Reklama
reklama

Oslavte podzimní svátky v Muzeu města Brna

Ve sváteční dny 28. října a 17. listopadu mohou návštěvníci využít speciální nabídky v nejznámějších brněnských památkách, ve vile Tugendhat a na hradě Špilberku.

Ikona moderní architektury, vila Tugendhat letos oslaví Den vzniku Československa i Den boje za svobodu a demokracii prohlídkami, na které je možné zakoupit vstupenky od 12. hodiny dne 18. října 2022 na webové stránce www.vilatugendhat.cz.

Ve čtvrtek 17. listopadu, bude program navíc rozšířen o speciální nabídku pro studenty. Po zakoupení bezplatné vstupenky na výše uvedeném webu a předložení platného dokladu o studiu mohou studenti zdarma absolvovat prohlídku okruhu Vila zvenku.

„Kromě jedinečné architektury je vila Tugendhat rovněž známá skutečností, že vzhledem ke své omezené kapacitě je mnohdy složité si zakoupit vstupenky na prohlídky. Tohoto faktu jsme si jako správci vědomi, a tudíž jsme se rozhodli uvolnit vstupenky na oba sváteční termíny do prodeje později, než je obvyklé. Zájem o návštěvu je však natolik vysoký, že pravděpodobně nebude možné vyhovět všem hostům. Proto bude po oba sváteční dny rovněž zdarma zpřístupněna zahrada,“ uvedl ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc.

V rámci dlouhodobé spolupráce s Muzeem Brněnska bude po oba sváteční dny možné zdarma navštívit i zahradu sousední vily Löw-Beer.

Hrad Špilberk se do svátečních oslav zapojí také. 28. října bude pro všechny návštěvníky hradu otevřena rozhledna zcela zdarma. 17. listopadu se špilberská rozhledna otevře zdarma pro všechny studenty a ti tento den budou mít také možnost zdarma navštívit jednu ze čtyř komentovaných  prohlídek nové výstavy Poklady z depozitářů a to v časech 10.00, 12.00, 14.00 a 16.00 hod.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře