Reklama
reklama

Brno

Líšeňská lokalita Kostelíček patří k oblíbeným místům Brňanů. Zachovat jedinečný ráz oblasti by měla pomoci jasná pravidla pro zdejší budoucí stavební činnost. V okolí poutního místa a národní kulturní památky kaple Panny Marie Pomocnice tak budou moci vyrůst pouze nízkopodlažní rodinné domy.
Stáří: 1 den 22 hodiny
Zaplatit 20 korun, nechat tu zaparkovaný vůz až na půl dne a za cílem své cesty pokračovat městskou hromadnou dopravou či na vlastní pěst. To umožňuje řidičům nově vzniklé parkoviště u líšeňského Zetoru. Je v režimu P+R, tedy zaparkuj a jeď.
Před rokem získalo místo při ulici Rooseveltova nový název, nyní město plánuje i jeho novou podobu. Kvůli proměně parku Danuše Muzikářové je nutná změna regulačního plánu městské památkové rezervace a s tím související změny územního plánu. Vyroste tu i nová budova.
V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna zrušil školní autobusové linky a upraví provoz ostatních. Školní spoje nejedou od středy 14. října, omezení provozu ostatních linek čeká cestující v týdnu od 19. října.
Lidé mohou opět křižovat Brno městskou hromadnou dopravou z pohodlí domova. V prodeji je totiž druhé vydání hry Brno Šalinou, která byla hitem loňských Vánoc. Společenská hra, jejímž autorem je brněnský dopravní podnik, přináší oproti první verzi několik vylepšení.
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otevřela druhé odběrové místo pro testování onemocnění COVID-19. Kapacita testování se tím zvýší na 250 lidí denně.
Probudit rychlostní kanoistiku na řece Svratce a vrátit Brno zpět mezi českou špičku – členové TJ Lodní sporty Brno představili projekt na obnovu chátrající loděnice na ulici Veslařská v Jundrově.
Zeleň, zahrádky, cyklostezky, výšky budov, nová výstavba – to jsou horká témata, která nejvíc rezonovala projednáváním návrhu nového Územního plánu města Brna. Od 8. října do 27. listopadu se mohou lidé s těmito tématy seznámit na výstavě v brněnském Urban centru u Staré radnice.
Dopravními komplikacemi a zmatky na křižovatkách si v průběhu října projdou někteří řidiči v Brně. V rámci zefektivnění fungování dopravy dojde k další fázi rekonstrukcí světelných signalizačních zařízení.
V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací začínají dnešním dnem platit u všech vstupů do Fakultní nemocnice Brno zpřísněná hygienická opatření. Dojde také k omezení vstupu do jednotlivých areálů.
Pivovar Starobrno vždy pečlivě sleduje, jaká piva chutnají jeho štamgastům a pivařům. S cílem vyhovět jejich vysokým nárokům proto realizoval průzkum, který jasně ukázal na rostoucí oblibu velmi hořkých piv.
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně funguje od včerejšího dne tzv.rouškomat. Nemocnice takto vychází vstříc zejména pacientům, kteří přicházejí do jejího areálu před nebo po otvírací době lékáren a nemají s sebou žádné ochranné pomůcky.
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu či hodinu sjede v centru 22 autobusů na 11 linkách a rozvezou cestující do všech koutů města.
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb.
Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace s onemocněním COVID-19 vyhlásil ředitel FN Brno zákaz návštěv od dnešního dne 23. 9. 2020
Mobilní aplikace DPMB info už čtvrtým rokem pomáhá cestujícím získat maximum informací o aktuální situaci v provozu MHD v Brně.