Sport

Orli se ujali vedení už na začátku zápasu a postupně jej navyšovali. Domácí hokejisté se sice snažili a v závěru sahali po vyrovnání, Marek Schwarz ve znojemské bráně však další gól ve své síti nepřipustil. Znojemští tak vezou z Korutan cenné body proti tabulkově blízkému soupeři.
Stáří: 5 dnů 11 hodin
V posledním zápase před reprezentační pauzou hostila Kometa na domácím ledě Mladou Boleslav. Duel se lámal již v první třetině, kdy se Brnu povedlo vstřelit tři branky. O jednu z nich se navíc postaral extraligový nováček - Jan Súss, který v úterním zápase Ligy mistrů vstřelil hatrrick.
Po úvodní třetině mohli být domácí spokojenější, do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem. V té druhé se však dokázal prosadit i Salzburg a po čtyřiceti minutách o vítězi jasno nebylo.
Znojemští hokejisté nedokázali Salzburgu oplatit porážku z minulého týdne a město skladatele Mozarta opouštějí bez bodového zisku. Jedinou trefu Orlů zaznamenal na začátku třetí třetiny obránce Jakub Stehlík.
Po sérii tří zápasů venku se Kometa konečně představila před domácím publikem. Hostila Litvínov, který se herně zvedá. Nicméně Brňané svého soupeře jasně přehráli, byla na nich vidět větší snaha a touha po zisku tří bodů.
Po velmi divoké první třetině, ve které padlo sedm gólů, se zápas přeci jen uklidnil. Hosté dokázali pětkrát vyrovnat náskok Orlů, naposledy tři minuty před koncem. Divácky atraktivní hokej dovedl oba týmy až k samostatným nájezdům, ve kterých díky Němcovi zvítězil domácí tým.
Třetí venkovní zápas v řadě čekal na hokejisty brněnské Komety. Tentokrát zajížděli Brňané do nedaleké Olomouce, která je v tabulce extraligy na šestém místě.
Salzburg se dostal do vedení již po sedmdesáti sekundách hry. Orli sice ještě na první trefu dokázali reagovat, ve druhé a třetí třetině ale domácí postupně navyšovali své vedení až na konečných 5:2. Třemi kanadskými body se blýsknul Julien Brouillette.
Reklama na hokej! Tak by se dalo nazvat utkání čtyřiadvacátého kola TELH mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň. V devítibrankové přestřelce byli úspěšnější domácí hokejisté a po nádherné hokejové bitvě si doma ponechávají tři body za výhru 5:4.
Orli vstřelili hned v první třetině dva rychlé góly. Villach sice ještě ve stejném dějství snížil, ale to bylo vše, na co se na jihu Moravy zmohl. Domácí už jen ve závěrečné dvacetiminutovce kosmeticky upravili skóre na konečných 3:1.
V rámci 20. kola Tipsport extraligy proti sobě na Horáckém zimním stadionu nastoupily celky domácí Jihlavy a hostující Komety.
Znojemští hokejisté otočili vývoj utkání s Innsbruckem a připisují si dva cenné body za výhru v prodloužení! Do druhé třetiny přitom vstupovali s dvougólovým mankem. Po sedmi prohrách v řadě tak nyní slaví vítězství.
Druhá třetina, kterou Orli prohráli 0:4, rozhodla o výsledku utkání na ledě Grazu. Znojmo sice po dvaceti minutách vedlo, výpadek v prostřední části už ale nedotáhlo a klesá na sedmé místo tabulky.
Další bod do tabulky si připsali hokejisté brněnské Komety. V nedělním utkání 18. kola na ledě chomutovských pirátů prohráli 2:3 po prodloužení, přičemž svého soupeře přestříleli 23:17.
Páteční večer svedl proti sobě celky Komety a Hradce Králové. Brňanům se těžko prokousávalo urputnou hostující obranou, a když už to domácím vyšlo, zastavil je připravený gólman Patrik Rybár. V přesilové hře šli do vedení hosté, ve druhé třetině se trefil Petr Koukal.
Znojemští hokejisté si v postupně v první i ve druhé třetině vytvořili jednogólový náskok, o který však vždy přišli. Po bezgólové třetí třetině následovalo prodloužení, ve kterém uspěli hosté.