Reklama
reklama

Z kraje

Padesát milionů korun pomůže zrealizovat tři nové stavby silnic v Jihomoravském kraji. Stane se tak v letošním roce.
Stáří: 2 dny 13 hodin
Dvanáct nových sanitek. Tolik vozů v celkové hodnotě přes 26 milionů korun získají dle rozhodnutí krajských radních Jihomoravský kraj vozový park Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) a Nemocnice Kyjov.
Včera rada Jihomoravského kraje doporučila krajskému zastupitelstvu schválení humanitární pomoci čínským provinciím Hebei, Guangdong a Hainan. Pomůže jim zhruba jedním milionem korun v boji proti koronaviru.
Pondělní ráno bylo pro obyvatele Kuřimi plné strachu a nevědomosti. Téměř tři sta obyvatel totiž muselo být evakuováno. Důvodem byla bomba, která zde byla objevena.
Okružní křižovatka v Pohořelicích, dva zrekonstruované mosty v Pilském údolí u Boskovic nebo oprava silnice v ulici Brněnská v Blansku. To jsou tři nové silniční stavby, které chtějí krajští radní v letošním roce zahájit díky navýšení množství financí určených na rekonstrukce o 50 milionů korun.
Systém chodeb, několik místností i rozsáhlé vybavení. To vše přinesl v loňském roce objev podzemního krytu pod Daunovým palácem na znojemském Masarykově náměstí. Do prostor by se návštěvníci měli poprvé podívat již letos.
Přestože tomu pohled z oken na okolní krajinu nenasvědčuje, je zima ve svém plném proudu. Chtějí-li si milovníci zimních sportů užít svých oblíbených radovánek, musí se vydat do vzdálenějších koutů republiky či do zahraničí.
Již v minulém týdnu začaly výluky na trati. V tom dalším budou pokračovat. Nějaká dobrá zpráva ale přece jenom je - od pondělí začnou jezdit vlaky dle klasického neprázdninového jízdního řádu. A výluky? Jsou, nebyl to vtip, ale nejsou nijak závažné.
Zítra by měli být všichni na pozoru. Stále jsme se totiž nezbavili silného větru, který nedávno napáchal velkou paseku nejen v domácnostech. Zítra bude foukat místy s nárazy až 70 kilometrů v hodině. V Jihomoravském kraji výstraha platí od 6:00 do 14:00 hodin.
Ukazovat dětem, že drogy jsou špatné, je základem jejich výchovy. Snaží se o to i Policie České republiky, a to prostřednictvím protidrogového vlaku. Letos ho navštívilo už zhruba 150 dětí ze Znojemska. Příležitost měly i děti ze ZŠ Miroslav.
Je to jeden z nejrozsáhlejších areálů v České republice. Hrad Veveří vznikal postupně během téměř osmisetleté historie obehnané spoustou tajemství a příběhů. S blížícím se létem se zvýší i zájem turistů o jeho návštěvu. Je zde ale háček. Cesta pod hradem je ve velmi kritickém stavu.
Návštěvníci na hraničním přechodu Hatě u Znojma naleznou centrum Freeport Fashion Outlet – móda, styl a dostupný luxus pod jednou střechou. Počet zákazníků outletového centra Freeport Fashion Outlet proto přesahuje dva miliony a naleznete zde více než 250 světových značek.
I včera hasiče zaměstnával silný vítr. V souvislosti se silným větrem museli zasahovat u 87 případů. Nejčastěji zasahovali na Blanensku.
Domácnosti, hasiče i řidiče od dnešního rána trápí silný vítr spojený s padáním stromů. Hasiči už řešili stovky případů a tisíce domácností jsou bez elektřiny.
Nemocnice Znojmo od zítřejšího dne vyhlašuje zákaz návštěv. Zákaz je vyhlášen kvůli chřipkové epidemii a nemocnice žádá návštěvníky, aby ho respektovali.
Neděli odpoledne si budou dva muži z Klobouk u Brna pamatovat ještě dlouho. Musely pro ně vyjet posádky záchranářů a hasičů poté, co zůstali uvěznění v septiku. Jeden z nich dokonce upadl do bezvědomí a do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.