Sport

Orli v utkání s Linzem dvakrát vedli o dvě branky, avšak v obou případech dokázal soupeř srovnat krok. Čtyři minuty před sirénou se trefil Svoboda a stejný hráč pečetil výhru domácích i do prázdné branky.
Stáří: 4 dny 3 hodiny
Nedělní derby s Olomoucí nevyšlo Kometě podle představ. Sice se domácí tým dokázal dostat do zápasu a ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2, ale Hanáci zlomili soupeře v přesilovkách. Mora využila hned dvě a ve třetí části si náskok znovu navýšila na dva góly.
Brňané v sobotu cestovali k dohrávce 47. kola na horkou půdu do Zlína. Cílem hostů bylo poprvé v sezóně porazit Berany, vylepšit bilanci venkovních zápasů a upevnit si pozici v elitní šestce. Všechny cíle jihomoravskému týmu vyšly a díky tříbodovému vítězství se Kometa drží na 6.
Znojemští hokejisté měli v sedmém kole nadstavby nakročeno ke třem bodům, nakonec získali jediný. Na ledě Villachu vedli po dvou třetinách 1:0, na začátku třetí třetiny ovšem inkasovali v oslabení, druhý gól domácích přidal krátce po zahájení prodloužení Collins.
Orli vybojovali druhé vítězství proti Innsbrucku v rozmezí 48 hodin. Na domácím ledě se dlouho hrála vyrovnaná partie, kterou zlomily až v závěru třetí třetiny góly Bowlese a Oščádala. Hosté rychle odpověděli, ale na vyrovnání i přes závěrečnou hru bez brankáře nedosáhli.
V úterní podvečer se v brněnské DRFG areně odehrálo velké drama. Na branky nepříliš bohaté utkání nabídlo nespočet zajímavých momentů. Jedním z nich byla i vůbec první extraligová branka šestnáctiletého Jakuba Brabence, který nastoupil do svého prvního utkání v nejvyšší soutěži.
Znojmo vstupovalo do třetí třetiny za nepříznivého stavu 0:3, avšak v sedmačtyřicáté minutě se při svém debutu trefil Doherty a o minutu později snížil na rozdíl jedné branky Svoboda. Závěrečná powerplay však přinesla rozhodující trefu Villachu.
Další únorový duel odehrála Kometa na ledě Karlových Varů. Utkání se prakticky zlomilo již v první části. Zatímco Brňané neproměnili své šance, soupeř nemilosrdně trestal. Od poloviny zápasu se už jen dohrávalo, domácí si pohlídali výsledek a skóre už jen navyšovali.
Že měli Brňané Bruslařům co vracet, o tom není pochyb. V páteční podvečer konečně prolomili sérii porážek proti středočeskému soupeři, když před domácím publikem zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech.
Znojemští hokejisté v úvodním duelu nadstavby získali bod. Na domácím ledě proti Feherváru sice vedli 1:0 a ve třetí třetině srovnali stav na 2:2, v prodloužení ovšem byli šťastnější hosté, kteří udeřili v přečíslení tři na jednoho. Další zápas sehrají Orli již v neděli v Dornbirnu.
Rozhodující souboj o umístění v elitní pětce a tím přímý postup do play-off Znojmu nevyšel. V Bolzanu prohrálo úvodní třetinu 0:4 a nakonec nevstřelilo ani branku. V konečné tabulce základní části tak končí na osmém místě.
Už se zdálo, že se Kometa nedočká před domácím publikem ani bodu, protože prohrávala s Litvínovem v polovině zápasu 0:3, ale za polovinou střetnutí se nakopla a po velmi bojovném výkonu dokázala vyrovnat na 3:3 a dotáhnout zápas do prodloužení, respektive nájezdů.
Znojmo se na první branku dlouho načekalo, ale nakonec udeřilo ve správnou chvíli a dvěma rychlými góly páteční duel s Grazem otočilo. Díky výhře 4:2 tak zůstává v boji o přímý postup do vyřazovacích bojů.
Orli na půdě Villachu stahovali manko z 1:4, závěrečná hra bez brankáře za stavu 2:4 jim však přinesla jedinou trefu. Při výhře Grazu v Linzi tak současná ztráta na nejlepší pětku činí pět bodů. Nadcházející zápas znojemští hokejisté sehrají doma v pátek s Grazem.
Nedělní odpoledne si fanoušci brněnské Komety užili dosyta. Nejen, že zápas 38. kola proti plzeňské Škodovce sledovala vyprodaná DRFG arena, hlavně bylo utkání vítězné. Brňané nasměrovali zápas ke třem bodům již v prvním dějství, ve kterém si vytvořili dvoubrankový náskok.
Duel mezi Kladnem a Kometou nabídl ve dvou třetinách vyrovnaný hokej. Na gól se čekalo dlouhých 48. minut a byli to domácí, kteří se šťastnou trefou ujali vedení. Následně z přesilovky přidali i druhý gól.