Reklama
reklama

IGOR OROZOVIČ & ANETA LANGEROVÁ: JE TO DÁVNO

Igor Orozovič je autorem uhrančivě hořkosladkého duetu, který je plný vzpomínek, lásky, naděje, ale i otázek. Pop-šansonově laděnou píseň Je to dávno nazpíval s Anetou Langerouvou. Na vzniku nahrávky spolupracovali s producentem Igorem Ocheposkym. Singl teď začátkem června vyšel spolu s působivým videoklipem, který vznikal v produkci Viléma Postráneckého z Charlie Papa production v režii Veroniky Jelšíkové. Talentovaný herec, zpěvák a skladatel s kapelou Igor Orozovič & Co vystupuje s úspěšným programem Když chlap svléká tmu a přednedávnem s ním již podruhé koncertoval v Brně.

Videoklip, který vznikl k duetu Igora Orozoviče s Anetou Langerovou Je to dávno vtáhne diváka do mozaiky výjevů, které rozvibrují jak jeho fantazii, tak emoce. Jsou to střípky vzpomínek nebo příběhů? Kdo je tajemný pán s pizzou? Kdo píše vzkaz babičce v růžovém svetru? Kdo na koho vzpomíná? Kdo má koho rád? Podobně jako není potřeba vykládat smysl básní, nechtějí tvůrci dovysvětlovat vizualizaci písně. V hlavách diváků tak může vzniknout tisíc dalších příběhů a vyrojit se tisíce vzpomínek. V klipu se objevují nejen hlavní protagonisté Igor Orozovič a Aneta Langerová, ale také tanečníci souboru Dekkadancers, herci Rostislav Novák starší, Jakub Albrecht a mnoho dalších.

Aneta Langerová k novému singlu uvedla: „Igor mě oslovil, jestli bych s ním nazpívala duet, poslal mi píseň a mně se ten nápad líbil. Nahrávání byla zábava, byl to dialog stejně tak, jako je tomu v písni. Líbí se mi Igorovo přemýšlení nad hudbou jako nad živou bytostí.”

Měl jsem pro tenhle duet jasnou představu velmi křehkého jemného zpěvu  a byl jsem zvědavý,  jak k tomu Aneta přistoupí. Při nahrávání jsme společně hledali nejupřímnější výraz. Byla to skutečná tvorba. I když je to zdánlivě pár slov, tak právě proto musí být správně usazena,” sdělil k nové nahrávce Igor Orozovič.

Igor Orozovič & Co již rok koncertují s programem Když chlap svléká tmu. V současné době pod názvem Je jedno místo připravili jeho novou podobu, kterou v premiéře představili v rámci květnového vystoupení v ostravském Divadle MÍR a nabídnou ho v sobotu 29. července 2023 publiku na letní scéně  pražského Studia DVA Vyšehrad. „Koncert na Vyšehradě proběhne v plné palbě všech našich nástrojů a k tomu budou do rytmu cvrkat cvrčci! A až budu zpívat Hvězdy, tak třeba i nějakou přes světelný smog zahlédneme! Bude to krása,” míní s úsměvem Orozovič.

Před tím ještě v červnu a červenci vystoupí se svým reportérem v doprovodném programu v Zahradách festivalu Smetanova Litomyšl a v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Igor Orozovič se také objeví v divadelní části festivalu Colours of Ostrava v muzikálu Lazarus, jenž je posledním dílem Davida Bowieho. Na Colours of Ostrava také přijal pozvání s Cabaretem Calembour, který před patnácti lety spoluzaložil a pro nějž skládá písničky. V přípravách je podzimní turné, které opět vyvrcholí vánočním koncertem.

© foto Martin Kubica

Igor Orozovič – člen činohry Národního divadla - kromě sólové hudební dráhy se dál naplno věnuje divadelnímu a filmovému herectví. Na své domovské scéně Národního divadla se nyní objevuje v novém nastudování Čapkova Hordubala a Stroupežnického klasiky Naši furianti. Na scéně Divadla Ungelt spolu s Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou odpremiéroval komorní psychologické drama Simona Graye Brácha. V televizi je možné Igora čerstvě vidět v kriminální sérii Půlnoční zpověď, filmech Řekni to psem, Za vším hledej ženu a do budoucna i v připravovaných nových dílech seriálu Polda. S legendárním režisérem Jiřím Svobodou letos natočil thriller Cesta do tmy.

Autor: 
Vladan Drvota
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře