Reklama
reklama

Zpravodajství

Nová cyklostezka by měla být dlouhá 6 kilometrů Foto: MMB
Na brněnskou přehradu míří lidé především za odpočinkem a zábavou. Dalším krokem pro zatraktivnění lokality je výstavba šestikilometrové cyklistické stezky mezi Rakovcem a hradem Veveří. Celkem by mohla investice vyšplhat ke 130 milionům.
Stáří: 11 hodin 43 min
Objízdné trasy Foto: ŘSD
Husovický tunel v Brně bude pro řidiče od 1. července do konce srpna uzavřen. Nezbytná oprava neumožňuje zachovat provoz alespoň v jednom z tubusů, řidiči tak budou muset využít objízdných tras. Provedené úpravy například zvýší bezpečnost při průjezdu tunelem.
Městská část Brno-střed zve na Den s Integrovaným záchranným systémem. Bude se konat v úterý 25. června od 8.30 hodin v areálu koupaliště na Kraví hoře a jeho nejbližšího okolí.
Ocenění školáci Foto: ZZS JMK
Malá holčička se minulý týden topila v bazénu na koupališti ve Veselí nad Moravou. Pět školáků si všimlo bezvládného tělíčka pod hladinou, holčičku vytáhli a zavolali pomoc. Plavčík společně s policistou v civilu pak děvčátko úspěšně resuscitovali.
Sdílené bydlení seniorů Foto: MMB
Jedním z témat včerejšího zasedání brněnských zastupitelů byla otázka sociálního bydlení a zapojení se do výzev vypsaných Ministerstvem práce a sociálních věcí. Brno vyčlení 50 bytů pro rodiny s dětmi nebo seniory, kteří jsou v bytové nouzi.
Nová městská čtvrť s byty až pro čtyři tisíce lidí, lemovaná parky a cyklostezkami. Tak bude jednou vypadat část areálu brněnských tepláren v ulici Špitálka a přilehlého okolí.
Strom v Lužánkách Foto: MMB
Do dvanáctky finalistů ankety Strom roku 2019 se dostal i jeden brněnský zástupce. Je jím jeden z nejdominantnějších stromů lužáneckého parku, a to platan ve spodním okraji centrální louky, nedaleko pítka.
Místo stavby Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Vedení města na dnešní tiskové konferenci představilo dohodu, díky které bude stažena žaloba Atelieru M1 architekti, kterou podal na město a Brněnské komunikace kvůli stavbě Janáčkova kulturního centra (JKC).
Brněnský okruh v Žabovřeské ulici má platné stavební povolení. Potvrdilo to ministerstvo dopravy. Odvolání spolku Vody z Tetčic, které proti stavbě bojuje, je tedy neplatné. Na Žabovřeské se tak může začít stavět naplno.
Nejlepší ohňostroj podle poroty předvedlo Norsko Foto: MMB
Soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis už zná vítěze. Odborná porota ocenila ohňostrůjce ve čtyřech kategoriích. Nejvíce cen si odnesl tým z Norska. Diváci mohou o svém vítězi rozhodovat od soboty 15. června do čtvrtka 20. června.
Žebětínská základní škola v ulici otevřená patří mezi školy, kam se hlásí více dětí, než kolik dokáže pojmout. Z toho důvodu škola zažádala krajskou hygienickou stanici o navýšení kapacity, pročež se škola rozšíří o osm nových tříd a další zázemí. Náklady na rozšíření čítají přes 68 milionů korun.
Pacienti s neurologickými problémy či Alzheimerovou nemocí by mohli získat speciální náramky, které slouží k podpoře léčby a usnadňují nemocným život. Na jejich testování na jižní Moravě přispělo město Brno 1,5 milionu korun. O dotaci budou ještě v červnu rozhodovat zastupitelé.
Pravidla parkování v Brně se změní v září Foto: Centrum news
Změny v rezidentním parkování začnou platit od 30. září. Rozhodli o tom včera brněnští radní. Město se rozdělí na tři zóny, budou zavedené jednotné podmínky, regulace stání bude platit jen ve všední dny mimo svátky.
Demonstrace na náměstí Svobody Foto: Společně Brno/ Tadeáš Múdry
Asi šest tisíc demonstrantů zaplnilo v úterý celé náměstí Svobody v Brně. Lidé se sešli, aby vyjádřili svůj nesouhlas se současným premiérem Andrejem Babišem.
Dětský den Foto: TMB
Dětský den v Technickém muzeu v Brně se uskuteční v sobotu 15. června. Téma letošního ročníku již tradiční akce, je „Aby první pomoc nebyla poslední.“
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Stavaři se o letošních prázdninách pustí do rekonstrukcí dvou tramvajových tratí. Vymění koleje na Cejlu od ulice Soudní po Francouzskou a také 2,5 kilometrovou trať na Jedovnické. Odkládá se ale oprava tratě na Veveří, a to s ohledem na dopravní situaci ve městě.