Reklama
reklama

O víkendu bude z čeho vybírat. Noc divadel, festival Jeden svět či módní přehlídka

S víkendem opět ožívá řada zajímavých akcí. Stále probíhají Dny elektronové mikroskopie, zhlédněte filmovou nabídku festivalu Jeden svět nebo vyrazte na brněnskou Noc divadel. Módní přehlídku s doprovodným programem pak navštivte v bývalé káznici na Cejlu.

O víkendu vrcholí Dny elektronové mikroskopie. Po celém Brně se konají různé tematické přednášky, workshopy, výstavy nebo exkurze do běžně nepřístupných laboratoří. Chybět nebudou ani soutěže či aktivity pro rodiny s dětmi. Podrobnosti hledejte na https://dembrno.cz/program/.

Dále zavítejte na expozici Space Mission, kterou hostí brněnské výstaviště. Uvidíte stovky originálních exponátů z cest do vesmíru, mezi nimi třeba unikátní sbírku skafandrů i reálné modely vesmírných lodí. A pokud nestihnete výstavu v nejbližších dnech, nesmutněte – potrvá totiž až do 1. září.

Zároveň běží festival Jeden svět, jenž už přes čtvrtstoletí představuje dokumentární filmy o lidských právech z celého světa. Kromě toho se počítá s doplňkovým programem v podobě výstavy Mluvíš o násilí? či rozmanitých besed. O promítaných snímcích zjistíte více na webu.

Pátek a sobota patří festivalu Lektvar věnující se studentské herní tvorbě. Akce se zaměřuje nejen na digitální hry, ale i deskové nebo prostorové. Dějištěm festivalu se stane Fakulta výtvarných umění VUT v Brně a kreativní hub KUMST. Co vše se chystá, se dočtete na webových stránkách projektu.

V sobotu se uskuteční také každoroční Noc divadel. Kulturní svátek nabídne noční prohlídky, divadelní dílny, diskuze s tvůrci i představení – a to zdarma, případně za symbolické vstupné. Přijít můžete i do bývalé káznice na Cejlu na festival Lidskosti, který pořádá od 15.30 hodin čtveřice brněnských středoškolaček. Součástí bude netradiční módní přehlídka, výstava fotek, debata, přednáška či projekce.

Blíží se dobročinný Maraton s roztroušenou sklerózou. Mezi sobotní 10. a 17. hodinou si v lázeňském komplexu na Rašínově vyzkoušíte kruhový trénink, tanec na židlích nebo smíchocviky. Z dobrovolného vstupného se pacientům s roztroušenou sklerózou nakoupí rehabilitační pomůcky a zaplatí pohybové terapie.

Ani letos Brno nevynechá Hodinu Země, kdy na 60 minut potemní hrad Špilberk, obelisk v Denisových sadech a Nová radnice. Všechny dominanty zhasnou v sobotu od 20.30 do 21.30 hodin. Sobota nabízí zajímavé dění také sportovním nadšencům, když od 10.30 hodin zabojují házenkáři Maloměřic doma se Strakonicemi v play-out nejvyšší soutěže mužů.

Zdroj: MMB

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26....
14.04.2024 - 10:30
Video ze čtvrteční noční jízdy mladého cyklisty by mohlo sloužit jako vysvětlující materiál, proč se někdy o opilých osobách lidově říká, že šněrují ulicemi.
12.04.2024 - 20:53
Jaro je v plném proudu a s ním přibývají i zajímavé akce. Dopřejte si o víkendu sérii kulturních zážitků či festival jídla na Špilberku. Nevynechejte však ani poznávání vesmíru, bazárek v kavárně či...
12.04.2024 - 15:00
Od premiéry slavné Gershwinovy Rapdosie v modrém letos uplynulo 100 let a Filharmonie Brno nemohla na toto výročí zapomenout. Na čtvrteční a páteční večer si pro diváky připravila koncerty nazvané...
11.04.2024 - 07:25
Vysokým krevním tlakem trpí velká část naší populace. Kromě vážných zdravotních rizik v podobě možného infarktu myokardu či mrtvice může tato diagnóza způsobit i další potíže, a to například snížení...
10.04.2024 - 11:00
Celková revitalizace a modernizace, propojení prostorů do jednoho tvůrčího místa nebo bezbariérovost. To jsou hlavní cíle rekonstrukce kulturního centra co.labs v brněnské ulici Kounicova. V místě,...
10.04.2024 - 07:27
Komentáře