Reklama
reklama

Jaké nás čekají o prázdninách změny a výluky v městské hromadné dopravě?

Se začátkem letních prázdnin a dovolených přechází od 29. června brněnská městská hromadná doprava na prázdninové jízdní řády. Největším letním projektem DPMB je modernizace tramvajové trati do Bystrce. Skončí v říjnu, provozu MHD se dotkne jen o prázdninách.

Provoz dopravy v období letních prázdnin

Od soboty 29. června do soboty 31. srpna 2024 se bude provoz MHD na linkách 1 až 84 řídit prázdninovými jízdními řády. Stejně tak nepojedou zvláštní autobusové školní spoje. V pátek 5. a v sobotu 6. července 2024 bude provoz všech linek MHD veden podle jízdních řádů pro SOBOTY.

Modernizace tramvajové trati v ulici Obvodová

Dopravní podnik města Brna na konci června zahájí práce na modernizaci tramvajové trati v ulici Obvodová, a to od zastávky Zoologická zahrada po smyčku Rakovecká. Opravu trati z roku 1983 vyžaduje její zhoršený technický stav. „Modernizace  dvoukolejného úseku dlouhého 1330 metrů bude spočívat ve výměně kolejového svršku, zřízení nového trolejového vedení a další protihlukové stěny. Také budou upraveny zastávky Zoologická zahrada a Přístaviště na bezbariérové,“ uvedl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Hlavní část projektu proběhne v červenci a srpnu. Dokončovací práce, které již nebudou mít vliv na provoz MHD, budou pokračovat až do října.

Náklady na modernizaci činí 143 miliónů korun. DPMB je pokryje z evropských fondů, konkrétně z Operačního programu Doprava.

Dopravní opatření

  • Tramvajová linka 1bude v provozu pouze v úseku Řečkovice – Vozovna Komín (výchozí zastávka Komín, smyčka);
  • Tramvajová linka 3 bude ukončena úvraťově v zastávce Kamenolom;
  • Tramvajová linka 10 bude ukončena všemi spoji v zastávce Vozovna Komín (výchozí zastávka Komín, smyčka);
  • Autobusová linka 52bude v provozu pouze v úseku Mendlovo náměstí – Žebětín, v Žebětíně s okružním průjezdem přes smyčky Ríšova a Bartolomějská a zpět směr Mendlovo náměstí;
  • Autobusová linka 54zajistí primárně náhradní dopravu za tramvaje a bude vedena v trase Vozovna Komín – Svratecká – Kamenolom (pouze směr Bystrc) – ZOO – Přístaviště – Rakovecká – Ečerova – Kamechy, vybrané spoje pojedou přes Křivánkovo náměstí až na Bartolomějskou.
  • Regionální autobusová linka 302bude v souvislosti s výlukou tramvajové dopravy ukončena v zastávce Kamenolom.

Uzavírka části ulice Sokolovy a rekonstrukce kruhového objezdu Sokolova × Kšírova

Z důvodu rekonstrukce povrchu komunikace v ulici Sokolově a na kruhovém objezdu v Horních Heršpicích dojde od 1. července 2024 do ukončení prací (12.  července 2024) k omezení provozu v této oblasti.

Autobusy linek 49, 50, E50 a N94 pojedou pouze ve směru z Komárova do Horních Heršpic odklonem ulicemi Hněvkovského a Sokolovou. V tomto směru tak vynechají zastávku Kšírova. V závislosti na  postupu prací v jednotlivých etapách pak budou navíc linky 49 a N94 v oblasti Horních Heršpic odkláněny buď obousměrně nebo jednosměrně okolními ulicemi (např. přes Bednářovu a ulicí K Terminálu).

Omezení provozu v zastávce Lipová

Kvůli pokračující rekonstrukci kolejiště vozovny Pisárky a napojování nově budované smyčky v zastávce Lipová bude od středy 3. července pravděpodobně do neděle 7. července 2024 veden provoz tramvají v úseku Pisárky – Výstaviště-hlavní vstup obousměrně po traťové koleji směr Bystrc. Tramvajová linka 1 nebude po dobu tohoto omezení obsluhovat zastávky Lipová a Výstaviště-vstup G2 ve směru do centra. Cestující můžou využít linky 25, 26, 37, a 52 obsluhující zastávku Lipová v přeložené poloze.

Omezení provozu na Staré dálnici

Z důvodu rekonstrukce povrchu komunikace mezi zastávkami Stará dálnice a Štouračova dojde od 8. července 2024 do ukončení prací (předpoklad ukončení v září 2024) k omezení provozu v této oblasti a pravděpodobně k dočasnému zrušení zastávky Štouračova pro linky 50 a E50 ve směru do Komárova.

Zdroj: DPMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře