Reklama
reklama

Krimi

K plamenům šlehajícím do výše čtyř metrů vyjížděli dnes o půl šesté ráno brněnští strážníci a hasiči do zahrádkářské kolonie poblíž Kamenného vrchu v Novém Lískovci. U chaty postávali její dva obyvatelé, kteří strážníkům objasnili, že v chatě nikdo další není.
Stáří: 2 dny 8 hodin
Zapálené auto Foto: PČR JMK
Policisté v minulých dnech ukončili vyšetřování případu tragické nehody, při které umřel chodec, a předali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby. Muže, který od nehody ujel, viní kromě jiného za usmrcení z nedbalosti. Muži hrozí šest let vězení.
Do nesnází se dostala o víkendu devadesátiletá žena, které přivolala telefonátem na linku 156 pomoc její sousedka.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Jak brzy může přijít první zklamání, poznal v noci na neděli mladý návštěvník žabovřeské diskotéky. Během noci ztratil mobil, a když ho hledal, zjistil, že se nachází v kabelce dívky, která si dříve v noci získala jeho sympatie. Opilá šestnáctiletá dívka pak utíkala před policií.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Nepozornosti dvou žen využili v úterý v dopoledních hodinách kapsáři. V prvním případě si zatím neznámý pachatel vyhlídl cizinku, která procházela středem města Brna, a v nestřeženém okamžiku rozepnul hlavní kapsu u batohu, ze kterého odcizil peněženku s hotovostí pětašedesát tisíc korun.
Radnice v Kyjově na Hodonínsku se včera kolem deváté hodiny ranní hemžila policisty. Anonym jim oznámil, že se tam ukrývá bomba. Muži zákona včetně speciálně vycvičeného psa celou budovu prohledali, žádnou výbušninu však nenašli.
Co není přibité, to dříve či později někdo ukradne. O tom se přesvědčili policisté z brněnských Žabovřesk, kteří minulý týden přijali oznámení o krádeži takzvaného broukoviště, čili domova zlatohlávků skvostných.
Důvěřivá seniorka naletěla dvěma podvodníkům. Ti ji obrali o hotovost i zlaté šperky. Podvodníci ze seniorky vymámili peníze minulý čtvrtek na Břeclavsku poté, co se jeden z mužů vydával za jejího pravnuka a žádal o půjčku.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Opilý muž se v úterý dopoledne obnažoval na Malinovského náměstí. Jedním z jeho cílů se stala i maminka s kočárkem. Agresivní muž v ruce držel půllitr plný piva a vykřikoval sprostá slova.
Říká se, že pachatel se vždy vrací na místo zločinu. V případě 25letého muže ze Znojma toto pravidlo platí bez výjimky. Minulý měsíc si ve městě na levém břehu Dyje dvakrát zašel do obchodu a měl odcházet s bundou naditou erotickými pomůckami.
Pohřešovaná dívka Foto: PČR JMK
Rodinní příslušníci a policisté pátrají po pohřešované dvanáctileté dívce z Hodonínska. Ta v neděli odešla ze svého bydliště a matce napsala vzkaz, že se nevrátí. Policisté po ní od té doby pátrají, ale zatím bez úspěchu.
Kooperace hlídek městské policie vyústila v noci na sobotu dopadením mladíka podezřelého z trestného činu.
Hlídka městské policie směřující v pondělí odpoledne před budovu vlakového nádraží v centru Brna získala od pracovníka operačního střediska informaci o napadání dvou mužů.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Zoufalý ženský hlas oznámil v noci na dnešek na linku 156, že v židenickém bytě dochází k napadání ze strany bývalého přítele.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Brněnští policisté řeší pokus o vraždu. Ze zločinu jsou obvinění tři mladí muži, mezi kterými je jeden středoškolský a jeden vysokoškolský student. Zraněného měli napadnout v parku v Žabovřeskách a odvést ho do lesa.
V pátek pozdě večer zasahovali strážníci v podniku na Jakubském náměstí, kde údajně došlo k incidentu mezi trojicí žen.