Reklama
reklama

Kultura

Dne 22. a 23. února 2024 v 19.00 hod. proběhne v brněnském Divadle Husa na provázku divadelní představení Vojna. Inscenaci připravilo brněnské Gymnázium Pavla Křížkovského ke 2. výročí ruské invaze na Ukrajinu.
Stáří: 1 týden 4 dny
Jedna z nejznámějších československých kapel Polemic se 15. února vrací na Flédu. Energická formace hrající na pomezí ska a reggae se těší popularitě nejen doma, ale i v zahraničí. Na Flédu zavítali naposledy před třemi lety v rámci společného turné s kapelou Medial Banana.
Fašank, ostatky, voračky a průvody masek. Masopustní období začíná od svátku Tří králů a končí v úterý o půlnoci před Škaredou středou. Oblíbená tradice se nevyhýbá ani jihomoravské metropoli. Kde poznat tuzemské zvyky?
Michal Hrůza patří beze sporu k největším hitmakerům české scény a na svém autorském kontě má celou řadu populárních písní i videoklipů. Českou republiku projel v rámci svých vystoupení snad nesčetněkrát.
Brněnské Kino Art od 23. do 25. ledna hostí ozvěny 11. ročníku filmového festivalu ÍRÁN:CI, jehož pražská část se koná od 17. do 21. ledna.
Čím se zabavit po vánočním shonu? Přivítejte nový rok 2024 v Brně návštěvou víkendového koncertu nebo charitativního bazárku. Děti si nesmí nechat ujít zábavnou akci v Jurkovičově vile či interaktivní procházku, jež vede žabovřeskými ulicemi. Bokem nezůstane ani sport.
V rámci projektu Konektiv on tour se v Brně 1. prosince v Centru experimentálního divadla poprvé představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.
Brněnský B-Side Band stříhá metr do vydání nového alba Tam a zpět a čas se fanouškům rozhodl zkrátit dalším singlem.
Seafret. Slovní hříčka spojující kytarový pražec a malé přímořské město, ve kterém dvojice muzikantů Jack Sedman a Harry Draper vyrostla. Z rodného Bridlingtonu prorazilo britské duo do světa a v rámci turné k nové desce Wonderland vystoupí také 13. listopadu na Flédě.
Největší česko-slovenský herní festival MČR už tento měsíc přivítá své návštěvníky. Hlavní gamingová událost roku proběhne od 24. do 26. listopadu v pavilonu P, v nejmodernější a nejrozlehlejší hale na BVV Brněnském výstavišti.
Ilustrační foto: VIDA!
Magický večer v science centru bez dětí, s originálními drinky, hudbou a jedinečným programem pro dospělé. To je VIDA! After Dark na téma Magic, večírek, který se uskuteční v úterý 31. října od 19 hodin.
Ani o nadcházejícím víkendu se v Brně rozhodně nebudete nudit. Ke svému závěru míří týden umělé inteligence, jehož vrcholem se stane událost AI 4 all. Až do neděle potrvá mezinárodní festival komiksů KOMA, chystají se také další vystoupení Moravského podzimu nebo dýňová slavnost.
Členové jedné z nejvlivnějších kapel rockové historie, britských King Crimson, představí 29. listopadu v brněnském Sono Centru a 30. listopadu v Divadle Archa v Praze projekt The Crimson Marathon vytvořený exkluzivně pro český festival Prague Music Performance.
Seznámit se s tuzemskými, ale i exotickými dřevinami a zároveň strávit čas na čerstvém vzduchu umožní lidem naučná stezka Chvála stromů. Ta začíná na náměstí ve Křtinách a končí v nedalekém křtinském arboretu.
Multižánrový a všem stylům otevřený Metro Music Bar neodmyslitelně patří na brněnskou klubovou mapu. A to už patnáct let. Oslavy těchto půlkulatin proto budou patřičně velkolepé a protáhnou se na celý podzim. Narozeninový koncert je naplánovaný na 20.
Tradiční zářijová akce pro celou rodinu plná zábavy a dobrodružství je tu. Přijďte 9. a 10. září od 10.00 do 18.00 pomoct lesním kamarádům zlomit kletbu, která sužuje lesní království na hradě Špilberku. Na speciální rodinný víkendový program se můžete těšit i ve vile Tugendhat.