Reklama
reklama

Sluneční paprsky a víno patří k sobě. Kam v červenci vyrazit za vinařskými akcemi?

Víno, ženy a zpěv oslavovala již Anakreonská poezie, neodmyslitelně však patří i k jižní Moravě. Během července ji navíc víno, kultura a gastronomie ovládnou naplno. Zdejší obce totiž nabídnou nespočet zajímavých akcí.

Hudbu s vínem propojí projekt nazvaný Hudba na vinicích. V letošním roce se ve vinařstvích CHÂTEAU VALTICE, Sonberk, LAHOFER, JOHANN W a Víno Zlomek & Vávra mohou návštěvníci těšit na neopakovatelnou atmosféru koncertů například Davida Kollera, Anety Langerové, No Name, Mig 21, Queenie, Čechomoru ale i mnohých dalších. Vinice navíc s koncem července neztichnou, poslední koncert se odehraje 21. září.

V sobotu 6. července si milovníci vína přijdou na své v Miklově, kde se jim v rámci Mikulovské sklepy open otevře 25 vinných sklepů. V nich budou místní vinaři nabízet k ochutnání své moky, mlsné jazýčky zase okusí místní speciality.

Ve stejný den již po dvacáté přivítá zájemce až 20 otevřených sklepů také v Hruškách, a to v ulicích Sklepní a Záhumenní. Ve večerních hodinách tu navíc v areálu u myslivny zahraje k tanci a poslechu taneční skupina FIVE LIVE.

Aby mohli Brňané bez obav degustovat a nemuset se obávat o řidičský průkaz, neměli by opomenout datum 11. července. To se totiž přímo v jihomoravské metropoli a její Otevřené zahradě v ulici Údolní uskuteční 100. večer se 100 víny ze Salonu vín. Patronem a odborným průvodcem večera bude právě Salon vín ČR a pít se budou ta, která dostala Zlatou medaili v rámci finální soutěže Národní soutěž vín a stala se tak těmi nejlepšími pro rok 2024.

Pro cyklisty, pěší i rodiny s dětmi je na Mikulovsku druhou červencovou sobotu určen další z výletů po vinařských stezkách. Ten startuje od Zámeckého hotelu Anton Florian. Tento den ožije i Podzámecká zahrada zámku v Kroměříži, kde se v rámci zdejších Vinných slavností představí 17 vinařství, pivovar, ale také chutná gastronomie a živá hudba.

Nuda rozhodně nehrozí ani ke konci července. Předposlední víkend prvního měsíce prázdnin se otevřou sklepy v Hovoranech, od pozdního odpoledne do noci se bude putovat také mezi vinnými sklepy ve Vrbicích. Poslední víkend ovládne Velké Bílovice Letní slavnost autentických vín, ve znojemském Louckém klášteře zase proběhne letní degustace.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře