Sport

Duel mezi Kladnem a Kometou nabídl ve dvou třetinách vyrovnaný hokej. Na gól se čekalo dlouhých 48. minut a byli to domácí, kteří se šťastnou trefou ujali vedení. Následně z přesilovky přidali i druhý gól.
Stáří: 4 hodiny 58 min
Důležitý zápas rozhodla úspěšnost zakončení. Ta přála rakouským Býkům. Ze Znojemských se dokázal prosadit jen Luciani, a tak se Orlům boj o pozici v nejlepší pětce komplikuje. Momentálně se nachází na sedmém místě a na pátý Graz ztrácí dva body.
České futsalisty čeká kvalifikace o postup na mistrovství světa 2020. Fanoušci budou moci v brněnské hale na Vodové na začátku února vidět nejlepší evropský futsal.
Znojemští hokejisté odjíždějí z Klagenfurtu s prázdnou. Na ledě třetího týmu EBEL se hned od začátku dostali pod tlak, který nakonec skončil porážkou 0:4. Skvělý výkon přitom v brankovišti předvedl Dominik Groh, který zneškodnil třiatřicet pokusů soupeře.
Kometa nenašla recept na obranu Tygrů v čele s brankářem Hrachovinou a odjíždí z liberecké Home Credit Areny s prázdnou. Brňané tak nedokázali navázat na tři získané body proti Olomouci a neprotáhli šňůru sedmi utkání v řadě, ve kterých bodovali. Liberec potvrdil formu z domácího kluziště, v 11.
I počtvrté v sezóně dokázali znojemští hráči porazit rakouský Innsbruck. Duel byl velmi vyrovnaný, Orli se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, které soupeř dokázal vždy stáhnout.
První domácí zápas v novém roce odehrála brněnská Kometa v neděli proti Beranům ze Zlína. V její sestavě se objevili hned čtyři hráči mladší dvaceti let. Konkrétně se jednalo o Karla Pláška, Vojtěcha Střondalu (oba 2000) Jana Mlčáka (2001) a Stanislava Svozila (2003).
Znojmo ve značně oslabené a kombinované sestavě sehrálo s favorizovanými Capitals vyrovnanou partii. V závěru druhé třetiny se ve vlastním oslabení díky Lucianimu dokonce dostalo do vedení, dva góly domácích ve třetí části ale skóre otočily.
Nový rok vyšel znojemským hráčům na výbornou. Na domácím ledě vysoko porazili Linz 7:2, zásluhou čehož se po středečním zápase dostali na třetí místo soutěže. Divokému duelu přitom dlouho nic nenasvědčovalo, během úvodních dvou třetin padl stejný počet branek.
Na poslední utkání kalendářního roku 2019 budou chtít Orli hodně rychle zapomenout. Od vídeňského soupeře dostali před zaplněnými tribunami naloženo hned pět branek. Sami nedosáhli ani na čestný úspěch v podobě gólu.
Jihomoravskou metropolí se v pondělí večer prohnala modrobílá lavina! Brněnská Kometa totiž nedala absolutně žádnou šanci Karlovým Varům v souboji o šesté místo v extraligové tabulce. Gólmana soupeře překonala hned v devíti případech a nakonec zvítězila 9:1.
Závěrem roku 2019 hraje Kometa tři domácí zápasy v řadě, ten sobotní byl v pořadí druhý. Úvod duelu patřil Brňanům, kteří využili dvě přesilovky. Ostravský soupeř snížil ve druhé třetině Romanem, ale zbytek zápasu si Kometa zkušeně pohlídala.
Ilustrační foto   Foto: HC Orli
Znojemští hokejisté bodovali pojedenácté v řadě, na domácím ledě však prohráli s Fehérvárem 3:4 po prodloužení. Orli během 500. zápasu v EBEL dvakrát vedli, maďarský soupeř však pokaždé dokázal srovnat, a nakonec udeřit po základní hrací době, kdy osamocený Sarauer prostřelil Lassilu.
Vánoční sérii tří domácích zápasů načala Kometa na Štěpána tradiční bitvou proti pražské Spartě. Brňané první tým tabulky přehráli a porazili 5:3. Pomohly jim k tomu dvě trefy Jana Hrušky a stejný počet využitých přesilových her.
Znojemští hokejisté si z ledu Linze odváží dva body. Po jedenácti minutách přitom prohrávali 0:3, zásluhou dvou branek Roba Flicka však do konce první třetiny snížili na rozdíl jediného gólu.
Předvánoční zápas mezi Mladou Boleslaví a Kometou nabídl vyrovnaný hokej plný šancí a gólů. Hosté dvakrát prohrávali, dvakrát také vedli, nakonec se duel dostal do prodloužení.