Reklama
reklama

Brno

Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
Stáří: 7 hodin 34 min
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18. listopadu v DRFG aréně.
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a lavičky.
Masarykova univerzita Foto: Centrum news
Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se nebudou hlásit na studijní obor, ale na studijní program se specializací.
Parkování pod Mahenovým divadlem Foto: Centrum news/Daniel Kempský
V pravidlech brněnského rezidentního parkování někteří řidiči stále tápou. Tentokrát se redakce Centrum news zaměřila na parkování o víkendu. Jak je to s placením a registrací?
I v letošním roce mají Brňané možnost svézt se charitativní tramvají, ve které mohou shlédnout několik uměleckých děl z řad Galerie Ratolest. Pojízdná výstava je k vidění v ulicích Brna již od 2. 11. 2018 ve voze 1033.
Svatý Martin na náměstí Svobody Foto: www.wineofczechrepublic.cz
Na náměstí Svobody přijede v neděli na bílém koni svůj svátek oslavit svatý Martin. Sníh asi nepřiveze, zato stovku dle vinařů velmi vydařených mladých Svatomartinských vín ano. První lahev se tradičně otevře v 11 hodin.
Vánoční strom na náměstí Svobody Foto: Centrum news
Na připomínku letošního stého výročí založení Československa se město rozhodlo přivést patnácti metrový smrk 17. listopadu za pomocí koňů. Připraven je i doprovodný program.
V pátek 9. listopadu vyjede ve 14:00 na brněnské koleje historická tramvaj, ve které se budou hrát šachy!
S budováním kanalizace souvisí i stavba dvou retenčních nádrží Foto: MMB
Rada města Brna chce rozšířit kanalizaci v pěti městských částech. V Bosonohách, Brně-jihu, Líšni, Tuřanech a Maloměřicích a Obřanech vznikne kanalizace za miliardu korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Oprávnění, které umožňuje parkovat v modrých zónách v centru města i v oblasti druhé vlny, získají pouze rezidenti nebo abonenti. Na nájemníky ale rezidentní parkování nemyslí.
Kolo, které bude stát na Moravském náměstí Foto: MČ Brno-střed
Vánoční trhy na Moravském náměstí a Zelném trhu letos přinesou řadu novinek. Jednou z nejzásadnějších je vyhlídkové kolo vysoké 33 metrů s kapacitou 144 lidí. Stát bude na Moravském náměstí.
Vizualizace mrakodrapu Foto: A plus
Bude u Lužánek stát 23patrový mrakodrap? V těchto dnech se rozhodne. Místní ho nechtějí a na protest sepsali petici, kterou podepsalo 3 tisíce lidí.
Letiště Brno Foto: Centrum news
Letiště Brno-Tuřany dnes ohlásilo novou pravidelnou linku. Od 2. dubna mohou lidé létat dvakrát týdně z Brna do Berlína za 641 korun za jednosměrnou letenku. Po italském Bergamu je to druhá linka, která doplní stávající Londýn a Mnichov.
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Už více než dva měsíce v Brně funguje rezidentní parkování. Kvůli nejasným pojmům ale stále řidiči nevědí, kde mohou parkovat, a kde už ne. Například pro pojem návštěvník existují dva odlišné typy pravidel pro parkování.