Reklama
reklama

Kultura

Poslední květnovou sobotu mohli návštěvníci letos poprvé zavítat do křtinského arboreta. To se jim zpřístupnilo s měsíčním zpožděním. Lidé se letos naopak nepodívají do arboreta v Řícmanicích, které silně zasáhla kůrovcová kalamita.
Stáří: 15 hodin 56 min
Brněnská filharmonie se po nucené pauze opět vrací k živým vystoupením. V rámci kampaně Díky Brno!, kterou brněnský magistrát děkuje svým obyvatelům za zvládnutí posledních týdnů, odehraje v pondělí 25. května další koncert v netradičním prostředí.
Zatímco většina kulturních akcí byla zrušena, organizátoři PonavaFestu, největšího festivalu v centru Brna, se rozhodli letošní, již pátý ročník realizovat jako sérii menších volně přístupných akcí. Festival tak letos proběhne pouze na jedné z pěti původně plánovaných stagí.
Nevšední podívaná je pro Brňany připravena v sobotu 16. května v centru města. Do ulic vyrazí historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně v rámci akce Muzeum v pohybu.
Po koronavirové přestávce se Brňanům zpřístupňují prostory muzeí a galerií. Od úterý 12. května se vrátí život například do Technického muzea v Brně. Lektoři v jeho hlavní budově připravili i speciální hru.
Poslední možnost zhlédnout pravidelné páteční podvečery s Bolkem Polívkou mají diváci 1. května. Po boku principála vystoupí Josef Klíma a sourozenci Ulrychovi.
Držitelé Nobelových cen Chemik Jean-Marie Lehn a fyzik Gerard Mourou vystoupí na vědecké konferenci Sound of Science v brněnském kině Scala. Stane se tak 25. června 2020.
Oceňovanou nahrávku Třecí plochy zahraje Mňága a Žďorp 16. dubna v Brně. Kapela se neustále posouvá vpřed. Skupina si stále udržuje svou typickou náladu a poetiku, jakou jsou dobře známí. Na brněnské Flédě vystoupí společně se zpěvačkou Jitkou Andráškovou a klávesistkou Milanem Nytrou.
Kapela Mandrage chystá na únor poslední koncerty za doprovodu zpěváka Sebastiana. Tři z nich se odehrají v Brně.
Včera podepsali zástupci Opatství Staré Brno Řádu sv. Augustina, města Brna a Jihomoravsého kraje memorandum o spolupráci. Za dva roky to totiž bude 200 let od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Akce k výročí hodlá pořádat i Mendelova univerzita v Brně.
Integrovaná taneční skupina Proty boty zve na tradiční benefiční večer, který se pravidelně koná v závěru roku v divadle Barka. Dveře divadla se zájemcům otevřou 10. prosince v 19 hodin.
Rovnou dvě příležitosti k osobnímu setkání s Tomášem Klusem se za pár dnů naskytnou jeho příznivcům z Brna a okolí.
Scooter v čele s charizmatickým H. P. Baxxterem oslavili nedávno 25 let na scéně největším turné ve své historii. V rámci toho nevynechali ani Českou republiku a potěšili tak své příznivce v Praze a Ostravě. Tím to ale ještě zdaleka nekončí.
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a Ostravě.
Kancelář architekta města Brna (KAM) Michal Sedláček vede třetím rokem. Výrazně se zasadil o budoucí přesun hlavního nádraží k řece Svratce. Práci a dosavadní kariéru tohoto architekta a pedagoga představí výstava s podtitulem „nástup do třetí třetiny“, která se uskuteční od 15 listopadu 2019 do 6.
Letošní listopad v Divadle Bolka Polívky je nabitý událostmi, které stojí za pozornost, a jejichž společným jmenovatelem je – nikoliv náhodou vzhledem k blížícím se výročím – svoboda a touha po nezávislosti.