Reklama
reklama

Z kraje

Havárie u Hodonína Foto: PČR JMK
Dnes v půl sedmé ráno havaroval mezi Hodonínem a Ratíškovicemi třiatřicetiletý řidič osobního vozidla Renault. Při jízdě směrem na Hodonín nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení a vyjel mimo silnici.
Stáří: 2 dny 3 hodiny
Když syn vinaře Pavla Laciny, malý Pavlík, onemocněl leukémií, rozhodl se jeho otec pomáhat. Odstartoval proto s moravskými vinaři putování po sklepích s možností zápisu do registru. Šňůru akcí, které se uskutečnily přes léto a na podzim, pojmenoval Vinaři jdou na dřeň.
V neděli 24. listopadu uplyne přesně 25 let, co Infocentrum JE Dukovany poprvé otevřelo své dveře široké veřejnosti. Začala tak osvěta k provozu a bezpečnosti jednoho z nejstřeženějších a energeticky nejvýznamnějších komplexů u nás.
V přestupním uzlu na Staré osadě oslovil ve čtvrtek večer hlídku městské policie řidič trolejbusu. Strážníkům ukázal poničené dveře vozu a také muže, který je prý prokopl kolenem.
Počet zákazníků přesahující dva miliony a více než 250 světových značek. To je outletové centrum Freeport Fashion Outlet. Módu, styl a dostupný luxus pod jednou střechou naleznou návštěvníci na hraničním přechodu Hatě u Znojma.
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci Jihomoravského kraje rozhodli, že nebudou jízdní doklady cestujících zakoupené jinak než od kraje akceptovat.
V sále konventu Milosrdných bratří v Brně se v úterý 5. listopadu 2019 uskutečnilo slavnostní předání Ceny Jihomoravského kraje devíti osobnostem jižní Moravy.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Před necelými dvěma týdny se na policisty obrátil otec mladé dívky, která se stala terčem sexuálního útoku ze strany neznámého muže. K události došlo v pozdních nočních hodinách, kdy se dívka vracela domů. Neznámý muž ji při chůzi po chodníku pevně chytil a povalil na záda na zem.
Několikaletá snaha a spolupráce Jihomoravského kraje a Trnavského samosprávného kraje dospěla k úspěšnému výsledku v podobě dokončení výstavby lávky přes řeku Moravu v rámci projektu „Lávka přes řeku Moravu včetně přístupové komunikace v archeologickém parku Mikulčice – Kopčany“.
Vínoví nadšenci si mohou mnout ruce – letošní vína budou vyčnívat svou kvalitou. Zejména ta bílá. Tak hodnotí vinařský ročník 2019 zástupci Unie enologů České republiky.
Slovanská epopej Foto: Ondřej Krobot
Slovanská epopej by mohla být znovu v Moravském Krumlově. Alespoň na 5 let. Půjčení Muchových obrazů schválila pražská rada. Nyní musí návrh projít přes zastupitelstvo.
Evropská mezinárodní silnice E50. Takové označení nese páteřní tah na Slovensko, kde bude v sobotu 28. října zahájena uzavírka.
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař Tomáš Bábek. Předání cen se uskuteční 5. listopadu 2019 v sále konventu Milosrdných bratří v Brně.
Zaměstnanci elektrárny i obyvatelé regionu se dočkají znovuotevření dvou zubních ordinací, které za několika týdnů zahájí svůj provoz v Jaderné elektrárně Dukovany. Zaměstnanci elektrárny a obyvatelé z širokého regionu mohou zubní ordinaci začít navštěvovat na přelomu října a listopadu.
Dýně, cukety, patisony. O tom, že i pěstování zeleniny může být umění se návštěvníky pokusí přesvědčit v Národním zemědělském muzeu Valtice, kde se 7. a 8. září koná Muzejní dýňobraní.
Octavia se po nárazu přetočila Foto: PČR JMK
Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po řidiči osobního auta Fiat Multipla šedé barvy. Jedná se o účastníka dopravní nehody, ke které došlo v pátek 23. srpna 2019 pár minut před osmnáctou hodinou u obce Olbramovice. Řidič z místa nehody utekl.