Reklama
reklama

Archiv článků

Údajné napadání několika osob prověřovali strážníci v neděli časně ráno v komínské bytové zástavbě.
Je jedním z nejcennějších pozdně barokních skvostů na jižní Moravě a zároveň jednou z dominant města okurek.
Patří k nepřehlédnutelným hereckým osobnostem mladé generace, na pražských divadelních scénách momentálně září v muzikálu Davida Bowieho Lazarus, ve vlastním projektu Bezruký Frantík, a především v domovském Národním divadle, kde se aktuálně připravuje na roli Rogožina v Dostojevského Idiotovi.
Líšeňská lokalita Kostelíček patří k oblíbeným místům Brňanů. Zachovat jedinečný ráz oblasti by měla pomoci jasná pravidla pro zdejší budoucí stavební činnost. V okolí poutního místa a národní kulturní památky kaple Panny Marie Pomocnice tak budou moci vyrůst pouze nízkopodlažní rodinné domy.
Zaplatit 20 korun, nechat tu zaparkovaný vůz až na půl dne a za cílem své cesty pokračovat městskou hromadnou dopravou či na vlastní pěst. To umožňuje řidičům nově vzniklé parkoviště u líšeňského Zetoru. Je v režimu P+R, tedy zaparkuj a jeď.
Před rokem získalo místo při ulici Rooseveltova nový název, nyní město plánuje i jeho novou podobu. Kvůli proměně parku Danuše Muzikářové je nutná změna regulačního plánu městské památkové rezervace a s tím související změny územního plánu. Vyroste tu i nová budova.
V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna zrušil školní autobusové linky a upraví provoz ostatních. Školní spoje nejedou od středy 14. října, omezení provozu ostatních linek čeká cestující v týdnu od 19. října.
Vláda přijala dne 12. 10. 2020 krizové opatření v souladu s krizovým zákonem a ukládá hejtmanům aby od dnešního dne tj. 14.
Lidé mohou opět křižovat Brno městskou hromadnou dopravou z pohodlí domova. V prodeji je totiž druhé vydání hry Brno Šalinou, která byla hitem loňských Vánoc. Společenská hra, jejímž autorem je brněnský dopravní podnik, přináší oproti první verzi několik vylepšení.
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otevřela druhé odběrové místo pro testování onemocnění COVID-19. Kapacita testování se tím zvýší na 250 lidí denně.