Reklama
reklama

Z kraje

Řidička osobního auta včera zemřela po střetu s vlakem mezi obcemi Starovičky a Šakvice na Břeclavsku. Vlak auto roztrhl na dvě části. Více jak sto cestujících muselo být evakuováno.
Stáří: 1 týden 2 dny
V Dukovanech jsou od včerejška v provozu všechny čtyři bloky. Energetici po sedmi dnech obnovili výrobou elektřiny z druhého výrobního bloku, který odstavili z důvodu závady na motoru jednoho z dieselgenerátorů. Reaktor spustili už v pátek.
Maminka prvního dítěte v Brně Foto: FN Brno
Prvním dítětem letošního roku narozeným na jižní Moravě je chlapeček Leo. Narodil se v 0:48 v břeclavské nemocnici. Pár minut po Leovi se narodilo první miminko v Brně. Je jím holčička Darinka.
Ilustrační foto, hasiči Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Během letošních vánočních svátků zasahovali jihomoravští hasiči u 78 událostí, celkem se zranilo 20 lidí. Hasiči na jižní Moravě vyjížděli k 18 požárům, z toho jednou hořel vánoční stromeček.
Ilustrační foto, hasiči Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Počasí v podobě deště a sněžení se projevilo ve statistikách jihomoravských hasičů. Včera odpoledne totiž zaznamenali nárůst počtu výjezdů k dopravním nehodám. Komplikace se nevyhnuly ani dálnici D1 v Brně.
Chladné dny a stále nižší teploty dávají tušit, že je zima i se svými sportovními radovánkami za dveřmi a že milovníkům lyžování i snowboardingu se blýská na lepší časy.
Přestože má realitní trh v České republice svá pravidla, každé město, a u metropolí to platí dvojnásob,má i svá specifika. Nejinak je tomu i v případě Brna. I ve třetím čtvrtletí pokračuje místní trh s realitami v nastoleném trendu a poptávka po nových bytech vysoce převyšuje nabídku.
V Dukovanech jsou od dnešního dne opět v provozu všechny čtyři bloky. Energetici ukončili kontroly zařízení a zahájili výrobu elektrické energie ze čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany, který byl z důvodu opravy drobné netěsnosti na dva týdny odstaven.
Mezi nové destinace se na trase Praha - Brno zařadí RegioJet také Svitavy, Blansko, Letovice či Adamov. Rekordně největší nárůst spojů přinese nový jízdní řád, který vstoupí v platnost v neděli 10. prosince 2017.
Znojmo
Starší muž včera odpoledne zemřel při požáru chaty ve Znojmě. Hasiči přijeli na místo, když už byl požár uhašený, na místě našli mrtvé tělo.
Od úterý 7. listopadu do 30. listopadu 2017 může veřejnost hlasovat pro svého favorita na cenu „Křesadlo 2017“ na webových stránkách Jihomoravského kraje.
Až do konce roku mohou žáci základních a středních škol nominovat své nejoblíbenější kantory fyziky na titul ČEZ Ámos v rámci celostátní učitelské soutěže Zlatý Ámos. O vítězství v anketě fyzikářů rozhodne hlasování zaměstnanců společnosti ČEZ.
I letos může každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka, kterou organizuje Byznys pro společnost, se uskuteční v sobotu 11. listopadu.
Ilustrační foto
Včerejší den byl pro jihomoravské hasiče kvůli silnému větru jeden z nejnáročnějších. Před devátou hodinou večerní ohlásili na svém facebookovém profilu přes 800 výjezdů.
Oblíbeným turistickým místem jsou i Valtice
Jihomoravská malebná krajina plná slunce plně nahrazuje horské turistické magnety v jiných částech Česka. Díky tomu je jižní Morava druhým nejoblíbenějším regionem pro české výletníky. V žebříčku popularity se s 259 tisíci nachozených kilometrů umístila hned za Středočeským krajem.
Sedmý ročník slavností od 10. do 19. listopadu nabídne příjezd sv. Martina, svatomartinský košt a svěcení mladých vín. Mikulovské Náměstí zaplní svatomartinský jarmark i mnohá folklorní vystoupení. Mimořádně budou zpřístupněny i historické památky a nezapomnělo se ani na pohádky pro děti.