Reklama
reklama

Z kraje

Slovanská epopej na brněnském výstavišti v rámci festivalu Re:publika. Foto: Ondřej Krobot
Jihomoravský kraj podepíše memorandum, které podpoří znovuvystavení Slovanské epopeje na jižní Moravě. Podle hejtmana Bohumila Šimka je zámek v Moravském Krumlově jedinečným místem pro výstavu.
Stáří: 3 dny 12 hodin
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Téměř padesátiletou ženu zachytil na Břeclavsku rychlík, když přecházela služební přechod na kolejích. Zraňenou ženu převezl vrtulník do nemocnice.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Známá kyjovská narkomanka doma schovávala marihuanu, kterou si sama pěstovala a sušila. Policie ženu zachytila zrovna, když procházela městem s krabicemi plné usušené trávy. Hrozí jí až pět let.
Slovanská epopej v Moravském Krumlově? Může být. Jihomoravský kraj schválil záměr spolufinancovat úpravy části tamního zámku za účelem umístění díla Alfonse Muchy.
Požár nedaleko Bukovinky Foto: HZS JMK
Slunečné teplé počasí s sebou přineslo také navýšení počtu požárů porostů. Jihomoravští hasiči jich včera jen do 19. hodiny zaznamenali celkem sedm. K hašení jednoho z požárů na Blanensku museli hasiči použít také vrtulník.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Regionální železniční dopravu na linkách S2 a S3 namísto někdy až 50 let starých vlaků bude zajišťovat 37 nových elektrických souprav. Odhadovaná pořizovací hodnota vlaků je asi 6,7 miliardy korun.
Ilustrační foto Foto: HZS JMK
Na křižovatce mezi Otnicemi a Újezdem u Brna došlo ke srážce osobního a nákladního auta. Nehoda se stala včera před 16. hodinou. Při nehodě se zranilo pět lidí, všichni zranění byli z osobního auta.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Hned dvě hromadné nehody dnes dopoledne ucpaly oba směry na dálnici D1 blízko Brna. Na západním okraji města nejprve havarovalo pět aut, která ucpala směr na Ostravu. Později se u obce Lesní Hluboké srazily další tři auta ve směru na Prahu.
Most na Brněnské Foto: Město Hodonín
Dnes začala druhá etapa velké rekonstrukce mostu na Brněnské ulici v Hodoníně. Až do 21. června bude uzavřena jedna polovina mostu ve směru na Brno. Řidiči na frekventované výpadovce tak musí počítat se zdržením.
Radní Jihomoravského kraje na svém včerejším zasedání schválili Program výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic druhých a třetích tříd pro rok 2019. Podle něj poputuje z krajského rozpočtu k silničářům letos 896 milionů korun, přičemž většina na provoz a běžnou údržbu.
Celkem 100 tisíc korun. Takovou částku získají od Jihomoravského kraje organizace poskytující pomoc lidem bez domova. Rozhodla o tom krajská rada na svém jednání 11. února 2019.
Most na Brněnské Foto: Město Hodonín
Druhá etapa rekonstrukce mostu na Brněnské ulici v Hodoníně začne 18. února. Až do 21. června bude uzavřena jedna polovina mostu ve směru ven z Hodonína. Doprava bude vedena po druhé polovině mostu, a to v obou směrech.
V Hlinsku mají sjezdovky hned čtyř obtížností – od nejlehčí 100 m dlouhé zelené pro začátečníky přes 300 m dlouhou modrou „rodinnou“ až po 250 m dlouhý černě značený slalomový svah.
Pozemky Thermal Pasohlávky na Břeclavsku od dnešního dne patří Číňanům, respektive společnosti RiseSun. Ta areál za téměř 380 milionů korun odkoupila. Plánuje tam postavit lázeňský resort.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Ke smutné události došlo včera ve Vracově na Hodonínsku. Senior, který jel na kole, při jízdě upadl. Pád z jízdního kola nepřežil. Nehodu vyšetřují policisté.
Chátrajícím historickým zařízením tělocvičných jednot v Jihomoravském kraji svitla naděje na záchranu. Kraj pro jejich rekonstrukci vyčlenil 4,8 milionu korun. Lhůta pro podávání žádostí o dotaci začíná 14. února 2019 a končí 1. března 2019.