Reklama
reklama

Obor Kosmetické prostředky láká stále více studentů. Zájem ale roste o všechny fakulty Masarykovy univerzity

Masarykova univerzita stále více boduje u uchazečů o studium. V počtu podaných přihlášek k závěru února zaznamenaly meziroční růst všechny fakulty. Nejvíce se zvyšuje zájem o studium na farmaceutické fakultě, velmi dobře si stojí také fakulty právnická a přírodovědecká.

V hlavním běhu podávání přihlášek do českých bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů obdržela Masarykova univerzita celkem 41 754 přihlášek, které si podalo 24 905 uchazečů. Nejvíce zájemců se hlásilo na lékařskou fakultu, filozofickou fakultu a pedagogickou fakultu. Celkově bylo podáno o 6 % více přihlášek než v roce předchozím.

Největší růst v počtu přijatých přihlášek eviduje farmaceutická fakulta, a to v obou svých programech. „Zaznamenali jsme velký nárůst podaných přihlášek nejen ve zbrusu novém studijním bakalářském programu Kosmetické prostředky, ale také v zavedeném oboru Farmacie,“ popsal děkan Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity David Vetchý.

Studijní program Kosmetické prostředky, který fakulta poprvé studentům nabídla v létě 2023, má podle Vetchého obrovský potenciál zaujmout nové studenty. Je totiž unikátní svým zaměřením v celé České republice a spolupracuje na něm hned několik fakult Masarykovy univerzity. „Jsme připraveni nabídnout maximální kapacitu našich učeben, laboratoří i času vyučujících, abychom mohli přijmout co nejvyšší počet studentů,“ doplnil děkan David Vetchý.

O 21 % v případě prezenčního magisterskému studia a o 18 % u bakalářského kombinovaného či distančního studia si oproti loňsku polepšila právnická fakulta. „Lidé, kteří se k nám hlásí, stojí o dobré vzdělání, které jim může zajistit široké budoucí uplatnění, což jim nabízíme. Ví, že po absolvování snadno najdou odpovídající práci,“ uvedl děkan Právnické fakulty Masarykovy univerzity Martin Škop.

Roli však podle něj mohlo sehrát i více termínů přijímací zkoušky. „Všechny tři ostatní právnické fakulty mají jiný systém přijímacích zkoušek než my, a pokud jsme nabízeli pouze jeden pokus Testu studijních předpokladů, mohlo to uchazeče odradit. Více možností jim dává více šancí, což může vyloučit zaváhání, ke kterým v tak důležitý okamžik občas dochází,“ doplnil.

Bodovala i přírodovědecká fakulta, která nabízí 22 studijních programů. „Sledujeme zvýšený zájem o většinu našich oborů, nejvýraznější nárůst přihlášek jsme zaznamenali u Biochemie, ale také Fyziky, Biologie zaměřené na vzdělávání, Antropologie nebo Matematiky,“ zmínil nejatraktivnější obory děkan Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Tomáš Kašparovský.

Na ekonomicko-správní fakultě zaujaly zejména programy Hospodářská politika, Finance, Finance a právo a Podniková informatika. Z nabídky fakulty sociálních studií největšího vzestupu oproti loňsku dosáhly obory Bezpečnostní a strategická studia, Mezinárodní vztahy a Evropská studia.

Na řadě fakult je navíc dále možnost přihlásit se do cizojazyčných studijních programů, některá příjímací řízení budou ještě letos otevřena.

 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře