Reklama
reklama

Brno

Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
Stáří: 2 dny 9 hodin
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni činnost ukončuje.
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi zastávkami Moravské náměstí a Česká.
Všichni ředitelé příspěvkových organizací, zejména školy a nemocnice, budou muset nahradit používání glyfosátu jinými technologiemi pro údržbu veřejného prostranství. Tak rozhodli brněnští radní na zasedání 10. července 2018. Cílem je snížit do roku 2020 používání glyfosátu na nulu po celém Brně.
Nové učebny pro přírodopis a zeměpis, další šatny či toalety. Takové modernizace se dočká Základní škola Měšťanská v Brně. Stavět se začne v roce 2018 a konec se plánuje na začátek příštího roku.
Velodrom Foto: MMB
Přesun velodromu do Komárova bude mít konkrétnější podobu. Radní na svém dnešním zasedání vybrali zpracovatele technické studie pro jeho stavbu. Nový velodrom bude plně zastřešen s dřevěnou dráhou o délce 250 metrů a kapacitou 2000 diváků.
Požár Foto: Fire Brno
Plameny ohně se polem ječmenu šířily včera odpoledne na Brněnsku velkou rychlostí. Zasahovat u požáru mezi Troubskem a Ostopovicemi muselo deset jednotek hasičů. Oheň zasáhl devět hektarů.
Dikobraz
Z brněnské zoologické zahrady utekl před dvěma týdny dikobraz. Teprve včera ho objevil na své zahradě pán, který zavolal strážníky. Ti zvíře, které bylo schované na stromě, s chovateli ze zoo a hasiči chytili.
Klimatizace ve vozidlech MHD? V budoucnu možná ano, jde totiž o jeden z požadavků zařazený do připravovaného Plánu mobility. Zatím však Brňané musí zvládat horké letní dny v MHD bez ní.
Michal Viewegh Foto: www.autorskecteni.cz
Celý červenec si mohou čtenáři přijít poslechnout do Divadla Husa na provázku v Brně úryvky ze svých oblíbených knih přečtených přímo od samotných autorů. V pátek 6. července představí svou knihu Manžel, bůh a žena autor Michal Viewegh.
Rezidentní parkování už klepe na dveře. Od 1. září ve vymezených zónách budou neomezeně moci parkovat jen lidé s trvalým bydlištěm na tomto území. A město se připravuje. Bude kontrolovat nedovolené vjezdy novými kamerami a parkovací automaty nabídnou možnost podražené parkování platit kartami.
Sezónní vstup do zoo Foto: MMB/ Z. Kolařík
Zoo Brno včera otevřela do svého areálu sezónní vstup. Mohou jej využít návštěvníci v červenci a v srpnu každý den a vstoupit do areálu od odstavné plochy v Kníničkách. Návštěvníci musí ale počítat s tím, že u sezónního vstupu se nedá platit kartou.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
O takovém začátku prázdnin se pětici dětí kolem patnácti let určitě ani nezdálo. Po cestě domů ze školy našly na lavičce u zastávky Česká v Brně plastové desky s vyšší hotovostí. Nálezci zavolali strážníky, kteří 29 tisíc korun předali majiteli.
Obchodní dům Tesco u Vaňkovk se mění. Pokud jste tudy v měsíci červnu procházeli, mohli jste zaregistrovat nové obchody a také nové rozmístění regálů a zboží. Společnost Crestyl, která objekt minulý rok v létě koupila, ale plánuje ještě výraznější změny. Mluví se například o bytech pro studenty.
Senior bus Foto: primator.brno.cz
Služba Senior bus, která poskytuje jízdy pro seniory do nemocnic, ale také třeba za kulturou, se rozšiřuje. Od pondělí bude ulicemi Brna jezdit čtvrtý autobus.
Návštěvníci brněnského zoo se na sezónu dočkají nového vstupu u odstavné plochy v Kníničkách. Vstup bude v provozu od pondělí 2. července 2018.