Reklama
reklama

Kultura

Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204 místech v celé diecézi.
Stáří: 12 hodin 13 min
Kam se svými ratolestmi dnes odpoledne? Divadlo Barka nabízí inscenaci interaktivní pohádky Slon a Mravenec od české spisovatelky Daisy Mrázkové. Představení se koná od 16 hodin a účinkujícími budou tanečníci s fyzickým či jiným znevýhodněním a bez něj ze skupiny Proty Boty.
Aktuální víkend slibuje pestrý výběr aktivit. Bude to muzejní noc, slavnosti jídla, běh pro Paměť národa nebo na některý ze sportovních zápasů?
Spolu s muzejní nocí ožijí v městské části Brno-střed i Urban Legends, které jsou součástí cyklu BrrrNo, jež třetím rokem představuje brněnské legendy trochu jinak. Letos na osmi zastaveních představí osm městských novodobých legend, které vznikly ve 20.
Festival Tmavomodrý svět Foto: FB Tmavomodrý svět
Na čtyři dne ovládne Brno Tmavomodrý festival. Třicátý ročník akce přiblíží lidem svět nevidomých a slabozrakých dětí a mládeže. Program pro veřejnost je připravený na čtvrtek a pátek, víkend pak bude pro samotné nevidomé a slabozraké.
Instalace knihovny Foto: MMB
Výstava MUNI 100 a filmový festival MUNIFESTO jsou jedny z akcí, které připomínají sto let od založení Masarykovy univerzity. Výstava v Místodržitelském paláci potrvá od 17. května do 30. září, festival v Univerzitním kině Scala zpestří víkend od 17. do 19. května.
Ilustrační foto Foto: HC Kometa
Od počátků tělovýchovných spolků Sokola či Orla, přes úspěchy významných sportovců a sportovkyň až po vzestupy a pády legendárních brněnských klubů. Historii a slávu brněnského sportu přiblíží letošní největší výstava sezóny na hradě Špilberk.
Výstaviště naplní hospodářská zvířata Foto: MMB
Druhý květnový víkend není jen svátek matek, ale také celá řada zajímavých akcí. Festival studentů, piva i jídla, program zaměřený na poznávání hospodářských zvířat i ptáků nebo turnaj v hokeji i ragby.
Zahájení Majálesu průvodem Foto: MMB
Nejen studenti brněnských univerzit, ale i další tisíce lidí navštívili šestnáctý ročník Brněnského Majálesu. Neodradila je ani zamračená obloha a chladnější počasí. Celá akce začala v sobotu dopoledne na náměstí Svobody, hlavní program organizátoři přichystali na brněnském výstavišti.
Stavění májky Foto: Centrum news
Měsíc studentských oslav vyvrcholí oblíbeným hudebním festivalem na brněnském výstavišti. Majáles letos láká například na kapely Kryštof či Mirai, vystoupí také Ben Cristovao nebo Marek Ztracený.
Autíčka, letadla, lodě, hrady, zámky – to vše si budou moci prohlédnout návštěvníci mezinárodní soutěžní výstavy papírových modelů Modelářský svět 2019. Výstava se uskuteční v Technickém muzeu v Brně první květnový víkend letošního roku.
Dny Země Foto: MMB
Oslavit Den Země letos mohou lidé třeba ušitím vlastní tašky, prohlídkou čističky odpadních vod nebo výměnou sazenic na burze v centru Brna. Série akcí s názvem Brněnské dny pro Zemi začínají dnes. Největší událost čeká Brňany v sobotu na Kraví hoře.
Pivní festival na náměstí Svobody Foto: Centrum news
Pivní festival se vrátil na náměstí Svobody, tentokrát i v jarním termínu. Od středy do soboty budou moct návštěvníci ochutnat piva od šestnácti různých pivovarů.
Technické muzeum v Brně ukáže historická vozidla Foto: TMB
Historická užitková vozidla, autobusy, hasičkou techniku i vojenskou si budou moci zájemci prohlédnout poslední víkend v dubnu. Letošní „Přehlídku automobilové techniky“ poprvé doprovodí závod mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
Nebaví vás prodírat se přes svátky zalidněným centrem jihomoravské metropole? Udělejte si výlet do Mikulčic. Pracovníci a pracovnice tamní pobočky Masarykova muzea chystají pro návštěvníky Slovanského hradiště na Velikonoce řady tematicky zaměřených akcí.