Reklama
reklama

Víkend v Brně zabaví gurmány i kreativce

Ať chcete strávit poslední zimní víkend uměním, či raději konec zimy pořádně zajíte, v Brně budete mít co dělat. Čeká vás například šachový turnaj, Návštěva v Centru experimentálního divadla, farmářské trhy nebo závěr letošního ročníku VeganFestu.

Protiatomový kryt Denis, nacházející se na rohu Husovy a Nádražní, budí v mnoha lidech zvědavost. Pokud mezi ně patříte, určitě vyrazte na jednu z mimořádných prohlídek s průvodcem. První z nich začínají již tuto neděli.

Dle švýcarského systému na devět kol se v sobotu odehraje veřejný šachový turnaj. Akce se koná v Moravské zemské knihovně a své síly změříte se členy brněnské šachové komunity. A jestliže se vám to tuto sobotu nehodí, vězte, že šachový klub Lokomotiva turnaj pořádá každou třetí sobotu v měsíci.

Začátek jara se nese ve znamení farmářských trhů. Ty se v sobotu konají hned ve dvou městských částech – v Líšni a na Lesné. Čekají vás kvalitní sýry, maso a uzeniny od moravských výrobců, sezónní zelenina a ovoce, speciality i drobné řemeslné výrobky. Můžete tak zimu zakončit třeba pořádným nedělním obědem z domácích farem.

Nejen na Oscara nominovaný snímek Blízko uvede Kino Art v rámci Dnů frankofonie. Ty se letos konají po 24. a v neděli je zahájí film Papicha. Vezme návštěvníky do Alžíru devadesátých let, kde počínající náboženský konzervativismus později vyústí v občanskou válku.

Jaké trendy dnes vládnou českému designu? Zjistěte to sami tak, že zajdete v pátek a v sobotu do Tržnice Brno, kde se bude konat jubilejní 60. Mint Market, tedy přehlídka toho nejlepšího z českého designu, autorské módy, šperků, bio kosmetiky, papírenského zboží a delikates. Vstup je zdarma.

Mnoho lidí se v současnosti zajímá o ekologii a minimálně občas si odpustí maso. A pokud jste si takový malý soukromý půst chtěli dopřát právě tento víkend, nenechte si ujít závěr VeganFestu 2023, který se koná v Café Práh. Můžete si poslechnout třeba přednášku o dopadech exotických potravin či ochutnat bezmasé speciality. Vstup je zdarma.

Já su Terén, tak se prezentuje kolektiv působící v Centru experimentálního divadla na Zelném trhu. Vy možná ještě Terén nejste, ale to se tento víkend může změnit. Na Návštěvu totiž zve všechny děti od 3 let trochu podivná hostitelka. Bydlí v prostoru se zvířaty, houbami a snovými bytostmi. Vaří barvy z květin, bylin ovoce nebo koření a ráda maluje. Bude ráda, když za ní v sobotu nebo v neděli přijdete.

V neděli fotbaloví fanoušci zamíří na Srbskou, kde se v 15:00 odehraje duel Zbrojovky s Jabloncem. Ten je v tabulce desátý, právě hned za Zbrojovkou, a výhra by oběma celkům ulehčila závěrečný útok na horní patra tabulky. Zvládne Zbrojovka tento mač?

TZ: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Anytime carsharing aktuálně rozšiřuje své působení a přichází s 50 sdílenými vozy Toyota do Brna. Brňané tak získávají novou možnost využívat sdílené hybridní Toyoty Anytime kdykoliv je potřebují....
01.06.2023 - 13:56
Komentáře