Reklama
reklama

Z kraje

Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
Stáří: 2 dny 11 min
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
Havárie mezi obcemi Kravsko a Žerůtky Foto: PČR JMK
Od pátečního poledne do sobotní noci vyjížděli policisté ke čtyřem dopravním nehodám, ve kterých sehrál negativní roli alkohol. Jednalo se o hodnoty od jednoho po téměř tří promile.
Domy vybavené fotovoltaikami, tepelnými čerpadly a připravené na instalaci wallboxů pro dobíjení elektromobilů. To vše propojené chytrou energetickou sítí s datovými přenosy pro monitoring a řízení spotřeby elektřiny. Že to zní jako začátek sci-fi příběhu? Chyba.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
K silně opilé čtrnáctileté dívce musela v pondělí odpoledne vyjíždět záchranka. Tato dívka si v kyjovské prodejně spolu s kamarády opatřila láhev tvrdého alkoholu, kterou poté společně popíjeli.
Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, která nabízí rychlé dobíjení pro elektromobily, je Blansko. Kaufland ve spolupráci s ČEZ také v atraktivním prostředí Moravského krasu nabídne zákazníkům rychlodobíjecí stanici umožňující doplnit baterie elektromobilu i během kratšího nákupu.
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a Otnicemi. Vznikne i nová okružní křižovatka, a to v Moravanech u Brna.
Pacienti s neurologickými problémy či Alzheimerovou nemocí by mohli získat speciální náramky, které slouží k podpoře léčby a usnadňují nemocným život. Na jejich testování na jižní Moravě přispělo město Brno 1,5 milionu korun. O dotaci budou ještě v červnu rozhodovat zastupitelé.
Morůvky na Břeclavsku získaly Zlatou stuhu v krajském kole soutěže Vesnice roku 2019.
75 tisíc korun. Tolik získá Český svaz bojovníků za svobodu od Jihomoravského kraje. Dar je určen na léky a zdravotnické pomůcky pro bývalé politické vězně z doby nacismu.
Autem řidička nabourala do sloupu Foto: PČR JMK
Opilá třiatřicetiletá řidička nabourala do sloupu poté, co dostala smyk a ze silnice vjela na chodník. K nehodě došlo 1. června ve Strážnici.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí v obci Drnholec. Střetl se tam jedoucí kamion s osobním autem. Řidička osobního auta zraněním podlehla.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku.
Ilustrační foto Foto: MMB
Přes území České republiky se budou od 24. do 30. května přesouvat jednotky NATO. Návrat přes naše území je pak plánován od 15. do 25. června.
Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců.