Reklama
reklama

Kultura

Festival Film a architektura se láme do nové dekády a odhaluje letošní nabitý program. Jedenáctý ročník s názvem Body zlomů zavítá ve dnech 29. 9. – 4. 10. také do Brna. V prostorech Kina Art, Fakulty architektury VUT i Vily Tugendhat představí sedm snímků.
Stáří: 19 hodin 39 min
Brno čeká nabitý večer plný klasického rocku, který představí v Semilassu na jednom podiu nejlepší tribute bandy Deep Purple, Led Zeppelin, Rolling Stones a Pink Floyd.
VIDA! science centrum pořádá ve středu 7. září od 15 do 18 hodin akci, která zájemcům přiblíží, jak mohou technologie pomáhat udržitelnému rozvoji.
Divadlo Bolka Polívky zve diváky zpátky do svého domovského hlediště za kostelem sv. Jakuba, kde vstoupí již do 29. sezony. Opona půjde vzhůru po dvou měsících letních scén pod hvězdnou oblohou poprvé hned 1. září.
Tři kapely hrající energickou hudbu z Balkánu. Český HarMálek Orchestr, srbský Bojan Ristic Brass Band a kapela Divanhana z Bosny a Hercegoviny představí v pátek 26. v Hlohovci a v sobotu 27. srpna 2022 v Charvátské Nové Vsi na jihu Moravy hudbu známou nejen z filmů Emira Kusturici.
Závěrečná srpnová šňůra unikátních open-air divadelních představení na nádvořích moravských a českých zámků a hradů Strašidlo cantervillské se rozjede v úterý 16. srpna na Slezskoostravském hradě, kde se bude hrát i následující den 17. srpna.
Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.
Vila Tugendhat nemusí být jen uměleckým zážitkem, ale i místem odpočinku.
Na projekci 8 domácích filmů se mohou od pátku 12. srpna těšit návštěvníci letošního Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. V průběhu tří srpnových pátečních a sobotních večerů bude možné shlédnout výhradně české filmy z let 2021 a 2022.
Nejostřejší akcička tohoto léta se blíží. V sobotu 27. srpna se v brněnském Björnsonovu sadu sejdou milovníci chilli! Bude se degustovat letošní úroda papriček a výrobky z nich.
Ve dnech 5.–7. 8. 2022 proběhne již třetí ročník největší latino události v České republice. Exotický festival znovu otevře příležitost návštěvníkům zažít pravou atmosféru brazilské kultury přímo v Brně. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 5. 8.
Slavnostní znovuotevření zrekonstruovaného multiplexu Cinema City v brněnské Olympii proběhlo 13. července. Od toho data si brněnští návštěvníci mohou film užít pokaždé jinak, a to i ve speciálních formátech, které jsou první na Moravě.
Festival Bohemia JazzFest se po třech letech vrací na náměstí Svobody. Koná se od 18. do 19. července a je jako vždy pro všechny návštěvníky zdarma.
Bývalý tovární areál v Brněnci skrývá spoustu zajímavých příběhů. Paměť národa Jižní Morava spolu s festivalem Meeting Brno, se rozhodli tyto příběhy připomenout v rámci celodenní exkurze 30. 7. 2022.
Atraktivní program 7. ročníku Letních scén Divadla Bolka Polívky pokračuje 12. a 13. července na nádvoří Zámku Slavkov – Austerlitz a až do 15. srpna v amfiteátru na Kraví hoře v Brně.
Malebný Mikulov bude od 5. do 9. července hostit 7. ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky. V amfiteátru v parku pod kopcem Turold diváky pobaví 5 zdařilých komedií z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho spřátelených souborů.