Reklama
reklama

Na zastávkách MHD přibydou informační panely. Dopravní podnik vymění stávající a doplní nové

Tam kde nebyly, budou, tam kde byly, budou, ale nové. Dopravní podnik města Brna na 19 zastávek přidá informační panely pro cestující. Na 28 dalších zastávkách vymění staré panely za nové. Celkem se jedná o nových 84 panelů. Cestující tak budou na více místech a lépe informováni o příjezdech spojů a mimořádných událostech v dopravě.

„Naší dlouhodobou strategií je postupně osazovat významné a frekventované zastávky a poskytnout tak všem cestujícím aktuální informace o dopravní situaci v MHD. Primárně zobrazují odjezdy spojů z příslušné zastávky a informace o mimořádných událostech a plánovaných změnách v dopravě. Navíc je nově budeme moci využít pro přímou komunikaci dispečerů směrem k cestujícím na zastávce. Tato možnost je operativní, rychlá a efektivní,“ řekl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Zcela nově dopravní podnik nainstaluje infopanely například na zastávky Klusáčkova, Körnerova, Grohova, Náměstí Míru nebo Tábor.

Výměnu starších panelů za nové se pak dočkají zastávky Pisárky, Podlesí, Krásného, Rakovecká nebo Čertova rokle.

Tam, kde dopravní podnik zřídí panely zcela nově, bude nutné zahrnout i související stavební práce – výkopové práce na přípojkách, montážní práce pro nosné konstrukce a kabelové přívody.

Dopravní podnik nyní vypsal výběrové řízení na dodání panelů. Instalace informačních panelů, napojení a související stavební práce včetně přípojek proběhne v závislosti na výběru dodavatele od června do listopadu tohoto roku.

Zdroj: DPMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře