Sport

Foto ze závodu Foto: Torrsen Sports
Posádky malých dračích lodí se sjedou v sobotu 11. května do Brna, aby se utkaly o první body do prestižního seriálu EFG CUP 2019. Již tradiční závod na řece Svratce je letos bodován také do seriálu dlouhých tratí – ten se jede pod názvem Dračí marathon.
Stáří: 2 týdny 9 hodin
Slavná vítězství Zbrojovky Brno, tituly Komety nebo medaile Věry Růžičkové. 150letou historii brněnského sportu připomene na Špilberku výstava, která opráší vzpomínky na největší sportovní legendy moravské metropole. Výstava se koná od 16. května a potrvá do konce letošního roku.
Foto ze srazu Foto: Centrum news
Stovky cyklistů se včera sešly na Moravském náměstí, aby podpořily cyklodopravu ve městě. Následně se cyklisté vydali na projížďku městem.
Půlmaraton Foto. Běhej Brno
Z náměstí Svobody odstartují účastníci sedmého ročníku Brněnského půlmaratonu. Nedělní závod ovlivní hromadnou dopravu ve městě.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Cyklodopravu jako významnou součást dopravního systému ve městě se rozhodlo podpořit vedení Brna. Zapojí se do mezinárodního projektu Cyklourban+. Ten navazuje na úspěšného předchůdce, který si vyzkoušelo Slovensko, Litva nebo Estonsko.
Zahájení her Foto: MMB
Stovky mladých lidí z celého kontinentu v létě přijedou do Brna s cílem získat medaili na Evropských hrách handicapované mládeže. Brno se tak stává opět hostitelským městem a hlavním partnerem závodů, které se uskuteční od 12. do 16. června.
Vypjatá semifinálová série pokračovala čtvrtým utkáním. Podobně jako v předcházejících duelech se skóre podařilo otevřít soupeři z Liberce. Kometa ovšem znovu držela krok a ve druhé třetině srovnala díky Zaťovičovi.
Po dlouhých jednáních je rozhodnuto, HC Orli Znojmo zůstávají v EBEL lize i pro příští sezonu. Zástupci města, partneři klubu i vedení ligy se dnes dohodli na finančních podmínkách, které byly překážkou pro působení Orlů v rakouské nejvyšší soutěži i pro nadcházející sezonu.
To bylo drama. Ve druhém utkání semifinále Bílí Tygři na domácím ledě dvakrát vedli, ale Kometa zásluhou Dočekala a Orsavy našla odpověď. Také čtvrteční duel musel opět rozhodnout nastavený čas, v němž sice nejprve modrobílí nevyužili dvě přesilovky, ovšem v 70.
Soukromý vlakový dopravce vypraví do slovenské Bratislavy při konání Mistrovství světa v hokeji 2019 speciální žluté vlakové spoje. Dodatečná spojení mezi Prahou, Pardubicemi, Brnem a Bratislavou Nové Mesto pojedou ve dnech 10., 13., 16., 21.,25., a 26. května.
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním pólu v kategorii ženy.
Třetí čtvrtfinálové utkání nabídlo v DRFG areně taktickou a velice vyrovnanou bitvu. Do vedení se dostali na začátku druhé části domácí po trefě Muellera, Hradečtí ale zvládli srovnat krátce před polovinou utkání zásluhou Kukumberga.
Znojmo po první třetině, kdy jednou inkasovalo, drželo naděje na obrat sérii, ovšem ve druhém dějství navýšili domácí vedení na čtyři branky. Hosté odpověděli jediným gólem z hole Oščádala, Vídeň ale svoje vítězství zpečetila pátým zásahem.
Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do vedení. Jenže Vídeň čtyřmi góly v závěrečné třetině dokonale otočila zápas a v sérii vede už 3:1.
Také druhý čtvrtfinálový duel na východě Čech vyšel Kometě znamenitě. Brankář Marek Čiliak nepustil za svá záda ani jednu střelu a vydatně trápil hradecké střelce. Při jasné výhře 5:0 se znovu gólově prosadil Jakub Orsava, jeho spoluhráč Peter Mueller se trefil dokonce dvakrát.
Orli sice ve Vídni skórovali jako první, avšak soupeř vývoj zápasu díky přesilovým hrám otočil a náskok si hlídal až do posledních minut. Série se tak vrací na jih Moravy za stavu 2:1 pro Capitals.