Reklama
reklama

Kultura

Ukázka koncertu Foto: Nevermore & Kosmonaut
Koncert s unikátními projekcemi v planetáriu čeká na návštěvníky brněnské Hvězdárny na Kraví Hoře. Hudební skupina Nevermore & Kosmonaut zahraje v pondělí 25. března. Písničky i projekce jsou inspirovány Brnem a jeho příběhy.
Stáří: 1 den 14 hodin
Foyer brněnského Divadla Bolka Polívky zaplní díla malíře, kreslíře, grafika, ilustrátora a jednoho z nejvýznamnějších současných českých umělců Michaela Rittsteina. Vernisáž výstavy jeho obrazů nazvané Cestou necestou se uskuteční v pátek 22. března v 16:45.
Co dělat o víkendu? Toť otázka, kterou si každý pátek pokládá řada Brňanů. A ani tentokrát není o kulturní akce v moravské metropoli nouze. V hale Rondo budou bojovat zápasníci MMA a Husa na provázku nabídne poezii a jazz. Opomenout se však nesmí ani smutné 80. výročí okupace německými vojsky.
Brněnští radní chtějí moravskou metropoli zapsat do soutěže o titul Evropského hlavního města kultury 2028. Přestože kandidaturu do soutěže budou radní projednávat až v září tohoto roku, už nyní na magistrátu vznikne tým, který se má starat o přípravy.
Začalo hlasování v soutěži, která určí, jaká kulturní památka se v roce 2018 dočkala nejpovedenější rekonstrukce. Zájemci mohou o vítězi hlasovat prostřednictvím SMS od 13. března do 15 dubna 2019. Z hlasování vzejde nově vítěz Ceny veřejnosti, který získá 60 tisíc korun.
Premiéra filmu Skleněný pokoj Foto: MMB
Film Skleněný pokoj včera viděli první diváci. Před velkým plátnem v kině Scala se sešli například Karel Roden, Carice van Houten, Martin Hofmann nebo Jana Plodková.
Oslava masopustu v Brně Foto: MMB
Masopustní zábava zvaná jako fašank nebo ostatky dnes čeká centrum Brna. Oslavy začnou v 15.30 hodin na náměstí Svobody.
V Brně to žije. A ani první březnový víkend není výjimkou.
Zoo Brno si pro návštěvníky připravila o víkendu 2. a 3. března víkend plný akcí. Uskuteční se zimní komentovaná setkání na téma Zamilovaná zvířata a v sobotu odpoledne se v přednáškovém sále správní budovy zoo odehraje maškarní bál.
15 let. Tak dlouho jsou Česko a Slovensko členy Evropské unie. Jak hodnotíme naše členství v Evropské unii po dekádě a půl? Naplnila se očekávání? A jaká vůbec byla? O Evropské unii, její historii, přítomnosti a budoucím směřování budou přednášet a diskutovat 7.
Masopustní veselí nebo zavírací party Uměleckoprůmyslového muzea, ale také komorní večer s kytarou ve vila Löw-Beer a španělská filmová dramata. Víkendové Brno nabízí řadu zážitků.
Jaké květiny objednat? V čem jít? A jak nasadit prsten rychle, plynule, bez pláče a třasu v rukou? To jsou problémy, které před svatbou řeší řada partnerů. Nyní si je nanečisto vyzkouší vyřešit 20 párů v Nákupním centru Královo Pole.
Dvě akce zahrnuje projekt s názvem Aby se nezapomnělo…, který u příležitosti připomínky únorového komunistického převratu v roce 1948, ale také návratu svobody na podzim 1989 připravilo Občanské sdružení Paměť. V pátek 22.
Snímek Všichni to vědí Foto: MMB
Španělsko a Peru představí svou kulturu publiku pomocí filmových obrazů. Přehlídka filmů už začala v Praze, ve čtvrtek 21. února dorazí také do Brna.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Tradiční oslavy Mezinárodního dne průvodců přinesou od soboty 23. do neděle 24. února do Brna prohlídky zajímavých míst s odborným výkladem průvodců. Prohlídky jsou za třicet korun.
Britské stálice The Herbaliser se vrací do Česka. Tvůrci originálního melodického mixu jazzu, funky a hip hopu představí 12. dubna na Flédě aktuální desku Bring Out The Sound. Dlouholetí zástupci labelu Ninja Tunes na něm dokazují, že jejich tvorba s léty jen zraje.