Reklama
reklama

Brno

Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet dopravních nehod a zvýšit bezpečnost na silnicích.
Stáří: 16 min 19 sek
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V testovacím režimu vyjedou první vozy po Novém roce, kompletně se systém spustí na jaře.
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k efektivnějšímu hospodaření s vodou při zalévání.
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena výměna nouzového osvětlení a osvětlení hokejové haly.
Čtvrtý ročník festivalu bude zaměřený na včely Foto: MMB
Zajímavé informace o brněnském vědci, ale také dobré jídlo a muzika – to je hlavní náplň festivalu Mendel je..., který vrcholí již tuto sobotu narozeninovou party v zahradě augustiniánského opatství. Hlavním tématem letos budou Mendelovy včelařské experimenty, které právě na této zahradě zkoušel.
Ulice V Rejích Foto. Google maps
Dodávka pitné vody v chrlické ulici V Rejích byla po havárii obnovena. Do uzavřené ulice byl také znovu umožněn přístup řidičům. Provoz byl zatím obnoven v jednom jízdním pruhu, ve kterém se jezdí obousměrně.
Mláďata Foto: Zoo Brno
Projekt brněnské zoo na ochranu dudka chocholatého letos vstoupil do třetího roku existence. Zatímco v předchozích letech dudek vždy v připravených speciálních budkách, neboli dudnících, zahnízdil, letos se tak bohužel nestalo.
Model Měsíce Foto: Hvězdárna a planetárium Brno
Dnes nastane částečné zatmění Měsíce, které bude možné vidět také z Brna. V sobotu 20. července to bude navíc 50 let, co přistál na Měsíci první člověk.
Nehoda na Poříčí Foto: ZZS JMK
K vážné dopravní nehodě došlo dnes před šestou hodinou ranní na ulici Poříčí v centru Brna. Mladý motorkář tam narazil do svodidel. S těžkým poraněním jej záchranáři převezli do nemocnice.
Rekonstrukce a dobudování kmenových stok čeká v nejbližší době některé části města Brna. Brněnští radní schválili záměr opravit stoku A v úseku mezi Štýřickým a Táborského nábřežím. Předpokládané náklady na rekonstrukci činí 100 milionů korun a práce by měly být hotové v roce 2022.
Jak se dříve žilo v Brně a okolí? Proč se Brno rozrostlo? Čím vynikaly obce, které se roku 1919 staly součástí Velkého Brna? To zodpoví a názorně ukáže výstava „100 let Velkého Brna“, kterou v Křížové chodbě Nové radnice připravilo Muzeum města Brna.
Další novou službu mohou od léta využít návštěvníci brněnské zoo. V horní části areálu je k dispozici ve zkušebním provozu veřejný gril.
Brněnští radní dnes dali zelenou zpracování plánu na stavbu dvou etap nové cyklostezky podél potoku Leskava. Necelé dva kilometry trasy pro cyklisty vyjdou podle odhadů na 15 milionů korun. Budovat by se mělo ve dvou etapách.
Tree house Foto: MMB
Studánky, smírčí a hraniční kameny, ale také herní prvky nebo lanová centra pro děti. I takové cíle najdou lidé v brněnských lesích, kde pro ně společnost Lesy města Brna vybudovala několik naučných stezek. Výlet lze zakončit nocováním v tree housu.
Brno Foto: Centrum news
Nové stavební pozemky pro rodinné domy nebo proměny nevyužívaných průmyslových areálů na obytné čtvrti. Tyto a další příležitosti by měly přinést změny stávajícího územního plánu.