Reklama
reklama

Brno

Město nechalo s velkou slávou zrekonstruovat funkcionalistickou zastávku na Obilním trhu, a ani ne měsíc po jejím dokončení ji někdo popsal graffiti. Jedná se o jasný projev vandalismu, ovšem z dlouhodobého hlediska výskyt graffiti v Brně v posledních letech klesá.
Stáří: 17 hodin 36 min
Kozel se pásl mezi paneláky na Štouračově ulici. Nájemníci informovali Městskou policii.
Účastníci 85. Mezinárodního zasedání Evropského parlamentu mládeže ve spolupráci s Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR vytvořili ve čtvrtek v Lužánkách rekord o největší živou vlajku Evropské unie.
Budoucí podobu aquaparku schválil v úterý radní města Brna. Jeho zastřešení bude ve tvaru vlny.
Sobota 29. července bude v zoologické zahradě patřit tygrům. Tentokrát si příjdou na své i soutěživé povahy.
Dvě děti, které v úterý zmizely z domova, našla maďarská policie na letišti v Budapešti. Policie vedla obě děti v databázi Dítě v ohrožení.
Ve večerních hodinách vyjížděli hasiči celkem k šesti událostem v kraji. V jednom případě nezasahovali, protože voda odtekla před jejich příjezdem.
Foto: Global Wines
Společnost Global Wines rozšířila své služby a v červenci otevřela první mimopražskou prodejnu. Ta bude sloužit i jako výdejní místo pro e-shop Global-wines.cz.
Přestože jsou letní prázdniny a Brňané střídavě vyrážejí na své dovolené, v centru města je i tak celkem rušno.
Kašny mají sloužit jako místa zvyšující estetiku a atraktivitu městských částí. Místo toho se v nich lidé koupou, odhazují odpadky a jinak tato místa znečišťují.
V pondělí 24. července vystoupí v rámci festivalu UPROSTŘED indie rocková kapela Brunettes Shoot Blondes.
Se začátkem letních prázdnin začali dělníci pracovat také na velkém městském okruhu v Brně. Právě jeho dostavba by měla ulevit řidičům, kteří se dostávají do dopravních kolon a časového zdržení kvůli nedostačující kapacitě stávajících silnic.
Mladá vědkyně z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně získala ocenění pro mladé začínající vědce od Mezinárodní společnosti na podporu výzkumu Alzheimerovy choroby. Ocenění získala za výzkum původu degenerativních onemocnění mozku.
Další zákaz pro Uber. Krajský soud vydal nové předběžné opatření, podle kterého v Brně Uber jezdit nesmí, pokud se nepodřídí zákonům. Společnost se může do patnácti dnů odvolat.
Nedávno přicestovanou lvici Kivu od úterního odpoledne doplnil lev Lolek z polského Gdaňsku. Chov lvů se tak do brněnské zoologické zahrady vrací po čtrnácti letech.
V pondělí došlo k dlouho očekávanému otevření kryté tržnice na Zelném trhu, což potěší především všechny, kteří mají rádi lokální, čerstvé a kvalitní potraviny. Tržnice prozatím funguje ve zkušebním provozu, na její finální podobu si Brňané počkají do září.