Reklama
reklama

Archiv článků

Osmdesát let. Právě tolik letos uplyne od odhalení pomníku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v Rudici na Blanensku. Vzhledem k tehdejším složitým politickým poměrům stála socha před místní základní školou jen několik let.
Toužíte po novém bydlení a poohlížíte se po menších bytech ideálně s dispozicí 1+kk? Sháníte malý byt k investici? V jihomoravské metropoli vám hledání ztíží vysoká poptávka po obdobných jednotkách a nízká dostupnost garsonek volných k prodeji.
Originálně využil nedostatečného zabezpečení společných sklepních prostorů v bytovém domě v Kuřimi zatím neznámý pachatel.
Na dělovém bastionu hradu Špilberku mohou návštěvníci zhlédnout výstavu velkoplošných panelů, které zachycují vybrané exponáty ze sbírek Muzea města Brna prostřednictvím snímků z elektronových mikroskopů. Expozice je volně přístupná a potrvá do poloviny září.
V českých končinách nevídanou operaci provedli doktoři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Pacientovi s těžkým poškozením levé končetiny úspěšně implantovali lopatku včetně ramenního kloubu. Operace se uskutečnila 15. května 2018 pod vedením přednosty I. ortopedické kliniky Tomáše Tomáše.
Headlinerem letní Elektry bude švédský DJ a producent Mikael Jonasson. Člen vydavatelského týmu EXILE a majitel desítek analogových syntezátorů představí 22. června na Flédě svůj charakteristický experimentální zvuk s důrazem na detail.
V sobotu 26. května začne na brněnském výstavišti Festival RE:PUBLIKA.
Jako host na rautu si prý v sobotu ráno počínala zákaznice bystrckého supermarketu.
Více než tři sta nových obyvatel najde svou adresu v severozápadní části jihomoravské metropole nedaleko oblíbeného sídliště Kamechy.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Osmnáctiletý agresor se chtěl vyhnout zaplacení pokuty tím, že revizory napadne a uteče. Za tímto účelem použil pepřový sprej a poranil nos jednomu z revizorů. Přivolaní strážníci museli mladíka spoutat.