Reklama
reklama

Zpravodajství

Plány na výstavbu lanové dráhy spojující brněnské výstaviště s bohunickým Kampusem existují již několik let. Podstatně by usnadnila lidem přepravu a ulehčila tak přeplněným trolejbusům, které na této trase jezdí. Smělému plánu však zatím schází to hlavní – finance na stavbu.
Stáří: 1 hodina 39 min
Letošní ladovská zima přinesla Brnu i celému jihomoravskému kraji možnost užít si dosyta sněhových radovánek. Zároveň se však nesla i v duchu problémů a kolapsů v dopravě způsobených právě množstvím sněhu a teplotami hluboko pod nulou.
Největší nákupní a zábavní centrum na Moravě, brněnská Olympia, mění svého majitele. Novým vlastníkem je hamburská investiční společnost Deutsche EuroShop.
Frekventovanou křižovatku s částí kruhového objezdu u výjezdu z Královopolských tunelů čeká v průběhu letošního roku rekonstrukce. Na základě dohody s městem Brnem dostaví chybějící polovinu kruhového objezdu společnost IMOS development, která má stavební záměry i na přilehlých pozemcích.
Lukrativní adresy poblíž srdce moravské metropole. Ulice v těsné blízkosti středu města i ty mírně vzdálenější mají v poslední době společného jmenovatele a podobný osud. Obchodní prostory zejí prázdnotou a v opuštěných výlohách se místo zboží usazuje prach. Jaký je důvod?
Od začátku roku eviduje Dopravní podnik města Brna 58 případů poničení vozů. Jedná se hlavně o tzv. tagy, škrábance či graffiti. I když škody každoročně přesahují 4 miliony korun, podnik boj s vandaly nevzdává. Prioritou je takový vzhled vozů, aby se do nich cestující nebáli nastoupit.
Hlasování o nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje probíhá od poloviny března a zapojit se do něj mohou jednotlivci i právnické osoby. Samotné město Brno má hned trojnásobné zastoupení.
Jedná se o málo frekventovaný úsek komunikace podél domu č. 21 a řadových garáží, který slouží převážně k šikmému parkování osobních vozidel. Rada města Brna v úterý souhlasila se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci této části komunikace.
V první jarní den zavítali na odběr krve zaměstnanci a hráči FC Zbrojovka Brno a spřátelených fotbalových klubů z nižších soutěží.
Hádka dlouholetých partnerů se vyhrotila a došlo i na krev. Žena svému příteli nejprve udělala žárlivou scénu a poté jej bodla nožem do hrudníku. Když si zraněný volal pomoc, zasadila mu žena další bodnou ránu.
Zima je nenávratně pryč a dočkali jsme se už i prvního jarního dne. Radní z městské části Brno-střed se proto rozhodli oslavit vítání jara v pátek 24. března na Zelném trhu. Návštěvníky čeká rozšířená nabídka čerstvého ovoce a zeleniny, ale také výběr různých sazenic.
Od srpna loňského roku se město Brno ucházelo o dotaci na projekt Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně, jehož cílem je plošná podpora základního vzdělávání.
V sobotu 25. března zhasnou na hodinu dominanty města jako hrad Špilberk, Nová radnice či obelisk v Denisových sadech. Město Brno se tak i letos připojí k Hodině země, celosvětové akci na ochranu životního prostředí.
V roce 2016 bylo ve Fakultní nemocnici Brno na Gynekologicko-porodnické klinice odvedeno 6055 porodů a narodilo se 6182 dětí. Oproti minulému roku došlo k mírnému nárůstu o 77 porodů a 94 novorozenců. Porodnice FN Brno patří mezi největší pracoviště v České republice.
O tom, proč není momentálně v lékárnách konopí a na jaké typy bolestí se předepisuje, mluví primář Oddělení léčby bolesti Fakultní nemocnice Brno MUDr. Marek Hakl, Ph.D.
Ve dnech 30. a 31. března se v Humpolci, v prostorách hotelu Fabrika uskuteční již druhý ročník konference nazvané ODPAD ZDROJEM 2017 aneb jak zavádět oběhové hospodářství na komunální úrovni.