Reklama
reklama

Prvotřídní jazz ovládne 20. a 21. června nádvoří Staré radnice

Nádvoří brněnské Staré radnice se 20. a 21. června rozezní prvotřídním jazzem. Zahrají jak etablované osobnosti domácí scény, tak i studenti uměleckých škol pod vedením svých pedagogů. Na obou dnech se podílí buď jako spolupořadatel nebo pořadatel festival JazzFestBrno a vstupné je na obě akce zdarma.
Lukáš Oravec se svým big bandem.   Foto: Michal Sýkora

V první den, 20. června, zde od 15 hodin proběhne v krásném historickém prostředí brněnská část desátého ročníku Jazzového nádvoří. Na akci iniciované jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU své umění ukáží rytmický ansámbl HAMU pod vedením Jiřího Slavíka a další studentské kapely pod vedením osobností jako Jaromír Honzák, Luboš Soukup nebo Jiří Levíček.

O den později, 21. června, zde zakončí jazzovou party pod otevřeným nebem první část letošní sezóny festival JazzFestBrno akcí nazvanou JazzFestBrno pod širákem. Od 17 hodin se zde vystřídá pět špičkových domácích ansámblů - Ondřej Štveráček Double Drums Quintet, E Converso, Cyrille Oswald & The Survivors a večer zakončí uznávaný trumpetista Lukáš Oravec se svým big bandem.

Mezinárodní hudební festival JazzFestBrno bude pokračovat také na podzim. Do Brna přijedou taková jména jako Al Di Meola nebo Kamasi Washington. Skladatel a multiinstrumentalista Jiří Slavík s devítičlenným souborem Polka-boys představí v rámci projektu Polkatime radikální úpravy polky a bude také pokračovat klubová řada Club Life v prostředí Cabaretu des Péchés, tentokrát se zpěvákem José Jamesem a dvojkoncertem předních formací domácího jazzu - Robert Balzar Trio a Matej Benko Quintet.

Vstupenky jsou již v prodeji na www.jazzfestbrno.cz, kde také zájemci najdou více informací.

TZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře