Sport

Cesta Komety v play-off končí bohužel ve čtvrtfinále. Po skvělé bitvě s Vítkovicemi, kdy si Brňané vydřeli postup do dalších bojů, narazili na druhý tým po základní části - na Třinec. Oceláři doma zvládli úvodní dva duely a do Brna jeli s náskokem.
Stáří: 3 týdny 6 dnů
Je to tady. Kometa se stala teprve čtvrtým celkem v historii play-off české extraligy, která dokázala otočit sérii z nepříznivých 0:2 na 3:2. O postupu rozhodla dnes v ostravské aréně, kde byla po celý zápas lepším týmem a závěr si zkušeně pohlídala.
Vyrovnáno! Kometa oba domácí duely dokázala zvládnout stejným výsledkem 2:1 po prodloužení a celý play-off kolotoč se nyní stěhuje do Ostravy. Brňané nejprve dotahovali výsledek, když srovnával Klepiš, v prodloužení pak napřáhl Rhett Holland a domácí mohou slavit parádní vítězství.
Druhý ze tří domácích zápasů v řadě sehrála Kometa s týmem Vítkovic. Hosté se v první třetině dostali do vedení, které až do závěrečné sirény nepustili a Brňané tak z tohoto utkání odešli bez bodového zisku. Další šanci bodovat budou mít modrobílí v úterý proti Hradci Králové.
K vidění byl parádní zápas. Kometa nejprve doháněla jednobrankové manko, ale postupně se dostávala více do zápasu a v jeho průběhu duel otočila. O všem rozhodla třetí třetina. Brněnští hokejisté byli dvakrát velmi blízko gólu, například Kučeřík nastřelil tyčku.
Parádní série Komety je u konce. Brňané poprvé v roce 2021 nebodovali a teprve podruhé letos prohráli. Dnes na domácí půdě podlehli těsným výsledkem Hradci Králové. Hosté se ujali vedení v první části Perretem, pak sice srovnal Klepiš, ale rozhodující trefu v přesilovce obstaral Smoleňák.
V nedělní podvečer sehrála Kometa s Plzní velmi atraktivní a pohledný duel. Brňané začali výborně, dvakrát během první třetiny vedli a nadále si vytvářeli šance. Ty však končily na výborném Pavlátovi a tak se i Škodovka dostala do hry a srovnala.
Jak říká klasik, takhle by to šlo. Kometa jede na vítězné vlně, hraje pečlivě v defenzivě, v bráně to celé jistí Karel Vejmelka, který si připsal už třetí nulu v řadě a v útoku se Brňané spoléhají na své obávané střelce.
Těžká bitva, vyrovnané utkání plné soubojů a šancí, ale také výtečných výkonů obou gólmanů. Kometa duel zvládla a stačilo ji k tomu jediné - v přesilovce zakončit Martinem Zaťovičem.
Ve svém prvním zápase roku 2021 přivítala Kometa karlovarskou Energii, pátý tým extraligové tabulky. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v úvodu té druhé Jakub Valský.
Neskutečné drama a gólová smršť se strhla v pondělním duelu mezi Litvínovem a Kometou. Na obou stranách padlo po 65. minutách šest gólů, k vidění bylo mnoho dalších šancí, jedna neuznaná branka a tutovky v prodloužení. Utkání nakonec muselo jít do nájezdů, ve kterém byla Kometa stoprocentní.
I přes více než třicet střeleckých pokusů Komety nevedlo ke gólovému efektu. Brankář Vladař výrazně podržel hosty a připsal si čisté konto. Dynamo se dostalo do vedení v přesilové hře a Kometa se nedokázala přes obranný val hostů prosadit.
Rychlé extraligové tempo pokračuje a Kometa se v úterý večer představila na ledě libereckých Bílých Tygrů. Domácí si vybudovali dvoubrankový náskok, Brňané však v závěru snížili a hnali se za vyrovnáním.
Brněnská Kometa po úspěchu na ledě Plzně toužila získat další tříbodový zisk i na domácí půdě. Pod Špilberk v neděli přicestoval celek Liberce. Brňané dokázali otevřít skóre jako první, když se prosadil Petr Holík, Liberec však velmi rychle reagoval Davidem Grígerem.
V úterý večer zavítaly do brněnské arény Vítkovice. Zápas byl po celý průběh vyrovnaný, oba celky se chvíli držely ve vedení, pak se duel srovnal a zdálo se, že se půjde do prodloužení. O výsledku hosté rozhodli necelé dvě minuty před koncem, když dokázali skórovat v přesilové hře.
Začalo to výborně! Již ve druhé minutě šla Kometa do vedení díky využité přesilové hře. A vůbec početní výhody byly hlavním faktorem vítězství brněnské Komety v utkání proti Zlínu. Brňané využili ještě další dvě a postupně si vytvořili náskok 4:0.