Reklama
reklama

Jak strávit víkend? Zkuste s dětmi filmový kvíz nebo vyrazte na hokej

Pestré dění, které oživí Brno, nadchne o víkendu děti i dospělé. Zamiřte na pravidelný blešák v Alfa pasáži, navštivte dětský filmový kvíz Kina Art či podpořte hokejisty Komety při jejich domácích zápasech. Jaký program si vyberete vy?

Tradiční bleší trh Flea market opět míří do Alfa pasáže v centru města. Akce, jež se zaměřuje na sběratelství, řemesla, umění či použité zboží, se koná v sobotu od 9 do 16 hodin. Zváni jste také na zabíjačku, která se uskuteční ve stejný den v areálu RC Dragon Brno na Cacovické 9. Ochutnáte tam domácí speciality včetně jitrnic, tlačenky nebo uzeného masa. Organizátoři zároveň ujišťují, že samotné zabíjení se na místě odehrávat nebude. Podrobnosti čtěte zde.

Dětem se naskýtá skvělý tip na nedělní odpoledne. V 16.15 startuje v Café Art dětský filmový kvíz určený nejen ratolestem, ale i jejich rodičům. Utvořte tým o maximálně pěti lidech, z toho jen dva mohou být starší 15 let. Kvíz se rozdělí na dvě části podle náročnosti a celkově má trvat asi 90 minut. Vstupenky získáte na stránkách Kina Art.

V neděli také zazní další ze série benefičních koncertů na podporu opravy kostela svatého Jakuba. Nadcházející vystoupení varhaníků Petra Otáhala s Antonínem Cábem bude hostit kostel svatého Augustina na náměstí Míru od 19.00 hodin. Více o obou umělcích se dozvíte zde, vstupné je dobrovolné.

Jestli rádi poznáváte historii a architekturu, přihlaste se na některý z víkendových termínů komentovaných prohlídek Jurkovičovy vily na úpatí Wilsonova lesa. Jde o jednu z nejvýznamnějších památek secesní architektury v Brně, o níž se přímo na místě dozvíte spoustu zajímavostí. Základní vstup stojí 115 korun a obstarat si jej můžete online.

Sportovní program se bude točit okolo hokejistů Komety Brno, kteří se pokouší dostat do horní čtveřice extraligové tabulky. Zatímco v pátek od 18.00 hodin přicestují do Winning Group Areny hráči Hradce Králové, v neděli následuje od 17. hodiny bitva s Karlovými Vary. Vstupenky jsou stále dostupné v internetovém prodeji.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře