Reklama
reklama

Kultura

První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě besedy a autorského čtení ve čtvrtek 22. března od 17 hodin v knihovně Jiřího Mahena v Brně.
Stáří: 2 dny 4 min
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo velikonoční program.
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou Flédu, kam Mňága a Žďorp zavítá 12. dubna 2018.
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných postižením - ve věku od 18 do 70 let vystoupí v divadle Barka v představení na motivy povídek Franze Kafky.
Světový den vody, jehož téma letos zní „Příroda pro vodu“, připadá na 22. března. Při této příležitosti energetici z dalešické vodní elektrárny připravili pro zájemce mimořádné exkurze. Otevření bran návštěvníkům dalešické přehrady se koná o víkendu 17. – 18. března.
Obyvatelé Jihomoravského kraje mohou rozhodnout, která oprava kulturních památek za minulý rok je podle nich nejpovedenější. Hlasovat mohou od pondělí 12. března do 1. dubna 2018 pomocí textových zpráv.
Po roce od vydání alba V hmle se osmičlenný ansámbl Fallgrapp vrací na Flédu. Soubor nedávno vydal klip k úvodní skladbě alba Ougadougo v upravené podobě tak, jak ji hraje na koncertech. Ten brněnský 5.
Samice margaye Ichika
Období radosti z mláďat u kočkovitých šelem pokračuje v brněnské zoo i v roce 2018. Loni se na Mniší hoře narodila lvíčata a malí levharti, letos na svět přivedla potomka samice margaye Ichika.
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století.
Diváci se mohou těšit na Petrolejové lampy, Audienci, Spalovače mrtvol a 1984
Hlavní hvězdou jarní Elektry bude holandský producent a DJ Secret Cinema. Jeden z nejvlivnějších tvůrců techna posledních let představí 9. března na Flédě skladby z aktuálních EP I Can Feel It Rising či Séance.
Fléda dlouhodobě mapuje českou alternativní scénu ve všech jejích podobách. 28. února uvede vyzrálý dialog písničkářství a elektroniky v podání Lenky Dusilové a pražského uskupení Baromantika.
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné, tentokrát s názvem Mezi vrcholy tour 2018.
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby.
Chcete se naplno ponořit do skřetího světa? V rámci doprovodného programu výstavy Jeden kmen pro vás Muzeum města Brna přichystalo speciální příležitost.