Reklama
reklama

Brno

Město Brno stále pokračuje v přípravě systému rezidentního parkování, jehož spuštění radní již několikrát odložili. Podle posledních informací začne systém tzv. modrých zón fungovat nejdříve v historickém centru města a měl by být spuštěn na podzim tohoto roku.
Stáří: 17 hodin 1 min
Rada města Brna schválila počátkem týdne nabídku firem ARCHATT a Tocháček, které v objektu vybudují lapidárium a odborné zázemí hradu. Restaurátorské práce a vybudování samotné expozice na Špilberku pak budou předmětem dalšího výběrového řízení.
Brněnská Zoo se může těšit z dalších přírůstků. Před pár dny zde narodila dvě mláďata soba polárního a mají se čile k světu.
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
V rámci festivalu Meeting Brno se uskuteční jedinečná akce umělkyně Kateřiny Šedé: Šalina Music Tour. Cestující vybraných tramvajových linek tak budou mít v následujících dvou dnech jedinečnou příležitost zažít vystoupení hudebníků přímo v tramvaji.
Propojení ulice Bašty s ulicí Nádražní si Brňané přejí spoustu let. Nyní to vypadá, že by konečně mohlo dojít k výstavbě schodů a již na podzim by se po nich mohli projít první zájemci.
Ještě letos bude zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží v Úrazové nemocnici v Brně. Dojde zde k novému uspořádání ambulantních pracovišť endoskopie a urologie. Tato nová špičková pracoviště zajistí lékařům komplexní a efektivnější léčbu pacientů.
Jedno z nejfrekventovanějších brněnských míst a dopravních křižovatek. Denně tudy proudí tisíce cestujících i chodců. Konečného náměstí. A zrak většiny z těch, kteří se zde ocitnou, upoutají kdysi honosná dvojčata, dvě zrcadlové budovy stojící naproti Botanické zahradě.
Sokolský Stadion v Brně na Kounicově ulici čeká v letošním roce zásadní proměna jeho interiérů.
Prázdninové cestování do a z Brna zkomplikují stavební práce, které potrvají od 3. června až do 10. září. Omezení se dotkne až tří set spojů denně. Od čtvrtka funguje na hlavním nádraží informační kancelář, kde lze o letních výlukách získat podrobné informace.
V Brně bude v příštím školním roce pro předškoláky místa dostatek. Mateřské školy také v některých případech navýší díky přístavbám své kapacity. Dále mají k dispozici i rezervy.
Peru, Rusko, USA či Česká republika. Nerosty z těchto i mnoha dalších zemí uvidí zájemci na prodejní výstavě Minerály Brno. Ta se koná již tento víkend v pavilonu B na brněnském výstavišti.
Brněnské koupaliště Riviéra patří mezi největší přírodní koupaliště v České republice. Bohužel hrozilo, že se areál bude muset v nejbližších letech uzavřít, kvůli problémům s průsakem vody. Nyní si Brňané mohou oddychnout, protože se celý areál dočká modernizace.
V neděli 21. května se v rámci festivalu Meeting Brno mohou zájemci vydat po stopách židovské historie Brna. Studenti experimentální tvorby z Fakulty architektury VUT navrhli speciální informační nosiče a mapu po stopách této brněnské historie.
Ilustrační foto
Radní městské části Brno-střed Michal Doležel inicioval vznik průvodce po Ústředním hřbitově města Brna.
Losí stádo brněnské zoo se rozrostlo o nového člena. Samice Raija porodila 27. dubna jedno mládě, u kterého zatím není známo pohlaví.