Reklama
reklama

Life

Chůze v minimalistické obuvi posiluje chodidla stejně jako dvouměsíční cvičební program. Širší prostor pro nohy, ohebná podrážka a stejná výška podrážky vpředu i vzadu (tzv. zero drop) minimalistické obuvi mohou být cestou k silnější noze, říká výzkum Dr. Sarah Ridge z Brigham University.
Stáří: 1 týden 5 dnů
Velikosti spodního prádla Čechů se rok od roku mírně zvětšují, potvrzují to výsledky statistik společnosti Trenýrkárna.cz.
„Kdo je aktivní, ten září!“ To je motto projektu Aktivní září, za nímž stojí Nadační fond Aktivní ČESKO.
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně působí tři odborní maséři, kteří zájemcům nabízí prevenci i úlevu – nejčastěji v oblasti zad a krční páteře.
Nositel slavného hudebního příjmení Vojta Nedvěd slaví letos třicet let na hudební scéně a vydává nové album Maluju na nebe. To přichází na svět po dlouhých osmi letech od předchozího počinu Zrnka. Ostatně sólová diskografie Vojty není nijak rozsáhlá, aktuální album je teprve třetí v pořadí.
Krádeží v obchodech je podle policejních statistik za prvních pět měsíců letošního roku o 30 % více než ve stejném období roku předchozího.
Letní měsíce s sebou přinášejí nejen sluneční paprsky a horké počasí, ale také vyšší nároky na údržbu zelených ploch. V kontextu městských parků a ulic se často objevuje otázka, zda v létě sekat trávník nebo ho nechat volně růst. Nic ale není jednostranné, i toto závisí na několika faktorech.
V posledních letech je patrný trend růstu používání moderních technologií ve vinařství, čímž obor řeší zejména nedostatek pracovníků na vinicích.
Léto s sebou přináší bohatý výběr zeleniny a ovoce, ale také menší pocit hladu a nástrahy v podobě nepravidelného stravovacího režimu, pozdně večerního grilování a litrů vychlazených kalorických nápojů.
Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost.
Chystáte se na letní výlet či dovolenou v horách? Vyvarujte se chyb, které dělají nejen začátečníci, ale často i ti, kteří na horách nejsou zdaleka poprvé. Nemají dostatek pokory a potenciální rizika berou na lehkou váhu.
Pokud se vám někdy stane, že se nesejdete na sport a kvůli malé účasti si nezahrajete, zkuste vzít organizaci pevně do rukou. Ať už se jedná o fotbal, volejbal, hokej, florbal, basket, jógu, skupinové fitness cvičení či jinou podobnou aktivitu, vyzkoušejte službu a aplikaci Týmuj.cz.
Igor Orozovič je autorem uhrančivě hořkosladkého duetu, který je plný vzpomínek, lásky, naděje, ale i otázek. Pop-šansonově laděnou píseň Je to dávno nazpíval s Anetou Langerouvou. Na vzniku nahrávky spolupracovali s producentem Igorem Ocheposkym.
Na den přesně po šesti letech od vydání poslední řadovky Divokýho Billa Tsunami spatřil světlo světa Bazilišek! Nejedná se však o proslulého mytického tvora, nýbrž o sestavu dvanácti nových pecek, které představují populární úvalskou formaci v roce oslav čtvrtstoletí úspěšné existence.
Pokud po krátké procházce lapáte po dechu a cítíte bolest na hrudi, nemusí to být pouze důsledek zimní zahálky. Tyto příznaky může způsobit plicní hypertenze, tedy zvýšený krevní tlak v plicích. Projevy jsou zaměnitelné s jinými nemocemi, o to důležitější je včasná správná diagnóza.
Za poslední léta byl zaznamenán velký nárůst problémů se zády u dětí a dospívajících. Dle odborníků se až 50 % mladých lidí ve věku od 10 do 18 let potýká s bolestmi zad nebo problémy s páteří.