Reklama
reklama

Brno

Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po silnici I/42 ve směru na Hlinky se pojede v protisměru.
Stáří: 6 hodin 5 min
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7 milionu korun.
Nemocnice u sv. Anny v Brně hledá nové dobrovolníky, kteří by pomáhali pacientům. Dobrovolníci například doprovází pacienty na procházku, trénují jejich paměť nebo asistují při terapiích. Všechny dobrovolníky však spojuje jedno – touha pomoci druhému člověku zvládnout těžké období.
Konají se přestavby parovodů v ulici Poříčí. Řidiči budou muset od dnešního dne počítat s uzavírkami v křižovatce ulic Poříčí a Náplavka ve směru od ulice Vídeňské k Renneské třídě.
Podpisem smlouvy se dnes ukončil odkup padesáti procent akcií Technologického parku. Město Brno je získalo od dubajské společnosti P&O za 21,5 milionu EUR. Díky tomu se Brno stalo většinovým vlastníkem parku.
Vertikální parky by mohly pomoci k ochlazování města. Projekt s názvem Park na třetí vyhrál druhý hackathon (myšlenkový maraton), který uspořádal první náměstek primátorky Petr Hladík. Účastníci měli za úkol vymyslet opatření, které by pomohlo s ochlazením města.
Včera kolem třetí hodiny odpoledne do autobusu číslo 67, která jela ve směru do brněnského Komárova, nastoupil muž pod značným vlivem alkoholu. Slovně napadal cestující a šermoval u toho chlebem.
Pacienti, kteří v důsledku úrazu nebo nemoci nemohou samovolně dýchat, nyní mohou být doma. Ventilační přístroje se dostaly na takovou úroveň, že nevyžadují, aby na jejich správnou činnost dohlížel zdravotník. Do projektu se také zapojila brněnská fakultní nemocnice.
Za poslední týden přibylo v Česku nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest o 60 procent. Onemocní obvykle až deset procent dospělých a pětina dětí. Nejvyšší výskyt nemocí je evidován v Jihomoravském a Libereckém kraji.
I když tři čtvrtiny města Brna leží na rovině, nedá se zde téměř bezpečně jezdit na kole. Rozvoj cyklodopravy zde stagnuje už několik let a zlepšení není v dohledu. Zjištění ukazuje aplikace Cyklodoprava v Brně.
V uplynulé dekádě výrazně vzrostly změny v divadlech. Spousta ér skončila, další začaly. Skončila například éra Vladimíra Morávka v Brně.
Kapela Mandrage, kterou čeká poslední turné, které se mimo jiné odehraje i v Brně, na nějakou dobu končí. Důvodem jsou osobní problémy zpěváka Víta Starého. Koncertní šňůra navazuje na novou desku Vidím to růžově.
Na Starém Brně mezi ulicemi Výstavní a Veletržní mohou obyvatelé využívat bezpečné dětské hřiště, sportoviště na míčové hry a nové cestičky se zelení.
České dráhy se opět ozývají. Od 21.1.do 30.1.2020 denně od 8:30 do 15:30 hodin v pracovní dny budou vlaky linky S3/ 4645 a 4614 v úseku Vranovice – Šakvice a zpět nahrazeny náhradní autobusovou.
Při příležitosti 85 let od založení Masarykova onkologického ústavu se uskutečnila prezentace rozvoje ústavu spojená s tiskovou konferencí, které se zúčastnil ředitel MOU, ministr zdravotnictví, děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a ředitel fakultní nemocnice Brno.
Pro mnoho Brňanů bude pořízení parkovacího oprávnění do oblastí placeného stání opět o něco snazší. Na žádost občanů město propojilo tuto záležitost s Brno iD, takže se bude vše dát zvládnout jednoduše online.