Reklama
reklama

Life

Pocit žízně není příjemný, a navíc je prvním upozorněním těla na nedostatek tekutin. Je tedy logické, že se naši žízeň snažíme co nejrychleji utišit. Nejjednodušší v tento moment je natočit si vodu z kohoutku, ale jsou lidé, kteří dávají přednost balené minerální vodě.
Stáří: 3 dny 15 hodin
Pyl břízy
Nejčastější příčinou alergických onemocnění respiračního traktu je imunologická přecitlivělost na pylové alergeny. V současné době je prevalence polinózy udávána v různých zemích světa v rozmezí od 1 % až po více než 40 %.
Během zimního období je naše pokožka vystavena častému střídání teplot, studenému větru i prudkému sluníčku a přechod do jarního období je pro ni často vyčerpávající. Trápí nás její unavený vzhled, nedostatek živin i hydratace. Jak probrat pleť ze zimního spánku?
Nízké denní, ale především noční teploty, sůl, sníh a déšť. Nejchladnější období roku je výzvou nejen pro řidiče, ale hlavně pro automobily samotné. Zimní a první jarní měsíce dávají totiž našim čtyřkolým miláčkům pořádně zabrat. A nemusí zrovna mrznout.
Od letošního léta bydlí Vlaďka Erbová se svými dvěma dětmi a partnerem Michalem Gulašim v jihomoravské metropoli, vrátila se zde ke své původní profesi, zároveň se stále věnuje nadační činnosti a vypadá nadmíru spokojeně a vyrovnaně.
Kouzelná síla oříšků hrála významnou roli v jedné z nejznámějších pohádek. Výhod, které nám jejich konzumace může přinést do života, je však mnohem více. Stejně jako u Popelky mají totiž blahodárný vliv na naši krásu a vzhled, navíc ale ovlivňují i naše zdraví, vitalitu a energii.
V lednu přišel do kin film Filipa Renče, ve kterém ztvárnila Zdenka Procházková Lídu Baarovou, herečku, kterou osobně znala, ale lidsky si jí nevážila. V letošním roce oslavila devadesáté narozeniny, dokončila svou pátou knihu v Nakladatelství Brána a další právě píše.
Nejznámější pranostikou, která se váže ke dnu 11. listopadu, tedy k svátku svatého Martina, je ta o jeho příjezdu na bílém koni. Nalézt jich však můžeme mnohem více. Jejich častým a společným jmenovatelem je husa.
Jiří Vyorálek se narodil v Třebíči, vystudoval Konzervatoř a brněnskou JAMU. Ve stejném městě byl v angažmá v Divadle v 7 a půl a sedm let v Divadle Husa na provázku.
Zpěvák Xindl X, občanským jménem Ondřej Ládek, patří k současným nejpopulárnějším a nejhranějším interpretům. Sám sebe však považuje za písničkáře. Třiadvacátého září vydává nové album, singl Popelka však již jeho fanoušci mohli v rádiích slyšet. K nové desce plánuje hned dvě turné.
Energickou Danu Batulkovou nezaskočí žádná výzva.
Mladého a talentovaného hudebníka Václava Lebedu znají jeho fanoušci pod jménem Voxel. S kytarou, ukulele a looprem si klidně stoupne sám před mnohatisícové publikum. Když spustí oblíbený hit: „V naší ulici“, davy zpívají s ním.
O chutích Čechů se říká, že jsou konzervativní, protože neradi poznávají nové věci. Poslední gastro trendy ale ukazují, že si nepochutnáváme jenom na svíčkové či vepřové pečeni.
Jestli někoho můžeme nazvat stálicí české (a slovenské) hudební scény, pak je to bezesporu zpěvák Miro Žbirka. Poprvé zazněly jeho písně z éteru koncem sedmdesátých let a od té doby jej pravidelně slýcháme v rádiu, v televizi i na koncertech.
Oblíbený herec  a moderátor Jan  Čenský  je elegán každým coulem a zároveň zapálený sportovec.
Společnost Global Wines pořádá pro všechny milovníky kvalitního vína již tradiční putovní festival Wine Tour, který proběhne na konci května a v první polovině června v šesti městech po České republice.