Reklama
reklama

Kultura

Letní měsíce přinesou hostům vily Tugendhat možnost navštívit tuto památku UNESCO na nových prohlídkových okruzích. Dvojice okruhů doplní stávající, u veřejnosti dlouhodobě oblíbenou nabídku. Hosté se mohou těšit na večerní prohlídky interiérů nebo na nově vytvořenou trasu vedoucí po terasách vily.
Stáří: 1 týden 15 hodin
Balet Národního divadla Brno představí na prknech Státní opery v neděli 5. června čtyři strhující choreografie o ženách i mužích, o řádu i živelnosti v představení s názvem 4 Elements.
Ve čtvrtek 5. května 2022 v 17 hodin začíná vernisáží ve schodišťové hale vily Löw-Beer na Drobného ulici 22 v Brně výstava VYHLÁŠKA 30. 5. 1945.
Holandský soulový klenot Kovacs dorazí 20. září poprvé do Brna. Autorka uhrančivých balad představí na Flédě skladby z nového alba. Žena mnoha talentů, která kromě koncertních pódií vystupuje také na módních molech, vyniká živelným charismatem a mrazivou upřímností.
V sobotu 30. dubna zve zábavní vědecký park VIDA! k návštěvě všechny malé milovníky superhrdinů.
O druhém říjnovém víkendu uvede festival Groove Brno výjimečné mezinárodní projekty. Pátek 14. října bude patřit domácímu B-Side Bandu s hvězdným hostem Judith Hill - losangeleskou zpěvačkou, dříve vokalistkou Micheala Jacksona, a držitelkou Grammy. V sobotu 15. října vystoupí skupina D.Y.K.
Jižní Morava je nejen krajem vína, ale také tradic, které měly ve významné dny vykoupit každodenní tvrdou dřinu. Ke svátkům se pojí zvyky, z nichž některé mají své kořeny již v době předkřesťanské. Nejinak je tomu i v případě Velikonoc, jejichž původ sahá až k pohanské tradici.
Jihomoravská metropole v roce 2022 slaví. Letošní rok totiž kromě jiného přináší i několik výročí spojených s jeho slavnými rodáky či počiny, které se ve městě pod Špilberkem odehrály. V červnu uběhne 200 let od narození jednoho z nejvýznamnějších vědců 19. století G. J.
Po osmi letech od vydání alba Šero, oceněného hudební cenou Anděl i Apollo, vydávají Bratři Orffové novinku Píseň pro Stefanii Sauer a zvou na koncert 28. dubna do brněnského Kabinetu Múz.
Elektronický producent Sega Bodega představí v brněnské premiéře tracky z nového alba Romeo. Multimediální tvůrce spolupracoval na desce s Arcou (VEN), Blood Orangem (US) nebo Charlotte Gainsbourg (FR). Irská klubová hvězda patří k nejrespektovanějším zástupcům aktuální hyper popové vlny.
Akademický malíř Karel Pokorný v roce 2001 ve Znojmě odstartoval úspěšný a dodnes probíhající mezinárodní projekt studentské figurální kresby zvaný Figurama. S dvacetiletým odstupem přináší Karel Pokorný novou přehlídku figurální kresby – tentokrát však nechal studenty kreslit se zavřenýma očima!
Návštěvníci se svezou v robotickém vozítku z pračky, spájí si vlastního robůtka nebo si pokecají s humanoidním robotem Pepperem.
Otevřít sbírky lidem, to je koncept nově připravované výstavy Muzea města Brna v gotickém sále a přilehlých prostorách hradu Špilberku.
„Nevzdám se,“ vyjadřují unikátní skladbou na dvě desítky českých, ukrajinských, ruských a běloruských hudebníků svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině a vysílají do světa jasné poselství.
Kam přesně? Na brněnskou hvězdárnu! Ve které dny? O březnových prázdninách! Proč? Protože brněnská hvězdárna opět nabízí chytrou zábavu pro všechny kosmoplavce.
Projít se zahradou vily Tugendhat i Löw-Beer v Brně za jediné odpoledne bude od letošního roku snazší než dřív. Představitelé Muzea města Brna a Muzea Brněnska se dohodli, že pozemky pro návštěvníky volně a bezplatně propojí o vybraných státních svátcích a při dalších příležitostech.