Reklama
reklama

Konec jarních prázdnin zpestří masopustní veselí

Jarní prázdniny nastávajícím víkendem skončí, proto je potřeba užít si je do poslední minuty. Vyrazte třeba za masopustními oslavami – koná se jich po Brně hned několik. Šedé buňky mozkové potrápíte na Kvíz Open a láska se bude slavit už od soboty třeba na Flédě nebo v Kině Art. Mimi Art zve do divadla batolata a jejich rodiče.

Zamávat zimě a naladit se na přicházející jaro a velikonoční svátky, i to je poslání masopustu, kterým v sobotu 10. února ožije centrum města i hrad Špilberk. Na jeho velkém nádvoří se začne náležitě slavit už od 11.30 a ve 13 hodin rozveselí celý areál hradu průvod masek. Těšte se také na stánky s tradičními pokrmy a nápoji, soutěže pro děti, komentované bourání masa a další atrakce. To vše bude přístupné zdarma, nezastaví se však ani tradiční provoz hradu s výstavami a prohlídkovými okruhy. Děti v masce budou mít zdarma vstup do výstavy Lesem a na 16. a 18. hodinu je možné si zakoupit vstupenku (předprodej na brnoid.cz/cs/mumb-akce) na degustační masopustní komentovanou prohlídku hradu. Více na stránkách muzeumbrna.cz.

Tradiční masopustní průvod s hudbou, zpěvem a maškarami nabízejícími domácí lihoviny a drobné občerstvení vyrazí v sobotu také z tzv. brněnského Bronxu. Účastníci se sejdou ve 13.30 před kulturním centrem Káznice v parčíku pod platany, projdou Bratislavskou, Cejlem a přes Malinovského náměstí, náměstí Svobody a Zelný trh dorazí k FBB Klubu Na Dráze v Nádražní ulici. Tady bude program pokračovat kolektivním pochováním bečky, uměleckými vystoupeními a vyhlášením tomboly. Podrobnější informace najedete na stránkách kaznice.art.

Chcete se pobavit a nažhavit mozkové závity? Přihlaste se s kamarády na KVÍZ OPEN 2024. Akce, která se uskuteční v sobotu v Bobycentru, je největší svého druhu v republice. Soutěžící čeká turnaj tří kvízů, doprovodný program a zajímaví hosté. Informace a přihlašovací formulář najdete na https://akce.kviz.cz/kvizopen/.

Svátek všech zamilovaných klepe na dveře. V sobotu si protáhnete svaly na Pride Valentýnské Párty na Flédě, kde vystoupí PiNKBUS PLATFORM nebo DJ Pink Concrete. Pokud chcete pro drahou polovičku nebo pro své blízké pořídit něco pěkného, běžte v neděli do Kina Art na jarmark.

Že je divadlo nejen pro dospělé a odrostlé děti, zjistíte na festivalu Mimi Art. Třetí ročník se koná až do neděle v Divadle Polárka. Cílovou skupinou jsou děti do tří let a samozřejmě i jejich rodiče. Protože se letos akce rozrostla, některá představení se konají také v Klubu Leitnerova. Vypravit se můžete na Farbatolárium od Bábkového divadla Na rázcestí a pro rodiče je večer připraven Fat cabaret: lásky, strach a zen nekonfekčních žen.

Technické muzeum v Brně hostí novou výstavu, Ariel v českých zemích. Na ploše 600 m² představuje návštěvníkům anglickou značku motocyklů. Ta byla již od 20. let 20. století dovážena i k nám. Kromě 44 kusů motorek si prohlédnete také motory, součástky, poháry nebo prospekty a fotografie. Výstava bude veřejnosti přístupná pouze do 31. března.

Zdroj: MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře