Reklama
reklama

Zdraví

Stejně, jako kapr patří neodmyslitelně k vánočním tradicím, tak mají i Velikonoce svá typická jídla. V tomto případě se jedná především o velikonočního beránka nebo o mazanec. A že se jedná o moc sladké potěšení? Existují i zdravé varianty, které však neztrácí ani špetku se znamenité chuti.
Stáří: 1 týden 3 dny
Snažit se o dítě několik měsíců bez výsledku, to u dvojice často vyvolá pochyby o sobě samých. Partneři se pustí do hledání viníka a honba za rozšířením rodiny se stává psychicky vyčerpávající. Souběžně může vzrůstat i obava z neplodnosti. Co dělat dál?
Pyl břízy
Nejčastější příčinou alergických onemocnění respiračního traktu je imunologická přecitlivělost na pylové alergeny. V současné době je prevalence polinózy udávána v různých zemích světa v rozmezí od 1 % až po více než 40 %.
Během zimního období je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a přechod do jarního období je pro ni často vyčerpávající. Trápí nás její unavený vzhled, nedostatek živin i hydratace. Jak probrat pleť ze zimního spánku?
Kouzelná síla oříšků hrála významnou roli v jedné z nejznámějších pohádek. Výhod, které nám jejich konzumace může přinést do života, je však mnohem více. Stejně jako u Popelky mají totiž blahodárný vliv na naši krásu a vzhled, navíc ale ovlivňují i naše zdraví, vitalitu a energii.
Nejznámější pranostikou, která se váže ke dnu 11. listopadu, tedy k svátku svatého Martina, je ta o jeho příjezdu na bílém koni. Nalézt jich však můžeme mnohem více. Jejich častým a společným jmenovatelem je husa.
O chutích Čechů se říká, že jsou konzervativní, protože neradi poznávají nové věci. Poslední gastro trendy ale ukazují, že si nepochutnáváme jenom na svíčkové či vepřové pečeni.
Společnost Global Wines pořádá pro všechny milovníky kvalitního vína již tradiční putovní festival Wine Tour, který proběhne na konci května a v první polovině června v šesti městech po České republice. 
S cílem upozornit na problematiku úrazů se v rámci projektu Brno – Zdravé město uskuteční ve dnech od 18. května do 5. června 2016 již 17. ročník kampaně Brněnské dny bez úrazů.
Interní kardiologická klinika FN Brno (IKK) otevře v neděli 15. května dveře návštěvníkům. Cílem je upozornit na rizika a faktory, které způsobují poruchy srdeční funkce, a doporučit, jak svému srdci prospět.
Rychlé občerstvení se mění a přizpůsobuje novým požadavkům a trendům. Klasické suroviny se dostávají do pozadí a středem pozornosti se stávají nové, netradiční a exotické kombinace chutí.
Teplé dny se blíží a než vyrazíte za prvními cyklistickými zážitky, vyplatí se kolu po zimním spánku věnovat trochu pozornosti. Po několika měsících ve sklepě či garáži potřebuje i náš dvoukolý miláček připravit na novou sezónu. Na co se zaměřit?
První operační zákrok nového typu v rámci České republiky, takzvané zavedení aktivního středoušního implantátu, se uskuteční v úterý 6. října lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
Milovníci originálních módních kousků, šperků a doplňků se v pátek 25. a v sobotu 26. září dočkají dalšího ročníku Theatre Fashion Market – trhu pod širým nebem.
Milovníky cykloturistiky čeká další zajímavá akce, kterou pro ně připravilo město Břeclav a agentura Liechtenstein Area Agency. V sobotu 4. července se můžete vydat na putování vinařskými stezkami a po stopách slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.
Jen několik desítek lidí v celé České republice má to štěstí, že se jejich věk přehoupl přes neuvěřitelných 100 let. Ještě o 2 více se přitom 16. června 2015 dožila modřická klientka Domova seniorů Anavita v Masarykově ulici paní Anna Mazalová.