Reklama
reklama

Z kraje

Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
Stáří: 22 hodiny 40 min
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a uhasit.
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
Energetické lokality pod vlajkou ČEZ pokračují v každoročním posouvání návštěvnosti směrem vzhůru. Masivní návštěvnosti čelila přečerpávací vodní elektrárna na Dlouhých stráních a jaderné elektrárny Dukovany a Temelín.
Sklizeň ovoce v České republice loni klesla meziročně o 27 procent na 129 911 tun. Na jižní Moravě se úroda jablek meziročně propadla o 52 procent na 15 500 tun. Důvodem byly jarní mrazy a sucho.
Jaderná elektrárna Dukovany od 18. ledna pořádá exkurze pro veřejnost, které se budou konat každou sobotu do konce února. Zájemci budou moci využít i příležitost poobědvat ve zdejší jídelně.
Lidé využívající pro cestování v rámci regionu železniční dopravu se mohou těšit na pohodlnou jízdu novými vlaky. Zástupci Jihomoravského kraje 20. prosince 2019 podepsali smlouvu s firmou Škoda Transportation na dodávku 37 nových železničních jednotek za 6,651 miliardy korun.
První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v České republice, která je napájena výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje, funguje od včerejška na parkovišti před Jadernou elektrárnou Dukovany.
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru patřit dětem i jejich rodičům, pro které energetici připravili pestrý program plný vánoční energie.
Havárie u Hodonína Foto: PČR JMK
Dnes v půl sedmé ráno havaroval mezi Hodonínem a Ratíškovicemi třiatřicetiletý řidič osobního vozidla Renault. Při jízdě směrem na Hodonín nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení a vyjel mimo silnici.
Když syn vinaře Pavla Laciny, malý Pavlík, onemocněl leukémií, rozhodl se jeho otec pomáhat. Odstartoval proto s moravskými vinaři putování po sklepích s možností zápisu do registru. Šňůru akcí, které se uskutečnily přes léto a na podzim, pojmenoval Vinaři jdou na dřeň.
V neděli 24. listopadu uplyne přesně 25 let, co Infocentrum JE Dukovany poprvé otevřelo své dveře široké veřejnosti. Začala tak osvěta k provozu a bezpečnosti jednoho z nejstřeženějších a energeticky nejvýznamnějších komplexů u nás.
V přestupním uzlu na Staré osadě oslovil ve čtvrtek večer hlídku městské policie řidič trolejbusu. Strážníkům ukázal poničené dveře vozu a také muže, který je prý prokopl kolenem.
Počet zákazníků přesahující dva miliony a více než 250 světových značek. To je outletové centrum Freeport Fashion Outlet. Módu, styl a dostupný luxus pod jednou střechou naleznou návštěvníci na hraničním přechodu Hatě u Znojma.
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci Jihomoravského kraje rozhodli, že nebudou jízdní doklady cestujících zakoupené jinak než od kraje akceptovat.
V sále konventu Milosrdných bratří v Brně se v úterý 5. listopadu 2019 uskutečnilo slavnostní předání Ceny Jihomoravského kraje devíti osobnostem jižní Moravy.