Reklama
reklama

Kultura

Oceňovanou nahrávku Třecí plochy zahraje Mňága a Žďorp 16. dubna v Brně. Kapela se neustále posouvá vpřed. Skupina si stále udržuje svou typickou náladu a poetiku, jakou jsou dobře známí. Na brněnské Flédě vystoupí společně se zpěvačkou Jitkou Andráškovou a klávesistkou Milanem Nytrou.
Stáří: 1 měsíc 1 týden
Kapela Mandrage chystá na únor poslední koncerty za doprovodu zpěváka Sebastiana. Tři z nich se odehrají v Brně.
Včera podepsali zástupci Opatství Staré Brno Řádu sv. Augustina, města Brna a Jihomoravsého kraje memorandum o spolupráci. Za dva roky to totiž bude 200 let od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Akce k výročí hodlá pořádat i Mendelova univerzita v Brně.
Integrovaná taneční skupina Proty boty zve na tradiční benefiční večer, který se pravidelně koná v závěru roku v divadle Barka. Dveře divadla se zájemcům otevřou 10. prosince v 19 hodin.
Rovnou dvě příležitosti k osobnímu setkání s Tomášem Klusem se za pár dnů naskytnou jeho příznivcům z Brna a okolí.
Scooter v čele s charizmatickým H. P. Baxxterem oslavili nedávno 25 let na scéně největším turné ve své historii. V rámci toho nevynechali ani Českou republiku a potěšili tak své příznivce v Praze a Ostravě. Tím to ale ještě zdaleka nekončí.
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a Ostravě.
Kancelář architekta města Brna (KAM) Michal Sedláček vede třetím rokem. Výrazně se zasadil o budoucí přesun hlavního nádraží k řece Svratce. Práci a dosavadní kariéru tohoto architekta a pedagoga představí výstava s podtitulem „nástup do třetí třetiny“, která se uskuteční od 15 listopadu 2019 do 6.
Letošní listopad v Divadle Bolka Polívky je nabitý událostmi, které stojí za pozornost, a jejichž společným jmenovatelem je – nikoliv náhodou vzhledem k blížícím se výročím – svoboda a touha po nezávislosti.
Tereza Mašková, Pavel Callta a další umělci podpořili bývalé onkologické pacienty. Na brněnském koncertu Hvězdy pro úsměv se podařilo vybrat téměř 30 tisíc korun. Celá částka poputuje na nový chrup 23leté Bohunky. Dívka přišla o několik zubů kvůli nádoru a následnému ozařování obličeje.
Dívčí kapela Vesna zpěvačky, skladatelky a textařky Patricie Fuxové má nabitý program. Minulý týden odstartovala své podzimní turné s názvem #MyaVy a již příští středu 30. října zavítá s koncertní sestavou do brněnského klubu Metro.
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
Faktor K Foto: FB události
Odborná konference a zároveň umělecká přehlídka. Takový program čeká od zítra do 19. října bývalou káznici na Cejlu. Multižánrový festival Faktor K si klade za cíl poukázat na historickou a budoucí stopu památkově chráněného objektu bývalé věznice uprostřed pulzující lokality.
Akce pro příznivce filmů, vážné hudby, ekologie, komiksů i jídla se konají tento víkend v Brně. Kdo dává přednost jiným oblastem, než je centrum města, mohl by zavítat na závod Vokolo priglu, který se v sobotu poběží podél brněnské přehrady.
Bochnerův palác se na čtyři dny proměnil na centrum designu Foto: MMB
Jedna z posledních původních budov továrního areálu Vlněna, Bochnerův palác, ožívá. Včera se totiž stal epicentrem festivalu Brno Design Days, který se zde bude konat až do neděle. Návštěvníky láká na desítky workshopů, přednášky českých i zahraničních designerů, výstavy i módní přehlídky.
Koncertní sál Foto: MMB
Nový, moderní koncertní sál se stal hlavním dárkem, který Konzervatoř Brno dostala od svého zřizovatele Jihomoravského kraje ke stému výročí založení. Na výstavbu sálu zasvěceného „otci konzervatoře“ Leoši Janáčkovi finančně přispělo také město Brno.