Sport

Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do vedení. Jenže Vídeň čtyřmi góly v závěrečné třetině dokonale otočila zápas a v sérii vede už 3:1.
Stáří: 10 hodin 1 min
Také druhý čtvrtfinálový duel na východě Čech vyšel Kometě znamenitě. Brankář Marek Čiliak nepustil za svá záda ani jednu střelu a vydatně trápil hradecké střelce. Při jasné výhře 5:0 se znovu gólově prosadil Jakub Orsava, jeho spoluhráč Peter Mueller se trefil dokonce dvakrát.
Orli sice ve Vídni skórovali jako první, avšak soupeř vývoj zápasu díky přesilovým hrám otočil a náskok si hlídal až do posledních minut. Série se tak vrací na jih Moravy za stavu 2:1 pro Capitals.
Bazén Lužánky Foto: Centrum news
Rekordní počet návštěvníků přilákala v roce 2018 brněnská sportoviště v péči městské společnosti Starez – Sport. Do jejích osmi středisek zamířilo celkem 893 187 lidí.
Duel se pro Orly zpočátku nevyvíjel vůbec dobře, neboť museli dotahovat dvougólové manko. Ještě před koncem první části však bylo srovnáno a ač Znojmo v té druhé znovu prohrávalo, povedlo se mu dvěma zásahy nepříznivý stav otočit a ve vynikající atmosféře dokráčet k vítězství a srovnání série.
Znojemští hráči nezachytili vstup do utkání, již po úvodní třetině museli zápolit s čtyřgólovým náskokem Vídně. Odpověď z holí Orlů ale nepřicházela, naopak domácí v poklidném tempu navyšovali svůj náskok. Hned tři rakouské trefy přišly v přesilové hře.
Před utkáním 52. kola bylo jisté, že Kometa po základní části obsadí stejně jako vloni páté místo a bude hrát čtvrtfinále. Do Zlína odjela takřka v plné sestavě a odehrála velmi kvalitní utkání se soupeřem, který ještě k definitivní jistotě předkola potřeboval uhrát minimálně bod.
Orli sice udeřili ve Villachu již v první minutě, avšak soupeř si postupně vybojoval dvougólový náskok. Ani snížení Nováka Jihomoravany k bodům nedovedlo.
Nová hala pro Kometu Brno? Zatím ne. Část té staré však čeká rekonstrukce. Brněnští hokejisté budou se svými soupeři narážet do nových mantinelů a naskakovat z moderních střídaček, které vyhovují současným pravidlům Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF).
Předposlední kolo základní části extraligy nabídlo v brněnské DRFG areně střeleckou podívanou. Především v první třetině se děly velké věci. Kometa čtyřmi góly určila ráz utkání a bavila se dobrým hokejem a akcemi.
Znojemští na rakouském ledě nezaváhali a ukázali svou sílu. Skvělý výkon podtrhl hat-trick Erika Němce a jistota v bráně - Tomáš Halász. Znojmo si svou výhrou zajistilo postup do play-off, kam se podívá posedmé z osmi sezón v EBEL.
Brněnští hokejisté odehráli v nedělním odpoledni duel na ledě lídra z Liberce. Úvod utkání patřil domácím, ale Kometu skvělými zákroky držel brankář Karel Vejmelka. Do vedení se dostala jako první Kometa, když se prosadil po pěkně akci Čermáka Dočekal.
Znojemští hokejisté vstoupili do utkání velmi nešťastně a po první třetině prohrávali na ledě Linze třígólovým rozdílem. Poté se ale nastartovali k velkému obratu. Díky výhře v prodloužení si tak Orli upevnili první pozici v nadstavbové skupině.
Orli sice dokázali dotáhnout dvougólový náskok soupeře, ale Linz následně znovu odskočil a připravil Znojmu první prohru v nadstavbové části.
Kometa ve víkendovém tripu pokračovala v neděli na ledě Litvínova. První třetinu dokázala ovládnout jak herně, tak i výsledkově. Druhá část nabídla po jedné brance, především rozdílový gól Martina Zaťoviče v závěru periody byl nesmírně důležitý.
Česká republika je země zimních sportů a jména jako Jágr či Sáblíková zná každé dítě. Jenže i Jágr a Sáblíková měli těla plná modřin a naražené kostrče, když poprvé stoupli na brusle. Postupně se však vše naučili a stali se legendami.