Reklama
reklama

Co nabízí víkend v Brně: karneval v zoo, přednášky na hvězdárně nebo řadu exkurzí

Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o astronomii nebo zamiřte s dětmi na maškarní bál do zoo.

Po celý víkend se konají zajímavé exkurze ku příležitosti Mezinárodního dne průvodců. Díky nim poznáte, jak vypadalo Brno před sto lety, kudy dříve vedly městské hradby, či zavítáte do útrob Staré radnice. Vstupenky rychle mizí, poslední kusy seženete online.

Nakrmit můžete nejen svoji zvědavost, ale i žaludky. Na Veveří opět po roce hostí Slavnosti moravského uzeného a vína

Rušno bude do soboty na hvězdárně, která hostí cyklus přednášek Evropská jižní observatoř – královna astronomie. Zakupte si lístky na prezentace o výzkumu exoplanet, noční obloze nad Chile nebo o spoustě dalších témat. Podrobnosti včetně odkazu pro nákup lístků najdete zde.

S ratolestmi se vypravte na maškarní ples do Zoo Brno, jenž se uskuteční v sobotu od 14 do 16 hodin. Vítány jsou nejen zvířecí masky a program je vhodný i pro nejmenší děti. Přihlašování předem není nutné, pouze se platí za vstup do zoologické zahrady. Dějištěm karnevalu se stane přednáškový sál správní budovy.

O den později v zoo pořádají enrichmentový workshop, při kterém vyrobíte zvířatům nějakou hravou dobrotu na přilepšenou.

Ve stejný den se otevírá arboretum v nedalekých Řícmanicích. Dostanete tak jedinečnou šanci prohlédnout si v doprovodu odborníků vzácnou sbírku exotických jehličnanů. Chybět nebudou ani hry pro děti či bohaté občerstvení. Den otevřených dveří začíná v 9.30 a potrvá do 16.00.

Ze sportovních událostí stojí za pozornost galavečer bojových sportů organizace AMAP fighting. Brány kulturního domu Rubín, kde se akce pořádá, se otevřou sobotní 17. hodinou. Harmonogram zápasů a vstupenky jsou k dispozici zde. Ve stejný den i čas proběhne také brněnské derby v házenkářské extralize – hráči Králova Pole narazí na Maloměřice.

Zdroj: MMB

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26....
14.04.2024 - 10:30
Video ze čtvrteční noční jízdy mladého cyklisty by mohlo sloužit jako vysvětlující materiál, proč se někdy o opilých osobách lidově říká, že šněrují ulicemi.
12.04.2024 - 20:53
Jaro je v plném proudu a s ním přibývají i zajímavé akce. Dopřejte si o víkendu sérii kulturních zážitků či festival jídla na Špilberku. Nevynechejte však ani poznávání vesmíru, bazárek v kavárně či...
12.04.2024 - 15:00
Od premiéry slavné Gershwinovy Rapdosie v modrém letos uplynulo 100 let a Filharmonie Brno nemohla na toto výročí zapomenout. Na čtvrteční a páteční večer si pro diváky připravila koncerty nazvané...
11.04.2024 - 07:25
Vysokým krevním tlakem trpí velká část naší populace. Kromě vážných zdravotních rizik v podobě možného infarktu myokardu či mrtvice může tato diagnóza způsobit i další potíže, a to například snížení...
10.04.2024 - 11:00
Celková revitalizace a modernizace, propojení prostorů do jednoho tvůrčího místa nebo bezbariérovost. To jsou hlavní cíle rekonstrukce kulturního centra co.labs v brněnské ulici Kounicova. V místě,...
10.04.2024 - 07:27
Komentáře