Reklama
reklama

Dům a zahrada

První den stavebního veletrhu IBF zpestřila svou návštěvou populární dvojice sourozenců Adéla a Dalibor Gondíkovi. Na brněnské výstaviště přijeli nejen díky kutilskému pořadu Gondíci s.r.o., který má s veletrhem hodně společného, a se kterým momentálně slaví velké úspěchy na televizi Prima.
Stáří: 1 rok 11 měsíců
Vpusťte si jaro do interiéru. A nejen otevřenými okny. Zkuste si třeba vypěstovat netradičně bylinky, dejte si kytky do pěkné vázy, při dekoracích myslete na krásné zářivé barvy.
Krásné ovoce, které roste přímo v okolí Brna. K těm, kteří si na něm pochutnávají, to má, co by kamenem dohodil. Takové jsou jablka, hrušky, švestky, meruňky nebo broskve ze Sadů Starý Lískovec.
Vymetání listí z okapů je daní za bydlení uprostřed zeleně. Zbytky zetlelého listí v okapech urychlují korozi a mohou také ucpat svody nebo vpusti. Když pak přijdou mrazy, led se postará o úplnou destrukci. Proto by okapy na sklonku podzimu neměly zůstat plné listí.
Deset minut do centra Brna, školní i mimoškolní aktivity pro děti na dosah ruky, les a cyklostezku za humny, zastávku městské hromadné dopravy v zóně 101 v blízkosti, výhled z jedné strany na Brno a jeho dominanty, z druhé na Pálavu a hlavně klid v lokalitě plné zeleně.
Podle nové cenové mapy Asociace realitních kanceláří zaplatí zájemci za čtvereční metr nemovitosti nejvíce v Praze a v Brně. V Brně ovšem paradoxně ne v centru, ale v okrajových částech města. 
Nezávislé a svobodné bydlení pro rodinu. Takový byl sen předního českého fotografa Lukáše Pelecha, který se splnil ve Freedomku. Se svou rodinou se jako první přestěhoval do typu Z, který v nové podobě společnost Freedomky na jaře oficiálně přivádí na trh.
Cihly a malta už nejsou ve výstavbě rodinných domů alfou a omegou. Do stavebnictví pronikly montované rodinné domy, které nabízí komfort stěhování již za 18 dní. Tak proč toho nevyužít.
Ani první dva zimní měsíce v roce nepřinesly výrazné ochlazení. Od půlky února venku kvetou sedmikrásky a pučí stromy. Nezvykle teplá zima přináší starosti zemědělcům a sadařům. Podle nich počasí, které připomíná spíše podzim, plodinám nesvědčí.
Loni se v Brně prodalo 529 bytů v novostavbách. Nejmenší byt měl 22 metrů čtverečních, největší naopak 162 metrů čtverečních. Průměrná cena nového bytu byla necelých 2,5 milionu korun.
Bydlení jen deset kilometrů od centra jihomoravské metropole, na okraji polí, s dětským a sportovním hřištěm a mateřskou školou těsně u vchodu do domů a s výhodami spojenými s bydlením na okraji menšího města. To je projekt bytových domů Brněnská pole ve Šlapanicích u Brna.
Listopad a první mrazíky jsou již tady a noviny Centrumnews vám přináší tipy, co a jak ještě rychle zvládnout na zahradě v listopadu. Zjednodušeně by se dalo říct, že po polovině listopadu veškerá dřina na zahradě končí.
Přestože úklid zahrady je na podzim potřebný, nemusíme zbytečně pokoušet hasiče a připravovat jim zbytečnou práci. Podzimní ohně, které lidé zakládají na zahradách, jsou totiž velice zrádné, rychle se z nich stanou požáry.
Období koupání, sluníčka a rodinné pohody u bazénu je nenávratně pryč. Aby se stejné chvíle mohly opakovat i v příštím roce, musí hlavně bazén a bazénové vybavení bezproblémově fungovat.
Žaluzie na oknech jsou věc praktická. Tedy až do chvíle, než se na nich usadí vrstva prachu. Způsobů, jak žaluzie čistit, existuje několik. Vždy ale počítejte s tím, že půjde o pěknou piplačku