Reklama
reklama

Z kraje

Jaderná elektrárna Dukovany otevře své brány návštěvníkům v pátek 7. 7. a sobotu 8. 7. vždy od 9 do 21 hodin. V rámci této speciální akce si návštěvníci prohlédnou Infocentrum, prostor sloužící k ukrytí personálu při mimořádné události, ale také střežený prostor elektrárny.
Stáří: 18 hodin 52 min
Jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne o druhém zářijovém víkendu program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór a především zábavu.
Třicetiletá řidička v pokročilém stadiu těhotenství bourala se svým vozem mezi Hodonínem a obcí Rohatec. Strážníkům uvedla jako příčinu uhýbání zvěři. K jejich překvapení však následná dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu.
O důležitých infrastrukturních projektech, nákupu nových železničních jednotek nebo výstavbě Park and Ride parkovišť jednali představitelé kraje v čele s náměstkem hejtmana pro dopravu Romanem Hanákem společně s dopravními experty, zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah.
Odstranění následků tornáda, které způsobilo rozsáhlé škody na objektech, zřícení budov včetně vyprošťování osob uvězněných troskami objektu a evakuace dalších z nestabilních budov. Tak vypadalo ojedinělé cvičení hasičů z Vysočiny a Jihomoravského kraje v prostoru jaderné elektrárny Dukovany.
Městys Křtiny je jihomoravskou Vesnicí roku 2017. Výsledky soutěže oznámila porota v pátek 2. června 2017 v Rudce. Zástupcům vítězné obce za Jihomoravský kraj poblahopřál radní Petr Hýbler.
Hasiči požár likvidovali téměř čtyři hodiny. Plameny způsobily vysokou škodu. Při požáru se nikdo nezranil.
Prezident Miloš Zeman se během své třídenní návštěvy Jihomoravského kraje setkal s krajskými zastupiteli, starosty, významnými podnikateli i s občany.
Všichni příznivci hudby se mohou těšit na jeden z vrcholů jarní festivalové sezóny – festival Hudbou pro UNICEF, který se bude konat v areálu letního kina v Tišnově u Brna. Část výtěžku ze vstupného bude již tradičně věnována na podporu očkovacích programů UNICEF.
Mrazy, které zasáhly Českou republiku v dubnu a květnu, znamenají značné komplikace a ztráty především pro vinaře z jižní Moravy. Vychází to z dotazníkového šetření, které provedl Svaz vinařů ČR u 155 vinařství.
Atmosféru filmových festivalů bude nyní možné zažít i v Mikulově, který se stal součástí 57. ročníku zlínského festivalu, jedné z nejstarších a největších přehlídek svého druhu na světě. Od 8. do 10. června se filmoví fanoušci můžou těšit na 18 ojedinělých snímků pro děti a mládež.
Manželská dvojice vyrazila na nákupy do nákupního centra u hraničního přechodu Hatě. Z několika obchodů si nanosili do auta věci v hodnotě několika tisíc korun. Ani jednou však nezaplatili a jejich jednáním se dále zabývá policie.
Historkou přitaženou za vlasy obalamutil muž pracovnici pošty v Ježově na Hodonínsku. Oděný do bílé kombinézy přišel na poštu a přesvědčil místní pracovnici, že jde dezinfikovat peníze po chemickém útoku. Bankovky v hodnotě několika desítek tisíc korun si následně odnesl.
Sportovní hybridní vůz bude sloužit především na dálnicích a silnicích první třídy
Dvě cizí ženy se pod záminkou nutnosti použít toaletu vetřely do přízně důvěřivé důchodkyně v obci Rešice na Znojemsku. Paní je pustila dovnitř a teprve po jejich odchodu zjistila, že jí chybí celý důchod, který ten den obdržela. Policie prosí veřejnost o pomoc při hledání pachatelů.
Po hladkém asfaltovém koberci bez výtluků, uzavírek a omezení rychlosti už projíždí řidiči mezi Podivínem a Lednicí. Opravy čtyř a půl kilometru vozovky a pěti mostů vyšly na více než jednasedmdesát milionů korun.