Reklama
reklama

Do centra Brna se ve vedrech rozjely kropicí vozy

Zpříjemnit lidem alespoň částečně pobyt v centru města, kde teploty aktuálně překračují hranici 30 stupňů Celsia, se rozhodla městská část Brno-střed. Na Zelný trh nainstalovala mlžítko a historickým jádrem projíždí kropicí vůz, který ochlazuje rozpálené ulice.

„Ke kropení ulic přistupujeme každoročně, pokud nastanou tropické teploty. Kropicí vozy zvlhčují vzduch, snižují prašnost a také zalévají okolní zeleň. Projíždět centrem Brna budou až třikrát denně. S opatřením zatím počítáme dnes (středa) a zítra (čtvrtek). Případné rozšíření o další dny bude záviset na počasí,“ sdělila 1. místostarostka městské části Brno-střed Ludmila Oulehlová, do jejíž gesce spadá oblast životního prostředí.

Trasa kropicích vozů vede přes ulice Masarykova, náměstí Svobody, Kobližná, Jánská, Orlí, Dominikánská, Josefská, Minoritská, Zámečnická, Zelný trh či Rašínova. Nasazení kropiček není jediným krokem, který městská část s ohledem na tropické teploty zavedla.

V horní části Zelného trhu, nedaleko relaxačních lehátek, nainstalovali pracovníci odboru životního prostředí mlžítko. Zařízení osvěžuje nejen kolemjdoucí návštěvníky, ale také prodejce. Fungovat bude každý všední den a jeho provoz se bude upravovat v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách.

Městská část rovněž na svém území provozuje pítka, jejichž počet každoročně navyšuje. V současné době se stará o šestnáct pítek. Zároveň pracovníci úřadu spravují oblíbené vodní prvky, jako je například kašna na Moravském náměstí, Dominikánském náměstí nebo fontána před Janáčkovou akademií múzických umění.

Zdroj: MČ Brno-střed

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře