Reklama
reklama

Zpravodajství

Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či meziskladu paliva si zájemci mohou okořenit teorií, vysvětlením fyzikálních principů či vědomostním kvízem.
Stáří: 54 min 24 sek
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno navštívit lékárnu specializovanou na konopné prostředky.
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.
Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční částku pro potřebné.
Poničený volební stánek hnutí ANO.
Dva muži a jedna žena poškodili v noci ze soboty na neděli volební stánek hnutí ANO. Hlídka městské policie už trojici dopadla a nyní jim hrozí vězení.
Vila Tugendhat je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Tugendhatových. Od roku 1994 je zpřístupněna veřejnosti a v roce 2001 byla zapsána na seznam UNESCO.
Od května letošního roku využívá Urologická klinika Fakultní nemocnice Brno nový přístroj na nitrotělní drcení močových kamenů – tzv. litotryptor. Fakultní nemocnice Brno tento přístroj obměnila již potřetí, naposledy se tak stalo před 12 lety.
Krajský úřad začne vybírat dotace na nové kotle.
V pondělí 16. října ráno začne sběr elektronických žádostí na výměnu kotlů v druhé vlně takzvaných kotlíkových dotací. Kraj rozdá 135,6 milionu korun. Žádosti budou přijímány do vyčerpání této částky.
Zaplatit pokutu kartou přímo ve voze. Takovou možnost mají černí pasažéři v Brně již více než rok. Nově se rozšířil počet revizorů, kteří jsou mobilními platebními terminály vybaveni.
Milovníci burčáku a dobrého vína si v sobotu 14. října přijdou na své. Uskuteční se totiž už 41. ročník burčákového pochodu z Milotic do Mutěnic. Každý rok se akce účastní i nespočet Brňáků.
Rodiny bez domova už nemusí bydlet v pokojích ubytoven.
Brněnský projekt Rapid Re-Housing, který pomohl rodinám bydlícím v ubytovnách nebo azylových domech, získal prestižní ocenění. K mezinárodnímu dni pro lidi bez domova, který připadá na 10.
Bez problémů a velmi rychle proběhlo dnes dopoledne stěhování největších hadů v brněnské zoo. Tři anakondy velké mají v nové expozici větší vodní plochu, vyhřívaný kamenný blok a vodopád.
Zdá se, že Češi v posledních čtyřech letech zvedli svou platební morálku. Daří se jim totiž splácet své dluhy nejlépe od roku 2014. Za první polovinu roku přitom vzrostla o 20 % průměrná částka, kterou z nesplacených pohledávek dlužníci hradí.
Bydlení v pronájmu zatím nebylo pro Čechy příliš atraktivní, především kvůli vysokým nákladům. A podle odborníků lze předpokládat, že ještě porostou. Již nyní je možné pozorovat, že se ceny za nájemní bydlení výrazně liší, a to především v závislosti na jeho umístění.
Na brněnské sídliště Nový Lískovec se již za pár let bude moci stěhovat až sto mladých rodin. V nových bytových domech zde totiž vzniknou startovací byty, rovněž ale i byty pro seniory a sociální byty.
Nákupní středisko Obzor na brněnském sídlišti Lesná čeká podle plánů investora v příštím roce revitalizace. Po letech bojů městské části, občanských aktivistů a vlastníka objektu, by zde měl začít vznikat polyfunkční dům rozdělený na obchodní a bytovou část.
V sobotu 7. října od 10.00 hod. se na brněnském dopravním hřišti Riviéra uskuteční slavnostní akce 50. let BESIPu.