Reklama
reklama

Tip na víkend: koncert, charitativní bazárek nebo sport

Čím se zabavit po vánočním shonu? Přivítejte nový rok 2024 v Brně návštěvou víkendového koncertu nebo charitativního bazárku. Děti si nesmí nechat ujít zábavnou akci v Jurkovičově vile či interaktivní procházku, jež vede žabovřeskými ulicemi. Bokem nezůstane ani sport.

Akci podporující samoživitele s dětmi pořádá umělecká platforma CO.LABS. V pátek můžete do jejího sídla na Kounicově přinést zimní oblečení, kosmetiku, hygienické potřeby, hračky a podobně. Sobota a neděle pak patří potřebným, kteří si zdarma vyberou, co by se jim hodilo do domácnosti. Podrobnosti zjistíte zde.

Neobvyklá událost se připravuje na sobotu v Jurkovičově vile. Od 10.00 hodin tam začíná výtvarně-hudební program o Třech králích, jenž je určen dětem od 6 do 12 let bez doprovodu rodičů. Vstupenky můžete získat buď online, nebo na pokladně vily.

Neděle se ponese v koncertním duchu. Dorazte do Besedního domu v 19 hodin, kde se koná novoroční vystoupení Českého filharmonického sboru Brno. Lístky zakoupíte na webových stránkách. Alternativu potom představuje od 20.00 hodin koncert v Duck Baru, který se ponese v tónech dynamického folkrocku kapely Nebeztebe.

Společenské centrum Sýpka se o víkendu stane dějištěm charitativního bazárku pro Útulek Tibet. Navštivte dobročinnou akci a podpořte svým nákupem více než dvě stovky zvířat, o něž se organizace stará. V sobotu přijďte mezi 12. a 19. hodinou a v neděli od 11.00 do 16.00 hodin.

Nabízí se také poslední šance absolvovat interaktivní trasu SVČ Lužánky. Procházka s 11 zastaveními O vánočním zvonu vás provede Žabovřeskami od radnice přes ulice Luční, Mozolky, Foerstrova až na Makovského náměstí ke zvonu přání.

Za sportem se vydejte v neděli do sportovní haly VUT. Florbalisté brněnských Gullivers, kteří hájí páté místo druhé nejvyšší soutěže, narazí na šestý Chomutov. Soupeř ze severu Čech přitom ztrácí na domácí tým pouze bod. Napínavý duel se odehraje v neděli od 17 hodin.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře