Reklama
reklama

Brno

Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
Stáří: 33 min 23 sek
Zásobárny pitné vody by Brňané mohli najít pod povrchem svého města. Tzv. artéská voda by mohla sloužit pro zásobování obyvatel města v případě dlouhotrvajícího sucha.
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci odkládají. Sdílená elektromobilita je i přesto v Brně stále aktuálním tématem. Proč?
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných frekventovaných místech svého města nenajdou. To se však má brzy změnit.
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
Předposlední květnové pondělí naplno začala jedna z největší oprav letošního roku, kterou pocítí cestující brněnskou městskou hromadnou dopravou. Veveří ulicí neprojedou noční autobusy a omezen je i provoz šalin, od konce června začne uzavírka tramvajové dopravy úplně.
Od pondělí 1. června se pro návštěvníky opět otevře koupaliště na Kraví hoře. Tentokrát s protivirovými opatřeními.
Dlouho očekávaný den se přiblížil! Už v pondělí 25. května si štamgasti v celé České republice dopřejí „odložené“ Zelené pivo z pivovaru Starobrno. Zelené půllitry se tak stanou oslavou nového začátku a vyhlídkou na lepší časy.
Kvůli oboustrannému těžkému postižení se brněnští ortopedové rozhodli pro operaci dvou totálních endoprotéz současně. Postup, který zvolili lékaři I. ortopedické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU, je u nás ojedinělý.
Sedmadvacetiletého muže, který v úterý před třetí hodinou ráno procházel podchodem pod brněnským nádražím, přemohla tak silná únava, že usnul ve stoje opřený o zeď.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zadávací řízení na stavbu II. etapy VMO v Žabovřeské ulici. Jeho předseda Petr Rafaj zamítl rozklad zadavatelů Ředitelství silnic a dálnic ČR a města Brna proti prvostupňovému rozhodnutí, které zadávací řízení již dříve zrušilo.
Hodnotíte kvalitu brambůrků podle toho, zda dostatečně křupou? Křupavost potravin, například zmíněných chipsů, ale také sušenek, oplatků nebo čokolády, nově změří přístroj. Vyvinuli jej vědci z Mendelovy univerzity v Brně. K jakému účelu bude sloužit?
V Pisárkách začala fungovat nová hala, která umožní důkladnější péči o tramvaje. Vozy zde každý den po příjezdu projdou očistou i kontrolou technického stavu.
Na téměř kilometr dlouhém úseku Knínického potoka na Brněnsku vznikne soustava nových mokřadů a tůní. Ty zpomalí povrchový odtok vody a zlepší její retenci v území.
Zatímco dosud mohlo na parkovišti v ulici Polní zaparkovat svůj vůz zhruba 40 řidičů, od příštího léta se vše změní. Začíná se tu totiž stavět parkovací dům, který nabídne až 110 stání.
Nemocnice u sv. Anny se pomalu vrací ke svému běžnému provozu. Pacienti se od 18. května dostanou do objektu všemi vchody, stále však například platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních jednotlivých klinik.