Reklama
reklama

Brno

Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
Stáří: 7 hodin 42 min
Poškrábané auto Foto: PČR JMK
Nezměrnou dávku drzosti, možná i posilněnou nějakým alkoholem, měl dosud neznámý vandal v Žabovřeskách. Očividně znuděný si totiž pro svoji nesmyslnou zábavu vybral osm zaparkovaných aut a v předvánoční době je poškrábal.
Zastupitelé schválili rozpočet na příští rok Foto: MMB
Na svém posledním setkání v letošním roce projednali brněnští zastupitelé 143 bodů. Hlavní byl návrh rozpočtu na rok 2020, ten po rozpravě zastupitelé podpořili. Schválili také patnáct osobností, které na začátku příštího roku obdrží Cenu města Brna.
V síti hypermarketů Globus můžete nyní nově narazit na značku Poctivá výroba Globus.
Výstava začne módní přehlídkou Foto: Urban centrum
Móda v dnešním světě, její dopady na přírodu, pracovní podmínky v oděvním průmyslu nebo otázka konzumu. I to budou témata nové výstavy v Urban centru pořádané ve spolupráci s organizací NaZemi. Startuje v úterý symbolicky módní přehlídkou.
Obava sousedů o život nájemníka bytu v Šámalově ulici v Brně spustila v pondělí dopoledne poměrně rozsáhlou akci.
Dnes se spustí rezervace Foto: Centrum news
Po třech vánočních svátcích plných klidu si lidé v Brně zasportují zdarma. Městská společnost STAREZ–SPORT připravila od 27. do 29. prosince 2019 speciální akci s názvem Den otevřených dveří brněnských sportovišť. Do vybraných areálů začínají rezervace dnes ve 12 hodin.
Ústřední hřbitov čeká obnova zeleně Foto: MMB
Víc než dva a půl tisíce stromů a dřevin v jižní polovině Ústředního hřbitova prošlo letos kontrolou vitality a stability. Dvě stovky z nich jsou potenciálně nebezpečné nebo napadené kůrovcem a v příštím roce budou muset být skáceny. Nahradí je 130 mladých stromů.
Všechny je známe. Pamatujeme si jejich jména, víme, kde se nachází, nespočetněkrát jsme kolem nich prošli a alespoň jednou jsme je navštívili. Řeč je o nejznámějších brněnských kostelech. Znáte ale jejich historii?
Vznik dalších sociálních a startovacích bytů plánuje město Brno. Nové sousedy by tak měli dostat obyvatelé hned dvou brněnských lokalit. Ve svých plánech nezapomíná radnice ani na nejstarší generaci.
V Lužánkách si lidé zasportují v novém prostředí Foto: MMB
Běžci, in-line bruslaři i lidé, kteří si chtějí protáhnout tělo. Ti všichni nyní budou mít v parku Lužánky lepší podmínky. Starý in-line park se dočkal obnovy, přibyla běžecká dráha a workoutové hřiště. Revitalizace stála 5 milionů korun a trvala půl roku.
Mikulášský odběr krve byl i letos úspěšný. Na Transfuzním a tkáňovém oddělení Fakultní nemocnice Brno bylo odebráno 119 dárců. Děkujeme všem dárcům, že našim pacientům darovali „kousek sebe“ a pomohli tak v úsilí lékařů o záchranu jejich životů.
Uber by jednoho dne mohl být zase v Brně Foto: Uber app
Už dva roky se lidé v Brně Uberem nesvezou. Aktuálně je platné i předběžné soudní rozhodnutí, které firmě zakazuje na území města poskytovat své služby. Do budoucna by vedení města chtělo stav změnit.
Mnoho lidí nemá nikoho, kdo jim popřeje pevné zdraví nebo pohodové svátky. Z tohoto důvodu vznikla iniciativa pozitivní vánoční přání, která se zaměřuje na seniory v domovech důchodců a děti v dětských domovech. Na několika místech v Brně najdou lidé sběrné boxy a u nich kartičky či pohlednice.
Plastika Foto: Jan Mikolasek
Nová pamětní plastika klavíru s kovovým kotoučem připomíná brněnské rodáky: přední muzikálovou zpěvačku Laďku Kozderkovou a jejího otce, významného skladatele, dirigenta a klavíristu Ladislava Kozderku.
Říká se, že Vánoce jsou čas pohody, blízkosti a laskavosti. To však neplatí pro lidi bez domova, kteří v zimních měsících zažívají krušné časy. Pomoci jim může sbírka zdravotnických potřeb, kterou pořádají lidé z projektu Medicinaulici na několika místech v Brně.