Reklama
reklama

Co čeká cestující vlakem během letních měsíců v Brně a okolí?

Během začátku prázdnin rozhodně nebude zahálet dolní vlakové nádraží. Proč?

Využívat dolní nádraží budou muset někteří cestující kvůli výluce jedné koleje mezi hlavním nádražím a Židenicemi. Pracovat se zde bude necelý měsíc, od 4. července do 2. srpna.

Změny se dotknou i těch, kteří pojedou ve směru na Střelice. Kvůli plánované modernizaci a elektrizaci tratě se tu bude opravovat vždy jedna ze dvou kolejí. Dělníci se tu budou pohybovat až do poloviny letošního října. 

Co dál cestující v okolí Brna čeká? Měnit kolejnice a opravovat přejezdy se od 8. července do 28. července budou v úseku mezi Letovicemi a Březovou nad Svitavou. Výluky se týkají i regionální tratí. Až do konce srpna bude platit dlouhodobá výluka mezi Šakvicemi a Hustopečemi. Začátkem července nepojedou vlaky mezi Moravskými Bránicemi a Rakšicemi, na přelomu prázdninových měsíců pak mezi Zaječím a Kobylím.

Narozdíl od většiny regionů se Jihomoravského kraje jen lehce dotkla pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Tu zaregistrují lidé na trati 340 Brno – Uherské Hradiště. Vlak Os 4161 pojede o deset minut později. Z Kyjova bude odjíždět v 04:35 a do Veselí nad Moravou přijede v 05:03.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře