Reklama
reklama

Špilberk nejdříve ožije Velikonocemi, pak pálením čarodějnic

Začátek sezóny v Muzeu města Brna nemůže být lepší! Na hradě Špilberku se hned v dubnu odehrají dvě akce. 6. – 10. dubna ožije Špilberk Velikonocemi. Poslední dubnový den se pak na dělovém bastionu rozhoří největší vatra v Brně v rámci pálení čarodějnic na hradě.

Ve vzduchu začíná vonět jaro a k tomuto období patří i oslava velikonočních svátků. Po minulém vydařeném ročníku se na hradě Špilberku zase chystá akce ŠPILBERK ŽIJE! Velikonocemi. Během pěti velikonočních dnů, od čtvrtka 6. dubna do pondělí 10. dubna, se budou moci děti vydat po stopách králíčka Pepíčka, který poztrácel šest velkých malovaných vajíček. Pokud děti najdou všech šest vajec a vymalují je na hrací záložce, na pokladně na malém nádvoří je bude čekat odměna. Na dělovém bastionu bude přichystaný pro návštěvníky navíc jarmark.

Nebudou chybět ani kreativní setkání pro děti. V prostorách muzea děti přivítají svátky jara. Přiblíží se jim starobylé kořeny Velikonoc, poznají význam Pašijového týdne, zvaného také tichý. Objasní se, proč si jednotlivé dny připomínáme. Program vyvrcholí venkovním rituálem, který dětem umožní prožít a oslavit Velikonoce netradičním způsobem. Program je vhodný pro děti od 7 let a bude probíhat ve čtvrtek 6. dubna a v sobotu 8. dubna v devadesáti minutových blocích od 10.00 a od 14.00. Kapacita je omezená a je nutné děti přihlásit předem.

Poslední dubnový den bude na hradě patřit akci ŠPILBERK ŽIJE! Čarodějnicemi. Každý, kdo přijde 30. dubna na hrad, bude mít možnost prožít zábavné odpoledne, opéct si špekáček, předvést svůj kostým nebo si zatancovat a zazpívat. Večer se nad městem na dělovém bastionu rozhoří ta největší vatra v Brně!

TZ: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Anytime carsharing aktuálně rozšiřuje své působení a přichází s 50 sdílenými vozy Toyota do Brna. Brňané tak získávají novou možnost využívat sdílené hybridní Toyoty Anytime kdykoliv je potřebují....
01.06.2023 - 13:56
Komentáře