Reklama
reklama

Kultura

Zažít Jurkovičovu vilu jinak. To nabízí rodinám s dětmi program nazvaný Tajemství pavučiny, který se v jedné z nejvýznamnějších brněnských secesních památek z přelomu 19. a 20. století uskuteční v sobotu 18. května. Akce proběhne v rámci 16.
Stáří: 5 dnů 14 hodin
Jarní část celoročního festivalu JazzFestBrno zakončí 12. května v Janáčkově divadle americký trumpetista Chris Botti a 2. června v CED - Huse na provázku již tradiční „minifestival” Slavnosti synkop.
V Botanické zahradě a arboretu MENDELU mohou letos rozkvetlé kosatce návštěvníci obdivovat už od pátku 10. května. Tradiční výstava IRIS proběhne totiž kvůli počasí oproti původnímu plánu o dva týdny dříve. Více než 300 kultivarů bude k vidění do pondělí 13. května.
Oblíbená zpěvačka Anna K. se stala vítězkou letošního ročníku hudebních Cen Anděl Coca-Cola 2023. Sošku získala za skladbu Údolí včel ze stejnojmenného alba, na kterém spolupracovala se svým partnerem, kytaristou Tomášem Varteckým.
Železniční ale i tramvajové modely z 30. až 90. let minulého století, historické fotografie reálných lokomotiv, vagónů a vlakových souprav z 19. a 20. století nebo takzvaný Nekonečný vlak. To vše čeká od středy na návštěvníky v Technickém muzeu v Brně. Výstava Jízdenky, prosím!
Od premiéry slavné Gershwinovy Rapdosie v modrém letos uplynulo 100 let a Filharmonie Brno nemohla na toto výročí zapomenout. Na čtvrteční a páteční večer si pro diváky připravila koncerty nazvané Rapsodie v modrém 100.
Zpěvačka a skladatelka Jana Kirschner přichází začátkem března s dlouho očekávaným novým albem s názvem Obyčajnosti. Zastávka na Flédě je naplánována na 9. dubna.
Headliner prestižních světových festivalů a spolupracovník Sub Focuse, Pendulum nebo Sian Evans z Kosheen DJ Fresh se po letech vrátí do Brna. Jedna z klíčových postav elektronické scény odehraje set společně s Messy MC 5. dubna na Flédě. Do České republiky se vrací po dlouhých osmi letech.
Dne 22. a 23. února 2024 v 19.00 hod. proběhne v brněnském Divadle Husa na provázku divadelní představení Vojna. Inscenaci připravilo brněnské Gymnázium Pavla Křížkovského ke 2. výročí ruské invaze na Ukrajinu.
Jedna z nejznámějších československých kapel Polemic se 15. února vrací na Flédu. Energická formace hrající na pomezí ska a reggae se těší popularitě nejen doma, ale i v zahraničí. Na Flédu zavítali naposledy před třemi lety v rámci společného turné s kapelou Medial Banana.
Fašank, ostatky, voračky a průvody masek. Masopustní období začíná od svátku Tří králů a končí v úterý o půlnoci před Škaredou středou. Oblíbená tradice se nevyhýbá ani jihomoravské metropoli. Kde poznat tuzemské zvyky?
Michal Hrůza patří beze sporu k největším hitmakerům české scény a na svém autorském kontě má celou řadu populárních písní i videoklipů. Českou republiku projel v rámci svých vystoupení snad nesčetněkrát.
Brněnské Kino Art od 23. do 25. ledna hostí ozvěny 11. ročníku filmového festivalu ÍRÁN:CI, jehož pražská část se koná od 17. do 21. ledna.
Čím se zabavit po vánočním shonu? Přivítejte nový rok 2024 v Brně návštěvou víkendového koncertu nebo charitativního bazárku. Děti si nesmí nechat ujít zábavnou akci v Jurkovičově vile či interaktivní procházku, jež vede žabovřeskými ulicemi. Bokem nezůstane ani sport.
V rámci projektu Konektiv on tour se v Brně 1. prosince v Centru experimentálního divadla poprvé představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.
Brněnský B-Side Band stříhá metr do vydání nového alba Tam a zpět a čas se fanouškům rozhodl zkrátit dalším singlem.