Reklama
reklama

Z kraje

Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
Stáří: 3 dny 13 min
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku.
Ilustrační foto Foto: MMB
Přes území České republiky se budou od 24. do 30. května přesouvat jednotky NATO. Návrat přes naše území je pak plánován od 15. do 25. června.
Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců.
Foto z nehody Foto: HZS JMK
Vírník s dvoučlennou posádkou se zřítil včera kolem dvanácté hodiny na Blanensku poblíž kotvrdovického letiště. Při nehodě se zranil muž se ženou, kteří skončili v péči záchranné služby.
Jihomoravský kraj bude v příštím roce hostitelem mezinárodní vinařské soutěže Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Prestižní vinařská akce se uskuteční od 30. dubna do 3. května 2020.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Šedesátiletý rogalista spadl z výšky asi dvaceti metrů u Prušánek na Hodonínsku. Mnohočetným vážným zraněním během transportu do nemocnice podlehl.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Dopravní nehoda s tragickým koncem se stala dnes mezi obcemi Otnice a Bošovice na Vyškovsku. Řidič motorky nezvládl předjíždění v zatáčce. Skončil v příkopu a svým zraněním podlehl.
Požár lesa Foto: HZS JMK
Hasiči zasahovali u pondělního požáru lesa na Znojemsku celkem devět hodin. Hořel na třech místech. Oheň hasilo 12 jednotek a pomoct musel také vrtulník.
Přijel k nám cirkus. Když v dobách minulých začalo ve městě růst šapitó, těšily se na představení nejen děti a příjezd komediantů znamenal vítané rozptýlení. V posledních měsících však připomínají mnohé postoje k cirkusům spíše hon na čarodějnice. Jak se vedení cirkusu k situaci staví?
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Záchranná zdravotnická služba na jižní Moravě zavedla novinku, která lidem pomůže zjistit více o zdravotním stavu blízkých. Informace zjistí pomocí dohodnutého hesla.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Asi tři kilometry dlouhou silnici mezi obcemi Žernovník, Lubě a Unín, a k tomu úsek silnice na průtahu Vacenovicemi, se rozhodlo opravit vedení kraje. Začít by se mělo v obou případech letos v červnu.
Foto z havárie Foto: PČR JMK
Jednadvacetiletá řidička osobního auta havarovala ve středu 27. března na silnici mezi Strážnicí a Petrovem. V zatáčce dostala smyk a auto havarovalo na pole, kde se několikrát přetočilo přes střechu.
Kamion narazil do domu v Blansku Foto: ZZS JMK
Nákladní auto narazilo v Blansku do rodinného domu. Naštěstí v domě zrovna nikdo nebyl. Při nehodě se lehce zranil řidič kamionu.
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.