Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci vyvedli z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity ozbrojeného mladého muže

V sobotu 27. ledna o půl desáté dopoledne se na městskou policii přes tísňovou linku 156 obrátilo vedení Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

Budovu na Poříčí navštívil během dne otevřených dveří i mladý muž, který se údajně choval nestandardně. V aule byl společně s dalšími přibližně dvěma stovkami návštěvníků a na pracovníky působil velmi roztěkaným a neklidným dojmem. Během přednášky o fakultě prý vykřikoval a vypadal nervózně.

Univerzitní pracovníci nechtěli nic ponechat náhodě, a proto vyrozuměli strážníky. Během několika minut dorazila před budovu tříčlenná hlídka pořádkové jednotky městské policie a dvoučlenná hlídka z centrální služebny.

„Strážníci zjistili od akademických pracovníků další fakta i popis mladého muže a vydali se směrem k aule. Muže rychle našli, a aniž kladl jakýkoliv odpor, vyprovodili ho na ulici,“ popsal Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Po jejich dotazu mladý muž sám hned přiznal, že u sebe má legálně drženou krátkou střelnou zbraň. Přenášel ji skrytě pod oblečením, jak to nařizuje zákon. Doplnil, že ji u sebe nosí zcela běžně pro svou osobní ochranu. Dechová zkouška neprokázala, že by pil alkohol.

S ohledem na okolnosti strážníci přivolali policisty a případ jim předali k prošetření.

Reakce vedení fakulty byla velmi pohotová. Strážníci oceňují všímavost, obezřetnost a včasné oznámení. „Opatrnost je v podobných situacích na místě i pokud se informace o nebezpečí následně nepotvrdí,“ zdůraznil Luboš Oprchal.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. Počty zásahů podnikových hasičů...
25.02.2024 - 08:42
Lenka Filipová je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček, která se proslavila svým osobitým stylem a již jako hodně mladá dívka se zamilovala do francouzské hudby.
24.02.2024 - 08:03
Už máte víkendové plány? Jestli ne, inspirujte se našimi tipy. Objevujte zajímavosti o Brně při komentovaných prohlídkách k Mezinárodnímu dni průvodců, na hvězdárně navštivte seriál přednášek o...
23.02.2024 - 19:37
Prvními mláďaty roku 2024 jsou v brněnské zoo tři malí vlci hřivnatí. Na svět přišli na konci ledna, zatím se jim daří velmi dobře. Poslední štěňata těchto nejvyšších psovitých šelem byla v Zoo Brno...
23.02.2024 - 19:28
Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a...
22.02.2024 - 14:40
Nepříjemné překvapení čekalo v úterý večer na čtyřiadvacetiletou majitelku auta, které zaparkovala v brněnských Štýřicích.
22.02.2024 - 10:13
Komentáře