Reklama
reklama

Lidem bez domova se otevřelo další kontaktní centrum. Vozit je k němu budou autobusem

Přesně po týdnu fungování prvních dvou kontaktních center na Vlhké a u Anthroposu přibylo v pátek v Brně další. Bezdomovci nyní naleznou pomoc i v areálu židenických kasáren.
Foto: MMB / Marie Schmerková
Foto: MMB / Marie Schmerková

Centrum zřídilo město, o provoz se postará Spolek křesťanské pomoci Bučovice. „Budeme zde mít většinou lidi, které známe. Jsou schopni se řídit našimi pokyny, nejsou s nimi problémy. Do kasáren i na místa, kde přespávají, je budeme vozit vlastním autobusem,“ upozornil Matěj Nový ze Spolku křesťanské pomoci Bučovice

Místo s kapacitou 50 osob bude zatím fungovat pouze v denním režimu. Lidé bez domova zde mohou provést základní hygienu, využít sociální zázemí a připraveno je i stravování nebo čisté oblečení. 

„Město zde zajistilo potřebné připojení vody a elektřiny, kontejnerové toalety i sprchy a venkovní posezení včetně stanu pro případ nepříznivého počasí,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková. Denní místnost a sklad se nachází v objektu zapůjčeném od policie.

Podle primátorky se obyvatelé Židenic nemusí novinky obávat. „Pro Židenice platí to, co jsme deklarovali u center, která se otvírala minulý týden. V lokalitě bude posílena hlídková činnost městské policie. A budeme, stejně jako doposud, pravidelně komunikovat s vedením městské části, aby od nás měli občané ze Židenic jeho prostřednictvím potřebné informace,“ vysvětlila Markéta Vaňková.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Velké vyřezávané marionety, loutky javajkového typu, originální maňásci ve spojení s herci na scéně, působivá scénografie využívající vitráže, zpěv tradičních koled i nových vánočních písní a...
07.12.2021 - 10:12
Rychlým skrčením mezi vozy zaparkované v Kuldově ulici zareagoval dnes kolem jedné hodiny ráno osmnáctiletý mladík na blížící se autohlídku městské policie.
06.12.2021 - 18:23
Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210...
06.12.2021 - 10:33
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
04.12.2021 - 09:37
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7...
03.12.2021 - 08:57
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
02.12.2021 - 09:33
Komentáře