Reklama
reklama

Z kraje

Letošní ladovská zima přinesla Brnu i celému jihomoravskému kraji možnost užít si dosyta sněhových radovánek. Zároveň se však nesla i v duchu problémů a kolapsů v dopravě způsobených právě množstvím sněhu a teplotami hluboko pod nulou.
Stáří: 1 den 9 hodin
Ve dnech 30. a 31. března se v Humpolci, v prostorách hotelu Fabrika uskuteční již druhý ročník konference nazvané ODPAD ZDROJEM 2017 aneb jak zavádět oběhové hospodářství na komunální úrovni.
Náročný zásah včera čekal hasiče nedaleko Březiny na Brněnsku. V Nové Drátenické jeskyni poblíž známé jeskyně Výpustek zůstal zavalený speleolog. Záchranná akce trvala více jak šest hodin.
Centrum Znojma a téměř opuštěný areál. Nyní to však vypadá, že se po čtyřech letech krajskému úřadu podaří prodat znojemskou starou nemocnici.
Obyvatele Znojma si i letos připlatí za vodu. A nejsou sami. Hlouběji do peněženky budou muset sáhnout i v dalších městech jihomoravského příhraničí.
Celkem 348 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 39,993 milionů korun schválila krajská rada na svém jednání v pátek 17. února 2017. Šlo o první schválené žádosti ve vyhlášeném druhém kole krajské výzvy.
Ve Štěchově na Blanensku včera hořela hospodářská přístavba rodinného domu. Požár na ploše cca 30x30 metrů způsobil škody za statisíce. Nikdo se při události nezranil.
Ve středu Znojma chybí kulturní a společenské centrum. Problém, který vadí většině místních obyvatel. Alespoň podle výsledků ankety Fóra Zdravého města.
Silnice mezi Deblínem a Tišnovem, Tučapy a Vyškovem a průtahy Suchohrdly, Kuchařovicemi, jednou z městských částí Znojma nebo obcí Hrubá Vrbka čeká během letošního a příštího roku generální oprava.
I v letošním roce naváže znojemský advent na loňskou úspěšnou novinku.
Exmoorští poníci se již brzy objeví ve volné přírodě v Podyjí. To se stane teprve druhým místem v Česku, kam se vrátí divocí koně. Před rokem se čtrnáctičlenné stádo úspěšně zabydlelo ve středočeských Milovicích, kde se i úspěšně rozmnožují.
Znojemský zimní stadion čeká hned několik změn. Nejenže v létě dochází k opravě nevyhovující střechy, kterou do stadionu zatéká, renovace se dočká rovněž systém řízení a regulace dávkování čpavku. Opravy budou trvat zhruba tři měsíce. 
Zběsilou jízdu zakončil včera ráno pětadvacetiletý muž dvěma nehodami. Když nemohl pokračovat v jízdě, z místa nehody utekl. Policii se jej však podařilo brzy vypátrat a vyšlo najevo, že byl pod vlivem pervitinu.
Neuvěřitelnou nehodu s kuriózním vyústěním řešili v pátek policisté. Sedmnáctiletý mladík jel zřejmě příliš blízko za vozidlem a narazil do něj. Motocyklista skončil na silnici a jeho stroj na střeše auta.
Znojmo navštívil v půlce března ministr dopravy Dan Ťok, aby s vedením města probral dostavbu znojemského obchvatu a také železniční napojení Znojma na Brno. 
Hasiči dnes museli zasahovat v Bučovicích na Vyškovsku, kde se zřítila zeď staré nevyužívané haly. Sutiny poškodily zásobník dusíku. Hrozilo také poškození nádrže s propanem.