Reklama
reklama

Zpravodajství

Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že nenastanou žádné komplikace, započnou stavební práce v listopadu tohoto roku.
Stáří: 9 hodin 1 min
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen v růžové. Symbolicky se opět na podporu akce rozsvítí růžově fontána před Janáčkovým divadlem.
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
Foto z nehody Foto: ZZS JMK
Osobní auto srazilo v neděli večer chodkyni středního věku. Nehoda se stala v Brně na ulici Poříčí. Žena svým zraněním na místě podlehla.
Jak se žilo v totalitním Československu v letech 1948–1989? Zakusit atmosféru tehdejší doby mohou návštěvníci projekčního dómu, který se počínaje dneškem nachází na náměstí Svobody.
Tramvajová trať v Bohunicích Foto: Kopeme za Brno
V Brně byla v pondělí slavnostně zahájena stavba tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu, která usnadní cestování desítkám tisíc lidí denně. Evropské dotace pokryjí 85 procent z celkových nákladů, které činí 1,4 miliardy korun.
Loď Dallas opustila břeh brněnské přehrady na konci února, po sedmi měsících se práce na nejnáročnější etapě oprav chýlí ke konci. Plavidlo se mezi ostatních šest lodí Dopravního podniku města Brna zařadí v průběhu příští plavební sezóny. Vedení DPMB rozhodlo, že se lodi vrátí původní jméno Moskva.
Do 22 nových bytů by se do konce příštího roku mohli nastěhovat noví obyvatelé. Další z neobydlených a chátrajících domů v bezprostřední blízkosti brněnského středu města se totiž dočká rekonstrukce. Radní již vybrali zhotovitele stavby a naplánovaný je i harmonogram prací.
Mobilní aplikace postupně přestávají být doménou pouze mladých lidí. Například sociální sítě Facebook nebo Instagram si našly své uživatele i mezi staršími lidmi. Pro některé ale stále zůstávají spíše španělskou vesnicí než každodenní zábavou.
Téměř 200 tisíc korun. Tolik z brněnského rozpočtu poputuje na hodiny, které se po dvou letech vrátí na původní místo u křižovatky s ulicí Jiráskovou na Konečného náměstí.
Náměstí před a po plánované rekonstrukci Foto: MMB
Už několik let čekají lidé z městské části Bosonohy na rekonstrukci Bosonožského náměstí, které by se stalo reprezentativním centrem Bosonoh. V současnosti je vypracován návrh studie, se kterým se veřejnost bude moci seznámit ve čtvrtek 24. října ve stanu v horní části náměstí nad kaplí.
Hraje pro vás prim aktivní a zdravý životní styl? Chcete to nejlepší dopřát nejen sobě, ale především své rodině a dětem? Zaměříte-li se na pečlivý výběr potravin, které jim naservírujete, máte vyhráno.
Černá stavba v Bohunicích Foto: MČ Brno-Bohunice
Rada města Brna ve středu doporučila Zastupitelstvu města Brna poskytnout 23 232 korun na odstranění černé stavby v městské části Brno-Bohunice. Jedná se o chátrající dřevěný podsklepený objekt.
O dva měsíce dříve oproti plánům se podaří zprůjezdnit ulici Lerchovu a Klácelovu. Brněnští radní schválili dohodu se zhotoviteli o předčasném užívání obou ulic. Původně měly být uzavřené do konce ledna 2020. Řidičům i chodcům se ale zpřístupní na konci listopadu.
Snížení počtu parkovacích míst. Takový je hlavní argument petice, kterou na brněnský magistrát zaslali obyvatelé oblasti kolem ulice Gorkého. Zástupci magistrátu, Brněnských vodáren a kanalizací a zhotovitel stavby jejich hlasy vyslyšeli a po vzájemné dohodě přišli s řešením.
Vizualizace Foto: Atelier 99
Objekt brněnského stavitele Josefa Arnolda dlouhá léta chátral. Snahy o jeho záchranu trvají několik let a nyní se podařilo dospět do zásadní fáze. Projekt získal potřebné uzemní a stavební povolení. Nyní se připravuje žádost o dotaci z norských fondů.