Reklama
reklama

Brno

Plány na výstavbu lanové dráhy spojující brněnské výstaviště s bohunickým Kampusem existují již několik let. Podstatně by usnadnila lidem přepravu a ulehčila tak přeplněným trolejbusům, které na této trase jezdí. Smělému plánu však zatím schází to hlavní – finance na stavbu.
Stáří: 1 hodina 35 min
Největší nákupní a zábavní centrum na Moravě, brněnská Olympia, mění svého majitele. Novým vlastníkem je hamburská investiční společnost Deutsche EuroShop.
Frekventovanou křižovatku s částí kruhového objezdu u výjezdu z Královopolských tunelů čeká v průběhu letošního roku rekonstrukce. Na základě dohody s městem Brnem dostaví chybějící polovinu kruhového objezdu společnost IMOS development, která má stavební záměry i na přilehlých pozemcích.
Lukrativní adresy poblíž srdce moravské metropole. Ulice v těsné blízkosti středu města i ty mírně vzdálenější mají v poslední době společného jmenovatele a podobný osud. Obchodní prostory zejí prázdnotou a v opuštěných výlohách se místo zboží usazuje prach. Jaký je důvod?
Od začátku roku eviduje Dopravní podnik města Brna 58 případů poničení vozů. Jedná se hlavně o tzv. tagy, škrábance či graffiti. I když škody každoročně přesahují 4 miliony korun, podnik boj s vandaly nevzdává. Prioritou je takový vzhled vozů, aby se do nich cestující nebáli nastoupit.
Hlasování o nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje probíhá od poloviny března a zapojit se do něj mohou jednotlivci i právnické osoby. Samotné město Brno má hned trojnásobné zastoupení.
Jedná se o málo frekventovaný úsek komunikace podél domu č. 21 a řadových garáží, který slouží převážně k šikmému parkování osobních vozidel. Rada města Brna v úterý souhlasila se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci této části komunikace.
V první jarní den zavítali na odběr krve zaměstnanci a hráči FC Zbrojovka Brno a spřátelených fotbalových klubů z nižších soutěží.
Hádka dlouholetých partnerů se vyhrotila a došlo i na krev. Žena svému příteli nejprve udělala žárlivou scénu a poté jej bodla nožem do hrudníku. Když si zraněný volal pomoc, zasadila mu žena další bodnou ránu.
Zima je nenávratně pryč a dočkali jsme se už i prvního jarního dne. Radní z městské části Brno-střed se proto rozhodli oslavit vítání jara v pátek 24. března na Zelném trhu. Návštěvníky čeká rozšířená nabídka čerstvého ovoce a zeleniny, ale také výběr různých sazenic.
Od srpna loňského roku se město Brno ucházelo o dotaci na projekt Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně, jehož cílem je plošná podpora základního vzdělávání.
V sobotu 25. března zhasnou na hodinu dominanty města jako hrad Špilberk, Nová radnice či obelisk v Denisových sadech. Město Brno se tak i letos připojí k Hodině země, celosvětové akci na ochranu životního prostředí.
V roce 2016 bylo ve Fakultní nemocnici Brno na Gynekologicko-porodnické klinice odvedeno 6055 porodů a narodilo se 6182 dětí. Oproti minulému roku došlo k mírnému nárůstu o 77 porodů a 94 novorozenců. Porodnice FN Brno patří mezi největší pracoviště v České republice.
O tom, proč není momentálně v lékárnách konopí a na jaké typy bolestí se předepisuje, mluví primář Oddělení léčby bolesti Fakultní nemocnice Brno MUDr. Marek Hakl, Ph.D.
Slavnostní zahájení turistické sezony proběhne tradičně v režii TICu 1. dubna. Tentokrát se odehraje na Panenské ulici, za nedávno dostavěným parkovacím domem Domini park.
Slavnostní zahájení 71. plavební sezóny na brněnské přehradě bylo naplánováno na sobotu 22. dubna. V některých místech však hladinu stále pokrývá led a z toho důvodu se začátek sezóny posouvá o týden.