Reklama
reklama

Z kraje

Je jedním z nejcennějších pozdně barokních skvostů na jižní Moravě a zároveň jednou z dominant města okurek.
Stáří: 1 den 1 hodina
Vláda přijala dne 12. 10. 2020 krizové opatření v souladu s krizovým zákonem a ukládá hejtmanům aby od dnešního dne tj. 14.
Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice nabízí od včerejšího dne návštěvníkům infocentra výstavu Voda a civilizace, která společně s komentovaným výkladem k provozu elektrárny rozšiřuje celkové pojetí významu vody pro existenci naší společnosti a důležitost šetrného hospodaření s touto životadárnou t
Pokud patří dýně mezi vaše oblíbené plodiny a chcete se o nich dozvědět více, nenechte si ujít výstavu Dýně, cukety a patizony v Národním zemědělském muzeu Valtice, která se koná od 5. do 30. září. Výstava bude zahájena v sobotu 5. září v 9 hodin akcí Muzejní dýňobraní.
Na rozloučení s prázdninovým Letním autokinem připravili energetici unikátní obří projekci přímo na chladicí věži Jaderné elektrárny Dukovany. Největší filmová projekce pohádky Anděl páně 2 a Bobule 3 nabídne divákům mimořádný zážitek z obrazu širokého přes 50 m.
Seznam šestadvaceti akcí na silnicích II. a III. třídy s odhadovanými náklady převyšujícími 317 milionů korun představil Jihomoravský kraj. Patří mezi ně rekonstrukce mostů a úseků silnic či sanace svahu narušeného kvůli velké vodě.
První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v České republice napájená výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje – stojan ČEZ u dukovanské elektrárny – dodala za první pololetí do baterií e-aut více než 3 MWh elektřiny.
Rada Jihomoravského kraje na svém včerejším jednání rozhodla, že od dnešního odpoledne (úterý 18. srpna) bude na budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí v Brně vyvěšena historická běloruská vlajka.
Při procházce zámeckou zahradou jej lze jen těžko přehlédnout. Čínský altán se nachází v jižní části prostoru a v posledních dnech na sebe poutá zraky všech kolemjdoucích, a to hned z několika důvodů.
Ideální místo pro odpočinek a načerpání čerstvých sil, to může být Hodonín. Není to obvyklá a známá turistická destinace, ale má všechny předpoklady uspokojit všechny přání lidí, kteří potřebují vypnout a načerpat nové síly.
Při jedenácté cyklotour Na kole dětem se na pět desítek srdcařů tradičně zastavilo v partnerském místě JE Dukovany. Čekalo tu na ně občerstvení i možnost krátkého odpočinku a také slavnostní akt předání šeku na podporu onkologicky nemocných dětí ve výši 200 tisíc korun.
Rozpočet jižní Moravy na rok 2020 se změní. Krajští radní novinku schválili počátkem týdne.
Jedinečnou příležitost pro návštěvníky autokina v Jaderné elektrárně Dukovany přinesl sobotní start amerického raketoplánu Crew Dragon, jehož živý přenos návštěvníci sledovali živě na promítacím ploše a jen o pár minut později i přímo na obloze nad elektrárnou.
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy v celkové délce lehce přesahující 10 kilometrů.
Obnova historického cihlového mostu ze 17. století se chýlí k závěru.
Kvarteto rychlodobíjecích stanic ABB, které jsou nově v provozu v Nákupním centru Královo Pole v Brně, je počtem stojanů největší mezi lokalitami veřejných dobíjecích bodů ČEZ.