Reklama
reklama

Brno

Ilustrace ledové sochy Foto: Galerie Vaňkovka
Unikátní výstava ledových soch dnes začala v Galerii Vaňkovka. Zájemci si mohou prohlédnout sochy až 2,5 metrů vysoké a 6 metrů široké. K vidění je například brankář Komety nebo katedrála sv. Petra a Pavla.
Stáří: 8 min 1 sek
Jihomoravský kraj zve na Slovácký rok v Kyjově Foto: MMB
Brněnské veletrhy cestovního ruchu dnes začaly na brněnském výstavišti. I letos nabídnou návštěvníkům tipy, kam vyrazit na dovolenou po Česku či po zahraničí nebo jak trávit volný čas. Třetí lednový týden se na brněnské výstaviště sjedou také cestovatelské osobnosti.
Dopravnímu podniku způsobili vandalové v loňském roce škody za necelých 3,5 milionu korun. Oproti roku 2017 je to pokles o 700 tisíc korun. Nejčastěji jsou terčem vandalů autobusy, tramvaje a zastávková zařízení. Na vozech ničí sedačky, okna a karoserie, na zastávkách označníky s jízdními řády.
Vizualizace domu Foto: MMB
Díky celkové rekonstrukci dvou bytových domů na Cejlu v budoucnu vznikne nový domov pro seniory. Radní včera na tuto stavbu schválili zadání výběrového řízení. Podle plánů se sem první obyvatelé nastěhují v roce 2021.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Patnáctiletá slečna se v pondělí dusila v bytě na Merhautově ulici a nemohla se dostat ven. Vystrašená zavolala na linku 158. Policisté ji z bytu plného dýmu dostali.
Loňské sucha a předchozí vyprahlá léta příliš nenasvědčují tomu, že by do Brna měla přijít velká voda. Přesto chce město investovat téměř jednu miliardu korun do vybudování uceleného systému, který bude chránit domy před záplavami, rozšíří zeleň a vytvoří kolem řek místo pro trávení volného času.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
K příležitosti stého výročí založení brněnské Masarykovy univerzity pokřtí její rektor Mikuláš Bek speciální tramvaj, která toto významné výročí bude připomínat.
Historická kniha Foto: MMB
Historii nacistické tajné státní policie Gestapa v Brně mapuje nová historická kniha, kterou před Vánoci vydalo město Brno. Má jméno Brněnské Gestapo 1939–1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky.
Náměstí Svobody Foto: Společně Brno
Ve středu 16. ledna uběhne padesát let ode dne, kdy Jan Palach obětoval svůj život, aby protestoval proti začínající normalizaci a invazi vojsk Varšavské smlouvy. Brňané si tento den připomenou na náměstí Svobody.
Nově zrekonstruované byty, blízko do centra a cenově výhodnější. To je bydlení v dobře známé brněnské lokalitě, které se říká Bronx.
Nezastavěné území „Na Kaménkách“ v Brně – Černovicích do deseti let zaplní nové byty pro tisíce lidí. Z plánovaných 1900 bytů bude téměř polovinu vlastnit statutární město Brno. Náklady se odhadují na 2,4 miliardy korun. Výstavba je v plánu mezi lety 2022 a 2028.
Ilustrační foto, koncert Foto: Centrum news
S příchodem tří králů zmizely z ulic i domácností vánoční stromky. Poslední rozloučení s vánoční atmosférou si však mohou Brňané dopřát na výstavě betlémů nebo na tříkrálovém koncertě.
Deset bytů sociálních, 30 bytů pro mladé rodiny, 70 družstevních bytů, 30 bytů pro seniory a 10 bezbariérových bytů. Takové jsou plány města Brna s pozemky v lokalitě „U Penzionu“ ve Starém Lískovci, kterou vymezují ulice Labská a U Penzionu. Stavba by mohla být hotová v roce 2023.
Zanedbaný prostor před dolním nádražím v Brně čeká oživení. Od května nabídne prostor pro food trucky s občerstvením a kávou, posezení pod širým nebem i designové kontejnery pro čekárnu a výstavy. Brněnská „Čekárna“ by měla být otevřena od jara až do podzimu.
Dopravní nehoda u Rajhradic Foto: HZS JMK
Včerejší nevyzpytatelné počasí způsobilo nadprůměrný počet výjezdů jihomoravským hasičům. Jen za dopoledne vyjížděli k osmnácti dopravním nehodám. Jednalo se především o vyprošťování aut z příkopů a pomoc kamionům.