Reklama
reklama

Zpravodajství

Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
Stáří: 8 hodin 44 min
Oblíbený herec a majitel brněnského divadla Bolek Polívka se 22. 2. 2020 oženil. Vzal si svoji dlouholetou partnerku Marcelku.
Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
Radní na svém zasedání upřesnili rozsah investic na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Jedná se o vyšší částku, než byla původně odhadována.
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny byl vyšetřen mladý muž s teplotou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby se zrovna nevrátil z Itálie.
Na levém břehu přehrady se nachází turistická pěší trasa Zouvalka, která se dočká rekonstrukce a terénních úprav. Práce začnou v březnu.
Včera byla svolána Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje. Stalo se tak kvůli rychle se šířícímu koronaviru v Itálii a letecké lince z Bergama, která přilétá do Brna pravidelně dvakrát týdně.
Královna českého crossoveru Gaia Mesiah a její turné k nové desce Refresh in Golden Hive Live 26. března na brněnské Flédě. Chystá se divoká koncertní energie doprovázená pozměněnými aranžemi a novou dynamikou starších songů.
Padesát milionů korun pomůže zrealizovat tři nové stavby silnic v Jihomoravském kraji. Stane se tak v letošním roce.
Na ulici Vranovská se do baru vloupala dvojice zlodějů. Když zloději nenašli žádné peníze za barem, rozhodli se ukrást něco zcela jiného. Zřejmě chtějí se zlodějinou praštit a vydat se na pěveckou dráhu.
Léta plánovaná oprava Merhautovy ulice začne s prvním březnovým dnem. Za čtyři měsíce stavebních prací získá jedna z hlavních dopravních tepen městské části Brno – sever novou tramvajovou trať i povrch vozovky.
Dvanáct nových sanitek. Tolik vozů v celkové hodnotě přes 26 milionů korun získají dle rozhodnutí krajských radních Jihomoravský kraj vozový park Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) a Nemocnice Kyjov.
Psychologové z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně upozornili na běžné seznamování starších dětí na internetu. Většina z nich se se svými vrstevníky i setká. Psychologové říkají, že i když existují rizika, jde o běžnou součást dospívání.
Včera rada Jihomoravského kraje doporučila krajskému zastupitelstvu schválení humanitární pomoci čínským provinciím Hebei, Guangdong a Hainan. Pomůže jim zhruba jedním milionem korun v boji proti koronaviru.
Pondělní ráno bylo pro obyvatele Kuřimi plné strachu a nevědomosti. Téměř tři sta obyvatel totiž muselo být evakuováno. Důvodem byla bomba, která zde byla objevena.