Reklama
reklama

Zpravodajství

Po dvou letech mají návštěvníci Zelného trhu možnost spatřit barokní kašnu Parnas v těchto jarních dnech opět napuštěnou vodou, tak jak jsou na ni zvyklí.
Stáří: 15 hodin 1 min
Přívětivé letní počasí svádí k tomu využít možností brněnských parků, strávit příjemné odpoledne na dece a dopřát si sklenku vína či dobře vychlazenou dvanáctku. Jenže pozor. Právě sklenka něčeho ostřejšího vás může dostat do problémů.
Na Transfuzním a tkáňovém oddělení Fakultní nemocnice Brno se v pátek 28. dubna 2017 u příležitosti blížící se filipojakubské noci uskuteční tzv. čarodějnický odběr krve.
Jihomoravská metropole již loni zabodovala u zahraničních serverů a médií a její oceňování pokračuje i letos. Zatímco u návštěvníků z cizojazyčných zemí vyhrává především svým kavárenským zázemím a bary, místním a těm, kdo do města dojíždí za prací, brněnský noční život působí spíše potíže.
O víkendu 22. – 23. dubna 2017 pořádá Technické muzeum v Brně přehlídku techniky. Kromě historických vozidel hromadné dopravy bude vystavena současná i historická hasičská technika.
Brněnská Zoo má v letošním toce opravdu velké množství nových přírůstků. Tím posledním je teprve třídenní velbloudí samička Valerie, která se má čile k světu a už nyní je vidět ve výběhu se zbytkem stáda.
Kometa se dočkala! Ve finálové jízdě fantastickým způsobem a skóre série 4:0 přehrála obhájce loňského titulu Liberec a slaví po jedenapadesáti letech mistrovský titul. Generální partner tohoto hokejového klubu, pivovar Starobrno, posílá fanouškům slíbený dárek: 12 000 piv!
Již tento pátek a sobotu proběhne druhý ročník Slavností medvědího česneku na Zelném trhu. Medvědí česnek patří k jarním bylinám a je ideální na doplnění Vitaminu C po zimě.
Ani ne tři měsíce působila v Brně společnost Uber, která se dá označit za alternativní taxislužbu. Společnost Uber však porušuje či obchází pravidla platná pro všechny ostatní taxislužby a z toho důvodu ji soud předběžným opatřením zakázal.
Během následujících dnů dojde v Krkoškově ulici v městské části Brno-sever ke kácení jednoho ze vzrostlých stromů tamní lipové aleje. Kácení je nevyhnutelné v důsledku havárie vodovodu, ke které došlo v dopoledních hodinách.
I dnešní třetí finálový zápas brněnské Komety s Bílými tygry z Liberce bude možné sledovat na 2 velkoplošných obrazovkách na Zelném trhu.
První dubnový den s sebou přináší množství více či méně povedených žertů. Ten letošní však znamenal i podstatnou změnu ve světě hypoték.
Počátek dubna přinesl nejen aprílové počasí, ale především naději pro dvě největší tuzemská města. V Brně ani v Praze se totiž neuskuteční hororové scénáře, podle kterých by v roce 2020 dle současného stavebního zákona skončila platnost starých územních plánů.
Od devatenáctého století byla Vlněna součástí odvětví, které výrazně ovlivňovalo chod Brna, v sedmdesátých letech zde pracovalo pouze v prvním závodě až osmnáct set zaměstnanců.
V brněnské Zoo se těší hned ze tří nových přírůstků. Včera se narodilo mládě jelena milu, které se má čile k světu a zároveň z Belgie přicestoval páreček klokanů bažinných. Návštěvníci je uvidí v průchozí expozici společně s klokany žlutonohými.
Také na letošní sezonu jsou pro turisty připraveny komentované vyhlídkové jízdy minibusem. Zájemci tak mají možnost nasednout a vyrazit na místa, která jsou při pěší prohlídce města obtížněji dostupná. Nabídka je letos rozšířena na tři okruhy a poprvé vyrazí minibusy do terénu již v pátek 14. dubna.