Reklama
reklama

Rekordní Tříkrálová sbírka. Letošní ročník o 2 miliony překonal ten loňský

Během letošního 24. ročníku Tříkrálové sbírky vyrazilo do ulic 17 tisíc koledníků. Dárci v brněnské diecézi věnovali na pomoc potřebným do 5 762 kasiček více než 40 milionů korun. Finance pomohou lidem v nouzi. Našli se však i tací, kteří chtěli akce zneužít.

V jihomoravské metropoli letošní Tříkrálová sbírka vynesla více než 3,5 milionů korun. Kromě samotných Brňanů se do ní tradičně zapojily i farnosti, školy a školky, instituce a sdružení např. Skaut či Junák.

„Z letošní Tříkrálové sbírky máme v plánu dovybavit učebny a konzultační místnosti centra Celsuz, které nabídkou na sebe navazujících služeb dokáže reagovat na mnoho životních situací. Finance pomohou s rekonstrukcí budov charitních služeb, kde nachází podporu lidé bez domova. A nezapomínáme také na konkrétní pomoc lidem prostřednictvím Charitní záchranné sítě,“ vyjmenoval některé záměry ředitel Haičman.

Štědří byli také dárci v Rajhradě, kde věnovali 6,4 milionů korun, které umožní dovybavit Domov se zvláštním režimem sv. Luisy či zakoupit vybavení pro lékaře Mobilního hospice sv. Jana, nebo ve Znojmě. Ve městě okurek získali koledníci na pomoc lidem v nouzi celkem 3 257 691 korun. Ty podpoří Centrum včasné péče.

Falešní koledníci

Také v letošním roce se našli výtečníci, kteří se neštítili tříkrálovou sbírku zneužít. Tři falešné kolednice ve věku 7 až 12 let odhalili brněnští strážníci například ve Viniční ulici v Židenicích. Děti s podomácky vyrobenou kasičkou doprovázela šestatřicetiletá žena, která tvrdila, že sbírku vykonává s pověřením místního duchovního. V kasičce měli podvodnice 440 korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře