Reklama
reklama

Židenice využijí Peer program, který pomáhá lidem bez domova

Městská část Židenice získala dotaci 150 tisíc korun od Jihomoravského kraje na projekt, který by mohl dostat do pracovního procesu lidi bez domova. Projekt se zrodil v lednu tohoto roku a od března začal.

“V Židenicích hodláme řešit problém bezdomovectví. Proto jsme navázali spolupráci s organizací Mezi4stěny, která pomáhá lidem v nepříznivé sociální situaci. Domluvili jsme se, že zmapujeme židenický terén, abychom získali povědomí o občanech bez domova, kteří by měli zájem dostat se z ulice a zkusit nějakou jednodušší práci,” uvedla Lucie Grůzová, místostarostka pro sociální rodinnou politiku MČ Brno-Židenice.

Koordinátor Peer programu je pan David Daniel, který neúnavně s lidmi bez domova mluví a pomáhá jim komunikovat s úřady. Po společné schůzce se bez váhání rozhodli těmto lidem pomoct.

“S paní Vilmou Vašíčkovou přišel pan Daniel za starostou Židenic. Paní Vilma už patnáct let obývá malou chatku v jedné zahrádkářské lokalitě v Židenicích. Dlouhodobě má zažádáno o sociální byt, ale několik let se stále pohybuje na dolních příčkách pořadníku. Peer program si získal podporu židenické radnice a máme snahu zprocesovat speciální přidělení sociálních bytů i pro paní Vilmu. Je nám jasné, že tato práce potřebuje jasné nastavení hranic, aby bylo možné dojít pozitivních výsledků.” shodla se Grůzová s koordinátorem programu panem Danielem.

Do projektu se zapojil Sociální odbor a organizace zřízené MČ jako mateřské a základní školy nebo zapsaný ústav Dobromysl Brno. 

“Díky zapojení všech aktérů jsme vytvořili první práce na dohodu o pracovní činnosti spíše jednorázového nebo pravidelného charakteru. Máme jak pozitivní, tak negativní zkušenost se zapojením do práce. I přes veškerou dobrou vůli člověka, je důležité odhadnout na co člověk zkrátka má a na co ne. Další fází je najít více prací, jak pro muže, tak pro ženy. Týká se to například úklidových a pomocných prací,” uzavřela Grůzová. 

Zdroj: MČ Brno-Židenice

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře