Reklama
reklama

Tip na víkend. Vyrazte do muzeí či za včelami

Volné dny tentokrát beze zbytku naplní kultura. Hned několik akcí se nahromadilo a zve na návštěvu. Vyhlášená Muzejní noc ukáže výstavní prostory nejen v tajemném hávu tmy, ale nabídne také spoustu doprovodných akcí. Hlediště zase zaplní Divadelní svět Brno s tím nejlepším nejen z tuzemských divadel. Ponava fest bere ztečí celý park Lužánky.

Hlavní festivalový víkend přinese řadu divadelních zážitků. Divadelní svět Brno se letos dramaturgicky rozletěl do více stran a vybere si i ten nejzarputilejší divák. Těšit se můžou také děti a mládež, pro které je připraven samostatný program. V rámci festivalu se můžete vypravit třeba také do divadelního zákulisí, prozkoumat, jak se dělá představení a mnoho dalšího.

Sobotní šestá hodina pozdně odpolední znamená začátek Muzejní noci. Až do půlnoci bude možné navštívit Moravskou galerii, hrad Špilberk, Moravské zemské muzeum a mnoho dalších institucí v Brně a okolí. Jako již tradičně budou jezdit speciální autobusy mezi vzdálenějšími muzejními destinacemi, například Česká – Technické muzeum, Mahenův památník – Česká – Muzeum romské kultury a další. V kasematech se chystá divadelní představení k výročí uvěznění Silvia Pellica na Špilberku a v Mendelově muzeu navštivte výtvarnou dílnu pro děti.

Jak to vypadá ve včelím úlu, se dozvíte v pátek odpoledne ve Středisku volného času Lužánky. 19. květen je totiž Dnem včel. Zjistíte, jaké role zastávají jednotlivé včely i jak se stáčí med. Dokonce se můžete těšit na první letošní stáčení medu. Kdybyste se chtěli dozvědět o medonosném hmyzu ještě více, vydejte se v sobotu na Čmeláčí den do židenického parku Bohumila Hrabala. Na komentované prohlídce se představí čmeláci, včely drvodělky a také aktuální květena.

Do Lužánek se můžete vydat po celý víkend, tentokrát ale přímo do parku. Proč? To jistě nepřeslechnete! PonavaFest hned na několika stagích přináší hudbu, umění a všeobecnou zábavu všem kolemjdoucím. Nevynechejte večerní světelnou instalaci mnichovské umělecké skupiny LumenArtist nebo stand up výstup Nikoli Džokić a mnoho dalšího.

Pokud chcete ještě podnítit svoji zvědavost, nevynechejte Den otevřených dveří na Krajském úřadě Jihomoravského kraje. Budova na Žerotínově náměstí budí svým vzezřením zájem a v sobotu přichází jedinečná možnost zjistit, co se v ní vlastně nachází. Připravena bude zážitková prohlídka a velké množství dalšího programu. Těšit se můžete třeba na módní přehlídku, vystoupení folklorního souboru nebo líčení a česání v moravském duchu.

Na Kraví hoře startuje v sobotu už 8. ročník Běhu pro paměť národa. Zaběhnout si můžete různě dlouhé trasy a výtěžek půjde na další práci organizace Post bellum, která v Paměti národa schraňuje dějiny 20. a 21. století v příbězích jednotlivých pamětníků – lidí, kteří by byli jinak zapomenuti a jejich hrdinství a činy s nimi. Akce začíná ve dvě hodiny.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fandíte vědě a chcete se o různých tématech dozvědět více do hloubky? Stavte se do VIDA! na Rande s vědou. Je to nový program, kdy si do VIDA! zvou zajímavé hosty na vědecké večery. Ve středu 22....
18.05.2024 - 08:39
Ředitelství silnic a dálnic a Město Brno zvou veřejnost na prohlídku stavby důležité části Velkého městského okruhu V Brně.
17.05.2024 - 08:29
Koho volit, vám neporadíme, ale přinášíme ostatní praktické informace týkající se voleb do Evropského parlamentu. Kdy a kam jít volit, dokdy a kde si vyřídit voličský průkaz a co dělat, když budete v...
16.05.2024 - 07:56
Spojit příjemné s užitečným a zároveň si dopřát nevšední zážitek. Nejen fanoušci historie, retro stylu, a především pak dopravních prostředků, se po zimní pauze opět dočkali a po Brně i jižní Moravě...
15.05.2024 - 07:28
Zažít Jurkovičovu vilu jinak. To nabízí rodinám s dětmi program nazvaný Tajemství pavučiny, který se v jedné z nejvýznamnějších brněnských secesních památek z přelomu 19. a 20. století uskuteční v...
14.05.2024 - 07:09
Více sluníčka a delší dny jsou pro řadu lidí důvodem k radosti. Současně bychom se ale měli mít na pozoru. Právě ultrafialové záření je hlavní příčinou vzniku rakoviny kůže. V polovině května se...
13.05.2024 - 16:44
Komentáře