Reklama
reklama

Z kraje

Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010.
Stáří: 18 hodin 36 min
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu, jehož 3. ročník proběhne na pražské centrále firmy 9. až 10. listopadu.
V poslední době přibývá případů, kdy lidé naleznou nějaký podezřelý předmět podobný munici. Souvisí to s pracemi na polích, ale takové pozůstatky druhé světové války můžete najít i při procházkách lesem, hlásí je i tzv. hledači kovů, dělníci provádějící výkopové práce a zahrádkáři.
Jihomoravský kraj by chtěl podpořit stávající zázemí výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby v Bohunicích. Nyní musí projekt schválit řídící orgán Integrovaného regionálního operačního programu.
Již příští pátek začne jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní. V Mikulově se 8. až 10. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra, víno ve všech svých podobách i město samotné.
V polovině září propukne Znojemské historické vinobraní, které na letošní rok chystá několik novinek. Tou hlavní je historická krčma situovaná do areálu nádvoří znojemského hradu. Změn se dočká také obsazení královského páru a nebude chybět ani interaktivní zábava pro děti.
Je pátek odpoledne a před obchodním domem v rakouském Retzu stojí hned několik automobilů s českou poznávací značkou. V posledních letech je to celkem obvyklý jev.
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový špekáček.
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což umožní řidičům jednosměrný provoz.
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
Během dnešní noci zasahovali jihomoravští hasiči hned u několika desítek událostí. Nejvíce práce měli na Blanensku a Vyškovsku.
Od příštího roku by v Hodoníně mohly spadat různé vodní aktivity pod jednu společnost. Ta by měla provozovat nejen lázeňské procedury, ale také krytý bazén a letní koupaliště. Nově vznikající společnost by pak měla být zapsána v září a plně začít fungovat od nového roku.
Po frekventované silnici mezi jihomoravskou metropolí a Mikulovem projedou denně stovky aut. Dvě z nich se dnes střetla na silnici číslo 52.
Během jediné noci policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám, ve kterých figuroval alkohol. Bylo to z pátku na sobotu mezi půlnocí a půl šestou hodinou ranní. Naštěstí se vše obešlo bez zranění osob. Opilým řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě a také jim zadrželi řidičské průkazy.
U čtyřech dopravních nehod zasahovali v noci ze soboty na neděli hasiči. Nikdo nebyl vážně zraněn.
Příjemné překvapení od policistů čekalo ve Znojmě každého řidiče, který řídil a nebyl pod vlivem alkoholu. Všichni kontrolovaní řidiči uspěli.