Reklama
reklama

Kultura

Headlinerem letní Elektry bude švédský DJ a producent Mikael Jonasson. Člen vydavatelského týmu EXILE a majitel desítek analogových syntezátorů představí 22. června na Flédě svůj charakteristický experimentální zvuk s důrazem na detail.
Stáří: 1 den 16 hodin
Letošní brněnská Muzejní noc se dočká novinky.
Osudový rok 1918 připomíná letošní největší výstava Muzea města Brna na hradě Špilberku. 100 let republiky oslaví připomínkou vzniku samostatného československého státu, ale také odvahy i bázně našich předků, kteří bojovali na frontách 1. světové války – a to na obou stranách.
Socha Jošta s logem festivalu Foto: Serial Killer
Televizní a online seriály ze střední a východní Evropy nabídne nový festival Serial Killer 2018. Promítání se uskuteční od 2. do 5. května ve Scale, Divadle Bolka Polívky a v Divadle Husa na provázku.
Zoo Brno plánuje otevřít virtuální zoo, která se bude nacházet v centru Brna v ulici Radnická 6. Přípravy virtuálního světa zvířat jsou v počátcích, pročež místnosti zatím zaplní fotografické výstavy, jejichž hlavním tématem bude příroda.
Festival RE:PUBLIKA letos připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu, který započne 26.
Soutěž pro třídy základních škol a sleva na knihy ve vybraných knihkupectvích. Takovou podobu má kampaň s názvem Kniha ti sluší, která začala včera 23. dubna 2018 a potrvá do neděle 29. dubna 2018.
Druhé kolo hry „Brno, co není“ odstartovalo. Po Tramvaji Plotní mohou Brňané prostřednictvím luštění šifer poznat od soboty 21. dubna 2018 další stavbu – Janáčkovo kulturní centrum – nový Sál pro Brno. Šifry zavedou hráče do minulosti, současnosti i budoucnosti Filharmonie Brno.
Hry a vzdělávací aktivity. Takovým způsobem pojme Zoo Brno Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Organizátoři slibují bohatý, zábavný a informacemi o přírodě nabitý program.
Židenický psí den se kvapem blížím. Majitelé čtyřnohých mazlíčků na něm zjistí, jaké očkování pro svého psa zvolit, jak jej vycvičit nebo jak řešit jeho zlozvyky. Rovněž se chystá soutěž o nejhezčího židenického psa, jehož určí odborná porota tvořená dětmi. Akce se koná v sobotu 21.
I když si venku začínáme užívat jarních teplot a slunečních paprsků, v Divadle Polárka budete mít příležitost nechat se okouzlit básnickou pohádkou s nádechem podzimu. V sobotu 21.
Každý se rád zasměje a materiálu k smíchu není nikdo dost. Proto se v Mahenově divadle uskuteční premiéra činohry „Kdo je pan Schmitt?“ od Sébastiena Thiérryho, pojednávající o absurdních situacích, v nichž se po jediném telefonátu ocitá zmatený manželský pár. Premiéra se koná 13. dubna 2018.
Příběhy našich sousedů. Tak se jmenuje vernisáž, která se uskuteční 10. května 2018 v sedmnáct hodin ve Společenském centru Brno-sever.
Anoona a Akashinga. Tak se jmenují lvíčata narozená v prosinci loňského roku v brněnské zoo. Dvojčata pokřtil včera 8. dubna v Zoo Brno tenista Radek Štěpánek.
Příležitost navštívit místa a nahlédnout do prostor, která nejsou běžně přístupná. To je festival OPEN HOUSE, který se uskuteční v Brně v sobotu 14. dubna 2018. Zdarma se otevřou dvě desítky míst v centru i mimo něj. Některá bude možné projít i s průvodcem.
Dny polské kultury v Brně jsou tady. Festival, jehož cílem je představit Polsko, polskou kulturu a partnerské město Poznaň, začíná zítra 4. dubna a potrvá do 30. dubna 2018. Festival svým návštěvníkům nabídne výstavy, besedy, filmové projekce, autorská čtení nebo programy pro děti.