Reklama
reklama

Tři body putují do Boleslavi

Kometa v rámci třetího kola Tipsport extraligy cestovala na led Mladé Boleslavi. Škodovka potvrdila statistickou bilanci, že se jí doma na brněnský tým v posledních letech daří. O své výhře rozhodla již v první třetině, kdy si udělala náskok 3:0. Výsledek poté už jen kontrolovala a na třech bodech pro domácí nic nezměnil ani gól Alexe Malleta.

Úvodní šanci zápasu obstaral hostující Peter Mueller, který ale sám před Krošeljem nezakončil přesně. Velká škoda nevyužité šance, neboť se o chvíli později ujala taktovky boleslavská družina. V 8. minutě se ocitl před bránou Jan Dufek a jeho pokus skončil v síti - 1:0. Podobná situace se opakovala o dvě minuty později. Do brankoviště vjel Ondřej Najman a Klimeš byl bez šance. Ve 13. minutě dostali domácí k dispozici trestné střílení, které s přehledem proměnil David Šťastný - 3:0. S výsledkem se Brňané snažili něco udělat, leč několik střeleckých pokusů Krošelj bezpečně pokryl.

Obraz hry se ve druhé třetině příliš nezměnil. Kometa měla sice šance, kdežto soupeř je dokázal využívat. Adam Jánošík se natlačil do brankoviště a procpal puk za Klimeše. Hostující lavička si vzala challenge, rozhodčí však po průzkumu videa gól uznali - 4:0. Brněnského brankáře nahradil jeho slovenský parťák Matej Tomek, který bohužel po krátké pobytu v pracovním procesu inkasoval. Bekhendem zakončil Jakub Kotala a ten zvýšil na 5:0.

Možnost snížit měl Horký, ale na boleslavského brankáře si nepřišel. Kometa dostala v posledních minutách třetiny možnost hrát dvě přesilovky v řadě, mnoho šancí zůstalo nevyužito. Především Zaťovičova akce volala po gólu a také velká skrumáž před boleslavskou svatyní, kdy puk neustále poskakoval po brankovišti. Do třetí periody vstoupila Kometa s možností hrát přesilovku po faulu Pláňka na Kollára.

Nejprve se sice hrálo ve stejném počtu, ale pak hráli hosté tři minuty početní výhodu. Po jejím skončení nahrál Kučeřík na volného Alexe Malleta, který si položil brankáře a zkušeně zavěsil - 5:1. Pak už se utkání dohrávalo, Kometa byla sice blízko k další výsledkové úpravě, ale soupeř si zkušeně výsledek pohlídal a bere tři body.

Branky a nahrávky: 8. J. Dufek (Claireaux), 10. Najman (P. Kousal, Ševc), 13. Šťastný (TS), 26. Jánošík (Jan Eberle, Pláněk), 29. Kotala (Šťastný, Kelemen) - 46. Mallet (Kučeřík). Rozhodčí: Pražák, Pilný - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Pláněk 5 + DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2123. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 5:0, 5:1. Hráči zápasu: David Šťastný - Alexandre Mallet.

Zdroj: hc-kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie.
05.02.2023 - 14:29
Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic...
03.02.2023 - 17:43
Se svým záměrem pochlubit se vlastním tělem příliš neuspěla žena, která včera v centru města zastavovala návštěvníky luxusní restaurace.
03.02.2023 - 09:52
Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich...
02.02.2023 - 17:24
Cestovatel Tomáš Vaňourek se po své výpravě do Asie, inspirované pány Hanzelkou a Zikmundem, tentokrát rozhodl zopakovat a také rozšířit první putování H + Z napříč Afrikou a Amerikou. S ročním...
02.02.2023 - 07:37
Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156.
31.01.2023 - 13:10
Komentáře