Reklama
reklama

Zpravodajství

Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči.
Stáří: 16 hodin 11 min
40 tisíc dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve výkonu trestu. Taková je situace v České republice. Podmínky, jak zachovat vztah mezi dítětem a jeho odsouzeným rodičem, však v legislativě chybí.
Vchod do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně z ulice Leitnerova bude od pondělí vyhrazen pro příchozí do odběrového místa na test koronaviru.
Nadcházející víkend bude opět ideální k času strávenému u vody. Kam vyrazit za koupáním v Jihomoravském kraji?
Bez účasti na tribunách. Poprvé v historii nebudou na závodech MotoGP v České republice o nadcházejícím víkendu přítomni diváci. Atmosféru jim organizátoři chtějí navodit doprovodnou akcí. Do okolí Masarykova okruhu se naopak tradičně vydají městští policisté. Co bude s Velkou cenou dál?
V letošní sezóně si mohou Brňané užívat koupání na Brněnské přehradě dosyta. Aby tomu tak bylo i v příštích letech, zvažuje město zavedení dalších opatření ke zkvalitnění zdejší vody. Jednat by se mohlo například o Rakoveckou zátoku.
Během dne se tu v dopravních špičkách tvoří kolony, řidiči nemohou vyjet z nedaleké benzínové pumpy či z obchodního centra. Takové jsou zkušenosti motoristů na křížení ulic Kníničská a Bystrcká.
Manželé Kunderovi věnovali svoji knihovnu i s rozsáhlým archivem Moravské zemské knihovně v Brně. Čtenářské a odborné veřejnosti bude sloužit ke studiu i pro vědecké účely. Brněnská knihovna s manželi Kunderovými dlouhodobě spolupracuje.
Letiště Brno odbavilo během prvních šesti měsíců letošního roku pouze 27 925 cestujících. Meziroční pokles za stejné období činí 84 %. Vedení letiště odhaduje ekonomické ztráty na výši desítek milionů korun.
Na čestném pohřebišti Ústředního hřbitova vznikne náhrobek pro hudebníka Oldřicha Veselého. Jeho autorem bude sochař Adam Krhánek.
Zelené sdílené koloběžky Lime, které lidé znají například z hlavního města, míří i do jihomoravské metropole. Od druhé poloviny prázdnin se jich ve městě objeví 200.
Posedět si v oblíbeném parku s kávou a něčím chutným k tomu. Na tuto možnost se mohou těšit návštěvníci brněnských Lužánek. Město tu v příštím roce plánuje začít se stavbou cukrárny.
Od předposledního červencového dne funguje v jihomoravské metropoli opět služba Uber. Do města se vrací po třech letech. Své síly společnost spojila s City Taxi.
Potravinami nejvíce plýtvají lidé, kteří bydlí na sídlištích. Do popelnice z jejich zásob ročně putuje 53,6 kilogramů. Nižší jsou čísla v případě obyvatel vilových zástaveb s 32,7 kilogramy na osobu a rok a venkova s 29,1 kilogramy. Vyplývá to z výzkumu vědců z Mendelovy univerzity v Brně.
Kvůli stavbě velkého městského okruhu v oblasti Tomkova náměstí a Rokytovy ulice vznikne nová manipulační trať pro trolejbusy. Linkám číslo 25 a 26 ulehčí vjezd do vozovny Slatina během stavebních prací. Náklady se vyšplhají na 33 milionů korun.
Famózní a nedostižní Lord of the Dance se vracejí do České Republiky, aby opět uchvátili zdejší publikum. V tuto chvíli se tak diváci mohou na oblíbené „Lordy“ těšit už v sedmi českých městech.