna na 19 zastávek přidá informační panely pro cestující. Na 28 dalších zastávkách vymění staré panely za nové. Celkem se jedná o nových 84 panelů.
V minulém týdnu se na hřišti ZŠ Pavlovská v Kohoutovicích konaly již 11. brněnské sportovní hry seniorů. Letošní ročník byl výjimečný tím, že poprvé brněnské kolo spolupořádala městská část Brno-Kohoutovice, a to pod záštitou místostarosty Michala Veličky.
Červen končí a školákům začíná dvouměsíční volno. Spolu s ním přichází i nespočet možností, jak mohou prázdninový čas v Brně strávit. Získejte výhody za pěkné vysvědčení na hvězdárně či v zoo, vyzkoušejte si různé sporty na přehradě nebo omrkněte, co promítají letní kina.
Dopravní podnik města Brna bude efektivněji počítat cestující ve vozech. Díky systému na automatické sčítání cestujících získá přesný přehled o počtu lidí na linkách. Umožní to vyhodnotit zájem cestujících o konkrétní spoje a lepší rozvržení intervalů mezi nimi.
iD 24 – je název 22. výstavy diplomových prací absolventů V. ročníku Odboru průmyslového designu Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (OPD ÚK FSI VUT v Brně).
Rezidentní parkování se v pondělí rozšířilo o další lokalitu. Modré zóny nově platí v oblasti 10-01 Rybnická. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
Se začátkem letních prázdnin a dovolených přechází od 29. června brněnská městská hromadná doprava na prázdninové jízdní řády. Největším letním projektem DPMB je modernizace tramvajové trati do Bystrce. Skončí v říjnu, provozu MHD se dotkne jen o prázdninách.
Dopravní podnik města Brna opět umožní svým řidičům, aby na cestách poslouchali hudbu či mluvené slovo. Nadále se však bude zabývat analýzou vlivu poslechu hudby na bezpečnost řízení. Síly spojí s Centrem dopravního výzkumu, do jehož studie se zapojí.
S blížícími se prázdninami přibývá akcí nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Vyrazte o víkendu s ratolestmi na dopravní hřiště do Řečkovic nebo Komína, případně si pochutnejte na zvěřinových specialitách v areálu U Mravence.