Reklama
reklama

Kohoutovice slaví triumf na Brněnských hrách seniorů

V minulém týdnu se na hřišti ZŠ Pavlovská v Kohoutovicích konaly již 11. brněnské sportovní hry seniorů. Letošní ročník byl výjimečný tím, že poprvé brněnské kolo spolupořádala městská část Brno-Kohoutovice, a to pod záštitou místostarosty Michala Veličky.
Střelba na branku
Bollo-ball
Bollo-ball

„Počasí dnes vyšlo, senioři jsou natěšení, věříme, že zabodují naši senioři a vítěz postupuje do krajského kola. Těšíme se, že to bude pěkná záležitost,řekl s úsměvem Michal Velička, místostarosta Brna-Kohoutovic, který sportovní hry zahájil.

Do sportovního klání se zapojilo celkem šest týmů z Brna a okolí: Městská organizace Brno, Brno-Kohoutovice, Brno-Slatina, Brno-Tuřany, Brno-Ivanovice a Brno-Bystrc. Senioři se utkali v pěti disciplínách: hod kroužky na kužele, střelba hokejkou na branku, šipky, ruské kuželky a bollo ball. Bollo ball je zábavná a nenáročná hra, která si v posledních letech získává srdce lidí všech věkových kategorií. Hráči se střídají v házení bolasa, což jsou dva míčky spojené provázkem, na kovový rám se třemi příčkami. Cílem je hodit tak, aby se bolasa zachytila na jedné z příček. Bollo ball rozvíjí koordinaci a zručnost.

Po napínavém boji nakonec zvítězil tým Kohoutovic, na druhém místě skončily Tuřany a na třetím Bystrc. Vítězové z Kohoutovic spolu s dalšími týmy tak postupují do krajského kola.

I když se jednalo o soutěžní klání, nechyběla ani přátelská atmosféra a vzájemné povzbuzování. Já na začátku říkal, že vyhrává každý, kdo si to dnes užije a nasaje tu energii. Jsem rád, že vyhráli Kohoutovice, ale vlastně jsme vyhráli všichni. Na všech tvářích byla vidět radost a zápal do soutěžení, a to je při těchto hrách to nejdůležitější - užít si to, dodal starosta Kohoutovic Jakub Hruška.

Brněnské sportovní hry seniorů tak opět ukázaly, že sport nezná věkové hranice, a že i v pokročilém věku se můžeme aktivně hýbat a bavit se s přáteli.

Zdroj: MČ Brno-Kohoutovice

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře