Reklama
reklama

Podzim v muzeu zahájí Muzejní dýňobraní a oblíbená výstava tykví

Národní zemědělské muzeum ve Valticích nabídne i letos tradiční podzimní výstavu Dýně, cukety, patisony a cibuloviny zaměřenou na tykvovité plodiny. Kromě dýní, cuket a patisonů budou letos k vidění i odrůdy cibule a česneku. Výstavu zahájí o víkendu 16. a 17. září oblíbená akce Muzejní dýňobraní.

Na nádvoří muzea vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích budou k vidění mnohé odrůdy tykve v rámci výstavy Dýně, cukety, patisony a cibuloviny, která navazuje na víkendovou akci Muzejní dýňobraní. Návštěvníci akci i výstavě mohou seznámit s různými druhy plodin, které si získávají stále větší oblibu v našich jídelníčcích a inspirovat se tipy na jejich kulinární zpracování. Pro malé návštěvníky je připraveno halloweenské tvoření.

Rod tykev přišel na náš kontinent koncem 15. století z Latinské Ameriky, dnes pěstujeme jeho zástupce v nejrůznějších barvách, tvarech a chutích. Tykvovité plodiny jsou zdraví prospěšné a nabízí řadu možností ke zpestření našeho stravy, stejně tak poslouží i jako vkusná podzimní dekorace.

Zájemci mohou v Národním zemědělském muzeu ve Valticích zhlédnout také výstavy Sbírka parafínových modelů jablek, Květiny bílé po cestě – perokresby prostých, planě rostoucích květin, panelovou výstavu Jak se křísek révový potkal s fytoplazmou ...aneb invazní škůdci a choroby kolem nás a Víno a tradice – fotografie lidových zvyklostí objektivem Lukáše Pánka.

TZ:NZM

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře