Reklama
reklama

Z kraje

Manželská dvojice vyrazila na nákupy do nákupního centra u hraničního přechodu Hatě. Z několika obchodů si nanosili do auta věci v hodnotě několika tisíc korun. Ani jednou však nezaplatili a jejich jednáním se dále zabývá policie.
Stáří: 1 den 4 hodiny
Historkou přitaženou za vlasy obalamutil muž pracovnici pošty v Ježově na Hodonínsku. Oděný do bílé kombinézy přišel na poštu a přesvědčil místní pracovnici, že jde dezinfikovat peníze po chemickém útoku. Bankovky v hodnotě několika desítek tisíc korun si následně odnesl.
Sportovní hybridní vůz bude sloužit především na dálnicích a silnicích první třídy
Dvě cizí ženy se pod záminkou nutnosti použít toaletu vetřely do přízně důvěřivé důchodkyně v obci Rešice na Znojemsku. Paní je pustila dovnitř a teprve po jejich odchodu zjistila, že jí chybí celý důchod, který ten den obdržela. Policie prosí veřejnost o pomoc při hledání pachatelů.
Po hladkém asfaltovém koberci bez výtluků, uzavírek a omezení rychlosti už projíždí řidiči mezi Podivínem a Lednicí. Opravy čtyř a půl kilometru vozovky a pěti mostů vyšly na více než jednasedmdesát milionů korun.
Dnes dopoledne zachraňovali hasiči a vodní záchranáři účastníky jachtařské soutěže z Novomlýnských nádrží. Mezi zachráněnými jsou převážně děti. Jedno skončilo v péči lékařů.
Vranovští podnikatelé mají i v těchto měsících napilno. Sotva skončila zimní sezóna, připravují se už na počátek té nové. Letos se sice budou muset vyrovnat s uzavřením vranovské hráze, na předposlední květnový víkend už ale připravují slavnostní zahájení rekreační sezóny.
Na prestižní seznam památek se po 55 letech dostala i druhá znojemská pamětihodnost. Zatím byla od roku 1962 jedinou národní kulturní památkou města rotunda sv. Kateřiny, koncem února k ní přibyl i Loucký klášter.
Sedmdesát let Vídeňských svobodných listů – českých novin ve Vídni – přiblíží výstava, která bude mít vernisáž v pondělí 10. dubna v 17 hodin ve foyer brněnského sídla Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí 3.
Celorepubliková stávka řidičů autobusů proběhne od středeční do čtvrteční půlnoci a přidá se k ní velká část řidičů jezdících v Jihomoravském kraji. Obyvatelé Brna se bát nemusí, řidiči MHD se ke stávce nepřipojí.
Třetí březnové pondělí se konečně naplnila léta plná plánů, slibů a komplikací. Začala totiž stavba dlouho chystaného silničního obchvatu Lechovic a do obce na Znojemsku, kterou celoročně sužoval hustý provoz, vjely bagry.
Letošní ladovská zima přinesla Brnu i celému jihomoravskému kraji možnost užít si dosyta sněhových radovánek. Zároveň se však nesla i v duchu problémů a kolapsů v dopravě způsobených právě množstvím sněhu a teplotami hluboko pod nulou.
Ve dnech 30. a 31. března se v Humpolci, v prostorách hotelu Fabrika uskuteční již druhý ročník konference nazvané ODPAD ZDROJEM 2017 aneb jak zavádět oběhové hospodářství na komunální úrovni.
Náročný zásah včera čekal hasiče nedaleko Březiny na Brněnsku. V Nové Drátenické jeskyni poblíž známé jeskyně Výpustek zůstal zavalený speleolog. Záchranná akce trvala více jak šest hodin.
Centrum Znojma a téměř opuštěný areál. Nyní to však vypadá, že se po čtyřech letech krajskému úřadu podaří prodat znojemskou starou nemocnici.
Obyvatele Znojma si i letos připlatí za vodu. A nejsou sami. Hlouběji do peněženky budou muset sáhnout i v dalších městech jihomoravského příhraničí.