Reklama
reklama

Brno

Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O vítězi prostřednictvím hlasování rozhoduje veřejnost. Hlasovat je možné do 25. října 2019.
Stáří: 1 hodina 20 min
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v České republice a nejstarší vysoké školy v Brně – Vysokého učení technického v Brně (VUT).
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a zachytit ji včas.
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si vyžádá rekonstrukci celé křižovatky
Není důvod smutnit, že je léto již za námi. Návštěvníci OC Futurum totiž budou mít o zábavu postaráno i během prvního měsíce školního roku. Od pondělí 9. září do neděle 22. září totiž zdejší prostory nákupního centra ovládá interaktivní technika.
Studentka Bohunka (uprostřed) na koncertě Foto: Společně k úsměvu
V dětství vyhráli boj se zákeřnou nemocí, potíže však mají i v dospělosti. S následky onkologického onemocnění se potýká až 80 procent bývalých dětských pacientů. Peníze na následnou léčbu pomůže vybrat benefiční koncert Hvězdy pro úsměv.
Část areálu v Brněnských Ivanovicích Foto: Google maps
Město koupí fotbalové tréninkové centrum v Brněnských Ivanovicích v městské části Brno-Tuřany. Za pozemky zaplatí 45,5 milionu korun, zařízení sportovního areálu získá zdarma. Ke své činnosti jej budou moci využívat všechny brněnské fotbalové kluby.
Dolní nádraží a ulice Hněvkovského. Co mají společného? Přecházení silnic zde připomíná adrenalinovou výzvu.
Kolik toho víme o krvi? Z laického pohledu ji vnímáme pouze jako červenou tekutinu, která proudí naším tělem. V rámci již tradiční podzimní akce Měsíc zdravé krve však máte možnost ji poznat a porozumět jí mnohem lépe.
Je libo swing, tango, či valčík? Pak si stačí zajít do nové tančírny u Anthroposu. Altánek je jedním z vítězných projektů prvního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás… Náklady na jeho stavbu činily téměř dva miliony korun.
Dvě toalety, zázemí pro cestující, vyasfaltovaný povrch, nová dlažba a bezbariérový přístup. Tak momentálně vypadá autobusové nádraží u Grandu, do jehož oprav putovalo 19 milionů korun.
Základní škola Sokolova v městské části Brno-jih získá nástavbu. Práce začnou v polovině října a potrvají pět měsíců. Hotovo by mělo být na jaře příštího roku.
Městská hromadná doprava v Brně obsluhuje 1 450 zastávek, na 573 z nich mohou cestující využít instalované přístřešky. Toto číslo by mělo v příštích měsících narůst.
Nejproslulejší veršotepec hnutí ANO Petr ´Eminem´ Vokřál, z popelnice vylézající sociální demokrat (ČSSD) Oliver Pospíšil, Hyperloop Elona Muska pod taktovkou Jaroslava Kacera (TOP 09). Sběrači politického bizáru si na úrodu loňských brněnských komunálních voleb stěžovatnemohou.