Reklama
reklama

Proluku u Moravského náměstí nahradí kanceláře

Přes 7500 metrů čtverečních pronajímatelných ploch a šest pater kancelářských prostor, které v přízemí doplní komerční jednotky s kavárnou. To vše nabídne plánovaná administrativní budova Landmark na nároží ulic Koliště a Milady Horákové. Stavět by se tu mělo začít ještě letos.

Proluka u Moravského náměstí čeká na své využití už takřka osm desítek let. Její budoucnost nyní získává nové obrysy. Vyroste tu moderní administrativní budova Landmark Office Building z pera ateliéru a53 architekti.

Po dokončení tu bude k dispozici přes 7500 metrů čtverečních pronajímatelných ploch standardu AAA. Šest pater kancelářských prostor s certifikací LEED doplní v přízemí komerční jednotky s kavárnou a na nejvyšší podlaží navážou venkovní terasy se zelení.

Projekt na konci února změnil svého vlastníka. „Věříme, že jsme projekt předali do těch správných rukou,“ uvedl Jan Kolařík, provozní ředitel společnosti Trikaya, která se k prodeji rozhodla ze strategických důvodů. Realitní skupina se plánuje soustředit na své investiční záměry v dalších lokalitách, především na výstavbu Čtvrti Pod Hády. Zde v několika etapách vznikne přes tisíc nových bytů.

V bezprostředním centru Brna se novým majitelem pozemku s platným stavebním povolením stala společnost SUDOP Real. „Brno je pro nás jako pro skupinu velmi důležitým místem. I proto, že v tu působí hned několik našich společností. Právě těm by se Landmark měl stát do budoucna novým domovem. SUDOP Real tímto nákupem naplňuje svoji dlouhodobou strategii, kdy skupinovým firmám poskytuje maximální podporu pro jejich činnost,“ vysvětlil Jakub Vosáhlo, předseda představenstva SUDOP Real.

Stopa společnosti je podle něj u projektu patrná již od samého začátku. „Podíleli se na něm totiž i naši projektanti ze společnosti AED,“ dodal Vosáhlo.

Stavba na nároží ulic Koliště a Milady Horákové by měla být podle plánů investora zkolaudována již v druhé polovině roku 2027.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26....
14.04.2024 - 10:30
Video ze čtvrteční noční jízdy mladého cyklisty by mohlo sloužit jako vysvětlující materiál, proč se někdy o opilých osobách lidově říká, že šněrují ulicemi.
12.04.2024 - 20:53
Jaro je v plném proudu a s ním přibývají i zajímavé akce. Dopřejte si o víkendu sérii kulturních zážitků či festival jídla na Špilberku. Nevynechejte však ani poznávání vesmíru, bazárek v kavárně či...
12.04.2024 - 15:00
Od premiéry slavné Gershwinovy Rapdosie v modrém letos uplynulo 100 let a Filharmonie Brno nemohla na toto výročí zapomenout. Na čtvrteční a páteční večer si pro diváky připravila koncerty nazvané...
11.04.2024 - 07:25
Vysokým krevním tlakem trpí velká část naší populace. Kromě vážných zdravotních rizik v podobě možného infarktu myokardu či mrtvice může tato diagnóza způsobit i další potíže, a to například snížení...
10.04.2024 - 11:00
Celková revitalizace a modernizace, propojení prostorů do jednoho tvůrčího místa nebo bezbariérovost. To jsou hlavní cíle rekonstrukce kulturního centra co.labs v brněnské ulici Kounicova. V místě,...
10.04.2024 - 07:27
Komentáře