Reklama
reklama

Zpravodajství

Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po silnici I/42 ve směru na Hlinky se pojede v protisměru.
Stáří: 6 hodin 6 min
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a uhasit.
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7 milionu korun.
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
Nemocnice u sv. Anny v Brně hledá nové dobrovolníky, kteří by pomáhali pacientům. Dobrovolníci například doprovází pacienty na procházku, trénují jejich paměť nebo asistují při terapiích. Všechny dobrovolníky však spojuje jedno – touha pomoci druhému člověku zvládnout těžké období.
Energetické lokality pod vlajkou ČEZ pokračují v každoročním posouvání návštěvnosti směrem vzhůru. Masivní návštěvnosti čelila přečerpávací vodní elektrárna na Dlouhých stráních a jaderné elektrárny Dukovany a Temelín.
Konají se přestavby parovodů v ulici Poříčí. Řidiči budou muset od dnešního dne počítat s uzavírkami v křižovatce ulic Poříčí a Náplavka ve směru od ulice Vídeňské k Renneské třídě.
Podpisem smlouvy se dnes ukončil odkup padesáti procent akcií Technologického parku. Město Brno je získalo od dubajské společnosti P&O za 21,5 milionu EUR. Díky tomu se Brno stalo většinovým vlastníkem parku.
Vertikální parky by mohly pomoci k ochlazování města. Projekt s názvem Park na třetí vyhrál druhý hackathon (myšlenkový maraton), který uspořádal první náměstek primátorky Petr Hladík. Účastníci měli za úkol vymyslet opatření, které by pomohlo s ochlazením města.
Včera kolem třetí hodiny odpoledne do autobusu číslo 67, která jela ve směru do brněnského Komárova, nastoupil muž pod značným vlivem alkoholu. Slovně napadal cestující a šermoval u toho chlebem.
Pacienti, kteří v důsledku úrazu nebo nemoci nemohou samovolně dýchat, nyní mohou být doma. Ventilační přístroje se dostaly na takovou úroveň, že nevyžadují, aby na jejich správnou činnost dohlížel zdravotník. Do projektu se také zapojila brněnská fakultní nemocnice.
Sklizeň ovoce v České republice loni klesla meziročně o 27 procent na 129 911 tun. Na jižní Moravě se úroda jablek meziročně propadla o 52 procent na 15 500 tun. Důvodem byly jarní mrazy a sucho.
Za poslední týden přibylo v Česku nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest o 60 procent. Onemocní obvykle až deset procent dospělých a pětina dětí. Nejvyšší výskyt nemocí je evidován v Jihomoravském a Libereckém kraji.
I když tři čtvrtiny města Brna leží na rovině, nedá se zde téměř bezpečně jezdit na kole. Rozvoj cyklodopravy zde stagnuje už několik let a zlepšení není v dohledu. Zjištění ukazuje aplikace Cyklodoprava v Brně.
V uplynulé dekádě výrazně vzrostly změny v divadlech. Spousta ér skončila, další začaly. Skončila například éra Vladimíra Morávka v Brně.