Reklama
reklama

Brno

Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
Stáří: 6 hodin 35 min
Oblíbený herec a majitel brněnského divadla Bolek Polívka se 22. 2. 2020 oženil. Vzal si svoji dlouholetou partnerku Marcelku.
Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
Radní na svém zasedání upřesnili rozsah investic na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Jedná se o vyšší částku, než byla původně odhadována.
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny byl vyšetřen mladý muž s teplotou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby se zrovna nevrátil z Itálie.
Na levém břehu přehrady se nachází turistická pěší trasa Zouvalka, která se dočká rekonstrukce a terénních úprav. Práce začnou v březnu.
Včera byla svolána Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje. Stalo se tak kvůli rychle se šířícímu koronaviru v Itálii a letecké lince z Bergama, která přilétá do Brna pravidelně dvakrát týdně.
Královna českého crossoveru Gaia Mesiah a její turné k nové desce Refresh in Golden Hive Live 26. března na brněnské Flédě. Chystá se divoká koncertní energie doprovázená pozměněnými aranžemi a novou dynamikou starších songů.
Na ulici Vranovská se do baru vloupala dvojice zlodějů. Když zloději nenašli žádné peníze za barem, rozhodli se ukrást něco zcela jiného. Zřejmě chtějí se zlodějinou praštit a vydat se na pěveckou dráhu.
Léta plánovaná oprava Merhautovy ulice začne s prvním březnovým dnem. Za čtyři měsíce stavebních prací získá jedna z hlavních dopravních tepen městské části Brno – sever novou tramvajovou trať i povrch vozovky.
Psychologové z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně upozornili na běžné seznamování starších dětí na internetu. Většina z nich se se svými vrstevníky i setká. Psychologové říkají, že i když existují rizika, jde o běžnou součást dospívání.
Festival Echoes proběhne v Brně 24. dubna a vystoupí na něm experimentální umělec Alva Noto. Vystoupení se bude konat na Flédě a známý umělec zde představí svůj jedinečný projekt UNIEQAV Live.
Od začátku února se začala šířit chřipková epidemie, díky níž téměř všechny nemocnice vyhlásily zákaz návštěv. Počet nemocných byl vysoký a zákazem návštěv se nemocnice snažily zabránit zhoršení stavu pacientů.
Druhý ročník lidové veselice, která proběhne 29. 2. 2020 v lokalitě brněnského Bronxu, se snaží zapojit místní komunitu, obohatit jejich vnímání veřejného prostranství jako možnost k setkávání, a zlepšovat tím vztahy mezi starousedlíky i těmi, co se sem právě přistěhovali.
Tereza Kostková je nejen skvělou herečkou a ženou s nezaměnitelným charismatem, ale televizní diváci ji znají i jako sympatickou moderátorku. Brňané se nyní mohou seznámit s její další tváří - profesí fotografky.