Reklama
reklama

Víkend v Brně zabaví gurmány i kreativce

Ať chcete strávit poslední zimní víkend uměním, či raději konec zimy pořádně zajíte, v Brně budete mít co dělat. Čeká vás například šachový turnaj, Návštěva v Centru experimentálního divadla, farmářské trhy nebo závěr letošního ročníku VeganFestu.

Protiatomový kryt Denis, nacházející se na rohu Husovy a Nádražní, budí v mnoha lidech zvědavost. Pokud mezi ně patříte, určitě vyrazte na jednu z mimořádných prohlídek s průvodcem. První z nich začínají již tuto neděli.

Dle švýcarského systému na devět kol se v sobotu odehraje veřejný šachový turnaj. Akce se koná v Moravské zemské knihovně a své síly změříte se členy brněnské šachové komunity. A jestliže se vám to tuto sobotu nehodí, vězte, že šachový klub Lokomotiva turnaj pořádá každou třetí sobotu v měsíci.

Začátek jara se nese ve znamení farmářských trhů. Ty se v sobotu konají hned ve dvou městských částech – v Líšni a na Lesné. Čekají vás kvalitní sýry, maso a uzeniny od moravských výrobců, sezónní zelenina a ovoce, speciality i drobné řemeslné výrobky. Můžete tak zimu zakončit třeba pořádným nedělním obědem z domácích farem.

Nejen na Oscara nominovaný snímek Blízko uvede Kino Art v rámci Dnů frankofonie. Ty se letos konají po 24. a v neděli je zahájí film Papicha. Vezme návštěvníky do Alžíru devadesátých let, kde počínající náboženský konzervativismus později vyústí v občanskou válku.

Jaké trendy dnes vládnou českému designu? Zjistěte to sami tak, že zajdete v pátek a v sobotu do Tržnice Brno, kde se bude konat jubilejní 60. Mint Market, tedy přehlídka toho nejlepšího z českého designu, autorské módy, šperků, bio kosmetiky, papírenského zboží a delikates. Vstup je zdarma.

Mnoho lidí se v současnosti zajímá o ekologii a minimálně občas si odpustí maso. A pokud jste si takový malý soukromý půst chtěli dopřát právě tento víkend, nenechte si ujít závěr VeganFestu 2023, který se koná v Café Práh. Můžete si poslechnout třeba přednášku o dopadech exotických potravin či ochutnat bezmasé speciality. Vstup je zdarma.

Já su Terén, tak se prezentuje kolektiv působící v Centru experimentálního divadla na Zelném trhu. Vy možná ještě Terén nejste, ale to se tento víkend může změnit. Na Návštěvu totiž zve všechny děti od 3 let trochu podivná hostitelka. Bydlí v prostoru se zvířaty, houbami a snovými bytostmi. Vaří barvy z květin, bylin ovoce nebo koření a ráda maluje. Bude ráda, když za ní v sobotu nebo v neděli přijdete.

V neděli fotbaloví fanoušci zamíří na Srbskou, kde se v 15:00 odehraje duel Zbrojovky s Jabloncem. Ten je v tabulce desátý, právě hned za Zbrojovkou, a výhra by oběma celkům ulehčila závěrečný útok na horní patra tabulky. Zvládne Zbrojovka tento mač?

TZ: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jak vypadá vesmír zblízka, už pošesté poznáte na oblíbeném Festivalu planet. Na Kraví hoře uvidíte od 8. do 14. července a od 5. do 11. srpna obří modely vesmírných těles, k nimž se letos nově přidá...
13.06.2024 - 10:35
Elektrický rozvaděč si zřejmě k vybití svého vzteku vybral v pondělí večer muž procházející Nádražní ulicí.
13.06.2024 - 07:01
Pořídit si jízdenku snadno a rychle přímo na vlakovém nástupišti. To je novinka, kterou mohou využít cestující na brněnském hlavním nádraží. Instalován tu byl totiž první chytrý validátor, na jižní...
12.06.2024 - 06:36
V meziročním porovnání si v rámci svých hrubých mezd polepšili Jihomoravané o 2934 korun. V prvním čtvrtletí se tu průměrná hrubá mzda vyšplhala na 43 037 korun, zvedla se i úroveň reálné mzdy....
11.06.2024 - 07:21
Přijít si do centra města prohlédnout historické a retro vozy je pro malé i velké nadšence už tradicí. Ani letošní červen je o tuto možnost nepřipraví. Dopravní nostalgie v rámci festivalu Ignis...
10.06.2024 - 18:30
Mnozí studenti a studentky středních a vysokých škol si potřebují přes léto přivydělat. Hledání té správné brigády si však není třeba nechávat na poslední chvíli, koncem června či začátkem července...
10.06.2024 - 13:46
Komentáře