Reklama
reklama

Brno

Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
Stáří: 1 hodina 39 min
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by během několika příštích let mělo vyrůst na rohu Veselé a Besední.
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu.
Předseda Motoklubu Kiliangang Tomáš Opluštil spolu se svými přáteli včera přivezli speciální pelíšky pro nedonošené novorozence jak na Pediatrickou kliniku, tak na Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Jihomoravský kraj a město Brno chtějí spolupracovat na vybudování cyklostezky z Bystrce ke hradu Veveří. Bude se stavět souběžně s opravou a rozšířením silnice podél Brněnské přehrady.
Stav automobilu po nehodě Foto: HZS JMK
Jihomoravští hasiči vyjížděli k vážné dopravní nehodě, která se stala na 197. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu včera krátce před polednem. Tři lidé se při ní zranili. Záchranné uličky se ale hasiči od řidičů nedočkali.
Janáčkovo divadlo Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Národní divadlo Brno včera vykročilo do nové sezony. Zahájili ji zaměstnanci při slavnostním shromážděním v Mahenově divadle. Chystá se šestnáct premiér a festival Janáček se uskuteční v opraveném Janáčkově divadle.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Osmdesátimetrová budova má vyrůst ve vnitrobloku brněnských ulic Lidická-Kotlářská-Bayerova-Burešova. Někteří místní však s výstavbou nesouhlasí a sepisují proti stavbě mrakodrapu petici.
Foto z akce Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Víno a burčák od nejrůznějších vinařů mohou Brňané ode dneška ochutnat na náměstí Svobody. Slavnosti vína potrvají do soboty 15. září. Brňané mohou vyzkoušet také japonskou kuchyni nebo burgery.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V oblasti ulice Gorkého budou vybrané úseky na tři dny uzavřeny. Pokračují zde totiž práce na rekonstrukci rozvodné sítě páry. Na některých místech už řemeslníci plánují pokládání finálních povrchů, což se dotkne ulice Grohové a Marešové. 
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Neobvyklým případem sociální tísně se v neděli dopoledne zabývali brněnští strážníci na třídě Kapitána Jaroše. Jedna z obyvatelek telefonicky upozornila na trojici důchodkyní sedících na lavičce s velkými kufry.
Přemýšlíte již delší dobu nad tím, že si pořídíte nové bydlení, ale nejste si jisti, zda je zrovna ta vhodná doba?
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Jen pár dní potom, co v Brně začaly platit modré zóny, už Brňané plánují setkání, aby podepsali petici za vyhlášení referenda pro zrušení rezidentního parkování.
Lávka Foto: Archiv Lesů ČR
Kompletní výměna dřevěných nosníků na lávce pod hradem Veveří začne od pondělí 10. září. Druhá etapa opravy potrvá do konce října a státní podnik Lesy České republiky vyjde na téměř 2,8 milionu korun.
Brněnské výstaviště Foto: BVV
Brněnští zastupitelé poskytli půjčku ve výši 350 milionů na výstavbu nového pavilonu D na brněnském výstavišti. Zároveň se opraví pavilon C. Celková investice do obou pavilonů bude půl miliardy.
Snese srovnání renesanční obchodní dům se současnou konkurencí? Mají něco společného barokní kostel s Loretou a funkcionalistický palác? Dny Evropského dědictví lákají v Brně na 4 dvojice starých a novodobých památek, které nabízí pozoruhodné kontrasty. 15.