Reklama
reklama

Kultura

Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5. června v brněnském prostoru Cabaret Des Péchés.
Stáří: 3 dny 1 hodina
Sáhněte si na dno oceánů ve VIDA! science centru. Večer pro dospělé ve čtvrtek 8. června od 19:00 do 23:00 vám přiblíží světové oceány z nejrůznějších perspektiv.
Legendární hudebník a experimentátor Erik Truffaz představí 2. října na Flédě své nové album Rollin' (2023) obsahující úpravy známých filmových soundtracků.
Udělejte si výlet za šmouly! Takto rozsáhlý šmoulí svět je v Česku poprvé. A Šmoulové si pro návštěvníky připravili spoustu úkolů a dobrodružství.
Světově úspěšná skupina Gregorian opět přijíždí do Česka. Charismatičtí mniši se představí v rámci světového turné The Best of World Tour – Pure Chants. Jejich velkolepého návratu se fanoušci dočkají v prosinci letošního roku. Koncerty bude hostit pražské Kongresové centrum (17.
Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour přijede potěšit české fanoušky.
V rámci svého česko - slovenského turné přijíždí do brněnského Music Labu již 13. května zpěvačka, textařka a tanečnice EllyZ.
Květen, měsíc vyhrazený lásce i Dnu matek, je v brněnském Divadle Bolka Polívky tradičně ve znamení festivalu Ženy ženám. Téma letošního ročníku Žena inspirující a žena inspirovaná se prolíná celým programem, ve kterém nechybí divadlo, hudba, podnětné přednášky ani swap.
Nespoutaná Gaia Mesiah patří k nejvýraznějším rockovým kapelám na domácí scéně. Nyní vyráží na rozsáhlé jarní klubové turné k nové desce VLN♾️BYTÍ.
Slovenský výtvarník, ilustrátor a grafik Igor Derevenec představí svou tvorbu návštěvníkům Divadla Bolka Polívky. Výstava obrazů Igora Derevence ve foyer divadla bude zahájena v pátek 21. dubna v 16 hodin.
V letošním jubilejním roce chystá Muzeum města Brna unikátní výstavu věnovanou Elišce Rejčce. Právě letos je tomu 700 let, kdy královna založila klášter cisterciaček na Starém Brně, kde byla také uložena k poslednímu odpočinku.
Pod hlavičkou kandidatury na titul Evropské hlavní město kultury Brno 2028 získalo město na podzim loňského roku jako první v České republice prestižní ocenění v rámci výzvy vyhlášené Bloombergovou nadací pod iniciativou Asphalt Art Initiative, a to na realizaci projektu pro veřejný prostor před Bíl
Ikona punku, John Lydon aka Johnny Rotten, vystoupí 17. října na Flédě v čele Public Image Ltd. Fenomenální britská kapela představí v Brně nové album „End of World.“ To vychází po téměř dekádě a uctí památku Lydonovy zesnulé ženy. PiL stáli koncem 70.
Začátek sezóny v Muzeu města Brna nemůže být lepší! Na hradě Špilberku se hned v dubnu odehrají dvě akce. 6. – 10. dubna ožije Špilberk Velikonocemi. Poslední dubnový den se pak na dělovém bastionu rozhoří největší vatra v Brně v rámci pálení čarodějnic na hradě.
Kde bude v létě o zábavu postaráno? Přece na hradě Špilberku! Muzeum města Brna využije v létě 2023 krásné a netradiční prostory hradu Špilberku pro pořádání příměstských táborů.
Primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc přestřihnou ve středu 5. dubna 2023 ve 14 hodin slavnostně pásku, symbolicky tak znovu propojí zahrady vil Löw-Beer a Tugendhat.