Reklama
reklama

Zpravodajství

Osmdesát let. Právě tolik letos uplyne od odhalení pomníku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v Rudici na Blanensku. Vzhledem k tehdejším složitým politickým poměrům stála socha před místní základní školou jen několik let.
Stáří: 6 hodin 32 min
Na dělovém bastionu hradu Špilberku mohou návštěvníci zhlédnout výstavu velkoplošných panelů, které zachycují vybrané exponáty ze sbírek Muzea města Brna prostřednictvím snímků z elektronových mikroskopů. Expozice je volně přístupná a potrvá do poloviny září.
V českých končinách nevídanou operaci provedli doktoři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Pacientovi s těžkým poškozením levé končetiny úspěšně implantovali lopatku včetně ramenního kloubu. Operace se uskutečnila 15. května 2018 pod vedením přednosty I. ortopedické kliniky Tomáše Tomáše.
V sobotu 26. května začne na brněnském výstavišti Festival RE:PUBLIKA.
Více než tři sta nových obyvatel najde svou adresu v severozápadní části jihomoravské metropole nedaleko oblíbeného sídliště Kamechy.
Startuje poslední, čtvrté kolo šifrovací hry „Brno, co není“. Tentokrát se soutěžící seznámí s projektem Voda v Brně, který zahrnuje protipovodňová opatření na hlavních brněnských tocích, kterými jsou Svratka, Svitava a Leskava a dále revitalizace Staré Ponávky a Holáseckých jezer.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V letních měsících plánuje DPMB rekonstruovat několik tramvajových tratí. Cílem prací je především modernizace jednotlivých úseků. Opraví se 3 kilometry tratí za více než 220 milionů korun.
Radnice městské části Brno-střed poskytla prostor, takzvanou Galerii schody, pro výstavu semestrální práce studentů Fakulty architektury VUT Brno. Jedná se o rozsáhlý prostorový model Kraví hory, upravený podle vizí a představ studentů.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Festivaly jídla, nebo chcete-li food festivaly, jsou hlavně poslední roky velmi oblíbené. Ochutnat něco nového od různých restaurací na jednom místě nabídnou také čtyřdenní Slavnosti dobrého jídla, které začínají dnes na náměstí Svobody.
Současné trendy a rychlý a aktivní život se promítají do všech našich činností. Nejinak je tomu v rámci realitního trhu, především pak v odvětví kancelářského byznysu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Velké opravy silnic a mostů v Jihomoravském kraji se začnou uskutečňovat od letních prázdnin. Jako každý rok tak bude červenec i srpen ve znamení objížděk a jiných dopravních změn.
V centru Brna se v úterý dopoledne uskuteční tzv. Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici. Průvod odstartuje v 11. hodin u vchodu Leitnerova Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, končit pak bude na Mendlově náměstí.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
K opuštěnému miminku, které bylo zamčené v autě, kolemjdoucí přivolali strážníky. Po jejich příjezdu přišel k autu i majitel, odemkl jej a všem se ulevilo. V kočárku totiž ležela panenka, která svým vzhledem vypadala jako věrná kopie miminka.
Žijete v jihomoravské metropoli a poohlížíte se po novém bydlení? Plánujete se do Brna přestěhovat například za prací? Jaké jsou vaše aktuální možnosti na brněnském trhu s nemovitostmi?
Strach, nejistota, ale také obavy z budoucnosti lokality. Takové emoce stále provázejí situaci kolem umístění nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici do bývalé budovy léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci.
Unikátní a jedinečný zážitek čeká na všechny návštěvníky oblíbeného brněnského nákupního centra AVION Shopping Park. Ve dnech 4. – 25. května totiž jeho prostory ovládnou postavy z kultovní vesmírné ságy Star Wars. Na každého, kdo se zde zúčastní soutěže, navíc čeká jistý dárek.