Reklama
reklama

Státní svátek i nasvícené památky. Co se chystá na prodloužený víkend?

Těšíte se na prodloužený víkend? Není divu, protože se připravuje spousta zajímavých akcí. Vše začne čtvrtečním nasvícením Špilberku na připomínku předčasně narozených dětí, následují pestré oslavy 17. listopadu a plavcům se zadarmo zpřístupní nově zrekonstruovaný areál za Lužánkami. Speciální program nemine ani děti na výstavišti.

Ve čtvrtek ve večerních hodinách se ponoří do purpurové záře hrad Špilberk i vybrané brněnské ulice. Půjde o připomínku Světového dne předčasně narozených dětí, jenž se slaví den poté. Právě v pátek ke Špilberku přibude nasvícené Mahenovo divadlo, u kterého až do 23. listopadu stojí fotografická výstava Velcí křehcí bojovníci na téma předčasně narozených miminek.

Atmosféra státního svátku se ponese pátečním festivalem Brněnský sedmnáctý. Akci hostí náměstí Svobody, Knihovna Jiřího Mahena i další místa v centru města. Zavzpomíná se na události osudových roků 1939 a 1989, na nichž se zásadně podílelo studentstvo. Právě zájemci s platným studentským dokladem zároveň mohou ve stejný den na Špilberku zdarma navštívit okruh Muzeum.

Na pátek si připravilo oslavu 150 let existence Uměleckoprůmyslové muzeum. Při této příležitosti začne výstava Made by Fire, která ukáže to nejlepší z českého skla, keramiky nebo porcelánu. Otevře se také stálá expozice Prvních třicet (1873–1903) zaměřená na úvodní éru instituce. Dorazte mezi 10. a 20. hodinou, vše důležité zjistíte ve facebookové události.

Pokračují i Dny sportovišť, díky nimž můžete v pátek od 8.00 do 21.30 zadarmo navštívit nově zrekonstruované bazény za Lužánkami. Jedinou výjimkou, kde se platí vstup, je wellness. Vrací se také MINT market, během nějž se Tržnice Brno naplní českým designem, autorskou módou, ručně vyráběnými šperky nebo spoustou dalších vydařených produktů. Páteční otevírací doba je 11.00–18.00 a sobotní 10.00–17.00.

S dětmi se vyplatí jít na výstaviště, kde se po celý víkend konají dvě velké akce. Jde o Čokofest, na němž se ponoříte do sladkých chutí i vůní čokolády, a balónkovou výstavu Pohádkový svět, kterou tvoří více než 60 tisíc ekologických balónků. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej či řadu dalších aktivit. Vstupenky a časový harmonogram obou akcí najdete pohromadě zde.

Prodloužený víkend přeje také sportu. Zhlédněte třeba derby florbalové první ligy mužů, které v pátek od 19 hodin obstarají brněnské týmy Hattrick a Gullivers. Zápas se uskuteční na menším hřišti STAREZ ARÉNY ve Vodově ulici, na místě se platí vstupné 50 korun.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře