Sport

Tolik očekávaná série mezi Kometou a Spartou měla velmi rychlý průběh. Po dvou zápasech venku, kdy se Brňanům povedlo dvakrát vyhrát, se celá série přesunula pod Špilberk. Třetí zápas Kometa vybojovala v prodloužení, v tom čtvrtém o osudu duelu rozhodla po druhé třetině.
Stáří: 1 týden 1 den
V sobotu 18. března 2017 se v parku Lužánky uskutečnil 72. ročník mezinárodního běžeckého závodu.
Druhý zápas, druhá výhra. Hokejisté brněnské Komety načali letošní vyřazovací boje skvěle, když zvládli oba zápasy na ledě Sparty.
Fantastický vstup do série předvedli hokejisté brněnské Komety. Ačkoliv Brňané prohrávali po první třetině 0:2, dokázali manko smazat a ba co víc, celé utkání překlopit na svou stranu. Vítěznou trefu zaznamenal kanadský útočník Mallet, který Kometě připsal první bod.
Jako první se v zápase prosadili hosté. Orli se ale nevzdávali, srovnali a dokonce se i sami ujali vedení. To jim vydrželo do padesáté druhé minuty, kdy hosté poslali utkání do prodloužení. Rozhodující gól pak přišel až v 83. minutě, bohužel do sítě domácích. Znojmu tak sezóna končí.
Základní část extraligy napsala svou poslední kapitolu. Kometa v Olomouci sice prohrávala již 0:2, ovšem dokázala zabrat a zásluhou Ondřeje Němce a Martina Dočekala i zaslouženě vyrovnat. Pak měla i další šance, totéž platí i o Moře, ale nakonec duel skončil remízou.
Třetí čtvrtfinálový zápas se nezačal pro Znojmo vyvíjet vůbec dobře. KAC se dostal hned zkraje do dvoubrankového vedení, které uhájil po celý zbytek utkání. V neděli tak budou Orli odvracet mečbol soupeře.
Orli se prosadili jako první, Klagenfurt ale v rozmezí jedné minuty dokázal vývoj zápasu otočit. Znojemští hokejisté sice ještě vyrovnali, na trefu hostů ze začátku třetí části už ale recept nenašli. Klagenfurt tak navyšuje své vedení v sérii.
K prvnímu čtvrtfinálovému souboji zavítali Orli do Korutan, kde je čekal sebevědomý Klagenfurt. I když bylo od prvních minut jasné, že se bude jednat o atraktivní podívanou, v první třetině se diváci branky nedočkali.
Skvělý výkon celého týmu podpořený výborně chytajícím Markem Čiliakem. To byl základní stavební kámen výhry 2:1, kterou v neděli ukořistili brněnští hokejisté v Liberci. Kometa šla jako první do vedení, když se zkraje utkání trefil Peter Trška.
Hokejisté Komety ve svém předposledním vystoupení na domácím ledě v základní části body nevydolovali. Druhému celku extraligové tabulky Ocelářům z Třince podlehli 2:5.
O zápase rozhodla první třetina, ve které Orli poslali do soupeřovy sítě hned čtyři puky. Ve druhé části navázali dalšími třemi góly a nemusela je tak příliš mrzet bezbranková třetí část. Znojmo tedy ani v šestém ročníku nebude chybět ve vyřazovacích bojích.
Orli sice v Dornbirnu zásluhou Davida Bartoše načali gólový účet utkání, ovšem posléze se rozstříleli domácí. Ti tak nadále drží naději na postup do play-off. Oříšek v podobě složení účastníků pro vyřazovací boje tedy rozhodne až závěrečné kolo nadstavbové části, které je na programu v úterý.
V nedělním utkání 48. kola Tipsport extraligy hokejisté Komety nebodovali, v pražské O2 aréně podlehli Spartě 0:4. Utkání sledovalo téměř dvanáct tisíc diváků, řada z nich přijela hráče podpořit právě z Brna. Nejlepším komeťákem zápasu byl zvolen sedmnáctiletý obránce Filip Král.
Na první gól Orlů sice hosté ještě dokázali najít recept, ovšem posléze již tahali za kratší konec a domácí svůj náskok uhájili až do závěrečné sirény. Znojemští vyhráli v letošní sezóně již počtrnácté o jednu branku a učinili tak důležitý krok vstříc vyřazovacím bojům.
Zápas, který Brňané potřebovali. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zvládli utkání proti pardubickému Dynamu, proti němuž nejprve vyhrála první třetinu 1:0 a ve druhé dvacetiminutovce přidala během necelé půlminuty další dvě trefy.