Reklama
reklama

Prázdniny startují. Pár tipů kam vyrazit

Červen končí a školákům začíná dvouměsíční volno. Spolu s ním přichází i nespočet možností, jak mohou prázdninový čas v Brně strávit. Získejte výhody za pěkné vysvědčení na hvězdárně či v zoo, vyzkoušejte si různé sporty na přehradě nebo omrkněte, co promítají letní kina.

V pátek 28. června vrcholí Léto na Prýglu, které hostí pláž U Sirky. Pro děti i dospělé je připravena spousta rozmanitých sportů, za jejichž absolvování se speciální herní kartou získají drobnou odměnu. Dále nechybí tvořivá dílnička, skákací hrad ani projížďky plachetnicemi. Doprovodný program zajišťuje také integrovaný záchranný systém. Podrobnosti čtěte na letonapryglu.cz.

Jakmile se pátečním dopolednem uzavře školní rok, vyrazte s dětmi například od 16 hodin přivítat prázdniny do Rast coffee na Lesné. Těšte se na skákací hrady, trampolínu nebo malování na obličej. Vstupné činí 80 korun, a pokud bude přát počasí, napustí se bazének.

V sobotu 29. června navštivte amfiteátr na Kraví hoře, kde ve 14 hodin začíná Den s Pamětí národa. Kromě workshopů a divadla vás čeká i představení činnosti Institutu Paměti národa v Brně. Navíc můžete otestovat své parkourové dovednosti, zatímco děti projdou sérií různých úkolů. Vše se dozvíte zde. Až do soboty jsou lákadlem také Svatojánské slavnosti na náměstí Svobody. Dopřejte si při nich dobré jídlo a pití doplněné vystoupeními folklorních souborů.

Multižánrový festival Uprostřed, jenž po celé léto oživuje centrum města kulturními aktivitami, nabídne nedělní koncert skupiny Aldente. Představení startuje v 19 hodin na Staré radnici, vstup je zdarma.

Děti pak mohou využít speciálních akcí k závěru školního roku. Jestliže chodíte na základní nebo střední školu, přineste až do neděle své vysvědčení s jedničkou z matematiky či fyziky na hvězdárnu a získejte volný vstup na jeden vámi vybraný astronomický pořad. Do konce týdne trvá obdobná nabídka v Zoo Brno, kde za vysvědčení s vyznamenáním mají všechny děti do 15 let vstup jen za deset korun.

Rozjíždí se i sezona pravidelných promítání pod širým nebem. Organizátoři letního kina Brna-střed na Dominikánské 2 si přichystali na víkend rovnou čtveřici snímků, opomenout byste ale neměli ani sobotní program na Sokolském koupališti. Velký přehled letních kin v Brně jsme vám přinesli již dříve zde.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře