Sport

Třetímu čtvrtfinálovému zápasu vévodilo Bolzano, které bylo lepší v zakončení a po dvou třetinách vedlo 4:1. Znojmo v posledních minutách snížilo na rozdíl jediné branky, k vyrovnání skóre už ale nemělo dostatek času ani sil.
Stáří: 2 týdny 6 dnů
Nedělní podvečer začal ve vyprodané DRFG areně pro brněnské fanoušky výborně. Již v osmé minutě se krásně proháčkoval skrz obranu Kladna Peter Mueller a poslal domácí do vedení. Rytíři však velmi zodpovědně bránili a dalších gólů se útočníci Komety nedočkali, načež Kladno odpovědělo dvěma brankami.
Výsledek se ovšem nerodil snadno. Rakouský tým byl od začátku nepříjemný a skóroval jako první. Znojmo díky třem gólům stav otočilo, avšak Buldoci dokázali manko smazat. Orli se však nezalekli, přidali další dva zásahy a tentokrát už dvoubrankový náskok udrželi.
ákladní část ​se pomalu blíží ke svému konci a každý získaný bod je tak velmi cenný. Brněnskou Kometu čekal v pátek večer nelehký úkol, do cesty se jí postavil lídr z Liberce.
Vyrovnanost letošní EBEL potvrdilo také deváté kolo nadstavby. Znojemští hokejisté v předposledním utkání prohráli na ledě Feherváru 0:4, čímž tak oddálili potenciál postup do play-ff. Jelikož Innsbruck na domácím ledě padl s Linzem 2:3 po prodloužení, o postup bude bojovat trojice týmů.
Orli v utkání s Linzem dvakrát vedli o dvě branky, avšak v obou případech dokázal soupeř srovnat krok. Čtyři minuty před sirénou se trefil Svoboda a stejný hráč pečetil výhru domácích i do prázdné branky.
Nedělní derby s Olomoucí nevyšlo Kometě podle představ. Sice se domácí tým dokázal dostat do zápasu a ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2, ale Hanáci zlomili soupeře v přesilovkách. Mora využila hned dvě a ve třetí části si náskok znovu navýšila na dva góly.
Brňané v sobotu cestovali k dohrávce 47. kola na horkou půdu do Zlína. Cílem hostů bylo poprvé v sezóně porazit Berany, vylepšit bilanci venkovních zápasů a upevnit si pozici v elitní šestce. Všechny cíle jihomoravskému týmu vyšly a díky tříbodovému vítězství se Kometa drží na 6.
Znojemští hokejisté měli v sedmém kole nadstavby nakročeno ke třem bodům, nakonec získali jediný. Na ledě Villachu vedli po dvou třetinách 1:0, na začátku třetí třetiny ovšem inkasovali v oslabení, druhý gól domácích přidal krátce po zahájení prodloužení Collins.
Orli vybojovali druhé vítězství proti Innsbrucku v rozmezí 48 hodin. Na domácím ledě se dlouho hrála vyrovnaná partie, kterou zlomily až v závěru třetí třetiny góly Bowlese a Oščádala. Hosté rychle odpověděli, ale na vyrovnání i přes závěrečnou hru bez brankáře nedosáhli.
V úterní podvečer se v brněnské DRFG areně odehrálo velké drama. Na branky nepříliš bohaté utkání nabídlo nespočet zajímavých momentů. Jedním z nich byla i vůbec první extraligová branka šestnáctiletého Jakuba Brabence, který nastoupil do svého prvního utkání v nejvyšší soutěži.
Znojmo vstupovalo do třetí třetiny za nepříznivého stavu 0:3, avšak v sedmačtyřicáté minutě se při svém debutu trefil Doherty a o minutu později snížil na rozdíl jedné branky Svoboda. Závěrečná powerplay však přinesla rozhodující trefu Villachu.
Další únorový duel odehrála Kometa na ledě Karlových Varů. Utkání se prakticky zlomilo již v první části. Zatímco Brňané neproměnili své šance, soupeř nemilosrdně trestal. Od poloviny zápasu se už jen dohrávalo, domácí si pohlídali výsledek a skóre už jen navyšovali.
Že měli Brňané Bruslařům co vracet, o tom není pochyb. V páteční podvečer konečně prolomili sérii porážek proti středočeskému soupeři, když před domácím publikem zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech.
Znojemští hokejisté v úvodním duelu nadstavby získali bod. Na domácím ledě proti Feherváru sice vedli 1:0 a ve třetí třetině srovnali stav na 2:2, v prodloužení ovšem byli šťastnější hosté, kteří udeřili v přečíslení tři na jednoho. Další zápas sehrají Orli již v neděli v Dornbirnu.
Rozhodující souboj o umístění v elitní pětce a tím přímý postup do play-off Znojmu nevyšel. V Bolzanu prohrálo úvodní třetinu 0:4 a nakonec nevstřelilo ani branku. V konečné tabulce základní části tak končí na osmém místě.