Reklama
reklama

Z kraje

Zaměstnanci elektrárny i obyvatelé regionu se dočkají znovuotevření dvou zubních ordinací, které za několika týdnů zahájí svůj provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Zaměstnanci elektrárny a obyvatelé z širokého regionu mohou zubní ordinaci začít navštěvovat na přelomu října a listopadu.
Stáří: 1 týden 4 dny
Dýně, cukety, patisony. O tom, že i pěstování zeleniny může být umění se návštěvníky pokusí přesvědčit v Národním zemědělském muzeu Valtice, kde se 7. a 8. září koná Muzejní dýňobraní.
Octavia se po nárazu přetočila Foto: PČR JMK
Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po řidiči osobního auta Fiat Multipla šedé barvy. Jedná se o účastníka dopravní nehody, ke které došlo v pátek 23. srpna 2019 pár minut před osmnáctou hodinou u obce Olbramovice. Řidič z místa nehody utekl.
Frekventovaná silnice mezi rodinnými domy v Čebíně Foto: Google maps
Zhruba patnáct tisíc aut denně projede denně Čebínem. Kraj chce dopravní situaci v obci zlepšit a vyvést velkou část hustého provozu mimo zástavbu. Na stavbu obchvatu za 560 milionů korun proto bude žádat o dotace.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Možná se vám už stalo, že jste volali na tísňovou linku 155 a ani po několika zazvoněních nebyl váš hovor přijat. I taková situace může nastat. Záchranáři radí, jak při takové situaci postupovat.
Srážku tří aut řidička nepřežila Foto: PČR JMK
Včerejší vážnou dopravní nehodu tří osobních aut v Kyjově nepřežila jedna žena, dva muži se těžce zranili. Příčina autonehody je v šetření, policisté hledají případné svědky.
Přehrada v Blansku Foto: PČR JMK
V blanenské přehradě se včera utopil muž. Dle svědků si šel do vody zaplavat zjevně pod vlivem alkoholu. Po vytáhnutí muže z vody přivolaný lékař konstatoval smrt.
Nejznámější Muchovo dílo Slovanská epopej Foto: Ondřej Krobot
V roce 2020 uplyne 160 let od narození malíře Alfonse Muchy, rodáka z Ivančic. U příležitosti tohoto jubilea je připravována nová stálá expozice v Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích, která představí jeho uměleckou tvorbu.
Kamion na dálnici hořel Foto: HZS JMK
Na dálnici ve směru na Ostravu hořel kamion. Důvodem byla pravděpodobně technická závada. Škodu vyšetřovatel odhaduje na téměř 2 miliony korun.
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
Havárie mezi obcemi Kravsko a Žerůtky Foto: PČR JMK
Od pátečního poledne do sobotní noci vyjížděli policisté ke čtyřem dopravním nehodám, ve kterých sehrál negativní roli alkohol. Jednalo se o hodnoty od jednoho po téměř tří promile.
Domy vybavené fotovoltaikami, tepelnými čerpadly a připravené na instalaci wallboxů pro dobíjení elektromobilů. To vše propojené chytrou energetickou sítí s datovými přenosy pro monitoring a řízení spotřeby elektřiny. Že to zní jako začátek sci-fi příběhu? Chyba.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
K silně opilé čtrnáctileté dívce musela v pondělí odpoledne vyjíždět záchranka. Tato dívka si v kyjovské prodejně spolu s kamarády opatřila láhev tvrdého alkoholu, kterou poté společně popíjeli.
Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, která nabízí rychlé dobíjení pro elektromobily, je Blansko. Kaufland ve spolupráci s ČEZ také v atraktivním prostředí Moravského krasu nabídne zákazníkům rychlodobíjecí stanici umožňující doplnit baterie elektromobilu i během kratšího nákupu.
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a Otnicemi. Vznikne i nová okružní křižovatka, a to v Moravanech u Brna.