Reklama
reklama

Kultura

Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to s prozaickým názvem Plavba za duhou. Režie se ujala Dora Bouzková a scénu vytvořil Matěj Forman.
Stáří: 3 dny 10 hodin
Výstava Malá území je věnovaná sochaři, malíři, spisovateli a vysokoškolskému pedagogu Vladimíru Preclíkovi, který část svého života spojil s Brnem. Přestože zde působil jen několik let (1991 – 1997), významně se zapsal do zdejšího kulturního dění.
Oslavte s námi, že jsme se konečně dočkali premiéry 25. bondovky s názvem Není čas zemřít! Cinema City si totiž pro vás připravilo exkluzivní soutěž o speciální víkend, během kterého se vydáte po stopách nejslavnějšího špionážního příběhu všech dob.
Novou výstavu s názvem „Armáda do kapsy“ připravilo muzeum Památníku Mohyla míru, které je součástí Muzea Brněnska sdružující celkem šest muzeí v Jihomoravském kraji.
Turisty velmi oblíbená Pálava získá na dva dny další lákadlo. S dvěma různými koncerty zavítá v blízkých dnech fenomenální houslista Jaroslav Svěcený ke krasové jeskyni Na Turoldu v Mikulově pod Pálavou.
Ani během nejteplejších měsíců, kdy jsou brněnské ulice rozpálené slunečním svitem, nebude ve městě pod Špilberkem o zábavu nouze. Na své si v jihomoravské metropoli přijdou milovníci kultury i pohybu. O kterých možnostech, jak strávit aktivně svůj volný čas, jste možná nevěděli?
Česká skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, již 6. července odstartuje v Brně svou UNIVERSUM Tour.
Česká skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, letos opět vyráží na letní open air koncerty. V rámci své UNIVERSUM Tour zavítá v průběhu července a srpna do třinácti měst České republiky. První z řady koncertů proběhne 6.
Soutěž amatérských filmů Okem dobrodruha letos startuje svůj 21. ročník. O tradiční sošku „Rajbasáka“ se utkají tvůrci krátkých filmů zaměřených na cestování, přírodu a sporty. V porotě letos také zasedne autor několika cestopisů Vladimír Kroc.
Brněnská Hvězdárna je jedno z míst kam se opět po dlouhé době vrací kulturní život. V úterý 22.6. se zde uskuteční koncert skupiny Nevermore & Kosmonaut, který doprovodí unikátní projekce.
V neděli 13. června v 17 hodin se uskuteční v prostorách kryté zahrádky restaurace Divadla na Orlí vernisáž výstavy Remember Brundibár z ghetta.
Činohra Národního divadla Brno uvede 22. května 2021 premiéru hry Milana Kundery Majitelé klíčů. Toto drama mělo více jak padesát let zákaz od svého autora, aby se inscenovalo.
Bednář, řezbář, košíkář, kovář či sklář – to byli řemeslníci, bez kterých se neobešel žádný vinař. Jejich práci a přínos pro vinařství přiblíží nová výstava Příběh o poctivém řemesle a hojnosti dobrého vína. Návštěvníci Národního zemědělského muzea Valtice ji mohou zhlédnout od 10.
Šarlatán, Téměř dokonalá tajemství, Pomáda či Meky. To je jen malý výběr z filmů, které lidé uvidí v autokině na brněnském výstavišti. Oblíbený projekt se do veletržního areálu vrací v úterý 13. dubna.
Herec a muzikant, člen Činohry Národního divadla Igor Orozovič již před rokem v březnu, kdy poprvé udeřila pandemie koronaviru, složil píseň Hippokratova armáda, kterou děkoval lékařům a zdravotním sestřičkám za jejich nasazení v takzvané první linii.
V Brně se rodí galerie pod širým nebem Místo všedních a zašedlých fasád domů umělecká díla. Brňané, kteří se vydají do ulic v okolí brněnského Cejlu, se díky projektu Martina Reinera ocitnou v Městské galerii.