Reklama
reklama

Z kraje

Při procházce zámeckou zahradou jej lze jen těžko přehlédnout. Čínský altán se nachází v jižní části prostoru a v posledních dnech na sebe poutá zraky všech kolemjdoucích, a to hned z několika důvodů.
Stáří: 2 týdny 9 hodin
Ideální místo pro odpočinek a načerpání čerstvých sil, to může být Hodonín. Není to obvyklá a známá turistická destinace, ale má všechny předpoklady uspokojit všechny přání lidí, kteří potřebují vypnout a načerpat nové síly.
Při jedenácté cyklotour Na kole dětem se na pět desítek srdcařů tradičně zastavilo v partnerském místě JE Dukovany. Čekalo tu na ně občerstvení i možnost krátkého odpočinku a také slavnostní akt předání šeku na podporu onkologicky nemocných dětí ve výši 200 tisíc korun.
Rozpočet jižní Moravy na rok 2020 se změní. Krajští radní novinku schválili počátkem týdne.
Jedinečnou příležitost pro návštěvníky autokina v Jaderné elektrárně Dukovany přinesl sobotní start amerického raketoplánu Crew Dragon, jehož živý přenos návštěvníci sledovali živě na promítacím ploše a jen o pár minut později i přímo na obloze nad elektrárnou.
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy v celkové délce lehce přesahující 10 kilometrů.
Obnova historického cihlového mostu ze 17. století se chýlí k závěru.
Kvarteto rychlodobíjecích stanic ABB, které jsou nově v provozu v Nákupním centru Královo Pole v Brně, je počtem stojanů největší mezi lokalitami veřejných dobíjecích bodů ČEZ.
Celý tisíc bavlněných roušek putuje od dobrovolných hasičů převáženě klientům i personálu pečovatelských domů. Roušky věnovala společnost GasNet, s.r.o., která je dlouholetým generálním partnerem ankety Dobrovolní hasiči roku.
Během příštího roku dojde k postavení nové základny pro záchrannou službu v Šumné. Ta stávající totiž není vhodná pro zdravotnický provoz.
Během úterního dne se hasiči rozhodně nenudili. Hned třikrát je zaměstnala takzvaná Bratislavská dálnice ve směru na Brno.
Na konci března se opět otevřou brány Regionálního muzea v Mikulově. Tedy nejenom zámku, ale i mikulovské synagogy a Archeoparku Pavlov. A letos je program opravdu nabitý.
Nemocnice Znojmo má za sebou ověření toho, zda je personál připraven přijmout pacienta s podezřením na onemocnění koronavirem. Cvičně si takovou situaci vyzkoušel.
V souvislosti s opatřeními k ochraně obyvatelstva a prevencí před dalším šířením onemocnění COVID-19, měří od pondělního rána hasiči na vybraných hraničních přechodech teplotu. Konají tak na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky.
Na hraničním přechodu u Znojma naleznou zájemci dobře známé obchodní centrum Freeport Fashion Outlet – móda, styl a dostupný luxus pod jednou střechou. Návštěvníci do Freeportu ovšem nemusí jezdit pouze za nákupy. 13. – 15. března se totiž mohou těšit na čokoládový festival se vstupem ZDARMA!
Sdružení dopravních podniků monitoruje dění okolo nákazy koronavirem Covid-19. Všechny dopravní podniky, včetně toho brněnského, jsou v případě rozšíření nákazy připraveny přijmout potřebná opatření a aktivovat připravené plány.