Reklama
reklama

Nově otevřené kluziště na Moravském náměstí přivítalo první bruslaře

Do historického centra Brna se vrátilo kluziště. Ledová plocha vyrostla na centrální ploše opraveného Moravského náměstí na místě fontány a je součástí adventních trhů. Návštěvníkům, kteří se na ledu vůbec poprvé svezli v pátek při slavnostním zahájení, je otevřená každý den.

Bruslení na Moravském náměstí má tradici od roku 2017, kdy městská část Brno–střed provozovala ledovou plochu pod sochou markraběte Jošta. Na stejnojmenné náměstí, tentokrát ale do nově zrekonstruovaného parku, se nyní kluziště vrátilo. Je tak jediným místem, kde si lidé v centru Brna veřejně zabruslí.

Kluziště stojí na stávající ploše vodního prvku v parku na Moravském náměstí. Už během rekonstrukce jsme s jeho umístěním v parku počítali. Otevřené je každý den od 10.00 do 21.00 hodin. Pokud počasí dovolí, je provoz plánován minimálně do konce února 2024, sdělil Ing. arch. Vojtěch Mencl, starosta městské části Brno–střed, která sportoviště provozuje prostřednictvím své příspěvkové organizace Sportovní a rekreační areál Kraví hora.

Plocha se rozkládá na zhruba 800 metrech čtverečních. Naráz pojme až 120 návštěvníků, kteří u sportoviště najdou kompletní servis a zázemí. K dispozici jsou například převlékárny, uzamykatelné skříňky, pojízdné stánky s občerstvením i půjčovna bruslí, kde si příchozí vypůjčí i sportovní pomůcky pro začínající bruslaře.

Plné vstupné vyjde na 100 korun. Děti do 15 let, senioři a držitelé ZTP zaplatí 60 korun. Nejmenší bruslaři do 6 let bruslí zadarmo. Celkově vyjde provoz sportoviště městskou část na zhruba dva miliony korun.

Ideální stav bude, pokud se náklady na provoz uhradí ze vstupného. Kluziště ale neprovozujeme za účelem zisku, ale jako službu Brňanům. Od ledna začnou na bruslení chodit v rámci výuky zdarma děti z mateřských a základních škol,doplnil starosta Vojtěch Mencl.

Zdroj:ÚMČ Brno-střed

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře