Reklama
reklama

Z kraje

Po celý rok je slavkovský zámecký park ideálním místem k procházkám, během léta se navíc stává i cílem vyznavačů aktivního odpočinku. O návštěvníky pečuje informační centrum, které jim zapůjčí sety sportovních potřeb.
Stáří: 1 den 9 hodin
Již čtvrtý ročník blanenského Gulášobraní se uskuteční v sobotu 29. července od devíti hodin v zámeckém parku. Deset soutěžních týmů zde předvede svůj um ve vaření kotlíkových gulášů. Jejich práci budou hodnotit porotci známí ze soutěže MasterChef 2016, Jiří Halamka a Kačka Tichá.
K čelnímu střetu dvou vozidel a autobusu vyjeli všechny složky integrovaného záchranného systému.
Hejtman Bohumil Šimek vyhlásil do odvolání na celém území Jihomoravského kraje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Mimo jiné platí zákaz rozdělávat oheň v lesních porostech a bezprostředním okolí. Za porušení hrozí sankce podle přestupkového zákona.
Mimořádné prohlídky konané v rámci čtyřiadvaceti hodin otevřených dveří přilákaly během pátku a soboty do Jaderné elektrárny Dukovany rekordní počet návštěvníků.
Víno a vinohrady rozhodně nejsou jediným jihomoravským pokladem. To, že zdejší kraj může nabídnout mnohem více, dokládá množství vzácných archeologických nálezů, které lze jihomoravské oblasti přisoudit v minulosti, ale i v nedávných měsících.
Zvláštní stupeň poplachu vyhlašují hasiči v průměru jednou za dva roky. Včera v pondělí 3. července, musel být ovšem vyhlášen. Poblíž obce Suchohrdly hořelo pole s ječmenem, silážní jáma a stoh. Zasahovalo 27 jednotek hasičů a vrtulník.
Na letní tábory se ve velkém vypravují také jihomoravští skauti a skautky. O prázdninách se do přírody vypraví 4 256 dětí a 1 151 skautských vedoucích. Táborů skautů z jižní Moravy je letos nahlášeno 143. Skautští dobrovolníci pro děti připravili program, který by v kuse mohl trvat téměř 6 let.
Jak aktivně strávit volný čas, poznat krásy jižní Moravy a zároveň udělat něco pro své zdraví? Nejen během letních prázdnin je tou nejlepší volbou šlápnout do pedálů a na svém dvoukolém miláčkovi vyrazit vstříc novým zážitkům.
Část řeky Jihlavy o víkendu obsadili stovky profesionálních i rekreačních vodáků, kteří jí sjížděli od hráze Mohelenské elektrárny po obec Hrubšice. Sobota patřila veřejnosti k rekreačním účelům a neděle byla vyhrazena pro závody Českého poháru vodáků, pořádaného oddílem Káčata z Brna.
Jaderná elektrárna Dukovany otevře své brány návštěvníkům v pátek 7. 7. a sobotu 8. 7. vždy od 9 do 21 hodin. V rámci této speciální akce si návštěvníci prohlédnou Infocentrum, prostor sloužící k ukrytí personálu při mimořádné události, ale také střežený prostor elektrárny.
Jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne o druhém zářijovém víkendu program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór a především zábavu.
Třicetiletá řidička v pokročilém stadiu těhotenství bourala se svým vozem mezi Hodonínem a obcí Rohatec. Strážníkům uvedla jako příčinu uhýbání zvěři. K jejich překvapení však následná dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu.
O důležitých infrastrukturních projektech, nákupu nových železničních jednotek nebo výstavbě Park and Ride parkovišť jednali představitelé kraje v čele s náměstkem hejtmana pro dopravu Romanem Hanákem společně s dopravními experty, zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah.
Odstranění následků tornáda, které způsobilo rozsáhlé škody na objektech, zřícení budov včetně vyprošťování osob uvězněných troskami objektu a evakuace dalších z nestabilních budov. Tak vypadalo ojedinělé cvičení hasičů z Vysočiny a Jihomoravského kraje v prostoru jaderné elektrárny Dukovany.
Městys Křtiny je jihomoravskou Vesnicí roku 2017. Výsledky soutěže oznámila porota v pátek 2. června 2017 v Rudce. Zástupcům vítězné obce za Jihomoravský kraj poblahopřál radní Petr Hýbler.