Reklama
reklama

Na stavební úřad od července jedině na Orlí

Zásadní změnou pro všechny brněnské stavbaře, projektanty či architekty bude začátek fungování centrálního stavebního úřadu. Ten vznikl sloučením všech stavebních úřadů městských částí. Klientům se otevřel v pondělí 1. července od 8 hodin.

Nový stavební úřad, který bude součástí magistrátního Odboru územního plánování a stavebního řádu, najdete na Orlí 30. Vyřešíte zde agendu pro všechny městské části kromě Brna-středu. Ačkoliv i toto pracoviště spadá pod centrální úřad, sídlit bude prozatím na svém původním místě – tedy na Měnínské 4. Na Orlí budou přeneseny i všechny živé spisy stavebních a správních řízení z městských částí. I když jste tedy proces stavebního povolení začali například v Tuřanech, od července se vydejte již pouze na Orlí.

K vytvoření centrálního stavebního úřadu vedení města přistoupilo v souvislosti s přijetím nového stavebního zákona, který přenáší výklad územního plánu výhradně na stavební úřady. Centralizace zajistí jednotný výklad územního plánu i brněnských stavebních předpisů. Jeden velký úřad znamená také větší zastupitelnost, profesionalizaci zaměstnanců a efektivnější zavedení digitalizace.

Podrobnosti a rozdělení agend najdete na webu: https://www.brno.cz/w/stavebni-urad.

Odbor územního plánování a stavebního řádu připravil veřejně dostupnou GIS aplikaci, která slouží pro základní  informace o zařazení pozemků do jednotlivých obvodů stavebního úřadu a prezentuje další údaje o platné územně plánovací dokumentaci a územně plánovacích podkladech.

Najdete ji v následujícím odkaze: Obvody Centrálního stavebního úřadu a ÚPD a ÚPP (brno.cz)

Zdroj:mmb

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře