Sport

Brněnská Kometa přivítala v rámci 35. kola Tipsport extraligy soupeře z Litvínova. Domácí Brňané toužili i v pátém po sobě jdoucím domácím utkání bodovat, jenže hostující Severočeši těžili v první třetině z minima maximum a dostali se do dvoubrankového vedení.
Stáří: 4 dny 12 hodin
Červené dresy Znojmu k vítězství nepomohly. Dvě třetiny však bylo lepším týmem. Do poslední části vstupovalo s dvougólovým náskokem. Hosté ale během dvou minut vyrovnali a díky proměněnému trestnému střílení Alexandera Petana zvítězili.
Ve svém čtvrtém domácím extraligovém utkání v řadě přivítala Kometa na svém ledě karlovarskou Energii. Brňané, jejichž branku střežil poprvé v extralize talentovaný Lukáš Dostál, do zápasu vstoupili výtečně a již po deseti minutách vedli 3:0.
Do začátku druhé třetiny si domácí stihli vybudovat dvoubrankový náskok, Znojmo ale následně třikrát skórovalo. Villachu se sice opět podařilo vyrovnat, Orli ale znovu odskočili a vedení si již pohlídali.
Kometa v prvním utkání nového roku přivítala na svém ledě třinecké Oceláře. Repríza loňského finále play-off slibovala atraktivní hokejovou podívanou, což páteční duel beze zbytku naplnil.
Divoká první třetina přinesla sedm branek, více jich ale padlo do svatyně domácích. Ve druhé části padlo po gólu na obou stranách. Další vývoj zápasu si už Jihomoravané pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce. K tomu velkou částí přispělo i pět gólů prvního útoku.
Znojmo na Nový rok nestačilo v divoké přestřelce na Linz. Domácí sice vedli, poté ale postupně inkasovali od efektivního soupeře šest branek. Vzepětí na přelomu druhé a třetí třetiny znamenalo snížení na rozdíl jedné branky, ale hosté poté definitivně rozhodli o své výhře.
Ke svému poslednímu zápasu v letošním roce nastoupili brněnští hokejisté v neděli na ledě Pardubic. Dynamo po třinácti prohraných zápasech dokázalo v minulém kole zdolat pražskou Spartu a pardubický celek tak měl velkou motivaci přidat další vítězství.
Vyrovnané a bojovné utkání sledovali fanoušci ve vyprodané DRFG areně. Posedmé v sezóně byl brněnský svatostánek zaplněný do posledních míst a očekával, že domácí nepříjemného soupeře z Boleslavi konečně po roce přemohou. Jenže snadné to nebylo a bohužel se to nepodařilo. Hosté ve 12.
Znojmo si připisuje čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů venku, a to na horkém ledě Linze. Vyrovnaný zápas rozhodly za stavu 2:2 dva góly v závěru druhé třetiny podpořené dalšími trefami v závěrečné části. Dominoval opět první útok, který se postaral o čtyři góly.
Na druhý svátek vánoční bylo v plánu odehrání 29.kola Tipsport extraligy. Kometa Brno mířila k moravskému derby do Olomouce, kde vyprodaná hala sledovala vysoce atraktivní bitvu dvou moravských rivalů.
Znojmo v oslabené sestavě prohrávalo po dvou třetinách 0:4, avšak tohoto stavu se nezaleklo a ve třetí dvacetiminutovce se spustila divoká přestřelka. Nevoga aréna viděla v této části dohromady osm branek, z toho pět do sítě hostů. Na body to však nestačilo.
Znojemští hokejisté poprvé od 5. dubna 2016 vezou body ze Salzburgu. I když vinou marodky a zranění do zápasu naskočilo jen 15 hráčů do pole, zvládl český tým těžký test na výbornou. Tři ze čtyř gólů zajistil první útok, výborný výkon podal brankář Lassila.
Znojmo se dvakrát v zápase dostalo do vedení a dlouho bylo výraznějším týmem na ledě. Na soupeře vyslalo spoustu střel, v jejich proměňování se mu ale tolik nedařilo. Nedokázalo využít ani dlouhotrvající přesilovku pět na tři.
Kometa si v posledním předvánočním duelu připisuje důležité vítězství proti tabulkovému sousedovi. Ve vyhecovaném utkání zvládli domácí hokejisté po brankách Muellera, Zohorny a Dočekala přetlačit plzeňské indiány a před vyprodanou DRFG arenou tak mohli Brňané slavit další extraligový triumf.
Curlingové dráhy v ulici Drobného? Nikoli. Vedení města Brna zrušilo rozhodnutí předchozích radních a pro umístění ledových ploch zvolili areál Nové Zbrojovky. Další fází budou jednání s curlařskými kluby o provozu curlingových drah.