Reklama
reklama

Brno

Oslavy z minulých let Foto. Dominik Stadler
Hlavní oslavy hokejového titulu s mistry extraligy se blíží. V sobotu 28. dubna se na Zelném trhu sejdou všichni ti, kteří právě zde během finálových bojů věrně fandili Kometě.
Stáří: 12 hodin 40 min
Čtyři veřejné stanice pro elektromobily vzniknou v Brně v příštím roce. Stanice vyrostou v blízkosti nebo v areálech velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno – Červený mlýn, Staré Brno, Špitálka. Orientační náklady na stavbu jedné stanice činí 1 milion korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Výzkumníci z Fakulty informačních technologií VUT spolu s dalšími evropskými vědci vyvíjí přístroj na diagnostiku rakoviny prsu. V budoucnu by nová 3D technologie mohla nahradit klasický ultrazvuk i rentgenový mamograf. Měřil by přesněji a bez radiace.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na festivalu Ochutnej svět budou moct návštěvníci vyzkoušet jídlo z více než čtyřiceti zemí. Akce, která se uskuteční tento víkend na Malé Americe, nabídne také koncerty nebo školy vaření.
Původní vizualizace haly za Lužánkami Foto: Twitter
Hokejová hala pro brněnskou Kometu vznikne na brněnském výstavišti.Stavba by mohla začít v roce 2020. Nová multifunkční hala by tak mohla být hotová v roce 2022.
Jak strávit s dětmi ve velkoměstě ideální den či odpoledne? Hledáte místo, kde si vaše ratolesti užijí dosyta zábavy a bezpečně se vydovádí, zatímco vy si dopřejete chvilku zaslouženého klidu? Máte vybráno, volba je totiž jasná!
Komeťácká kulička Foto: MMB/ Z. Kolařík
Dnes v jedenáct hodin vypustil orloj na náměstí Svobody první kuličku s logem Komety, která je po třinácté vítězem extraligy. Kdo nechytl hned první, má dalších 168 šancí. Speciální edice kuliček bude v orloji do 5. května.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Na dálnici došlo k loupežnému přepadení. Policie hledá svědky, kteří zůstali stát v koloně poté, co přijíždějící auta spolupachatelé zastavovali,aby loupež proběhla beze svědků.
Koncem roku 2016 vybrala porota vítězný návrh na novou podobu parku na Moravském náměstí – místa, které se postupem času stalo jen spojnicí několika ulic. Kdy se tedy Brňané dočkají moderního místa, které se může stát stejně tak oblíbené jako třeba nedaleké Jakubské náměstí?
Vydáte-li se v nejbližších dnech ze stověžaté matičky po nejstarší české dálnici směr jihomoravská metropole a budete-li kromě provozu a aut kolem sebe sledovat i okolí, jistě vašemu oku neujde billboard propagující jeden internetový cenový srovnávač.
Dobrá zpráva pro všechny milovníky kol. Dva nové úseky cyklostezky o celkové délce tří kilometrů mezi Třebíčem a Dukovany jsou od čtvrtka 19. dubna 2018 otevřené. Navazují na stávající, více než kilometr a půl dlouhý úsek u rybníku Bezděkov směrem do Dalešic.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muž ve svátečním obleku přišel kamarádovi oznámit, že se chce zabít. Následně odešel. Po hodinovém intenzivním pátrání policie muže našla opilého v ulici na Vinohradech.
Ulice Údolní Foto: MMB/ Z. Kolařík
Horní část ulice Údolní čeká dlouho připravovaná rekonstrukce. Pracovat se bude v úseku od ulice Úvoz po odbočku k bazénu na Kraví Hoře. Tato etapa prací potrvá 12 měsíců,
Den Země Foto: MMB/ Z. Kolařík
Oslavy celosvětového Dne Země se uskuteční v sobotu na Kraví hoře. Nabídnou dvacet stánků, workshopy, přednášky i ekologický trh.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Muž bez řidičského průkazu ujížděl policii. Honička po brněnských silnicích málem dopadla tragicky. Řidič nedal přednost motorkáři, který musel prudce brzdit, až upadl na silnici.
Fontána Foto: MMB/ Z. Kolařík
Po zimní odstávce je fontána před Janáčkovým divadlem opět v provozu. Dnes v 10 hodin ji uvedli do provozu pracovníci Veřejné zeleně města Brna. Nově fontána ukazuje také předpověď počasí, kalendář i hodiny.