Reklama
reklama

Z kraje

Téměř kilometrový úsek silnice v Oslavanech plánuje zrekonstruovat Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Kromě hladkého asfaltového koberce se Oslavanští dočkají také obnovy vodovodu a kanalizace v Hybešově ulici a na Vyhlídce nebo rekonstrukce a dobudování chodníků.
Stáří: 3 dny 3 hodiny
Webová aplikace, která slouží ke sdílení informací o volných lůžkových kapacitách v nemocnicích na území jihomoravského kraje, je nově v provozu. Budou ji využívat záchranáři při přepravě pacientů do zdravotnických zařízení.
Státní maturity se neodvratně blíží. Ještě před nimi se však v jaderné elektrárně Dukovany uskutečnila Jaderná maturita. Ve dnech 11. až 12. dubna 2018 si žáci středních škol otestovali své znalosti s chodem jaderné elektrárny.
Národní zemědělské muzeum Valtice čeká rekonstrukce. Práce začnou v úterý 17. dubna 2018, přičemž jim bude předcházet slavnostní zahájení projektu Modernizace areálu. Rekonstrukce potrvá více než rok, a kromě vzniku nových expozic je hlavním cílem zlepšení podmínek uchování sbírkového fondu muzea.
Silnice mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi byla dlouho uzavřená. Poslední týden po ní však mohou alespoň kyvadlově jezdit auta a autobusy. Ne na dlouho.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek zasadil v Čejkovicích první lípu srdčitou. Celkem sto líp se rozmístí na počest Československa po celém kraji.
Jaderná elektrárna Dukovany se opět připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna proto modré světlo, symbolizující komunikaci, ozáří vstup do elektrárny Dukovany.
Silnice Podolím se dočká opravy. Rekonstrukce bude čítat vozovku bez výmolů a trhlin, nové chodníky, autobusové zastávky a parkovací místa. Práce podle odhadů začnou letos v červnu a skončí v témže roce v listopadu. Celá akce vyjde na 23 milionů korun.
Most spojující Vranov nad Dyjí a Štítary se dočká rekonstrukce. Tak rozhodla krajská rada na svém jednání 26. března 2018. Stav mostu přes Švýcarskou zátoku je téměř havarijní a dotace na jeho opravu činí 5,3 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
Při zásahu Foto: HSZ JMK
Topícímu se pejskovi zachránili život jihomoravští hasiči, kteří mu nakonec museli provést resuscitaci. Po vytažení z rybníku totiž pes nedýchal.
Delegáti Strany zelených Jihomoravského kraje zvolili novou dvojici do čela krajské organizace. Spolupředsedkyní se stala Helena Továrková, spolupředsedou pak Alvin Korčák.
Nalezené maso Foto: Státní veterinární správa
Prodej prošlých vnitřností a klamavé značení prodávaného kuřecího masa odhalila Státní veterinární správa při kontrole v prodejně malého řeznictví v Hodoníně. Nyní hrozí majiteli pokuta až 50 milionů korun.
Vytahování auta Foto: HZS JMK
Po nehodě skončilo auto na zamrzlé řece. Hasiči jej vytáhli pomocí hydraulického ramene.
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
Rekonstrukce budovy staré školy u Louckého kláštera, oprava komunikací, budování nových inženýrských sítí v areálu pivovaru nebo příměstské části.