Sport

Těžký zápas čekal v neděli na brněnskou Kometu, která zajížděla na půdu posledního Litvínova. Ten bojoval o každý metr ledu, od začátku hrál nepříjemný hokej a bojoval o důležité body. V 54. minutě vedl již 3:0, ale Brňané i tentokrát ukázali, že ani tento výsledek není ztracený.
Stáří: 23 hodiny 34 min
V soubojích s Linzem pokračuje série domácí neporazitelnosti. Znojmo se soupeřem drželo krok do startu druhé třetiny, v níž inkasovalo čtyři branky. O trefy Orlů se postarali dvakrát Němec a Lattner, první minuty v EBEL si připsal brankář Jan Pechek.
Brněnská Kometa zajížděla v rámci jedenáctého kola na led plzeňských indiánů. Na západě Čech sice modrobílí prohrávali 0:3 a 3:4, ale ukázali příkladnou morálku. Nevzdali se, manko v obou případech dorovnali a nakonec díky trefě Martina Erata z prodloužení vezou domů dva body!
První část i přes šance na obou stranách skončila bezbrankovým stavem, v té druhé se už dokázali Orli prosadit. Těsné vedení si pak přenesli do závěrečné třetiny, ve které náskok navýšili a v samém závěru dali výsledku konečnou podobu.
Slušnou zápletku sledovala DRFG Arena v rámci reprízy finále mezi Kometou a Libercem, tedy co se dvou třetin týče. Kometa po první třetině vedla 1:0 jenže Liberec výsledek na začátku druhé části otočil. Ovšem Kometa se jak známo nevzdává a i ona umí duely otáčet, což se podařilo dokonale.
Hosté šli hodně rychle do vedení, které před koncem první části ještě navýšili. Po dvou třetinách to bylo stále o dva góly, v polovině třetí části domácí tým během chvíle srovnal a naději na bodový zisk proti soupeři, který 20 zápasů v řadě vyhrál, živil až do poslední minuty.
V sobotu 7. 10. od 12:00 do 17:00 hodin se v rámci 8. ročníku Velké ceny jižní Moravy ve šplhu na laně uskuteční soutěž Šplh v Olympii.
Znojemský tým zvládl druhý zápas ve dvou dnech a ze severu Itálie se vrací vítězně. Orli dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a ve třetí třetině svou převahu proměnili v rozhodnutí. Dva góly dal Štěpán Csamangó, třemi body přispěli Jan Lattner a Erik Němec.
V loňské sezóně to byl pro Kometu nepříliš oblíbený soupeř, letos první vzájemný zápas s Vítkovicemi hovoří zcela jinou řečí. Kdo přišel do DRFG Areny, rozhodně nemohl litovat. Viděl parádní výkon Komety, a především i krásné góly.
Zápas v Innsbrucku znojemským hokejistům nevyšel. Za stavu 0:1 sice soupeře dlouho tlačili a byli blízko k vyrovnání, gól ale nedali a na druhé straně poté několikrát inkasovali. Hat-trick si připsal Mitch Wahl, jediný gól Znojma vstřelil Colton Yellow Horn.
Neskutečný obrat, tak by se dal charakterizovat duel mezi Pardubicemi a Kometou. Domácí Dynamo vedlo v zápase s Brnem o dvě, respektive o tři branky, jenže Moravané to nevzdali a ve třetí části třemi góly duel otočili na svou stranu.
V repríze posledního čtvrtfinále dorazila na brněnský led pražská Sparta, která chtěla odčinit jarní nezdar. V deváté minutě poslal svůj celek do vedení Jiří Černoch. Domácím se podařilo odpovědět sekundu před koncem druhé části, kdy nechytatelnou ranou prostřelil Aittokallia Ondřej Němec.
Orli vstoupili do zápasu aktivněji, přesto se vedení ujali hosté. Znojmo srovnalo, ale ve druhém dějství se scénář opakoval. Třetí dvacetiminutovka o vítězi nerozhodla, v prodloužení pak byli úspěšnější hosté.
Hokej se musel vyprodané DRFG Areně líbit. Na obou stranách se potkaly dva nejlepší týmy české historie a o náboj bylo rozhodně postaráno. Kometa vedla v průběhu duelu již 3:0, ale soupeř to nezabalil a nakonec snížil na rozdíl jediné branky.
Ač se Dornbirn v zápase prosadil jako první, nakonec odjíždí z jižní Moravy s debaklem na krku. Domácí totiž překonali soupeřova brankáře hned pětkrát, a díky čtvrtému vítězství v sezóně se posunuli na druhé místo v tabulce.
Brno se stalo svátkem mladého sportu, když od soboty hostilo Olympiádu dětí a mládeže. V té triumfoval tým Jihomoravského kraje, který získal neuvěřitelných 40 zlatých, 34 stříbrných a 44 bronzových medailí. Olympiáda byla slavnostně ukončena ve středu 28.