Reklama
reklama

Zpravodajství

Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
Stáří: 1 den 1 hodina
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a Dubrovníku. Schválili to zastupitelé Jihomoravského kraje na dnešním zasedání.
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu rakoviny hlavy a krku a také na analýzu látek znečisťujících prostředí.
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského magistrátu. Tomu se reklamy v památkové zóně nelíbily.
Vzhledem k tíživé situaci s parkováním v okolí Dětské nemocnice na Černopolní ulici se Fakultní nemocnice Brno domluvila na spolupráci se společností TYMET parking, a.s., provozující parkovací dům u Janáčkova divadla v Brně.
Brno Foto: Centrum news
Zastupitelstvo města Brna včera schválilo vizi města pro rok 2050. V plánu je třeba moderní dopravní uzel, který Brňanům umožní dostat se do Vídně vlakem za 45 minut. Vize slibuje také to, že lidé nebudou muset chodit na úřady.
Netradiční dárek můžete Vašim blízkým pořídit i v brněnské zoo. Adopcí zvířete přispějete na chov Vámi vybraného zvířete a zároveň potěšíte své blízké zajímavým dárkem. Adoptovat zvíře v brněnské zoo může kdokoliv. Příspěvek slouží na nákup krmení pro Vámi vybrané zvíře.
Náhled videa Foto: Městská policie Brno
Hlídání dvou malých dětí včera nezvládl muž, na kterého upozornili lidé na hlavním nádraží. V opilosti nezvládal chůzi a málem spadl do kolejiště.
Vizualizace plánované výstavby Foto: Městská kancelář KDU-ČSL
Na volné ploše mezi Tuřany a Chrlicemi při ulici V Aleji vznikne zhruba sedmdesát nových bytů určených pro rodinné bydlení, sto bytů v domech s pečovatelskou službou a dvoutřídní mateřská škola pro 56 dětí.
Žena skončila v Úrazové nemocnici. Foto: Centrum news
Mírně podnapilá žena se v sobotu ráno pokoušela dostat do svého domu potom, co zjistila, že si zapomněla klíče. Rozhodla se rozbít skleněné dveře, ale pořezala si ruku. Musela do nemocnice.
Fakultní nemocnice Brno zahajuje velkou technologickou obnovu svých operačních sálů, které jsou umístěné ve druhé a třetím nadzemním podlaží pavilonu CH v areálu Bohunic. Jedná se o náročnou a velmi komplikovanou rekonstrukci, která je vzhledem k organizaci operačních výkonů rozdělena do čtyř etap.
Počátkem listopadu zvýšila bankovní rada České národní banky základní úrokové sazby. Letos již podruhé. Přestože se první zvyšování na hypotečních sazbách příliš nepodepsalo, každé další se na výši mezibankovních sazeb, které ovlivňují ceny úvěrů, může znatelněji projevit.
Ilustrační foto
Muži, který ve středu vypil v supermarketu celý rum za 99 korun, hrozí vězení. Ukázalo se totiž, že byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost.
Štefánikova ulice v Brně Foto: Centrum news
Opilý muž se svým volně pobíhajícím psem ve středu večer na Štefánikové ulici ohrožoval cestující. Svou nevyrovnanou chůzí totiž vstupoval do silnice i kolejí.
Ilustrační foto
Jihomoravští záchranáři dnes zasahovali u nehody vrtulníku, který se zřítil u tuřanského letiště v Brně. Podle prvních informací od záchranářů byli na místě dva středně těžce zranění muži.
Jihomoravští záchranáři zasahovali u osmi případů s tichým zabijákem Foto: Centrum news
Osm pacientů po otravě oxidem uhelnatým ošetřovali během jediného týdne počínaje středou 29. listopadu jihomoravští zdravotničtí záchranáři. Dva pacienti museli být následně ve vážném stavu transportovaní vrtulníkem na specializované pracoviště v Ostravě k léčbě v hyperbarické komoře.