Reklama
reklama

Kultura

Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
Stáří: 1 den 14 hodin
Tento týden ve středu 9.srpna startuje největší festival ve střední Evropě - Sziget. Novinkou v programu jsou Iggy Azalea a Galantis.
Zažijte neopakovatelnou atmosféru království smrti umocněnou svíčkami. Čeká na Vás jen kousek pod městskou dlažbou.
V pondělí 24. července vystoupí v rámci festivalu UPROSTŘED indie rocková kapela Brunettes Shoot Blondes.
Festival věnovaný jedné z nejvýznamnějších postav brněnské historie bude probíhat od 21. do 23. července a připomene 195. výročí narození objevitele základních zákonů dědičnosti Gregora Johanna Mendela.
Skleněné objekty hravých barev i tvarů rozzářily prostory Královské kaple a Hranolové věže na hradě Špilberku. Muzeum města Brna zde představuje díla sklářské výtvarnice Jiřiny Žertové, a tím pokračuje ve své tradici výstav o sklářském umění.
Právě probíhající dvanáctý ročník festivalu Bohemia JazzFest představí jazzovou hudbu v mnoha podobách a formách i v Brně, kde se posluchači mohou těšit na pětici talentovaných interpretů. Na náměstí Svobody se rozezní jazzové rytmy v pondělí 17. a úterý 18. července vždy od půl šesté večer.
Muzeum města Brna slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.
V pátek 23. června se díky spolupráci městské části Brno-střed a spolku Noční motýl již potřetí rozzáří plátno letního kina na nádvoří radnice Brno-střed. Program v následujících týdnech nabídne přes 60 filmů těch nejvýznamnějších tvůrců, chybět nebude ani zajímavý doprovodný program.
Reduta nabídne již dnes večer premiéru činohry Národního divadla Brno Drazí v Chomutově. Ta je inspirována životem a dílem hudebního skladatele Jiřího Bulise a jeho osobní korespondencí. Premiéra je plánována na devatenáctou hodinu.
Podpisy, fotky, objetí, ale také projekce a bohatý doprovodný program. To všechno čeká na návštěvníky akce CineTube v neděli 25.6. od 10 hodin v kině Scala.
Přicházející teplé letní měsíce jsou bezesporu spojeny s touhou trávit volný čas venku či v přírodě. A rovněž s kulturou a kulturními akcemi.
Jak se rozrůstalo opevnění Brna, kde všude byly pod Špilberkem cihelny nebo jak funguje středověký jeřáb – to vše ukáže výstava Stavba jako Brno. Hlavní výstava Muzea města Brna roku 2017 představí vývoj stavebních řemesel na území města od středověkých městských hradeb až po paneláky.
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení všech těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty bude v nejbližších dnech hostit Divadlo Bolka Polívky. Výstava jejích působivých obrazů bude ve foyer divadla pro veřejnost přístupná od 31.
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s hlavními postavami, policisty Jarinem a Rudou, z Brna do Ameriky a ještě dál.
Třetí květnový víkend bude v Brně patřit muzeím. Již po třinácté se Brňané dočkají jedinečného zážitku, kdy budou moci během teplé májové noci putovat bujarými brněnskými ulicemi a navštěvovat galerie a muzea.