Reklama
reklama

Letní příměstské tábory na Špilberku

Kde bude v létě o zábavu postaráno? Přece na hradě Špilberku! Muzeum města Brna využije v létě 2023 krásné a netradiční prostory hradu Špilberku pro pořádání příměstských táborů. Děti čeká nabitý program na hradě a jeho okolí plný poznávání, her a kreativních aktivit, ale také výlety na zajímavá místa v Brně.

Tábory jsou určené pro děti od sedmi do třinácti let. Rodiče mají na výběr od 10. července do 1. září z osmi turnusů a dvou druhů programu, který bude probíhat vždy od 8.00 do 16.00 na hradě Špilberku:

V červenci bude program zaměřený na poznávání cizích kultur a objevování celého světa, aniž by děti opustily Brno. Zahrají si skotské hry a seznámí se s tradicemi ve Skotsku. Čeká je čajový obřad v japonském stylu nebo samurajský rituál s výrobou ochranných prvků. Zažijí celodenní plavbu na dračích lodích, podívají se do Hvězdárny a planetária a nebude chybět ani dobrodružná výprava za historií do útrob špilberského bastionu.

V srpnu se děti přesunou do světa plného magie a pohádkových příběhů. Na pirátských lodích budou muset porazit protivníka, aby získaly pohádkový poklad. Vydají se do Hvězdárny a planetária po stopách prince, který jim pomůže odhalit tajemství vesmíru. Na samotném hradě Špilberku je čeká spoustu dobrodružství a vylepšování svých dovedností. Budou mít možnost projít si unikátní výstavu věnovanou moravským klenotům Elišky Rejčky nebo si vyzkouší překonat strach na stezce odvahy ve špilberském bastionu.

Počet zbývajících míst a zaplacení přes BrnoiD.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře