Reklama
reklama

Zpravodajství

Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
Stáří: 20 hodin 35 min
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
Srpnové události z roku 1969 připomene naučná stezka Foto: Společně Brno
V Brně si připomenou události roku 1969 naučnou stezkou mezi místy, kde byli 21. srpna před 50 lety zavražděni dva lidé. Akce začne dnes v 15 hodin na náměstí Svobody.
Takto vypadaly opravy na silnici Foto: MMB
Celkem sto čtyřicet metrů kanalizace zrekonstruovaly Brněnské vodárny a kanalizace v posledních týdnech na ulici Tržní. Pracovali přitom za zachování provozu v ulici. Více než stoleté kanalizaci hrozilo propadnutí.
Sto padesát let uplynulo od momentu, kde se po Brně rozjela první tramvaj. Za tu dobu vystřídala několik pohonů, až ten poslední ale dal vzniknout jejímu specifickému brněnskému názvu šalina.
Prostor opravovaného nádraží u Grandu v Brně získá nejen čekárnu a prodejnu jízdenek, ale i bezbariérové přístupy. Brněnské odbory a jednací sály se pak rozšíří o indukční smyčky, které umožní sluchově handicapovaným naplno využít sluchadla.
Vzhled lavičky Foto: MMB
Brno chce mít lavičku Václava Havla, specifický pomník prvnímu porevolučnímu československému prezidentovi. Na jeho vznik a údržbu mohou přispět i sami obyvatelé.
Deflerovi byla udělena Cena města Brna v oboru dramatické umění. Foto: MMB
Brno přišlo o jednu z nejvýraznějších osobností své kulturní scény. V sobotu 17. srpna zemřel po dlouhé nemoci herec, režisér a dramaturg František Derfler. Bylo mu 77 let.
Koněspřežná tramvaj Foto: MMB
Město Brno si v sobotu 17. srpna připomnělo 150 let brněnské hromadné dopravy. Přesně před touto dobou totiž z Moravského náměstí vyrazila úplně první koněspřežná tramvaj a pokračovala směrem k Semilassu.
V loňském roce se v Brně narodilo rekordních 4 749 dětí. Je to nejvíce od roku 1984. Město má však problém, chybí mu školky.
Nový kostel Foto Atelier SOUKUP OPL ŠVEHLA
V Brně by měla vzniknout další církevní památka. Za několik let by mohl stát kostel Ducha svatého v Líšni. S jeho podobou se lidé mohou seznámit v Diecézním muzeu na Petrově do 23. srpna.
Řeznická profese nepatří mezi vyhledávané téma youtuberů ani mezi hitovku na pracovních portálech. Kvalitních řezníků je málo, přestože možnosti jejich uplatnění jsou ve srovnání s administrativními pozicemi daleko větší.
Přechod na Dornychu Foto: MMB
Dělníci v těchto dnech spravují přechod na Dornychu. Jedná se o jednu z posledních položek na seznamu plánovaných oprav k odstranění bariér, pro které město vyčlenilo celkem 10 milionů.
Přípravy na oblíbený Den Starobrna jsou v plném proudu. Pivovar Starobrno v ulici Hlinky otevře návštěvníkům své brány v sobotu 7. září ve 12:00. Novinkou letošního roku je představení nefiltrovaného ležáku, uvařeného právě k této příležitosti.
Dotace na zelenou střechu Foto: MMB
Podpora zelených střech a zachytávání dešťové vody. Na tyto dvě akce se zaměřují dotační programy, které v květnu letošního roku vyhlásil Magistrát města Brna. Žádost o dotaci už podala více než stovka lidí, zatím 23 z nich má slíbenou podporu.