Reklama
reklama

Kultura

Seznámit se s tuzemskými, ale i exotickými dřevinami a zároveň strávit čas na čerstvém vzduchu umožní lidem naučná stezka Chvála stromů. Ta začíná na náměstí ve Křtinách a končí v nedalekém křtinském arboretu.
Stáří: 4 dny 36 min
Multižánrový a všem stylům otevřený Metro Music Bar neodmyslitelně patří na brněnskou klubovou mapu. A to už patnáct let. Oslavy těchto půlkulatin proto budou patřičně velkolepé a protáhnou se na celý podzim. Narozeninový koncert je naplánovaný na 20.
Tradiční zářijová akce pro celou rodinu plná zábavy a dobrodružství je tu. Přijďte 9. a 10. září od 10.00 do 18.00 pomoct lesním kamarádům zlomit kletbu, která sužuje lesní království na hradě Špilberku. Na speciální rodinný víkendový program se můžete těšit i ve vile Tugendhat.
Beseda s moskevským a oděským vrchním rabínem o válce, koncert izraelského jazzového tria Shalosh, odhalení památníku brněnských obětí holocaustu, prohlídky židovského hřbitova, autorská čtení, přednášky, architektonické procházky, zkrátka více než 80 akcí na patnácti místech – to je program Štetl f
Sedmý ročník turnaje ve stolních kuličkách a happening Jakubák Open 2023 aneb Neboj se a cvrnkni si! ve čtvrtek 31. srpna od 16 hodin symbolicky zahájí jubilejní 30. sezonu Divadla Bolka Polívky.
V sobotu 2. září 2023 opět zavládne v brněnských ulicích chilli. Bude se degustovat letošní úroda chilli papriček a výrobky z nich.
Vrcholem i zakončením prázdnin je rodinný festival pouličního divadla a nového cirkusu Na prknech, dlažbě i trávě. Již 19. ročník se odehraje 24. až 27. srpna v Björnsonově sadu a na dvoře Divadla Husa na provázku. Festival odstartuje podívaná C'est la...
Největší projekční plocha pod širým nebem se už dnes rozsvítí na parkovišti pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. V průběhu následujících tří víkendů energetici v rámci letního kina a autokina nabídnou celkem devět filmových projekcí. Od pátku 18.
Zábavní vědecký park VIDA! se o letních prázdninách promění na moře zážitků. Na ploše přes 6200 m² na vás čeká přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým můžete objevovat, jak funguje svět kolem nás. Včetně venkovní části, která je otevřena denně a obsahuje řadu vodních prvků.
Co dělat o víkendu v Brně? Výběr je opět velmi rozmanitý. Město se díky festivalu Den Brna vrátí zpět do éry třicetileté války, pokračuje Maraton hudby včetně speciálního gastronomického programu a další oblíbený festival míří na hrad Veveří.
Pokud si během srpna chcete udělat zajímavý výlet spojený třeba s prodlouženým víkendem, přinášíme s Anytime několik nápadů na zajímá místa a akce. Na své si přijdou milovníci historie, divadla, jídla, ale i magicky osvětlené přírody.
Mezinárodní kapela Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra míří 9. září na brněnskou Flédu!
Na projekci devíti převážně domácích filmů se mohou od pátku 18. srpna těšit návštěvníci letošního Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.
Festival Bohemia JazzFest se opět vrací do Brna, tentokrát do parku na Moravském náměstí. Konat se bude od 17. do 18. července a je jako vždy pro všechny návštěvníky zdarma. Stejně jako předchozí ročníky, i tento letošní 18. ročník podporuje městská část Brno-střed.
Osobní korespondence se Sidonií Nádhernou a dalšími osobnostmi, desítky originálů grafik a další unikáty ze života Maxe Švabinského jsou nyní k vidění v Památníku písemnictví na Moravě v rajhradském klášteře.
Smrt je součástí života. Toto poselství přináší výstava v Podhoráckém muzeu v Předklášteří nazvaná Smrt je jen začátek. Návštěvníky přesvědčí odkrytým hrobem domnělého upíra se skutečnými ostatky a předměty, lebkou princezny z Býčí skály a řadou jiných pozoruhodných exponátů a faktů.