Reklama
reklama

Z kraje

Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
Stáří: 1 hodina 58 min
Dokořán otevřené vstupní brány do střežených oblastí jaderné elektrárny? V Dukovanech realita, která se uskuteční v pátek 13. července a sobotu 14. července od 9 do 21 hodin.
Mikrokoberce budou i nadále pokrývat silnice v Jihomoravském kraji. Tenké živičné vrstvy, která vyhladí praskliny a výtluky, se dočká přibližně 12 kilometrů silnic druhých a třetích tříd.
Na reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany skončila ve středu 22. června zavážka čerstvého paliva. Energetici vyměnili 84 z celkových 349 kazet za čerstvé. Na bloku dále pokračují plánované servisní práce. Odstávka začala 11.
Foto ze zásahu Foto: HZS JMK
Na dálnici D1 u Vyškova musel včera zastavit autobus plný dětí. Začal mu totiž hořet motor. Řidič si včas všiml ve zpětném zrcátku kouře a zastavil. Požár se mu podařilo zvládnout pomocí hasicího přístroje.
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra, kteří si své ano řeknou v pátek 20. června 2018 v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany.
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční granát ruské výroby z období Druhé světové války se postaral pyrotechnik.
Utonulého muže našla žena, která se v neděli 10. června ve večerních hodinách procházela okolo rybníka v obci Novosedly na Břeclavsku. Policie následně zjistila, že jde o 54 let starého cizince. Podle kriminalistů zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na jeho úmrtí podílel někdo další.
Komise začala navštěvovat obce přihlášené do krajského kola soutěže Vesnice roku 2018. Do soutěže se letos na jižní Moravě přihlásilo celkem 25 obcí, v celé České republice pak 228. Oceněné obce v Jihomoravském kraji si letos rozdělí 1,5 milionů korun. Hodnocení začalo v neděli 3.
Osmdesát let. Právě tolik letos uplyne od odhalení pomníku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v Rudici na Blanensku. Vzhledem k tehdejším složitým politickým poměrům stála socha před místní základní školou jen několik let.
Současné trendy a rychlý a aktivní život se promítají do všech našich činností. Nejinak je tomu v rámci realitního trhu, především pak v odvětví kancelářského byznysu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Velké opravy silnic a mostů v Jihomoravském kraji se začnou uskutečňovat od letních prázdnin. Jako každý rok tak bude červenec i srpen ve znamení objížděk a jiných dopravních změn.
Kyvadlové řízení dopravy mohou očekávat cestující přes most za Pasohlávkami. Semafory na mostě budou od soboty 5. května 2018 do konce dubna příštího roku.
Téměř kilometrový úsek silnice v Oslavanech plánuje zrekonstruovat Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Kromě hladkého asfaltového koberce se Oslavanští dočkají také obnovy vodovodu a kanalizace v Hybešově ulici a na Vyhlídce nebo rekonstrukce a dobudování chodníků.
Webová aplikace, která slouží ke sdílení informací o volných lůžkových kapacitách v nemocnicích na území jihomoravského kraje, je nově v provozu. Budou ji využívat záchranáři při přepravě pacientů do zdravotnických zařízení.
Státní maturity se neodvratně blíží. Ještě před nimi se však v jaderné elektrárně Dukovany uskutečnila Jaderná maturita. Ve dnech 11. až 12. dubna 2018 si žáci středních škol otestovali své znalosti s chodem jaderné elektrárny.