Reklama
reklama

Kultura

Filmoví nadšenci se navrátí do Artu. Po více než dva roky trvající rekonstrukci plné komplikací se Art slavnostně otevře v pátek 13. září v 19 hodin. Kino navíc slaví 100. narozeniny a návštěvníky čeká filmový víkend plný klasik i moderních blockbusterů.
Stáří: 5 dnů 1 hodina
Janáčkovo divadlo Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Letošní ročník Dnů evropského dědictví proběhne s podtitulem Památky a zábava a představí veřejnosti budovy, které vznikly za účelem hodnotného trávení volného času. V Brně se akce uskuteční v sobotu 14. září.
Kromě dětí je středobodem jejího života tanec. Kateřina Hanzlíková miluje pohyb, který dle její filozofie patří každému. I z toho důvodu od roku 2010 vede integrovanou taneční skupinu Proty boty, která kombinuje možnosti handicapovaných a nehandicapovaných tanečníků. V čem je tato práce specifická?
Špilberk žije baronem Trenckem! Tak se jmenuje letošní ročník tradiční události pořádané na hradě Špilberku. Sedmý ročník akce se koná o víkendu 7. a 8. září 2019. Organizátoři z Muzea města Brna lákají na otevřený Špilberk, velkou hradní hru, tematický program ve stylu 18. století a jarmark.
Brno bude mít nový hudební festival Foto: Centrum news
Brňané by se od příštího roku mohli dočkat konání nejstaršího českého letního multižánrového festivalu přímo ve městě Brně. Radní včera souhlasili se záměrem pořádání festivalu TrutnOFF – BrnoON Open Air Music Festival. O místě konání bude vedení města teprve jednat.
Pálavské vinobraní odstartuje již příští týden Foto: Pálavské vinobraní
Již 72. ročník Pálavského vinobraní se tradičně koná druhý zářijový víkend od 6. do 8. září. Na pódiu amfiteátru nebo náměstí v Mikulově vystoupí například Mirai, Miro Žbirka, Ewa Farna, Tata Bojs, Katarína Knechtová nebo David Koller.
Radnice městské části Brno-střed zve 30. srpna od 14 hodin na Dominikánskou 2 na akci Otevřená radnice. Hudba, historie, dílničky, káva, letní kino – to vše bude přístupné po celý den zdarma.
Výstava fotografií zavítá do Brna Foto: MMB
V únoru příštího roku se v Křížové chodbě Nové radnice uskuteční výstava soutěžních fotografií CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události uplynulého roku prostřednictvím nejlepších fotografií.
Letošní 16. ročník Jihomoravských dožínek, se po dvou letech uskuteční opět v Brně, tentokrát v neděli 1. září od 10 hodin na Mendlově náměstí a v areálu Augustiniánského opatství.
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem, připomínající výročí akcí, které v jednotlivých evropských státech vedly k pádu totality.
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události uplynulého roku prostřednictvím nejlepších fotografií.
Počínaje dneškem mohou lidé podnikající v kulturních oblastech podávat na brněnský magistrát žádost o dotace. K dispozici je téměř 40 milionů korun. O dotace je možné žádat do konce září.
Den Brna Foto: TIC BRNO
Brno oslaví hrdinnou obranu Brňanů před Švédským vojskem. Tradiční festival Den Brna začne ve čtvrtek 15. srpna a bude trvat do soboty 17. srpna.
Janáčkovo divadlo Foto: MMB
Letní divadelní pauzu ocení ti diváci, kteří mají zájem nahlédnout do útrob divadelních budov. Národní divadlo Brno (NDB) pořádá v týdnu od 12. do 18. srpna prohlídky Janáčkova a Mahenova divadla i Reduty. Vstupenky jsou již k dostání a je o ně zájem, některé časy už jsou vyprodané.
Letní kino v Dukovanech Foto: JE Dukovany
Jaderná elektrárna Dukovany nabídne od 17. srpna do konce prázdnin letní kino a autokino pod chladícími věžemi. Největší novinkou je nová promítací plocha, která je s celkovou plochou 91 metrů čtverečních patří mezi největší projekční plátna v České republice.
Teplé počasí způsobuje také častější požáry lesů Foto: HZS JMK
Proč žijeme „ve skleníku", jak se bude klima vyvíjet, jaký na to má člověk vliv a co s tím může jednotlivec udělat? I na tyto otázky se snaží názornou formou odpovědět výstava, která od včera k vidění v Urban centru.