Sport

Po reprezentační pauze čekalo na Kometu cestování do nedalekého Zlína. Vstup se jednoznačně povedl domácím, kteří již v první třetině vstřelili tři branky.
Stáří: 4 dny 8 hodin
Znojemští hokejisté se po reprezentační přestávce vrátili vítězstvím. Proti Linzi to již vypadalo, že se domů vrátí bez bodu, devatenáct vteřin před koncem však vyrovnala nová posila Rob Flick a v prodloužení výhru 4:3 zajistil Anthony Luciani, který byl u všech branek Znojma.
Šlágr 17. kola Tipsport extraligy byl na programu těsně před startem první reprezentační pauzy. Kometa mířila do pražské multifunkční arény k duelu s pražskou Spartou, kam ji přijelo podpořit nemalé množství modrobílých příznivců.
Kometa sedmou výhru v řadě nepřidala, v páteční podvečer podlehla Mladé Boleslavi. Hosté se dostali do vedení v první třetině a postupně dokázali svůj náskok navýšit.
Orli se podruhé v tomto ročníku představili proti ve výtečné formě hrajícímu Bolzanu. A rozhodně mu měli co oplácet! Plány však narušily dva inkasované góly ze závěru první i druhé třetiny, k nimž Lišky ve třetím dějství přidaly ještě další dvě trefy.
Znojmo se rychle dostalo do dvoubrankového náskoku a své vedení postupně navyšovalo. Velkou zásluhu na výsledku 9:3 měl jednadvacetiletý Michal Gago, jenž se blýskl hattrickem.
Hokejová extraliga vstoupila do své druhé čtvrtiny. Brněnská Kometa přivítala ve 14. kole na svém ledě litvínovskou Vervu. Modrobílí se pokusili svému soupeři vrátit porážku z úvodního zápasu sezóny, kdy mu na jeho ledě podlehli těsně o jeden gól.
První čtvrtina letošní extraligové sezóny končí a brněnská Kometa je s třiceti získanými body nejlepším týmem v tabulce. Na zápas 13. kola do Brna zavítali hokejisté pardubického Dynama. Brňané měli průběh celého utkání pod kontrolou a po jasném vítězství 5:1 zůstávají na špici extraligy.
Znojmo v zápase proti Klagenfurtu dvakrát vyrovnalo. Skóre bylo nerozhodné až do poslední minuty, ve které Rakušané ukázali svou sílu a díky gólu Manuela Ganahla, získali utkání na svou stranu.
Souboj titánů, i tak by se dal nazvat souboj mezi Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem, respektive mezi Kladnem a Kometou. Domácím vyšla první třetina, ve které dvakrát skórovali, ale Brňané se zvedli a duel dokázali otočit na svou stranu. Dvě branky vstřelil Kucsera a jednu Holík.
Ani srdnatý výkon znojemských hokejistů na body nestačil. V domácím zápase proti Salzburgu dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, s lídrem soutěže přesto prohráli 2:4.
Páteční zápas se znojemským hokejistům nevydařil podle představ. Na půdě italského Bolzana prohráli 0:9. Nelichotivému výsledku nezabránil ani náhradní brankář Dominik Groh, ten se v brance ocitl od poloviny zápasu.
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
Brněnská Kometa se sobotním vítězstvím v Olomouci vrátila na vítěznou vlnu. Další body si mohla připsat hned v neděli, kdy do města pod hradem Špilberk zavítali hokejisté Liberce.
Druhý víkendový zápas znojemským hokejistům již vyšel. S Linzem sice na začátku druhé třetiny prohrávali 1:3, během šesti minut však zvládli vyrovnat a zásluhou Parkera Bowlese si v prodloužení zajistit dva body.
Po nedělním nevydařeném domácím utkání se Zlínem se Kometě povedlo vrátit se zpátky na vítěznou vlnu. V sobotní dohrávce 9. kola zajížděla na led Olomouce. Dvě třetiny se hrálo vyrovnané utkání, to se však zlomilo ve třetí části.