Reklama
reklama

Zpravodajství

V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
Stáří: 15 hodin 48 min
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce zaměřené na plnění smluvních přepravních podmínek.
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové klimatizované autobusy.
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření galerijního místa pod širým nebem.
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
Rekreační areál na Kraví hoře připravuje řadu novinek pro své návštěvníky. Jde především o modernizaci odbavovacího systému, díky které bude možný nákup vstupenek on-line, dobíjení kreditů a další užitečné služby.
Během dnešní noci se přes Brno opět přehnala silná bouřka. Vítr, který ji doprovázel, napáchal množství škod. Na Veveří vlála plachta na trolejovém vedení.
Během dnešní noci zasahovali jihomoravští hasiči hned u několika desítek událostí. Nejvíce práce měli na Blanensku a Vyškovsku.
Od pátku do neděle se v Brně bude konat již druhý ročník největšího letního multižánrového festivalu Maraton hudby Brno. Hudební program ozdobí exkluzivní trojice představení nového cirkusu, chybět neubude pouliční divadlo, kouzelník či dětský karneval.
Téměř sto čtyřicet tisíc korun získala MŠ Soukenická na zahradní hřiště pro děti od supermarketu Lidl na Dornychu. Sbírkovou akci podpořil každý, kdo v prodejně nakoupil za více než tři sta korun.
K neobvyklému způsobu krádeže vyjížděli brněnští strážnici do zábrdovického hypermarketu. Žena se tam pokusila vynést husu pod sukní.
Druhý srpnový víkend bude patřit kromě festivalů Maraton hudby a Na prknech i tradičnímu Dnu Brna. Oslavy 372. výročí úspěšné obrany Brna před švédským vojskem se odehrají v centru města a na Kraví hoře.
O tom, že vyprošťování z nákladních vozů není snadné, ví hasiči své. Bezpečnostní prvky na vozidlech mnohdy při vyprošťování komplikují snahu záchranných složek o rychlé vyproštění zraněných.
V novém školním roce přibudou místa v brněnských mateřských školách. Díky stavebním úpravám a výstavbě nových pavilonů ve třech mateřských školách a vybudování nové mateřské školy na Kamechách vznikne deset nových tříd pro 280 dětí.