Reklama
reklama

Říjen v Zoo Brno - senioři i nositelé zvířecích příjmení mají možnost navštívit zoo za 10 korun

U příležitost Mezinárodního dne seniorů připravila Zoo Brno na sobotu 1. října vstup pro seniory za pouhých 10 Kč. Tradiční je také zvýhodněné vstupné za 10 Kč pro nositele zvířecích příjmení, a to v úterý 4. října v souvislosti se Světovým dnem zvířat.

Pro seniory bude v ten den k dispozici také vláček zdarma a komentovaná krmení tygra, lachtana, lemura a na Safari. Pro všechny návštěvníky bude k dispozici tzv. gerontooblek, který umožní alespoň na chvíli zestárnout a pochopit, proč je důležité mít pro seniory porozumění a trpělivost. Ve spolupráci se společností ADRA si otestují brýle zhoršující zrak, sluchadla tlumící sluch či zátěže, které způsobují tuhost kloubů.

Vstup za 10 Kč platí pro seniory nad 65 let při předložení dokladu (seniorská jízdenka MHD atp.). Akce je součástí Brněnských dnů pro seniory.

4. října si připomínáme Světový den zvířat připadající na svátek mnicha sv. Františka z Assissi, který zasvětil celý svůj život péči o zvířata. Pro děti a rodiče je připraven soutěžní kvíz zaměřený na ochranu, rekordy a další zajímavosti ze světa zvířat. Návštěvníci ho najdou v dotykových panelech v kamčatské chalupě, indiánském srubu, Exotáriu a Tropickém království. Každý nositel zvířecího příjmením má v tento den vstup do zoologické zahrady pouze za 10 Kč.

Možná jste milovníky kávy, ale možná nevíte, že její pěstitelé aktuálně čelí cenové i klimatické krizi. To je jeden z důvodů, proč bude i letos Zoo Brno hostit výstavu fotografií o životě pěstitelů kávy v Kolumbii s názvem Kávová krize. Vidět ji můžete v týdnu od 1. října do 8. října 2022 v areálu zoo u Exotária a také na venkovní zdi Střediska ekologické výchovy Hlídka v parku pod Špilberkem.

„Vyrazili jsme za pěstiteli kávy v jihoamerické Kolumbii. Díky jejich příběhům a fotografiím můžeme nahlédnout do života lidí, se kterými se běžně nesetkáme, ale většina z nás se s nimi nepřímo spojuje každé ráno. Náš šálek kávy může mít různé dopady na životy pěstitelů. Ti po dlouhá desetiletí čelí cenové krizi a v posledních letech také zesilujícím dopadům klimatické změny,“ vysvětluje autor výstavy Stanislav Komínek z organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která akci koordinuje.

Zdroj: ZOO BRNO

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře