Reklama
reklama

Zpravodajství

Je jedním z nejcennějších pozdně barokních skvostů na jižní Moravě a zároveň jednou z dominant města okurek.
Stáří: 1 den 1 hodina
Líšeňská lokalita Kostelíček patří k oblíbeným místům Brňanů. Zachovat jedinečný ráz oblasti by měla pomoci jasná pravidla pro zdejší budoucí stavební činnost. V okolí poutního místa a národní kulturní památky kaple Panny Marie Pomocnice tak budou moci vyrůst pouze nízkopodlažní rodinné domy.
Zaplatit 20 korun, nechat tu zaparkovaný vůz až na půl dne a za cílem své cesty pokračovat městskou hromadnou dopravou či na vlastní pěst. To umožňuje řidičům nově vzniklé parkoviště u líšeňského Zetoru. Je v režimu P+R, tedy zaparkuj a jeď.
Před rokem získalo místo při ulici Rooseveltova nový název, nyní město plánuje i jeho novou podobu. Kvůli proměně parku Danuše Muzikářové je nutná změna regulačního plánu městské památkové rezervace a s tím související změny územního plánu. Vyroste tu i nová budova.
V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna zrušil školní autobusové linky a upraví provoz ostatních. Školní spoje nejedou od středy 14. října, omezení provozu ostatních linek čeká cestující v týdnu od 19. října.
Vláda přijala dne 12. 10. 2020 krizové opatření v souladu s krizovým zákonem a ukládá hejtmanům aby od dnešního dne tj. 14.
Lidé mohou opět křižovat Brno městskou hromadnou dopravou z pohodlí domova. V prodeji je totiž druhé vydání hry Brno Šalinou, která byla hitem loňských Vánoc. Společenská hra, jejímž autorem je brněnský dopravní podnik, přináší oproti první verzi několik vylepšení.
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otevřela druhé odběrové místo pro testování onemocnění COVID-19. Kapacita testování se tím zvýší na 250 lidí denně.
Probudit rychlostní kanoistiku na řece Svratce a vrátit Brno zpět mezi českou špičku – členové TJ Lodní sporty Brno představili projekt na obnovu chátrající loděnice na ulici Veslařská v Jundrově.
Zeleň, zahrádky, cyklostezky, výšky budov, nová výstavba – to jsou horká témata, která nejvíc rezonovala projednáváním návrhu nového Územního plánu města Brna. Od 8. října do 27. listopadu se mohou lidé s těmito tématy seznámit na výstavě v brněnském Urban centru u Staré radnice.
Dopravními komplikacemi a zmatky na křižovatkách si v průběhu října projdou někteří řidiči v Brně. V rámci zefektivnění fungování dopravy dojde k další fázi rekonstrukcí světelných signalizačních zařízení.
V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací začínají dnešním dnem platit u všech vstupů do Fakultní nemocnice Brno zpřísněná hygienická opatření. Dojde také k omezení vstupu do jednotlivých areálů.
Pivovar Starobrno vždy pečlivě sleduje, jaká piva chutnají jeho štamgastům a pivařům. S cílem vyhovět jejich vysokým nárokům proto realizoval průzkum, který jasně ukázal na rostoucí oblibu velmi hořkých piv.
V Norsku vyroste v nejbližších letech nová továrna na výrobu baterií o celkovém výkonu 32 GWh. Její součástí má být i první prototypová výrobní linka na lithium-sirné baterie, které využívají patentu českého vědce Tomáše Kazdy z Ústavu elektrotechnologie VUT.
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně funguje od včerejšího dne tzv.rouškomat. Nemocnice takto vychází vstříc zejména pacientům, kteří přicházejí do jejího areálu před nebo po otvírací době lékáren a nemají s sebou žádné ochranné pomůcky.
Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice nabízí od včerejšího dne návštěvníkům infocentra výstavu Voda a civilizace, která společně s komentovaným výkladem k provozu elektrárny rozšiřuje celkové pojetí významu vody pro existenci naší společnosti a důležitost šetrného hospodaření s touto životadárnou t