Reklama
reklama

Brno

Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už tento pátek 24. května.
Stáří: 11 hodin 54 min
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání.
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i nabídka občerstvení, kterou doplní pojízdná kavárna, stánky se zmrzlinou nebo s palačinkami.
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží málokdo.
Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit bezpečnost provozu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dopravní podnik města Brna zavádí po uživatele elektronických předplatních jízdenek novinku – bonusové body pro věrné cestující. Za každou kontrolu revizorem cestující získají body, které mohou uplatnit k uhrazení sankcí nebo se díky ní zařadit do slosování o předplatní jízdenky.
Brňany čekají velké změny v možnostech nakupování. Něco vyroste, něco jiného se zbourá. Které nákupní centrum nahradí hotel? A kde budou moci lidé nakupovat v nových obchodech nebo zajít do kina s devatenácti kinosály?
Loňské finální projekty Foto: MMB
Téměř 150 nápadů na zlepšení Brna letos lidé přihlásili do participativního rozpočtu Dáme na vás. Třetí ročník má pro ně připraveno 35 milionů korun. Kdo se o ně bude na podzim ucházet ve finálovém hlasování, teď záleží na veřejnosti. Vyjadřovat podporu může následujících 14 dní.
Brno vydalo třetí Zprávu o stavu města, která pomocí infografik ilustruje základní statistické ukazatele. Zpráva je členěna do pěti částí na zdroje, správu města, prosperitu, služby a prostředí.
Místo, kde lidé musí přejít bez přechodu Foto: Centrum news
Nová čekárna i nabídka jídel, ale bezpečí cestujících zůstává opomenuto. To je situace na dolním nádraží v Brně, kde cestující přecházejí přes autobusové nádraží Zvonařka bez přechodu.
Už tento týden od čtvrtka 16. 5. do soboty 18. 5. se na brněnské Riviéře uskuteční Slavnosti piva F. O. Poupěte – a Starobrno na nich samozřejmě nebude chybět.
Masarykova univerzita Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Na květnovém zasedání projednali brněnští zastupitelé dotace brněnským univerzitám, které slaví výročí vzniku. Nejvíce dostane Masarykova univerzita, která slaví 100 let.
„Demisi, demisi!,“ znělo na Dominikánském náměstí v Brně, které včera v podvečer zaplnily asi čtyři tisíce demonstrantů. Volaly po nezávislé justici a odchodu Marie Benešové z funkce ministryně spravedlnosti.
Nová čekárna Foto: MMB
Nové Čekárny se včera dočkali cestující z dolního nádraží. Lidé tak nově mohou využít čekárnu, prohlédnout si model nové čtvrti Trnitá, obhlídnout výrobky od malých podnikatelů nebo si koupit občerstvení ve foodtrucích.