Reklama
reklama

Z kraje

Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy v celkové délce lehce přesahující 10 kilometrů.
Stáří: 5 dnů 18 hodin
Obnova historického cihlového mostu ze 17. století se chýlí k závěru.
Kvarteto rychlodobíjecích stanic ABB, které jsou nově v provozu v Nákupním centru Královo Pole v Brně, je počtem stojanů největší mezi lokalitami veřejných dobíjecích bodů ČEZ.
Celý tisíc bavlněných roušek putuje od dobrovolných hasičů převáženě klientům i personálu pečovatelských domů. Roušky věnovala společnost GasNet, s.r.o., která je dlouholetým generálním partnerem ankety Dobrovolní hasiči roku.
Během příštího roku dojde k postavení nové základny pro záchrannou službu v Šumné. Ta stávající totiž není vhodná pro zdravotnický provoz.
Během úterního dne se hasiči rozhodně nenudili. Hned třikrát je zaměstnala takzvaná Bratislavská dálnice ve směru na Brno.
Na konci března se opět otevřou brány Regionálního muzea v Mikulově. Tedy nejenom zámku, ale i mikulovské synagogy a Archeoparku Pavlov. A letos je program opravdu nabitý.
Nemocnice Znojmo má za sebou ověření toho, zda je personál připraven přijmout pacienta s podezřením na onemocnění koronavirem. Cvičně si takovou situaci vyzkoušel.
V souvislosti s opatřeními k ochraně obyvatelstva a prevencí před dalším šířením onemocnění COVID-19, měří od pondělního rána hasiči na vybraných hraničních přechodech teplotu. Konají tak na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky.
Na hraničním přechodu u Znojma naleznou zájemci dobře známé obchodní centrum Freeport Fashion Outlet – móda, styl a dostupný luxus pod jednou střechou. Návštěvníci do Freeportu ovšem nemusí jezdit pouze za nákupy. 13. – 15. března se totiž mohou těšit na čokoládový festival se vstupem ZDARMA!
Sdružení dopravních podniků monitoruje dění okolo nákazy koronavirem Covid-19. Všechny dopravní podniky, včetně toho brněnského, jsou v případě rozšíření nákazy připraveny přijmout potřebná opatření a aktivovat připravené plány.
Kultura v čele s Hudebním festivalem Znojmo, Svaz postižených civilizačními chorobami i sociální služby a rodinné aktivity.
Plánovaná výstavba úseku cyklostezky ze Sivic do Pozořic vedená podél Tvaroženského potoka neovlivní životy místních ani ceny okolních pozemků. Naopak výstavba i provoz cyklostezky zasáhnou do přírody i krajiny.
Včera brzy ráno se na hlavní výpadovce na Svitavy střetla dvě osobní auta. Řidiči skončili v nemocnici.
Padesát milionů korun pomůže zrealizovat tři nové stavby silnic v Jihomoravském kraji. Stane se tak v letošním roce.
Dvanáct nových sanitek. Tolik vozů v celkové hodnotě přes 26 milionů korun získají dle rozhodnutí krajských radních Jihomoravský kraj vozový park Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) a Nemocnice Kyjov.