Reklama
reklama

Zpravodajství

Sběrné středisko Foto: MMB
Nové sběrné středisko přibude v Židenicích na Lazaretní. V Žabovřeskách na Sochorově se stávající středisko upraví. U obou projektů město nyní žádá o dotace. Jejich vybudování vyjde na více než dvacet milionů korun.
Stáří: 35 min 7 sek
V Brně vznikne nové sběrné středisko odpadu (SSO) v ulici Lazaretní v Židenicích. Stávající SSO v ulici Sochorova pak čekají úpravy. Vedení města nyní žádá o dotaci, který by pokryla většinu nákladů ve výši 22 milionů korun.
Ilustrační foto Foto: HZS JMK
Na křižovatce mezi Otnicemi a Újezdem u Brna došlo ke srážce osobního a nákladního auta. Nehoda se stala včera před 16. hodinou. Při nehodě se zranilo pět lidí, všichni zranění byli z osobního auta.
Původní návrh haly za Lužánkami Foto: MMB
Město vybralo místo pro novou halu pro brněnskou Kometu. Vedení Brna se rozhodovalo mezi velodromem a variantou Západ na výstavišti, která nakonec zvítězila. Multifunkční hala vyroste za pavilonem Z.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Novorozeného chlapce někdo v úterý odložil do babyboxu v Nemocnici milosrdných bratří v Brně. Chlapeček dostal jméno Kryštof a je letos již pátým odloženým dítětem v babyboxu.
Století a půl. Takové výročí letos slaví městská hromadná doprava (MHD) v Brně. U příležitosti tohoto jubile se Dopravní podnik města Brna (DPMB) rozhodl uspořádat řadu akcí, jimiž by chtěl toho výročí oslavit.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Hned dvě hromadné nehody dnes dopoledne ucpaly oba směry na dálnici D1 blízko Brna. Na západním okraji města nejprve havarovalo pět aut, která ucpala směr na Ostravu. Později se u obce Lesní Hluboké srazily další tři auta ve směru na Prahu.
Letiště v Brně Foto: Centrum news
Rada Jihomoravského kraje na svém nejbližším zasedání projedná ukončení smlouvy se společností BMI regional, která zabezpečovala leteckou linku z Brna do Mnichova. Uvedl to v pondělí 18. února hejtman Bohumil Šimek.
Vedení města Brna se snaží pohnout s výstavbou Janáčkova kulturního centra (JKC). Nyní se dohodlo s architekty ze společnosti Aterier M1, kteří město Brno loni zažalovali za porušení autorských práv plynoucích z uzavření licenční smlouvy.
Most na Brněnské Foto: Město Hodonín
Dnes začala druhá etapa velké rekonstrukce mostu na Brněnské ulici v Hodoníně. Až do 21. června bude uzavřena jedna polovina mostu ve směru na Brno. Řidiči na frekventované výpadovce tak musí počítat se zdržením.
Cestovatelský festival je zaměřený na motivaci k cestování i k rozvoji v osobním životě. Speciální hosté představí, jak dělat věci jinak a popostrčí všechny vzít batoh na záda a zažít jedno z největších dobrodružství ve svém životě.
Procházka na Petrov, ukázka Mendlova náměstí, výhled za Špilberku a zastávka u vily Tugendhat. Většina turistických cest Brnem vypadá obdobně. Nyní však mohou Brňané vymyslet vlastní trasy, ukázat nová, neotřelá místa a dodat brněnským zákoutím a uličkám nový rozměr.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Cestující na jihu Moravy čeká během následujících dnů hned několik vlakových výluk. Některé budou nahrazeny autobusovou dopravou, jiné však nikoliv.
Zastávka blíže nádraží Foto: MMB
Na brněnském dolním nádraží se přesunula nástupní zastávka městské hromadné dopravy. Cestujícím, kteří přecházejí od vlaku na autobus linky 61, se tak zkrátí docházková vzdálenost.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
K dopravní nehodě se smrtelným zraněním došlo včera po osmnácté hodině u obce Olbramovice. Střetl se tam cyklista s osobním autem.
Hospoda na kolejích zvaná Šalina pub bude již brzy opět brázdit centrum Brna. Poprvé nastartuje 6. března, načež bude jezdit každou středu s nástupem na náměstí Svobody vždy v 18, 19, 20 a 21 hodin. Letošní novinkou je dvouhodinový Pub kvíz, a to každou první středu v měsíci.